Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

Boss, jaz mislim, da bi blo dobro, ?e bi ti odnesel vozni?ko dovoljenje nazaj. Ti si zavo?en primerek voznika!

Ja, treba je upo?tevat CPP. Kaj pa si mislu? In ?enska, bi morala bit pri prehodu za pe?ce ?e toliko bolj previdna kot sicer, ker tudi previdnost ob prehodih za pe?ce sodi k cestnim pravilom. A teb in?truktor vo?nje ni povedal tega?

Ko je ?enska zagledala otroke, bi morala vozit s tako hitrostjo, da bi lahko ustavila PRED prehodom. Povdarek je PRED prehodom, ne NA prehodu. Kapi?? Ona je ustavila NA prehodu. Torej je ?la kak km/h prehitro al je pa stran gledala takrat. Nekaj je blo. To ona najbolj ve.

Pa ?e nekaj bi ti lahko vedu. Prehodi za pe?ce so narejeni zmeraj na mesth, kjer je preglednost, ob upo?tevanju pravil, zadovoljiva. In prehodi za pe?ce so narejeni tako ravno iz razloga, da ima voznik ?e ?as opazit kaj se okol prehoda dogaja. Tudi ta konkretni prehod je narisan na mestu, kjer bi ga ?enska lahko opazila, ?e ni takrat kam drugam gledala. Kar oglej si situacijo! Celo stop znak je na njeni strani. ?enska je bila pa? premalo previdna. ?al. Vem da se to lahko zgodi vsakemu, da kaj spregleda, ampak kriva je bila ona in nih?e drug.

 

Boss zapomni si nekaj! Vsak voznik mora voziti s tako hitrostjo, da bo v svojem vidnem polju, ?e lahko PRAVI ?AS ustavil pred morebitno oviro ali nevarnostjo! ?e ti vidi? samo 10m pred sabo, mora? peljat samo tako hitro, da bo? v tistih desetih metrih lahko VARNO ustavu. PIKA.

Vem pa, da se tega ve?ina voznikov sploh ne zaveda. Ve?ina voznikov pelje npr v ovinek kar na blef in si misli, ?e? kar bo pa bo, kaj pa ma kdo za po?et v ovinku.

 

Boss, zdaj pa pod pod noge, pa pe? lepo zanesi vozni?ko dovoljenje nazaj na upravno enoto! PE? ga nesi! Ker vozit ne zna?! ?e zna? samo volan vrtet in gas pritiskat, to ?e ne pomeni da zna? vozit.

 

 

A si ti sploh prebral kaj sem napisal, al se sam takole iz fore obna?a? k tazaden bizgec? A si ?e pozabil, da niso bli pe? ampak na biciklu... hitrost bicikla je v povpre?ju 4x vi?ja od hitrosti pe?ca. Pa sej nam cel cajt tupi? kolk je hitrost nevarna in ravno tukaj je lahko vzrok (hitrost bicikla na prehodu za pe?ce). Prehod za pe?ce je mi?ljen za pe?ce in za hitrost, ki jo razvije pe?ec brez da bi tekel. Vse to je opredeljeno ravno iz tega naslova, da ne bi prihajalo do takih situacij, kot je tale.

 

Lojz, ?e bi hotel ti lahko bo?no z biciklom priletim na prehod za pe?ce. ?e videl me ne bo? pa bo po?ilo in ti bo? pol kriv, ?eprav bo evidentno jasno, da nisi mogel narediti ni?esar in da sem jaz kr?il pravila :ne vem: a res verjame? v to, da so situacije tako ?rno bele kot jih ti slika?? Se strinjam s tistim, da mora? voziti s tako hitrostjo, da lahko varno ustavi? pred oviro ampak to velja za oviro, ki je ?e na cesti??u - premikajo?e se predmete (vozila, kolesarje, padajo?e kamenje, veje, sneg s streh, padec aviona :blush: ) pa niso ovire ampak so dogodki, ki se lahko zgodijo v zadnjem trenutku, da nanje v dolo?enih primerih ne more? vplivati. Ne bodi tako siguren vase, da se lahko vsemu izogne? - ker ?e bi bilo tako potem nam ne bi ravno ti klele ?e leta flancal o divjakih kako te ogro?ajo.

