Skoči na vsebino

Električno kolo (e-bike, pedelec)


Jest

Priporočeno sporočilo

Ali ima kdo kaj izku?enj z elektri?nimi kolesi imenovanimi pedelec... to so tisti, ki imajo dodaten elektromotor za pomo? v klance ... Ne tiste variante, ki so kot moped, da sploh ni treba gonit...ampak da je elektromotor zgolj samo za pomo? ... 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem ne, imamo pa el skiro, ki pomaga pri poganjanju. Po enem letu sli akuji ampak so pa smesno poceni, 20eur pa zame jal oba. Skupaj zaporedno se polnita z 24v.

 

Kolega ma pa ta kolesa ob camperju pa je super zadovoljen, edino tezka so in ne vem kako je s transportom na avtu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Dana?nja dopoldanska rekreacija :)

 

 

Pa se en krog izpred parih dni ... ko sem imel prvih 1.000 km prevozenih

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Letos sem naredil ze preko 1.000 km z biciklom ...  :jupiii:

 

Training_Calendar_-_Strava-20170712-1428

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem zakaj vlada prepricanje, da je kolesarjenje z elektricnim kolesom samo "gas in gremo"... Saj to ni moped. Baterija resda pomaga... ampak samo do hitrosti 25 km/h ... predvsem je to fajn za pomoc pri voznji navkreber... Po ravnem pa je hitrost ponavadi okoli 25 km/h ali vec... in takrat elektromotor pociva ... 

 

Sicer pa niti ni to pomembno... sem mnenja, da je tovrstna rekreacija se vedno boljsa, kot pa lezanje na kavcu pred TVjem :):ph34r: ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej M?k verjetno ni mislil, da bi ti zmanj?al dose?ke je pa res, da mene ne klasi?nem biciklu najbolj ubijejo klanci in takrat bi si res za?elel elektro pomo?i. In seveda klanci mi tudi najbolj pokvarijo povpre?je tako, da se ne spravim, ?ez 21km/h. ?e sem enkrat dobro prebral si napisal,da ima? povpre?je 24km/h. Tolk men rata le ?e se vozim samo po ravnem in asfaltu.

 

Druga?e je pa glavna prednost elektro bicikla, da z isto vlo?ene ?love?ke energije naredi? kar precej kilometrov ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej M?k verjetno ni mislil, da bi ti zmanj?al dose?ke je pa res, da mene ne klasi?nem biciklu najbolj ubijejo klanci in takrat bi si res za?elel elektro pomo?i. In seveda klanci mi tudi najbolj pokvarijo povpre?je tako, da se ne spravim, ?ez 21km/h. ?e sem enkrat dobro prebral si napisal,da ima? povpre?je 24km/h. Tolk men rata le ?e se vozim samo po ravnem in asfaltu.

 

Druga?e je pa glavna prednost elektro bicikla, da z isto vlo?ene ?love?ke energije naredi? kar precej kilometrov ve?.

 

Saj ravno to, da mi klanci ne disijo, je bil razlog, da sem sel v nabavo elektricnega kolesa. Ko se odpeljem od doma, gre sicer po klancu dol... samo je potem treba priti tudi nazaj :) ... Z navadnim kolesom se nisem toliko vozil... ce je bilo po ravnem... ja... recimo ko sva bila na dopustu v Moravskih toplicah... tam je bilo fajn, ker je najvecji klanec bil mosticek, ki gre preko enega potocka :) ... Pa kolesarske steze imajo tam res fajn postimane ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No... meni pa v nobeno smer klanci ne pasejo ... :)  Gor sicer z baterijo gre lazje... je pa se vedno treba fajn gonit, ce je klanec hud (recimo ze omenjena Katarina)   ... Dol pa ne upam spustit... ker so nase ceste dokaj slabe in nikoli ne ves, kje bos zapeljal v kaksno luknjo, jasek, fliko...  in zato bremze prevec trpijo :) ...  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prej?nji teden sem bil v ?tacuni z ke?em za akontacijo za el bicikel, vendar se je na koncu izkazalo, da je ?eljen model ?e prodan (itak mora? ?e jeseni/pozimi naro?it, ?e se ho?e? spomladi voziti)

 

