Skoči na vsebino

Ali vas pogled na nesrečo kaj spametuje?


Lojz

Priporočeno sporočilo

dej ne vem ?e ravno pa?e v to temo, bom pa vseeno sm napisal ...

 

v?eraj sem tako malo opazoval "kultruro" voznikov predvsem od Gradca naprej in lahko re?em k da si pri?el v drug svet :huh: ... to ljudje ?ist druga?e vozijo tako umirjeno n? z ihto al pa na ego .. pa sem vidu od por?eja 911 al pa miljon audijev 4-5-6-8 pa razne bmw-3-5-7 pa Mustanga pa Jaguarjev na 1001 na?in, za katere pri nas veljajo kot "norce" ...

Predvsem me je presenetilo to da tak folk ne vozi samo po "skrajno" levem pasu, niso zalimani na rit, ne ?migajo z lu?mi, ampak ta folk dejansko u?iva med vo?njo s svojimi konji?ki :o ..

Potem je bilo 2x delo na cesti ker je spremenjena signalizacija kjer se vseskupaj premakne na drug stran, in to sploh ne opazi? .. nobenga tko ?iv?nega .. naglega skakanja, bremzanja, piskanja voz? kot da ni 0 .. :ne vem:

in pol pride? do "vpadnice" v Dunaj k je res tko ene miljon pasov k spet sam re?e WTF pa tko miljon avtov na cesti in pri?akuje? ?e avtomatsko kaos .. in glejga zlomka spet 0 ne opazi? sam pelje? se na prej.. tko vse je postavljeno na svoje mesto ... pride? v center notr k ti navigacija pokaze da se bo? 4km vozu skor 1h in spet re?e? WTF.. pa si se ga spet u?tel ok res da je gu?va pa vse ampak to je tko stoji? minuto dve najve? pa se pelje?.. in pride? do semaforja kjers spet pri?akuje? zme?njavo v samem kri?i??u da bo to vse zabasan na po?es tko k je v navadi v ljubljani in spet re?e? WTF kri?i??e je spet prazen :ne vem: to vsi upo?tevajo semaforje prostor je skos v kri?i??u :/ .. in dejansko ti je u?itek se peljat ...

 

glede teh romunov ki pri nas veljajo res za tisto skupino vozniko .. a se jim izogiba? .. in se avtomatsko vpra?a? zakaj se na avstrijskih cestah ?isto druga?e obna?ajo :ne vem:

 

so me pa presenetila tovorna vozila predvsem ?leparji .. tko jih je ene 400% manj kot pri nas vsi se dr?ijo na voznem pasu na celih 200km od meje (in nazaj) sm vidu 2 primerka k sta prehitivala pa ?e to k je bil klanec na dol ... pa niti ni delu neke gu?ve .. tko prou res tisto surprise :o

 

 

no in pol k pridem nazaj v "slovenijo" mi tko ?ofer re?e ene 10km do meje .. Welcome to balkan .. in je res tko zgledal k da bi s palico dregnu v osje gnezo v tistih "100km" do doma bi se lahko ene 10 skantu .. in spet tista dobra stara zgodba .. blendanje piskanje ..egoti na prehitevalnih pasovi skakanje na prehitevalni pas ... miljardo tovornjakov k se prehitevajo med sabo in traja celo ve?nost da ga prehiti prou res tist BRUH

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dej ne vem ?e ravno pa?e v to temo, bom pa vseeno sm napisal ...

 

v?eraj sem tako malo opazoval "kultruro" voznikov predvsem od Gradca naprej in lahko re?em k da si pri?el v drug svet :huh: ... to ljudje ?ist druga?e vozijo tako umirjeno n? z ihto al pa na ego .. pa sem vidu od por?eja 911 al pa miljon audijev 4-5-6-8 pa razne bmw-3-5-7 pa Mustanga pa Jaguarjev na 1001 na?in, za katere pri nas veljajo kot "norce" ...

Predvsem me je presenetilo to da tak folk ne vozi samo po "skrajno" levem pasu, niso zalimani na rit, ne ?migajo z lu?mi, ampak ta folk dejansko u?iva med vo?njo s svojimi konji?ki :o ..