 

In bolj kot tukaj debatiramo si edino ti tisti, ki bi ?e davno moral vrniti vozni?ko saj prometa ne razume? ampak samo sklepa? po neki lastni logiki kako se dogaja v tvojem ?rno belem svetu. Promet je v osnovi sicer enostaven je pa varnost v prometu izredno komplicirana zadeva in samo zato, da vozi? znotraj omejitev in zavira? pred vsakim prehodom za pe?ce ?e zdale? ni niti pod razno dovolj. In Lojz, pa ne da bi ti ?elel, ampak slej kot prej se ti lahko zgodi, da bo? naletel na situacijo, ki ji ne bo? kos, pa ?etudi bo? naredil vse prav in maksimalno pravilno. Kako se bo? po?util, da ti bi takrat naprtili krivdo kot jo ti s tako lahkoto teli ?enski?

 

 

Pa ?e zanimivost iz Italije, kjer so ugotovili, da rangiranje udele?encev v prometu na ?ibkej?e in mo?nej?e predstavlja samo dodatno nevarnost za ?ibkej?e udele?ence.

Recimo, pe?ec ima prednost samo pri semaforju, ko gori zelena lu? za njega ali na prehodu za pe?ce, vendar pod pogojem, da se je prej prepri?al, da lahko varno pre?ka cesto. Ravno tako ima tudi kolesar stroge omejitve, ki se jih mora dr?ati, druga?e je sam kriv, ?e gre kaj narobe. V primerjavi z nami, imajo Italijani veliko stro?ji zakon za kolesarje in pe?ce napram voznikov, pa je kljub temu veliko manj nesre? kolesarjev in pe?cev, ker se ti zavedajo, da morajo biti previdni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si ti sploh prebral kaj sem napisal, al se sam takole iz fore obna?a? k tazaden bizgec? A si ?e pozabil, da niso bli pe? ampak na biciklu... hitrost bicikla je v povpre?ju 4x vi?ja od hitrosti pe?ca. Pa sej nam cel cajt tupi? kolk je hitrost nevarna in ravno tukaj je lahko vzrok (hitrost bicikla na prehodu za pe?ce). Prehod za pe?ce je mi?ljen za pe?ce in za hitrost, ki jo razvije pe?ec brez da bi tekel. Vse to je opredeljeno ravno iz tega naslova, da ne bi prihajalo do takih situacij, kot je tale.

 

Lojz, ?e bi hotel ti lahko bo?no z biciklom priletim na prehod za pe?ce. ?e videl me ne bo? pa bo po?ilo in ti bo? pol kriv, ?eprav bo evidentno jasno, da nisi mogel narediti ni?esar in da sem jaz kr?il pravila :ne vem: a res verjame? v to, da so situacije tako ?rno bele kot jih ti slika?? Se strinjam s tistim, da mora? voziti s tako hitrostjo, da lahko varno ustavi? pred oviro ampak to velja za oviro, ki je ?e na cesti??u - premikajo?e se predmete (vozila, kolesarje, padajo?e kamenje, veje, sneg s streh, padec aviona :blush: ) pa niso ovire ampak so dogodki, ki se lahko zgodijo v zadnjem trenutku, da nanje v dolo?enih primerih ne more? vplivati. Ne bodi tako siguren vase, da se lahko vsemu izogne? - ker ?e bi bilo tako potem nam ne bi ravno ti klele ?e leta flancal o divjakih kako te ogro?ajo.

 

In bolj kot tukaj debatiramo si edino ti tisti, ki bi ?e davno moral vrniti vozni?ko saj prometa ne razume? ampak samo sklepa? po neki lastni logiki kako se dogaja v tvojem ?rno belem svetu. Promet je v osnovi sicer enostaven je pa varnost v prometu izredno komplicirana zadeva in samo zato, da vozi? znotraj omejitev in zavira? pred vsakim prehodom za pe?ce ?e zdale? ni niti pod razno dovolj. In Lojz, pa ne da bi ti ?elel, ampak slej kot prej se ti lahko zgodi, da bo? naletel na situacijo, ki ji ne bo? kos, pa ?etudi bo? naredil vse prav in maksimalno pravilno. Kako se bo? po?util, da ti bi takrat naprtili krivdo kot jo ti s tako lahkoto teli ?enski?

