Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

@Symon - iz tegale tvojga vira (fotke) gre razbrati, da so Dolenj?ki ?e na Balkanu, kaj je torej Lojz (balkanski ?erif)? :aaaaa::dudek:

 

Saj, ?e se tukaj?nji divjaki ne po?utijo ni? u?aljenga, ?e mu re?em balkanc, tolko bol? zanjga. Mene tud ne gane, ?e me tukaj zmerjajo s pijancem, ker to?no vem kdaj in koliko popijem. ?ist mo?no je, da pijem celo manj kot ve?ina tukaj?njih divjakov.

Po navadi se nekdo po?uti u?aljenega, ?e sli?i resnico o sebi. Jaz se v tem slu?aju ne po?utim prav ni? u?aljenega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Ampak torej si v?asih bil tak? Daj, povej mi kaj si takrat razmi?ljal, a si res verjel, da bo divjak upo?asnil, ?e mu bo? mahal, blendal, hupal ali se nastavljal, pospe?eval med njegovim prehitevanjem? Ker ?e zdaj mi nisi odgovoril na to vpra?anje, kak ?lovek dela take stvari?

 

 

Ne, nikol zarad divjaka nisem ?e sam sebe spravljal v nevarnost. Sem pa? imel zgled pri svojem o?etu in sem se varnosti kulture in obna?anja u?il pri njemu. Ravno tako sem tudi jaz svoje otroke nau?u obna?anja kaj je najbolj varno in prav.

Vzgoja poba se re?e temu! Na cesti se odra?a splo?na vzgoja. Kdor je "?prical" splo?no vzgojo ali vzgoje ni bil dele?en, potem se nevzgojeno obna?a tudi na cesti. DOBER ZGLED JE NAJBOLJ?A VZGOJA! Ne more bit druga?. Razmisli pri sebi!

 

Tisti, ki pa na tvoje nesramne in neodgovorne cestne pizdarije reagirajo tako, da ti hupajo, blendajo pospe?ujejo, se nastavljajo itd....pa to, po mojem, po?nejo zato, ker ti ho?ejo na ta na?in pokazat, da si ti nevzgojen balkanc in da si krvavo potreben vzgojne ?ole. Sku?ajo se spustit na tvoj izredno nizek nivo, ker le z enakim nivojem je mo?no sporazumevanje. To po?etje je v?asih res celo zelo nevarno zanj, ampak takemu ?loveku je treba dat kapo dol, ker je zaradi tvoje nevzgoje, on celo pripravljen tvegat svojo lastno varnost in lastno ?ivljenje. Jaz nisem tako "pogumen". Tak ?lovek se ?rtvuje v tvojo in splo?no korist. Koliko je pri tem uspe?en je pa druga zgodba. Odvisno kolk je divjak trmast in ali je divjak totalno zavo?en.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Lojz - ali je tudi tvoj fotr nosil klobuk med vo?njo avtomobila? Kaj pa podmladek, ga ima tudi na glavi, da se vidi, da so iz Lojzovega klana, ali so se izneverili tradiciji? :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Lojz - ali je tudi tvoj fotr nosil klobuk med vo?njo avtomobila? Kaj pa podmladek, ga ima tudi na glavi, da se vidi, da so iz Lojzovega klana, ali so se izneverili tradiciji? :blush:

 

Vsi v familiji nosimo klobuke, tud ?eni?ka. To je tradicionalno dru?insko in nacionalno pokrivalo. Celo boter Gustelj in na? ?upnik pa njegova kuharca ga nosita. Pa stara mama ga tud nosi, mpak ga ima samo za k ma?i pa za na ?egnanje.

Kak?no pokrivalo pa nosi? ti in kak?no pokrivalo bo nosila tvoja familija, ko jo bo? enkrat imel? ?ajka?o mogo?e? Samo vpra?am, da ne bo zamere.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti, ki pa na tvoje nesramne in neodgovorne cestne pizdarije reagirajo tako, da ti hupajo, blendajo pospe?ujejo, se nastavljajo itd....pa to, po mojem, po?nejo zato, ker ti ho?ejo na ta na?in pokazat, da si ti nevzgojen balkanc in da si krvavo potreben vzgojne ?ole. Sku?ajo se spustit na tvoj izredno nizek nivo, ker le z enakim nivojem je mo?no sporazumevanje. To po?etje je v?asih res celo zelo nevarno zanj, ampak takemu ?loveku je treba dat kapo dol, ker je zaradi tvoje nevzgoje, on celo pripravljen tvegat svojo lastno varnost in lastno ?ivljenje. Jaz nisem tako "pogumen". Tak ?lovek se ?rtvuje v tvojo in splo?no korist. Koliko je pri tem uspe?en je pa druga zgodba. Odvisno kolk je divjak trmast in ali je divjak totalno zavo?en.