Potem je bilo 2x delo na cesti ker je spremenjena signalizacija kjer se vseskupaj premakne na drug stran, in to sploh ne opazi? .. nobenga tko ?iv?nega .. naglega skakanja, bremzanja, piskanja voz? kot da ni 0 .. :ne vem:

in pol pride? do "vpadnice" v Dunaj k je res tko ene miljon pasov k spet sam re?e WTF pa tko miljon avtov na cesti in pri?akuje? ?e avtomatsko kaos .. in glejga zlomka spet 0 ne opazi? sam pelje? se na prej.. tko vse je postavljeno na svoje mesto ... pride? v center notr k ti navigacija pokaze da se bo? 4km vozu skor 1h in spet re?e? WTF.. pa si se ga spet u?tel ok res da je gu?va pa vse ampak to je tko stoji? minuto dve najve? pa se pelje?.. in pride? do semaforja kjers spet pri?akuje? zme?njavo v samem kri?i??u da bo to vse zabasan na po?es tko k je v navadi v ljubljani in spet re?e? WTF kri?i??e je spet prazen :ne vem: to vsi upo?tevajo semaforje prostor je skos v kri?i??u :/ .. in dejansko ti je u?itek se peljat ...

 

glede teh romunov ki pri nas veljajo res za tisto skupino vozniko .. a se jim izogiba? .. in se avtomatsko vpra?a? zakaj se na avstrijskih cestah ?isto druga?e obna?ajo :ne vem:

 

so me pa presenetila tovorna vozila predvsem ?leparji .. tko jih je ene 400% manj kot pri nas vsi se dr?ijo na voznem pasu na celih 200km od meje (in nazaj) sm vidu 2 primerka k sta prehitivala pa ?e to k je bil klanec na dol ... pa niti ni delu neke gu?ve .. tko prou res tisto surprise :o

no in pol k pridem nazaj v "slovenijo" mi tko ?ofer re?e ene 10km do meje .. Welcome to balkan .. in je res tko zgledal k da bi s palico dregnu v osje gnezo v tistih "100km" do doma bi se lahko ene 10 skantu .. in spet tista dobra stara zgodba .. blendanje piskanje ..egoti na prehitevalnih pasovi skakanje na prehitevalni pas ... miljardo tovornjakov k se prehitevajo med sabo in traja celo ve?nost da ga prehiti prou res tist BRUH

 

Pa sej osnovne stvari ne po?ne skoraj nih?e ve?-da ?migavce,ko spreminja smer.

V?eraj sem vozil za enim ?ikotom,ki je cijazil 30/uro.Veselo je puhal dim iz cigarete in spremijal smeri v zadnjem trenutku;seveda brez ?migavcev.Enkrat je malo manjkalo,da se mu ni en zabil v rit.Trobil je kot nor,stri?ko v golfu pa je veselo dimil naprej in vozil,kot da nibilo ni?.

In to vajo je,vsaj dokler sem vozil po pol?je za njim,ponovil vsaj ene 8 krat.Ja,vozil je ?e pod omejitvijo,se pravi ni divjak in je varen voznik-NOT. :angry:

In verjetno je prispel domov,se vsedel na kav?,vzel birco iz hladilnika in ni niti vedel,kaj bi ga lahko doletelo z to njegovo"previdno",po?asno,neagresivno vo?njo...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dej ne vem ?e ravno pa?e v to temo, bom pa vseeno sm napisal ...

 

v?eraj sem tako malo opazoval "kultruro" voznikov predvsem od Gradca naprej in lahko re?em k da si pri?el v drug svet :huh: ... to ljudje ?ist druga?e vozijo tako umirjeno n? z ihto al pa na ego .. pa sem vidu od por?eja 911 al pa miljon audijev 4-5-6-8 pa razne bmw-3-5-7 pa Mustanga pa Jaguarjev na 1001 na?in, za katere pri nas veljajo kot "norce" ...

Predvsem me je presenetilo to da tak folk ne vozi samo po "skrajno" levem pasu, niso zalimani na rit, ne ?migajo z lu?mi, ampak ta folk dejansko u?iva med vo?njo s svojimi konji?ki :o ..

Potem je bilo 2x delo na cesti ker je spremenjena signalizacija kjer se vseskupaj premakne na drug stran, in to sploh ne opazi? .. nobenga tko ?iv?nega .. naglega skakanja, bremzanja, piskanja voz? kot da ni 0 .. :ne vem:

in pol pride? do "vpadnice" v Dunaj k je res tko ene miljon pasov k spet sam re?e WTF pa tko miljon avtov na cesti in pri?akuje? ?e avtomatsko kaos .. in glejga zlomka spet 0 ne opazi? sam pelje? se na prej.. tko vse je postavljeno na svoje mesto ... pride? v center notr k ti navigacija pokaze da se bo? 4km vozu skor 1h in spet re?e? WTF.. pa si se ga spet u?tel ok res da je gu?va pa vse ampak to je tko stoji? minuto dve najve? pa se pelje?.. in pride? do semaforja kjers spet pri?akuje? zme?njavo v samem kri?i??u da bo to vse zabasan na po?es tko k je v navadi v ljubljani in spet re?e? WTF kri?i??e je spet prazen :ne vem: to vsi upo?tevajo semaforje prostor je skos v kri?i??u :/ .. in dejansko ti je u?itek se peljat ...