Pa ?e zanimivost iz Italije, kjer so ugotovili, da rangiranje udele?encev v prometu na ?ibkej?e in mo?nej?e predstavlja samo dodatno nevarnost za ?ibkej?e udele?ence.

Recimo, pe?ec ima prednost samo pri semaforju, ko gori zelena lu? za njega ali na prehodu za pe?ce, vendar pod pogojem, da se je prej prepri?al, da lahko varno pre?ka cesto. Ravno tako ima tudi kolesar stroge omejitve, ki se jih mora dr?ati, druga?e je sam kriv, ?e gre kaj narobe. V primerjavi z nami, imajo Italijani veliko stro?ji zakon za kolesarje in pe?ce napram voznikov, pa je kljub temu veliko manj nesre? kolesarjev in pe?cev, ker se ti zavedajo, da morajo biti previdni.

 

:D

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz, ?al ima? prav, temu Bossu se nih?e ne upa oporekat, priznam. :ne vem: :blush:

 

Mislim, da je to tuki vsem jasno, da z mano ?ale ni. Namlatim ?isto vsakega, ki se ne strinja z mano zato vsak, ki me je v ?ivo sre?al to?no ve kako je treba edin Lojz me ?e ni zato si pa ?e upa take kvasit.

 

Enga foruma?a iz Velenja je pa celo tako strah, da me je dal na ignore listo, ker se boji, da ga bom z besedami na forumu fizi?no po?kodoval - kej tazga ?e Chuck Norris ne zmore. :hudicek:

 

Lojz a tebe slu?ajno tud ?e kej boli k me prebira? - spolni organi oziroma jaj?ka ne ?tejejo ker jih itak nima?, glava te pa tud ne bi smela bolet, ker baje praznina ne boli - a to dr?i, da je tako, ker s tem nimam izku?enj sem samo sli?al od drugih, da naj bi bilo tako. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se ?e niste naveli?ali brat teh nakladanj od kao Lojza? :zvizga:

 

Se strinjam

 

Mislim, da je to tuki vsem jasno, da z mano ?ale ni. Namlatim ?isto vsakega, ki se ne strinja z mano zato vsak, ki me je v ?ivo sre?al to?no ve kako je treba edin Lojz me ?e ni zato si pa ?e upa take kvasit.

 

Enga foruma?a iz Velenja je pa celo tako strah, da me je dal na ignore listo, ker se boji, da ga bom z besedami na forumu fizi?no po?kodoval - kej tazga ?e Chuck Norris ne zmore. :hudicek:

 

Lojz a tebe slu?ajno tud ?e kej boli k me prebira? - spolni organi oziroma jaj?ka ne ?tejejo ker jih itak nima?, glava te pa tud ne bi smela bolet, ker baje praznina ne boli - a to dr?i, da je tako, ker s tem nimam izku?enj sem samo sli?al od drugih, da naj bi bilo tako. :ne vem:

 

Se ne strinjam, sem z Lojzom!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si ?e pozabil, da niso bli pe? ampak na biciklu... hitrost bicikla je v povpre?ju 4x vi?ja od hitrosti pe?ca.

 

Aha, pol ti, ki po navadi nikakor in za noben denar no?e? priznat, da je glavni krivec za najte?je nesre?e na cesti, hitrost, si pa zdaj kar naenkrat pogruntal, da sta ta pokvarjena falota 11 in 9 letna otro?i?ka pa divjala. ?ez prehod za pe?ce sta divjala. Oooo sveta pomagavka! In to s kolesom sta divjala, zato ju gospa v avtu nikakor in pod nobenim pogojem ni mogla opazit. Sploh pa je 11 letna deklica, ki je imela na kolesu ?e 9 letnega otroka, v nogah tako mo?na, da je razvila neverjetno 4x vi?jo hitrost od povpre?nega ?loveka. Kakopak.

