Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Sicer ni ?lo za nesre?o ampak za dogodke, ki so malo manjkali, da bi pri?lo do nje.

 

Mater pol leta se mi ni zgodilo ni? kriti?nega danes pa v kilometru in pol kar ?tirikrat in to 4x s strani enega in istega gumbca z MB tablico in Ptujskim grbom v modrem Mercedesu A.

 

Za?elo se je na severni obvoznici, ko prehitevam s 120km/h po ?tevcu in ko sem skoraj vzporedno model s pol avta zavije na levo, da me skoraj stisne ob ograjo. OK zabremzam un se pa tudi ustra?i in cukne nazaj na svoj pas. Dobr pol grem spet mimo pa je vse OK.

 

Nato na delu, k se severna obvoznica priklju?i AC iz gorenjske v smeri proti primorski. Nadaljujem po skrajnem desnem pasu s cca 100km/h za izvoz Brdo. Ta isti model je nekje za mano zapeljal na AC na prehitevalni pas in tik predno zmanjka pasu za zavijanje na Brdo prleti ?ez dva pasova direkt vame na izvoz. Spet me je re?il refleks in opazovanje okolice, da sem zadnji trenutejk prepre?il trk.

 

Model se nato pred semaforjem spravi na pas za zavijanje levo proti Lesnini, jaz pa nadaljujem naravnost in kar naenkrat brez ?migavca model spet direkt na desno tik pred mano. Spet bremza do konca.

 

Peljemo naprej mimo kri?i??a za hotel Mons, kamor je o?itno budala hotel zaviti in je prepozno opazil. ?e, ko je zgre?il kri?i??e za zavijanje to opazi in zabremza na polno...jaz sem sre?a, iz predhodnjih treh bli?njih sre?anj z njim, dr?al kr dovolj varnostne, da je blo ?e dovolj lufta, ga pa ni mel tisti za mano, ki se je jedva umaknil na nasprotni pas, da me ni nabasal v rit.

 

Ko je bumbar videl, da je zajebal situacijo na polno, odpelje naprej in pri pasji ?oli zavije na parkiri??e, kjer je bil dele?en koncerta trobljenja tako mene (?eprav tega nikoli ne po?nem) kot obeh za mano.

 

Sem hotel zapeljati za njim na parkiri??e in mu povedat, da naj se ne zajebava pa sem se zadnji trenutek premislil, ker bi mi verjetno idiot kokodakal nazaj pa bi ga v tistem navalu adrenalina verjetno prizemljil, kar bi kasneje sigurno finan?no ob?aloval.

 

 

Po takem dogodku resno razmi?ljam, da bi si nabavil kamero in snemal vo?njo zaradi lastne pravne varnosti saj hitro lahko izpade, da si kje kriv v bistvu si pa sam imel smolo, da si naletel na kretena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po takem dogodku resno razmi?ljam, da bi si nabavil kamero in snemal vo?njo zaradi lastne pravne varnosti saj hitro lahko izpade, da si kje kriv v bistvu si pa sam imel smolo, da si naletel na kretena.

 

na sodi??u bi se z temi posnetki lahko obrisal pod nosom...

?e ?eli? da imajo posnetki kak?no pravno veljavo mora bii snemana oseba na to pisno opozorjena (zato so npr v banki nalepke "objekt je pod video nadzorom"). ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz sem ?e prekleto resno razmi?ljal, da bi si nabavil kamero, ker kake kretenizme vidim na cesti, mi road rage bolj dviguje pritisk, kot 5 litrov kave na eks.

 

Bom nekam na avot nalimal, da je objekt pod video nadzorom... :P Da bo ?e pravno veljavno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hja sej... ?e kriv bi bil, ker bi ga nabasal odzadi :angry2: Po moje bom kmalu kamero kupu :angry:

 

 

to sm ?e zdavnej reku glede teh kamer .. sam je bilo re?eno da nebi veljal kot dokazni material :hudicek:

 

 

pa ?e neki glede tega .. a se ne ?tejo avto kot "privat" .. Kaj pa potem avtomobili kateri imajo ?e "serijsko" vgrajene parkirne kamere ... itd scene :hudicek::hudicek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tiste kamere ne snemajo, ampak samo prikazujejo :P

 

 

Pa tudi samo snemanje ni prepovedano... ni pa veljaven dokaz na sodiscu...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na sodi??u bi se z temi posnetki lahko obrisal pod nosom...

?e ?eli? da imajo posnetki kak?no pravno veljavo mora bii snemana oseba na to pisno opozorjena (zato so npr v banki nalepke "objekt je pod video nadzorom"). ;)

 

Ne vem, nisem pravnik ampak, ?e gre za dokazovanje lastne nedol?nosti lahko uporabi? vse dokaze, ki dokazujejo tvojo nedol?nost. Seveda mora? trditi, da je dokaz samo za dokazovanje lastne nedol?nosti (sam si namre? vedel, da se snema in si se s tem strinjal :hudicek::hudicek: ) ne pa za dokazovanje krivde nekoga drugega. ?e posku?a? dokazovati krivdo s posnetki nekomu drugemu pa se zna resni?no zaplesti, ?eprav gre v tem primeru za dejanje v javnosti in ne skrivno snemanje v privat prostorih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tiste kamere ne snemajo, ampak samo prikazujejo :P

 

 

pomoje da se da to hitr uredi da tud snemajo .. :blush: ... kaj pa glede gsm aparatov? te tud snemajo zunaj oz na javnih itd prostorih ...