 

glede teh romunov ki pri nas veljajo res za tisto skupino vozniko .. a se jim izogiba? .. in se avtomatsko vpra?a? zakaj se na avstrijskih cestah ?isto druga?e obna?ajo :ne vem:

 

so me pa presenetila tovorna vozila predvsem ?leparji .. tko jih je ene 400% manj kot pri nas vsi se dr?ijo na voznem pasu na celih 200km od meje (in nazaj) sm vidu 2 primerka k sta prehitivala pa ?e to k je bil klanec na dol ... pa niti ni delu neke gu?ve .. tko prou res tisto surprise :o

no in pol k pridem nazaj v "slovenijo" mi tko ?ofer re?e ene 10km do meje .. Welcome to balkan .. in je res tko zgledal k da bi s palico dregnu v osje gnezo v tistih "100km" do doma bi se lahko ene 10 skantu .. in spet tista dobra stara zgodba .. blendanje piskanje ..egoti na prehitevalnih pasovi skakanje na prehitevalni pas ... miljardo tovornjakov k se prehitevajo med sabo in traja celo ve?nost da ga prehiti prou res tist BRUH

 

ua ce to beres se slis kot da so avstrijski vozniki dobri in kulturni....kar pa nikakor niso, ker so najvecji kreteni na svetu.

veckrat moras v avstrijo, ni treba na dunaj lahko do celovca pa bos hitros spremenil mnenje...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sej osnovne stvari ne po?ne skoraj nih?e ve?-da ?migavce,ko spreminja smer.

V?eraj sem vozil za enim ?ikotom,ki je cijazil 30/uro.Veselo je puhal dim iz cigarete in spremijal smeri v zadnjem trenutku;seveda brez ?migavcev.Enkrat je malo manjkalo,da se mu ni en zabil v rit.Trobil je kot nor,stri?ko v golfu pa je veselo dimil naprej in vozil,kot da nibilo ni?.

In to vajo je,vsaj dokler sem vozil po pol?je za njim,ponovil vsaj ene 8 krat.Ja,vozil je ?e pod omejitvijo,se pravi ni divjak in je varen voznik-NOT. :angry:

In verjetno je prispel domov,se vsedel na kav?,vzel birco iz hladilnika in ni niti vedel,kaj bi ga lahko doletelo z to njegovo"previdno",po?asno,neagresivno vo?njo...

 

jp pomoje se mu ni sanjal niti najmn

 

ua ce to beres se slis kot da so avstrijski vozniki dobri in kulturni....kar pa nikakor niso, ker so najvecji kreteni na svetu.

veckrat moras v avstrijo, ni treba na dunaj lahko do celovca pa bos hitros spremenil mnenje...

 

a pol sm mel sre?o in za Salzburg in naprej za Munchen :huh::((( ... sej tam od Wagna k se pelje? proti ?entilju se za?enjajo tablice "spreminjat" in se ?e voha ...

 

in tud gor mo?no severno od Gradca nism opazu da bi se nekdo, ko se vklju?uje na AC kr takoj zapelu gor, ampak izkoristi do konca pospe?evalni pas ... :ne vem:

tuki pa ne vem se pelje? iz dom?al proti LJ in tam k se "litjani" vklju?ujejo na AC vid? tko 2 ?rti pa je ze na AC s 40km/h ... in ti pol prleti? iz 130 pa si mu direkt v rit .. a ve? :ne vem:

 

pa? sm dobil po dolgem ?asu spet dobr filing in mi je res tko najbolj :jupiii::jupiii::jupiii::notworth:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jp pomoje se mu ni sanjal niti najmn

a pol sm mel sre?o in za Salzburg in naprej za Munchen :huh::((( ... sej tam od Wagna k se pelje? proti ?entilju se za?enjajo tablice "spreminjat" in se ?e voha ...