Od kje je zdaj kar na enkrat krivec hitrost? In to hitrost s biciklom? A nista bla otroka slu?ajno pijana?

Tvoj zaklju?ek bi se glasil nekako takole; Otroci morajo poznat cestno prometne predpise, morajo se striktno ravnat po teh cestno prometnih predpisih, s kolesom ne smejo prekora?it cestnih omejitev in morajo se skrajno odgovorno obna?at, ter pazit na neodgovorne odrasle ljudi. Sploh pa morajo otroci pazit na foruma?e, ki po cesti vozijo, kao, dinami?no (ne divjajo, temu se re?e dinami?no)) in sprobavajo kon?ne hitrosti svojih mazdic.

Tvoj slogan; Otroci, bodite pametnej?i od odraslih ljudi!

 

Boss, dej se ti sprehod do psih.........ah res se mi ne da.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, pol ti, ki po navadi nikakor in za noben denar no?e? priznat, da je glavni krivec za najte?je nesre?e na cesti, hitrost, si pa zdaj kar naenkrat pogruntal, da sta ta pokvarjena falota 11 in 9 letna otro?i?ka pa divjala. ?ez prehod za pe?ce sta divjala. Oooo sveta pomagavka! In to s kolesom sta divjala, zato ju gospa v avtu nikakor in pod nobenim pogojem ni mogla opazit. Sploh pa je 11 letna deklica, ki je imela na kolesu ?e 9 letnega otroka, v nogah tako mo?na, da je razvila neverjetno 4x vi?jo hitrost od povpre?nega ?loveka. Kakopak.

 

Ok to, da si trapec mi je jasno ampak, da se pa ?e dela? budalo iz ?isto resni?nih navedb mi pa ni ve? jasno.

 

Pe??eva hitrost je 5km/h, kolesarjeva pa brez naprezanja z lahkoto 20km/h in kolk je 5x4 (4x hitrost pe?ca)? Po moje ?e vedno 20 razne, ?e imate na Dolenjskem kak?no drugo matematiko. :rolleyes:

 

In dragi moj sveznalac - kolesarja za doseganje vi?jih hitrosti ovira najve? zra?ni upor (ki se pove?uje s kvadratom hitrosti) in ne te?a razen pri klancih navzgor - navzdol pa ?e pomaga pri pridobivanju hitrosti. In to, da nekdo sedi na prtlja?niku kolesa nima kaj dosti veze s samo hitrostjo ali mo?jo v nogah ko je enkrat hitrost konstantna.

 

Od kje je zdaj kar na enkrat krivec hitrost? In to hitrost s biciklom? A nista bla otroka slu?ajno pijana?

Tvoj zaklju?ek bi se glasil nekako takole; Otroci morajo poznat cestno prometne predpise, morajo se striktno ravnat po teh cestno prometnih predpisih, s kolesom ne smejo prekora?it cestnih omejitev in morajo se skrajno odgovorno obna?at, ter pazit na neodgovorne odrasle ljudi.

 

Sva?ta in to iz pod tipkovnice ?loveka, ki skoraj ne prizna drugih vzrokov za nesre?o kot je hitrost. :blink: A bicikel je pa kej druga?na zgodba. Hitrost pri biciklu je ?e bolj problemati?na kot pri avtu saj je zavorna pot recimo pri 20, 30, 40 km/h z biciklom neprimerno dalj?a kot pri avtomobilu pri isti hitrosti, da o nestabilnosti pri zaviranju raje sploh ne govorimo. In zakaj pol hitrost bicikla ni pomemben varnostni faktor?