 

WTF :blink:?zmeden?

 

Objavljena slika

 

in pol se ?e spra?ujemo kdo je kreten v celi zgodbi - tisti, ki bo reskiral celo svoje ?ivljenje, da bo na cesti uveljavil svoj prav ali tisti, ki aplavdira pri takih dejanjih :wacko:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam tudi dost pogosto kak?no ?epico (ali klobuk) na betici, ?e ne drugo da me sonce ne ope?e po letali??u Jo?eta Pu?nika (ups Ludwiga Predjamskega, hehe). :aaaaa:

 

Pomladek (ki premore 33 mescev) pa nosi kak?na pokrivala, ki so primerna njenemu izgledu in starosti, VSEKAKOR ne klobuka za stare senilne prdce in se razume, da brez koko?jih dodatkov. :jezicek::hohoho:

 

@Lojz - nekje sem sli?al, da si ti "Raub?ic" oz. divji lovec, ali je to res? Morda ti iz tega vira potem toliko perja za v klobuke. :unsure:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Pomladek (ki premore 33 mescev) pa nosi kak?na pokrivala, ki so primerna njenemu izgledu in starosti, VSEKAKOR ne klobuka za stare senilne prdce in se razume, da brez koko?jih dodatkov. :jezicek::hohoho:

 

Koko?jih dodatkov? Ne bo? verjel iz ?esa vse so dolo?ena pokrivala, oblekce, posteljina, blazine itd.... narejena. ?e tvoj podmladek nosi kaj naravnega npr. volnenega, bo? zdaj spet presene?en. Tvoj otrok nosi ov?je dodatke. Ha...........ha..................ha............

Kaj pa vi jeste? Mogo?e kak?ne izlo?ke iz kravjih ali ov?jih vimen in podobno nagrav?arijo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnje cajte imam za fru?tk, ju?no in ve?erjo samo - CVI?EK, ker se ?elim ?imbolj in v najkraj?em mo?nem ?asu pribli?ati mojemu idolu - to pa je nih?e drug kot g. Lojz. Upam da sem vsaj na dobri poti, ker na?eloma vem, da kopija bo te?ko enaka originalu, ampak trudim pa se na polno. :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz, da se razumemo, meni ne mahajo in ne ovirajo, sem pa ?e videl take primere. ?e bi kdo posku?al pospe?iti med prehitevanjem bi tudi rabil kaj mo?nej?ega, da bi mi to popolnoma onemogo?il. :dudek:

 

Sicer pa spo?tujem to, da posku?a? osve??ati ljudi in gre? pogumno na forum "nam divjakom" razlagati kaj delamo/jo narobe. Glede na to, da si iz dolenjskega konca in imate tam probleme s cigani in vsi vemo, da kradejo, se pretepajo, grozijo, furajo neregistrirane avtomobile itd... A v kani?arico in ?abjek gre? tudi kdaj narediti red? ?e mene vpra?a? sem prepri?an, da bi par takih krepkih dolenj?kov lahko naredilo red na tem podro?ju. Celo prej kot na cesti. kako je pravzaprav tvoje mnenje o tej problematiki?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

@Lojz - nekje sem sli?al, da si ti "Raub?ic" oz. divji lovec, ali je to res? Morda ti iz tega vira potem toliko perja za v klobuke. :unsure:

 

Kje s pa spet to sli?al? A na skup??ini CKZKS?

No, resnica je taka. Kot ve?, jaz zelo rad jem meso. In to meso mora bit pe?eno druga?e ga ne maram. In ?e si ?e kje sli?al, imajo take ?ivali, kot so kure fazani purani itd,....tudi meso. Ampak to meso je sprva ?e kosmato oziroma pora??eno s perjem. Jaz mam tako navado, da koko?, fazana, purana itd....preden ga spe?em in pojem, najprej o?opam. Perja ne morem pojest, ker se ga ne da pogoltnit. Med ?opanjem potem izberem najlep?e pero in si ga zataknem za klobuk, da tudi sosedje vedo, da imamo pri hi?i sve?o pe?enko. Za vsako novo pe?enko si nadenem fri?no pero.