 

in tud gor mo?no severno od Gradca nism opazu da bi se nekdo, ko se vklju?uje na AC kr takoj zapelu gor, ampak izkoristi do konca pospe?evalni pas ... :ne vem:

tuki pa ne vem se pelje? iz dom?al proti LJ in tam k se "litjani" vklju?ujejo na AC vid? tko 2 ?rti pa je ze na AC s 40km/h ... in ti pol prleti? iz 130 pa si mu direkt v rit .. a ve? :ne vem:

 

pa? sm dobil po dolgem ?asu spet dobr filing in mi je res tko najbolj :jupiii::jupiii::jupiii::notworth:

 

He he ti pa ne gres velikokrat v aut? Avstrijci so dobili izpit v kinder jajcu....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

in tud gor mo?no severno od Gradca nism opazu da bi se nekdo, ko se vklju?uje na AC kr takoj zapelu gor, ampak izkoristi do konca pospe?evalni pas ... :ne vem:

tuki pa ne vem se pelje? iz dom?al proti LJ in tam k se "litjani" vklju?ujejo na AC vid? tko 2 ?rti pa je ze na AC s 40km/h ... in ti pol prleti? iz 130 pa si mu direkt v rit .. a ve? :ne vem:

 

pa? sm dobil po dolgem ?asu spet dobr filing in mi je res tko najbolj :jupiii::jupiii::jupiii::notworth:

 

sej tud nisem napisal, da slovenski vozniki obvladajo, ker ne...so total nesposobni

sam avstrijci so kreteni (npr. vedno morajo, ti nekako povedat, da jim tvoji manevri niso vsec- blendanje, mahanje z rokami itd itd...in to za "vratolomne" manevre kot so prehitevanje spredaj z 70km/h vozecega avto ipd..

kar se slovenije tice, kot si reku, 98% ne pozna pravila, da se moras umakniti na levi pas in sprostiti desnega, ce se en vkljucuje na avtocesto....rondoji pa so itak poglavje zase, vsi vozijo po zunanjem pasu rondoja (lep primer je rondo zale LJ, lahko dobesedno stojis na cist notranjem krogu in te ne bo noben udaril)

 

kar sem do zdaj vidu, najbolj vsec so mi severnozahodno nemski vozniki (se pravi od frankfruta visje in levo)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He he ti pa ne gres velikokrat v aut? Avstrijci so dobili izpit v kinder jajcu....

 

re da nism vsak tedn gor, ampak kadar grem naredim 50km+ od meje .. in rad tako opazujem in mi je res tko najbolj spro??eno

 

 

sej tud nisem napisal, da slovenski vozniki obvladajo, ker ne...so total nesposobni

sam avstrijci so kreteni (npr. vedno morajo, ti nekako povedat, da jim tvoji manevri niso vsec- blendanje, mahanje z rokami itd itd...in to za "vratolomne" manevre kot so prehitevanje spredaj z 70km/h vozecega avto ipd..

kar se slovenije tice, kot si reku, 98% ne pozna pravila, da se moras umakniti na levi pas in sprostiti desnega, ce se en vkljucuje na avtocesto....rondoji pa so itak poglavje zase, vsi vozijo po zunanjem pasu rondoja (lep primer je rondo zale LJ, lahko dobesedno stojis na cist notranjem krogu in te ne bo noben udaril)

 

kar sem do zdaj vidu, najbolj vsec so mi severnozahodno nemski vozniki (se pravi od frankfruta visje in levo)

 

glede frankfurta pa to ne vem ker ?e nisem bil .. tja do minhna sm ?e prlezu :bravo: .. sm se pa zapeljal gor do prage pa tud nism sli?u da bi ?ofer 1x zajodlal itd scene ... res pa je da sm v prago prispel takrat pozno ve?er .. :huh:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eye si pa na?al avstrijske voznike kot primer vzornosti :hohoho: Ko bi vsaj koga drugega ampak Avstrijca na cesti se bojim vsaj toliko kot Italijana ali Romuna. To so ?ist nepredvidljivi vozniki.

 

To, da je pa v Slo na cestah vse v riti pa ni res, sploh ?e se ?lovek dr?i pravil in vsaj malo predvideva? situacijo in se predvsem sam ne obna?a? tko kot en egoisti?en balkanc.

 

Men osebno pa sem dnevno v povpre?ju vsaj 100km na cestah se mi zgodi blendanje mogo?e 2x 3x (nazadnje sem itak imel opravka z Italijanom kar je tudi opisano par postov prej) na leto, da bi mi kdo trobil se sploh ne spomnim razen zadnji?, ko sem spregledal zaradi sonca, da se je pri?gala zelena pu??ica za desno. Pa ?e to je zadaj stoje?i zelo kulturno opozoril s ?isto kratkim piskom.

 

To direktno ne leti nate eye sam ponavadi o nekulturi vo?nje govorijo predvsem tisti, ki se sami obna?ajo nekulturno, agresivno, egoisti?no kar je nekako logi?no saj takat je tudi najve?ja mo?nost, da pride do "?udnih" situacij.