 

Da dragi moj pametnjakovi?, tudi otroci na kolesih bi morali poznati pravila pre?kanja ceste. Zato v osnovnih ?olah prirejajo te?aje vo?nje in otroci nato naredijo izpit za kolo. Ravno tako otroke u?imo tako star?i kot ?ole kako se pre?ka cesti??e pri prehodu za pe?ce. Stalno opozarjanje poglej levo poglej desno pa ?e enkrat levo... pa kaj tebi ni jasno - a sploh ima? otroke bumbar. ?e bi jih imel jih nikoli ne bi po?iljal na cesto z mislijo, da sej bodo drugi pazili nanje pa ne glede kaj otroci po?nejo. Luba du?a no pa kake stresa? - ravno otroke je potrebno pripraviti, da se na cesti obna?ajo odgovorno, da poznajo osnovna pravila obna?anja in predpise, da znajo hodit ?ez cesto itd itd. Pa sej verjetno ho?emo da na?i otroci pre?ivijo ali se nam jebe pa nam je vseeno kaj se dogaja in upamo, da bo na koncu se vse iz?lo samo zarad sre?e. :wacko:

 

Sploh pa morajo otroci pazit na foruma?e, ki po cesti vozijo, kao, dinami?no (ne divjajo, temu se re?e dinami?no)) in sprobavajo kon?ne hitrosti svojih mazdic.

Tvoj slogan; Otroci, bodite pametnej?i od odraslih ljudi!

 

Boss, dej se ti sprehod do psih.........ah res se mi ne da.....

 

Spet nori? z manipulacijami in potvarjanji napisanega. Mislim, da ga ni foruma?a, ki bi zagovarjal prehitro vo?njo v naselju, sploh v okolici ?ol, vrtcev... ve?ina mislim, da v takih primerih vozi tudi precej pod dovoljeno omejitijo kadar situacija narekuje, da je potrebno zmanj?ati hitrost. Mislim, da ga ni ?loveka, ki bi si ?elel imeti nekoga na vesti al kriv ali ne.

 

Pri kon?ni hitrosti pa ni bedaka, da bi to sprobal v naselju, al kaj se ti zdi. :whatever: Na AC-ju pa verjetno veliko otrok s ?olskimi toricami na ramenih ali pa da en drugega vozijo na biciklu, ne vidi?.

 

In da ?elel bi si in delam v tej smeri, da so oziroma bodo moji otroci pametnej?i od nekaterih odraslih - sploh od takih, ki druge po?iljajo k psihiatru sami pa so nujno potrebni takih seans.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, lepo te prosm, ampak resni?no te lepo prosm, sprehod se do psihiatra, mim grede pa ?e svojo vozni?ko zanesi na upravno enoto! Prosm!

Pa sabo na psihiatrijo kar vzem toaletno torbico s zobno krta?ko, pa svoje natika?e tud vzemi, ker bo? verjetno ho?pitaliziran.

Pa javi v kateri sobi bo?, te bomo pr?li malo pogledat!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dajmo vsi raje pred prehodi poskakat ven iz vozila ter vozilo "porivat" ?ez prehod, da bodo otroci lahko varno pre?kali prehode in da ne bomo slu?ajno divjali :jupiii: Lojz-ove besede so me spomnile na mojo babico, ko se je pred leti peljala z mano, smo ?li na ribe v dolino vinetu. Izven naselja po ravnini sem peljal nekje 80-85 km/h, sedela je od zadaj bila je tiho in ni? ni rekla (pomoje je mislila da se peljemo nekje 185 km/h). Zve?er doma mi je rekla "joj kak si tam po ravnini divjal, dreve so kar ?vigale mimo"! :ouje: ?al tipi?no mi?ljenje starej?ih, ki jih je treba upo?tevat in jim pomagat :ph34r:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz-ove besede so me spomnile na mojo babico, ko se je pred leti peljala z mano, smo ?li na ribe v dolino vinetu.

No vidi?, tvoja babica je do?akala lepo starost ravno zato, ker je bla previdna.

Sta bila pa na drugi strani zelo neprevidna tvoj dedek in o?ka, ker nista dovolj pazila, pa jima je u?lo in zdaj si tukaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, pol ti, ki po navadi nikakor in za noben denar no?e? priznat, da je glavni krivec za najte?je nesre?e na cesti, hitrost, si pa zdaj kar naenkrat pogruntal, da sta ta pokvarjena falota 11 in 9 letna otro?i?ka pa divjala.

 

BTW, js bi tole prepovedu, da otroc furajo sovoznika na beciklu, ker so 3x bolj nestabilni... ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No vidi?, tvoja babica je do?akala lepo starost ravno zato, ker je bla previdna.