Nekako tako gre to, ?e zastopi? po kme?kko.

A pri vas jeste kar kosmate ?vali? A ste mogo?e pri va?i hi?i vegetarjanci in se prehranjujete s podobno hrano kot krave, ovce, koze itd....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob?asno smo tudi pre?vekovalci, zlasti ko ima kak?en ?lan Orbit ali Wrigleys v ustih. :aaaaa::cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Sicer pa spo?tujem to, da posku?a? osve??ati ljudi in gre? pogumno na forum "nam divjakom" razlagati kaj delamo/jo narobe. Glede na to, da si iz dolenjskega konca in imate tam probleme s cigani in vsi vemo, da kradejo, se pretepajo, grozijo, furajo neregistrirane avtomobile itd... A v kani?arico in ?abjek gre? tudi kdaj narediti red? ?e mene vpra?a? sem prepri?an, da bi par takih krepkih dolenj?kov lahko naredilo red na tem podro?ju. Celo prej kot na cesti. kako je pravzaprav tvoje mnenje o tej problematiki?

 

Uh dolga zgodba bi lahko bla to.

O problemih, ki si jih na?tel, mam podobno mnenje kot tisto o izpostavljanju "?erifov" na cesti. Ob?udujem in spo?tujem ljudi, ki se izpostavljajo in ho?ejo naredit red na dolo?enem podro?ju, vendar se jaz ne grem tega. To je enako kot pri stavkah. Ob?udujem in podpiram stavkajo?e, ki imajo tolko jajc da se izpostavljajo, vendar se jaz ?trajkov ne udele?ujem. Mogo?e mi ?e ni bilo tako hudo, da bi se moral. Ne vem.

Podobno je npr tudi v vojnah. Heroji in pogumni vojaki ponavadi poginejo. Kaj nuca heroju ?e je pogumen, ?e pa dobi metek v glavo in njegova familija ostane brez o?eta, mo?a, sina itd.....

Kot pravim, spo?tujem ljudi, ki ho?ejo nekaj dobrega naredit za dru?bo, vendar moje ?ivljenje je samo eno, pa ne bi rad da bi mi ga vzel glih en idiot.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edina obramba, ki jo pa res izvajam je, da kadar se mi kdo s premajhno varnostno razdaljo napopa za rit, potem jaz rad operem prvo ?ipo. Imam rad ?isto in oprano ?ipo. A je mogo?e prepovedano oprat ?ipo?

 

eeeeeee za take primere mam pa js eno ?pricngo nala?? naprej obrnjeno, da te pol po?pricam nazaj :jezicek:

 

Ne, nikol zarad divjaka nisem ?e sam sebe spravljal v nevarnost. Sem pa? imel zgled pri svojem o?etu in sem se varnosti kulture in obna?anja u?il pri njemu. Ravno tako sem tudi jaz svoje otroke nau?u obna?anja kaj je najbolj varno in prav.

Vzgoja poba se re?e temu!

 

kaj pa ti ve? kaj on po?ne, ko tebe ni zravn :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podobno je npr tudi v vojnah. Heroji in pogumni vojaki ponavadi poginejo.

 

temu se pa re?e slu?it domovini!

 

Deeyan ne ga biksat! A ??ije? tut proti vetru?

 

u?asih kirga tut orng zalijem ja :D

 

Nisem vedu, da vozi? gasilni avto.

 

ne lih, lohk si ga pa naredi? :D BTW, nisi odgovoru na drugo vpra?anje ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja ni ?ist tako. ?e bi bili ?ivljensko ogro?eni moji najbli?ji, v tem primeru bi bla zadeva popolnoma druga?na.

 

S ?im bi se jih lotil; peresom ali me?em? Ali morda s cvi?kom in dolgim jezikom? :vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja ni ?ist tako. ?e bi bili ?ivljensko ogro?eni moji najbli?ji, v tem primeru bi bla zadeva popolnoma druga?na.

 

a tko kot takrat, ko so te "napadli" motoristi pa si raje poslal Flokija/Pikija/Reksija/?eljust v napad sam si se pa skril pod stopnice, da te ja ne bi na?li... :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz ima tadolgo "lajtngo" pa rabi malo odspat in presmr?at, da se spomni kaj bo jutri porekel. :aaaaa::punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.