 

Za primer ti lahko povem primer kolega, ki je non-stop razlagal raznorazne dogodke na cesti, ki so se mu dogajali na cesti in kako grozno se je vozit po na?ih cestah. To je bilo ?e iz ?asov, ko sam ?e nisem delal toliko km in sem mu kar nekako verjel. Ampak verjel sem mu samo do takrat, ko sem enkrat ?el z njim po eno robo v Avstrijo:

 

Tip je bil na cesti ?isto blazen, prehiteval v ?karice, pizdil skoraj ?ez ?isto vsakega udele?enca, blendal pe?cem pred prehodom, vozil preko omejitev, sekal ovinke kot na dirkah tako, da me je bilo kot sovoznika res strah. No ko sva pa pri?la v Avstrijo pa je spremenil slog vo?nje, ?e? da so avstrijski policaji zajebani in sva se lepo vozila po pravilih nakar mi re?e a vidi? razliko kako se v Avstriji vsi kulturno vozijo. :blink:

 

Takrat sem prvi? dejansko v praksi ugotovil, da za veliko ve?ino (ne za vse da ne bo pomote) sranja, ki se nekomu dogaja na cestah je v najve?ji meri kriv prav taisti s svojim obna?anjem na cesi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok Boss pol mi pa neki razlo? .. ok ne trdim da je v sloveniji eu texas ampak

 

zakaj se lahko re?mo romuni italjanskimi tablicami lepo dr?ijo pravil se peleje 130 - 140km/s dr?i varnostno razdaljo in ne pumpa svojga ega z audijem

 

zakaj ne pumpa ega re?mo z drugimi "premium2 znamkami pa ka?e kok ma jajc ampak voz lahko kulturno, ?eprav pride nekdo z podobno mo?nim avtom..

 

zakaj da lahko ?migovc (nism opazu niti enga, da ga nebi dal) , se prepri?a ?e lahko prehiti, zapelje vn prehiti in nazaj na vozn pas ... pa ma lahko novo sedmico al pa golfa II.

 

zakaj lahko vozijo tovornjaki kulturno ... :ne vem: (vsaj na tej relaciji)

 

povej mi kok procentov motoristov ve?jih kubikov, bo v gu?vi v centru LJ stal v koloni? ... in sm to vidu pa sm sam o?i dal na pecle ...

 

zakaj pe?ec tud k se mu pri?ge zelna lu? na semaforju najprej pogleda na levo in pol ?ele stop na prehod

 

itd itd

 

ne trdim da so da so zdej neki super - top .. pa? sm se pelu gor in sm v danih trenutki to vidu oz opazu .. in sm res bil presene?en

 

in dejansko nism bil skos na pre?i iz kere strani bo kdo prletu ... in morm met reakcijski ?as skos na "full" in naredim v sloveniji tistih 100km pa sm na orto zmatran ...

 

je pa res da te na slovenskih cesta prisiljo delat v pizdarije .. kakor je ?e prej Alex napisal oz dal primer v extra po?asnih voznikih

In zelo lep primer je krtina - morav?e kjer je omejitev 90km/h in je ravnina pregledna cesta in ima? tam belo neprekinjeno ?rto in pol se tzi najde ata al pa mama k ti pelje 55km/h .. in zdej vpra?am a ga bo? do morav? ?aku pa za njim vozu tistih 10km po 55km/h .. al bo? reskiral policaja pa ga na polni ?rti prehitel?

 

 

ne trdim pa da so vsi slovenci slabi ?oferji! pa tud jst nism neki oh-in-sploh

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slovenci smo dale? od slabih ?oferjev - problem je v na?i kulturi, se pravi tehni?no smo zelo zelo dobri, vendar na? temperament izbruhne ven v danih situacijah, ?e posebej na slabe dni, ?ivci se znervirajo poprej potem pa pok.

 

Nimamo toliko strpnosti, da bi v?asih komu dali prednost, po?akali 10 sekund da nekdo prehiti drugega itd...

Pika na i pa so dostopni super zmogljivi avtomobili ki predvsem mlaj?o generacijoi 'prevzamejo' in mislijo da oni pa sedaj lahko 'bolje' vozijo ker imajo 'bolj' zmogljiv avto

 

Ravno obratno so pa avstrijci - totalno konzervativni in defenzivni, in to ?e toliko da se vse premakne pod mejo normale.

Nekdo ki vozi 100 na uro v avstriji na avtocesti in prehiteva po levi enako misli da je zelo varen voznik, v resnici je ampak ?e tako varen da je nevaren, saj zadr?uje promet in ob tem ?e namerno ho?e vliti svoj stil vo?nje drugim...

 

KAr se ti?e pa romunov in teh - mislim da imajo oni druga?en problem peljati hitro + naredili bodo vse po pravilih da jih nekdo ne ustavi, saj pol avtov ni izpravnih, registriranih, poleg tega pa preva?ajo bohvedi kaj.