Sta bila pa na drugi strani zelo neprevidna tvoj dedek in o?ka, ker nista dovolj pazila, pa jima je u?lo in zdaj si tukaj.

 

Se strinjam

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No vidi?, tvoja babica je do?akala lepo starost ravno zato, ker je bla previdna.

Sta bila pa na drugi strani zelo neprevidna tvoj dedek in o?ka, ker nista dovolj pazila, pa jima je u?lo in zdaj si tukaj.

 

Tak odgovor je bil bil popolnima pri?akovan od tebe :rozico: Bistvo si zadel :dudek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, lepo te prosm, ampak resni?no te lepo prosm, sprehod se do psihiatra, mim grede pa ?e svojo vozni?ko zanesi na upravno enoto! Prosm!

Pa sabo na psihiatrijo kar vzem toaletno torbico s zobno krta?ko, pa svoje natika?e tud vzemi, ker bo? verjetno ho?pitaliziran.

Pa javi v kateri sobi bo?, te bomo pr?li malo pogledat!

 

Bla bla brez argumentiranega odgovora - se prav kot se da ugotovili strelja? slepe naboje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem nekaj strani nazaj omenjal dinami?no vo?njo oziroma "divja?ko" po Lojzevo; ravno v?eraj sem spet na novo spoznaval, da omejitve hitrosti niso za to, da prilagajajo vo?njo razmeram, ampak zato, da se kasira in so ve?inoma neustrezno ume??ene. Recimo vzemimo primer Ljubljane, ker je verjetno neki skupni imenovalec vsem. Omejitev hitrosti na vijugasti Kajuhovi, kjer je zraven tudi plo?nik in bloki, je 60km/h. Doljenjska cesta, ki je precej ?ir?a od omenjene Kajuhove, ima pa omejitev hitrosti 50km/h. Ali pa dvopasovna Ro?ka. Me noben Lojz ne prepri?a, da je to zavoljo varnosti in da se tam ne da peljati tudi ve?. Mo?no dvomim v pravilno razmestitev omejitev hitrosti in se zato prilagajam svoji presoji in mestom, kjer me lahko ustavijo inkasanti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e en brezbri?en primer mulca v BMW-ju, ki je pridivjal in se zaletel v ni? hudega slute?ega starej?ega voznika. Mulc bi lahko vedel, da se varni dementne?i vozijo tudi v nasprotno smer in bi morali zmanj?ati hitrost, da se takim oviram pravo?asno izognejo ali ustavijo. Mulcem v BMW-jih je treba vsem izpite pobrat - banda nevzgojena divja?ka.

 

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/starejsi...ni-zrtvi/292736

 

 

 

 

 

*sem se potrudil in napisal po Lojzevo, da njemu ne bo treba. :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e en brezbri?en primer mulca v BMW-ju, ki je pridivjal in se zaletel v ni? hudega slute?ega starej?ega voznika. Mulc bi lahko vedel, da se varni dementne?i vozijo tudi v nasprotno smer in bi morali zmanj?ati hitrost, da se takim oviram pravo?asno izognejo ali ustavijo. Mulcem v BMW-jih je treba vsem izpite pobrat - banda nevzgojena divja?ka.

 

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/starejsi...ni-zrtvi/292736

*sem se potrudil in napisal po Lojzevo, da njemu ne bo treba. :blush:

 

Se strinjam!

 

Manjka ?e Don, da doda kako je BMW najbolj varen! :hudicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e en brezbri?en primer mulca v BMW-ju, ki je pridivjal in se zaletel v ni? hudega slute?ega starej?ega voznika. Mulc bi lahko vedel, da se varni dementne?i vozijo tudi v nasprotno smer in bi morali zmanj?ati hitrost, da se takim oviram pravo?asno izognejo ali ustavijo. Mulcem v BMW-jih je treba vsem izpite pobrat - banda nevzgojena divja?ka.

 

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/starejsi...ni-zrtvi/292736

*sem se potrudil in napisal po Lojzevo, da njemu ne bo treba. :blush:

 

Ti si res priden, ker si se tako potrudu. Me pa ?udi zakaj se nisi potrudu ?e za TALE PRIMER ki je prakti?no identi?en le starost povzro?iteljev se malenkostno razlikuje.