 

 

sm pa ?e vedno mnenja da bi bile te kamere v avtomobilih tako kot kak?ne ?rne skrinjice, s tem da shranjevale ?e pstale podatke ...

 

itq pa danes gps lahko vse "vid" hahah :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pomoje da se da to hitr uredi da tud snemajo .. :blush: ... kaj pa glede gsm aparatov? te tud snemajo zunaj oz na javnih itd prostorih ...

sm pa ?e vedno mnenja da bi bile te kamere v avtomobilih tako kot kak?ne ?rne skrinjice, s tem da shranjevale ?e pstale podatke ...

 

itq pa danes gps lahko vse "vid" hahah :blush:

 

 

 

Kaj je z GSM aparati? dodatno imajo vgrajene fotoaparate, potem ?e z GSM ne sme? slikat, kaj ?ele z navadnim fotoaparatom ali kamero? Zakaj bi jih pa potem imel :) Kakor vem je samo tko, da ?e ti slika?/posname? neko osebo na privat posesti in se ne strinja s tem mora? posnetek uni?it. Avto ne vem ?e se ?teje za privat posest :)

 

Pomoje si ne ?eli? ?rne skrinjice v avtu, ker potem te lahko kaznujejo za vsako prekora?itev hitrosti, nepripenjanje, ....

 

 

Kako pa GPS vse vidi? Sateliti samo oddajajo signal, sprejemajo pa samo signal atomske ure.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je z GSM aparati? dodatno imajo vgrajene fotoaparate, potem ?e z GSM ne sme? slikat, kaj ?ele z navadnim fotoaparatom ali kamero? Zakaj bi jih pa potem imel :) Kakor vem je samo tko, da ?e ti slika?/posname? neko osebo na privat posesti in se ne strinja s tem mora? posnetek uni?it. Avto ne vem ?e se ?teje za privat posest :)

 

Pomoje si ne ?eli? ?rne skrinjice v avtu, ker potem te lahko kaznujejo za vsako prekora?itev hitrosti, nepripenjanje, ....

Kako pa GPS vse vidi? Sateliti samo oddajajo signal, sprejemajo pa samo signal atomske ure.

 

bo? najprej dubu kazen za uporabo telefona v avtu...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

O fak. :( Me pa res zanima kaj botruje temu, da na lepetm 22 letnica zavija na drugi pas. :whatever: Tole je meni ena bolj smotanih situacij ker ne more? storiti veliko. :(

 

Naj mi ?e en re?e da so mehki francozi varni....mogo?e ker so naravnani za teste euroncap okoli 60 na uro da dobijo 5 zvezdic, ko pa gre zares je pa konec....kako lahko oba prednja zica v pugijo zamakne - odlomi???? s tem ti tudi airbag ne pomaga - mogo?e ?e niso bile zadaj pripete....

 

 

Garant SMSi za volanom....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj mi ?e en re?e da so mehki francozi varni....mogo?e ker so naravnani za teste euroncap okoli 60 na uro da dobijo 5 zvezdic, ko pa gre zares je pa konec....kako lahko oba prednja zica v pugijo zamakne - odlomi???? s tem ti tudi airbag ne pomaga - mogo?e ?e niso bile zadaj pripete....

Garant SMSi za volanom....

 

 

To je verjetno pripomoglo k smrtnim ?rtvam :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj mi ?e en re?e da so mehki francozi varni....mogo?e ker so naravnani za teste euroncap okoli 60 na uro da dobijo 5 zvezdic, ko pa gre zares je pa konec....kako lahko oba prednja zica v pugijo zamakne - odlomi???? s tem ti tudi airbag ne pomaga - mogo?e ?e niso bile zadaj pripete....

Garant SMSi za volanom....

 

Saj to je tisto, kar marsikoga zapelje v narobe razmi?ljanje. A misli?, da bi sead in ?koda bolje odnesla v takem trku. Pomisli kako bi zgledal euroencap test , ?e bi zaleteli dve vozili s po 60 km/h ?elno. V tem slu?aju je bila hitrost obeh najmanj 80km/h, zadetek je pa bil nekoliko zamaknjen v desno proti voznikoma in rezultat je tak kakr?en je. Voznikov ni ve?.- Energija udarca pri taki hitrosti je ve? kakor dva krat ve?ja kot pa pri izletanju s ceste enega avtomobila pri 100km/h. Zato so ?elni trki nasproti voze?ih vozil pogubni, pri tem blagovna znamka ne igra veliko vloge.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no dej se crash test recimo volvota xc90 pa renoja modusa...pa da vidmo, se kako je pomembna masa, tako kot tudi letnik avta...

 

;) ?e sta oba isti letnik ima to dosti veze ampak jaz sem s prej?njim postom mislil bolj na retardirance, ki kupijo 20 let starega terenca zato, da so "varni" na cesti. :vskalo: V resnici so pa nevarni sebi in ostalim
In ?e ho?e? lahko nalimam ?e link Espace vs Land Rover. :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.