 

Kamionarji se ti zdijo da vozijo OK? NE bi rekel ker tudi 1 ne zapelje na pas za po?asna vozila. ?e bi lahko vozili hitreje sigurno bi - verjemi...

Razumem pa da si morajo v?asih 'vzeti' prednost ko prileti kaka kamikaza 180 po levem...

 

Jaz bi samo v Sloveniji izpostavil kolesarje - sedaj se je za?ela sezona in jao meni, to kar padajo na ceste - posebej ti z cestnimi dirkalnimi kolesi, vozijo se v ?tric, prehitevajo med seboj, in jih BK za promet in predpise. ?ez pirni?e skozi Tacen se kar 'pojavljajo' iz stranskih pred avti....

 

P.S. ?e bo kdo od vas kdaj imel prilo?nost voziti po Irski....sem vozil v veliko dr?avah, ampak to je pa katastrofa...

Znaki so tam samo za senco ovcam, izpit dobi? tako da se sam nau?i?.....sem vpra?al glede na to ali imajo levo pravilo glede na to da vozijo kontra - ker imajo sama kri?i??a brez znakov....WTF is that - do you mean I need actually to stop??? :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@eye: Mislim, da je Jures odgovoril to?no na ta vpra?anja, ki si jih zastavil meni in se popolnoma strinjam z njim. :bravo:

 

Malce pa se postavi izven okvirov klasi?nega razmi?ljanja in pomislil malo ?ir?e ali je res dogajanje vedno tako kot ga vidi? ali je mogo?e le rezultat druga?nega dojemanja v dolo?enem trenutku. Ok, bom razlo?il na primerih, da bo bolj jasno.

 

Ve?ina nas najve? kilometrov naredi na vedno enih in istih cestah, ki jih pa? prevozimo dnevno. Ve?ino ?asa smo tudi v nekem hitenju saj so te konstantne relacije ponavadi vezane na prihod na delovno mesto, otroka pripelajt v ?olo in vrtec, obiskat star?e ipd.

 

Kaj se dogaja takrat? Te ceste pozna?, to?no ve? kje mora? zaviti, okolica ti je poznana do potankosti, tako, da je niti ve? ne opazuje?. Zaradi pomanjkanja ?asa bi rad vozil vsaj toliko kot je zgornja omejitev, da se ti ?asovno izzide priti na cilj. Edina spremenljivka na tej tvoji poti je sam promet, dogajanje na cesti in ravno to tudi najbolje opazi? sploh ?e se kdo "vme?a" v tvoj tempo vo?nje in ti s tem podira timeschedule. Vidi? ?isto vsako nemnost kar po?nejo ljudje, kako vozijo, prehitevajo, menjavajo pasove itd itd. Vsaka napako bele?i? sajje to edino kar je druga?no iz dneva v dan zato se ti zdi, da je prometna katastrofa toliko ve?ja kot je dejansko res.

 

Zdej pa kontra primer. Gre? recimo tako kot v tvojem primeru v Avstrijo. Ve? ali manj ti je pot nova, cesta okolica vse ti je novo, pokrajna, mesta ?etudi si ?e kdaj bil, so zanimiva a predvsem ponavadi ni tiste ?asovne stiske. In ?e opazi? vse druge poleg tega mora? spremljati tudi promet enostavno raznoraznih malih neumnosti ostalih udele?encev ne vidi? ve? in kar naenkrat se ti zazdi kako lep?e vsi vozijo.

 

?e 1x pravim to se ti zdi ker dojema? druga?e. ?ele tisti, ki so konstantno na teh poteh tudi v tujini s?asoma lahko realno sodijo o kvaliteti oziroma kulturi voznikov v posameznih dr?avah. Je pa re, da tudi to ni vedno dejavnik saj je gostota prometa verjetno eden najbolj pomembnih faktorjev - na prazni cesti je vedno vse fino in fajn, ko pa je gu?va je pa ?e zaradi mno?ice drugih udele?encev veliko ve?ja mo?nost da nastane cestni konflikt.