 

Boss, ti kot ka?e se ne misli? postarat niti postat dementen.

No ja, saj po tvoji pameti sode?, bi ti ?lovk dejansko pripisal rosnih 12 let.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

75 letni ?lovek nima ve? kaj iskat za volanom. Za te imamo javna prevozna sredstva. Tega bi se moral zavedat vsak zase pri tej starosti, ampak ?al ni tako. :unsure:

 

Se ne strinjam. eni so pri 75 ?isto ok, drugi je pri 60 ?e za odvzem vozni?ke. tko ne more? posplo?evat. ?al.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ne strinjam. eni so pri 75 ?isto ok, drugi je pri 60 ?e za odvzem vozni?ke. tko ne more? posplo?evat. ?al.

 

se strinjam, kar se pa zdravniskih testov tice bi mogl bit po 60-em letu bolj pogosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti si res priden, ker si se tako potrudu. Me pa ?udi zakaj se nisi potrudu ?e za TALE PRIMER ki je prakti?no identi?en le starost povzro?iteljev se malenkostno razlikuje.

 

Boss, ti kot ka?e se ne misli? postarat niti postat dementen.

No ja, saj po tvoji pameti sode?, bi ti ?lovk dejansko pripisal rosnih 12 let.

 

Se strinjam! Poleg tega, kaj ima tak mulc za imet takega BMWja? Pfej!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se strinjam, kar se pa zdravniskih testov tice bi mogl bit po 60-em letu bolj pogosti.

 

pa za ljudi stare od 60 naprej bi blo tud zelo fajn ?e bi jih povabil mal v avto ?olo pa da malo obnovijo znanje na cesti ... seveda tud kk?no urco ali 2 odpelat + vo?njo na poligonu kjer bi sprobali reflekse ter odlo?itve v kriznih trenutnoh ... ?e to opravi brez ve?jih problemov mu podal?ajo vozni?ko ?e ne na?alost ni ve? sposoben za volan ... don bit v prometu je kr posvoje zahtevna naloga ker mora? pazit na ogromno stvari in situacije ki se odvijajo okoli tebe ... promet izpred 20 - 30 let nazaj je biu ?ist druga?en kokr je pa dons, hitrosti so pa tud zmer vi?je ... in parkrat sm sli?u ?e kk?no babico ki ma twingeca ( 1.2 motor in 55 konjev ) in usem ostalim razlaga kolk je to ful hitr avto ... kolk to naukol ?iba ... a jest mam 90 konjev pa ?e to nikamor negre ... in ker vem kva bo spet lojz reku ... pa? zgleda da sm divjak ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa za ljudi stare od 60 naprej bi blo tud zelo fajn ?e bi jih povabil mal v avto ?olo pa da malo obnovijo znanje na cesti ... seveda tud kk?no urco ali 2 odpelat + vo?njo na poligonu kjer bi sprobali reflekse ter odlo?itve v kriznih trenutnoh ... ?e to opravi brez ve?jih problemov mu podal?ajo vozni?ko ?e ne na?alost ni ve? sposoben za volan ... don bit v prometu je kr posvoje zahtevna naloga ker mora? pazit na ogromno stvari in situacije ki se odvijajo okoli tebe ... promet izpred 20 - 30 let nazaj je biu ?ist druga?en kokr je pa dons, hitrosti so pa tud zmer vi?je ... in parkrat sm sli?u ?e kk?no babico ki ma twingeca ( 1.2 motor in 55 konjev ) in usem ostalim razlaga kolk je to ful hitr avto ... kolk to naukol ?iba ... a jest mam 90 konjev pa ?e to nikamor negre ... in ker vem kva bo spet lojz reku ... pa? zgleda da sm divjak ...

 

Se ne strinjam, avto?ola je vzrok vseh problemov, ta potrebuje korenite spremembe ne pa da kandidate na pamet nau?ijo izpitno pot, pol pa se pojavi z izpitom v drugem kraju in je ves izgubljen!

 

Izpit bi se moral delati v drugem kraju, ki ga komisija pove takrat ko se vsede v avto!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.