 

 

Aja, za zaklju?ek pa ?e to - v temi, kjer se pohvalimo si rekel, da ste pri?li iz Dom?al do Dunaja v dveh urah in pol kar bi bilo na u? povpre?je hitrosti tam nekje okoli 150km/h. Ker se povsod ne da voziti 150km/h bi rekel, da ste na posameznih delih leteli kot sneta sekira in zato sem omenil, da ste za kaos na cesti deloma krivi s svojo vo?njo tudi sami. Se ti ne zdi, da bi to lahko bil glavni vzrok, ker si skoraj upam trdit, da ste na na?ih AC-jih drvel do konca na Avstrijskih pa je spet zavela tista "skrb", da vas ne bi trofnil policaj, ki so baje precej nepopustljivi do prekr?karjev. :ne vem: :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

poplnoma se strinjam z obema tako z Juresom in tabo Boss ... in ?e 1x res je sm se pohvalu da smo letel kot snete skere in napisal sm tudi da nisem bil v civilnem avtomobilom .. in prav tako je res da smo v po slovenskih cestah bili ve? ali manj na levem pasu in na avstrijskih .. v primeru gu?ve na AC bi nas ?akalo na meji policijsko spremstvo .. zato nam tudi policaji niso te?il .. in nam ni bilo treba uporabljati raznih svetlobnih signalizacij .. treba je pa upo?teah da so bili le prazniki in da je bilo ?tevilo udele?encev v prometu manj?e ...

 

edini problem je bil tam ko je Tyota tovarna ker se po?asi zabije in pa po centru dunaja... in zato sem lahko mel ve? ?asa kot opazovalec, in ?e 1x napi?em bili so dani trenutki in situacije katere sem opazil in sm bil res presene?en .. to je bil moj vtis katerega sem dobil na poti ... dej ?e bi se vsakodnevno vozu po dunajskih cestah bi hmalu spremenu "mnenje" , ampak ?e vedno imam pa bolj?i obutek kakor pa na slovenskih cestah, in tud voznik ni kaj preve? odstopal od mojega napisanega mnenja glede slovenskih in neslovenskih voznikov na slovenskih cestah

 

tam ima? ob?utek da se zavedajo kdo je ?ibkej?i ?len v prometu itd

 

 

@Jures glede teh kolesarjev .. oprosti ampak njim bi pa "serijsko" pisal kazni .. ker dejansko ne upo?tevajo zakonov .. :/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glih se ?ez to razburjam. Zdaj bo pa ?e ven pri?lo, da je ded bil nacuzan pa bo komplet. <_<

 

Ve? kaj bo mogl pr nas uves. Da ko te policaji ujamejo pri kakem zajebanem prekr?ku (pijan, agresiven, pezde...) poleg vseh kazni, bi jest uvedu, da jih pridejo tut ob 3h pono? dam iskat in odpelat, da pomagajo pospravljat take nesre?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glih se ?ez to razburjam. Zdaj bo pa ?e ven pri?lo, da je ded bil nacuzan pa bo komplet. <_<

 

Ve? kaj bo mogl pr nas uves. Da ko te policaji ujamejo pri kakem zajebanem prekr?ku (pijan, agresiven, pezde...) poleg vseh kazni, bi jest uvedu, da jih pridejo tut ob 3h pono? dam iskat in odpelat, da pomagajo pospravljat take nesre?e.

 

se strinjam, takih ne dobijo, mene pa jeb*** zarad klin?eve homologacije, to me pa res raz****

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tip kao ni bil pijan, pa kot sem bral se je punca umikala na bankino proti travniku, tip je pa isto naredil, hotel na travnik zapeljati in bum....grozn, res grozn...pa kazni nabijajo tam v 3pm a mrtvih na cesti ?e ve?.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma folku se trga..prej sm govoru s kolegom, enkrat tele dni je tip na Rodici-Dom?ale, itak v naselju, sredo dneva obrnil Punti?a na streho, prej se pa ?e zaletel v novega fi?aka ki je bil parkiran na parkingu...drua?e bi direkt v hi?o odletu...itak tip napihal preko 2 promila....ne mor? verjet, a tam poteka ?olska pot, je narisana po tleh, baje je okol 80 km/h mogu pi?it.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tip kao ni bil pijan, pa kot sem bral se je punca umikala na bankino proti travniku, tip je pa isto naredil, hotel na travnik zapeljati in bum....grozn, res grozn...pa kazni nabijajo tam v 3pm a mrtvih na cesti ?e ve?.....

 

Ni bil pijan ampak morda neroden. ?al je bila starej?a sestra tudi nose?a:(

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://24ur.com/novice/crna-kronika/zaradi...-avtocesti.html

 

Boss -tvoj izvoz, ki je obenem bistroumno narejen ?e za po?asna vozila (meni je zadnji? namre? nekdo v ?karje padel z levega na ta pas in po bremzi seveda)

 

@eye: Mislim, da je Jures odgovoril to?no na ta vpra?anja, ki si jih zastavil meni in se popolnoma strinjam z njim. :bravo:

 

Malce pa se postavi izven okvirov klasi?nega razmi?ljanja in pomislil malo ?ir?e ali je res dogajanje vedno tako kot ga vidi? ali je mogo?e le rezultat druga?nega dojemanja v dolo?enem trenutku. Ok, bom razlo?il na primerih, da bo bolj jasno.

 

Ve?ina nas najve? kilometrov naredi na vedno enih in istih cestah, ki jih pa? prevozimo dnevno. Ve?ino ?asa smo tudi v nekem hitenju saj so te konstantne relacije ponavadi vezane na prihod na delovno mesto, otroka pripelajt v ?olo in vrtec, obiskat star?e ipd.

 

Kaj se dogaja takrat? Te ceste pozna?, to?no ve? kje mora? zaviti, okolica ti je poznana do potankosti, tako, da je niti ve? ne opazuje?. Zaradi pomanjkanja ?asa bi rad vozil vsaj toliko kot je zgornja omejitev, da se ti ?asovno izzide priti na cilj. Edina spremenljivka na tej tvoji poti je sam promet, dogajanje na cesti in ravno to tudi najbolje opazi? sploh ?e se kdo "vme?a" v tvoj tempo vo?nje in ti s tem podira timeschedule. Vidi? ?isto vsako nemnost kar po?nejo ljudje, kako vozijo, prehitevajo, menjavajo pasove itd itd. Vsaka napako bele?i? sajje to edino kar je druga?no iz dneva v dan zato se ti zdi, da je prometna katastrofa toliko ve?ja kot je dejansko res.

 

Zdej pa kontra primer. Gre? recimo tako kot v tvojem primeru v Avstrijo. Ve? ali manj ti je pot nova, cesta okolica vse ti je novo, pokrajna, mesta ?etudi si ?e kdaj bil, so zanimiva a predvsem ponavadi ni tiste ?asovne stiske. In ?e opazi? vse druge poleg tega mora? spremljati tudi promet enostavno raznoraznih malih neumnosti ostalih udele?encev ne vidi? ve? in kar naenkrat se ti zazdi kako lep?e vsi vozijo.

 

?e 1x pravim to se ti zdi ker dojema? druga?e. ?ele tisti, ki so konstantno na teh poteh tudi v tujini s?asoma lahko realno sodijo o kvaliteti oziroma kulturi voznikov v posameznih dr?avah. Je pa re, da tudi to ni vedno dejavnik saj je gostota prometa verjetno eden najbolj pomembnih faktorjev - na prazni cesti je vedno vse fino in fajn, ko pa je gu?va je pa ?e zaradi mno?ice drugih udele?encev veliko ve?ja mo?nost da nastane cestni konflikt.

Aja, za zaklju?ek pa ?e to - v temi, kjer se pohvalimo si rekel, da ste pri?li iz Dom?al do Dunaja v dveh urah in pol kar bi bilo na u? povpre?je hitrosti tam nekje okoli 150km/h. Ker se povsod ne da voziti 150km/h bi rekel, da ste na posameznih delih leteli kot sneta sekira in zato sem omenil, da ste za kaos na cesti deloma krivi s svojo vo?njo tudi sami. Se ti ne zdi, da bi to lahko bil glavni vzrok, ker si skoraj upam trdit, da ste na na?ih AC-jih drvel do konca na Avstrijskih pa je spet zavela tista "skrb", da vas ne bi trofnil policaj, ki so baje precej nepopustljivi do prekr?karjev. :ne vem: :blush:

 

Bingo - jaz sem to izkusil - na primer sem ?el delati izpit za motor na Jesenice, kjer nisem poznal niti ene ceste razen glavne skozi Jesenice, ampak me je vlekel ?ez vse rupe in vasice - in kaj je efekt?

Pozoren si na cesto ker ne ve? kaj je za vogalom, in se u?i? ne samo obvladovati motor (vozilo) ampak tudi aktivno spremljati promet.

?e pa gre? v doma?i kraj ti je vse jasno v naprej in si zaradi tega pogumnej?i in nepozornej?i.

 

Jaz bi dal predlog da se izpit dela v naklju?no izbranem kraju 30km izven lokacije izbrane avto?ole!! ?e to je nekaj vsaka neznana cesta ?teje ve? pozornosti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra ideja, res dobra ne pa da in?truktorji to?no vejo kje jih bo izpitni komisar peljal pol pa trenirajo to pot k neumni. ?e bi jih peljal neznano kam bi se res videlo ali je za na cesto al ne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://24ur.com/novice/crna-kronika/letos-...vec-nesrec.html

 

Le kaj pore?ejo sedaj ko se je tudi statistika obrnila vsem v nos?

Ve? radarjev? Ve? znakov, vi?je kazni?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.