V vzponih sem vedno u?ival, asfaltnih niti ne, tiste po gozdnih potkah pa mnogo bolj. S prihodom otrok je potem to zgledalo tako, da sem mulca velikokrat vlekel v kolesarski prikolici na Limbarsko goro. ?e pred 2letoma in pol sem v dvojni prikolici dva mulca privlekel na Gornjo Javor??ico. Danes niti sebe samega ne morem ve? privle?i na ni?je vzpone. Jeba, ko za?no le?aji ribat :( (kdor trdi da je ?port zdrav, debelo la?e)

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prej?nji teden sem bil v ?tacuni z ke?em za akontacijo za el bicikel, vendar se je na koncu izkazalo, da je ?eljen model ?e prodan (itak mora? ?e jeseni/pozimi naro?it, ?e se ho?e? spomladi voziti)

 

 

Noja... veliko jih imajo na zalogi... edino ce so res kaksne specificne ?elje ... Elektricna kolesa imajo v ponudbi vec ali manj vsi resni prodajalci biciklov... Jaz sem lani obiskal nekaj teh v moji okolici (Kranj, Skofja Loka, Ljubljana ...) in se potem odlocil za kolo pri A2U v Sencurju ... Mogoce mi je zal edino, da nisem vzel takega, ki bi imel vsaj prednje vilice vzmetene ... ker sedaj vidim, da so ceste pri nas res tako zjebane, da brez tega sploh ne bi smeli prodajati biciklov :) ... Sem ravno vceraj stel jaske na cesti v nasi blizini (naselje Rakovnik... kateremu pravijo tudi de?ela ja?kov :) ) ... Na priblizno enem kilimetru sem nastel preko 50 raznih jaskov, pokrovov in podobno na cesti (tistih, ki so na plocniku zraven niti nisem stel) ... in vecina jih strli ven iz nivoja ceste ali pa so pogreznjeni v cesto ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ti pa verjamem... vsaj prednje vzmetenje res lepo pobira tresenje in se to ne prena?a na roke. Rit pa ponavadi ?e sama dost amortizira :lol:

 

Mene edino motijo neatere kolesarske steze, ki so zaradi vhodov do hi? lahko huj? kot kak?en rodeo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ti pa verjamem... vsaj prednje vzmetenje res lepo pobira tresenje in se to ne prena?a na roke. Rit pa ponavadi ?e sama dost amortizira :lol:

 

Mene edino motijo neatere kolesarske steze, ki so zaradi vhodov do hi? lahko huj? kot kak?en rodeo.

 

 

Glede vilic... sem ze razmisljal, da bi jih zamenjal... samo to verjetno ne bo poceni :) ... Bo verjetno bolje zamenjati kolo enkrat :) ...

 

Sem zadnjic gledal eno oddajo na enem nemskem programu... da imajo na Nizozemskem (menda raj za kolesarje) tako, da gre kolesarska steza naravnost in imajo pukl tisti, ki imajo izvoz iz dvorisca na cesto...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot mulc sem v gnilem socializmu vozil specialko, in ne boste verjeli, nobenega vzmetenja takrat nisi potreboval, ker so bile ceste v bistveno bolj?em stanju kot danes. Logi?na stvar - bilo je ene 10x manj avtomobilov in pa mnogo ve? kot 10x manj prevo?enih kilometrov po cestah in temu primerno so bile ceste bolje ohranjene. Na ?rnivec sem med po?itnicami gonil skoraj vsak dan in ve?ino dni nisi sre?al niti enega samega samcatega avta, komaj kdaj kak?nega kolesarja. Tako da se je po lepi gladki cesti dalo zalagat ovinke od roba do roba brez strahu da pride kdo nasproti. Edino mosti?ki so bili v ku... ampak z zadosti hitrosti se je dalo sko?it ?ez.

 

Elektri?ni bicikli so pri na?ih severnih in zahodnih sosedih skoraj ?e kot pametni telefoni. V slo. je situacija s kupno mo?jo pa? tak?na da se gonimo na roke, pardon, na noge. Tej kupni mo?i primerna je tudi ponudba v na?ih trgovinah, hotel sem kupit najcenej?ega 29colarja s 120hoda spredaj/zadaj, pa ni nobene ?anse da bi ga dobil, ker tako dragih koles pri nas nimajo na zalogi.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Menda se zna zgoditi, da bo od jeseni dalje mozno dobiti nepovratna sredstva ekosklada tudi za nakup eletricnih koles >>  http://www.zurnal24.si/avto/eko-sklad-subvencija-elektricno-kolo-e-bike-skuter-nakup-cena-295137

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest, a si ti danes bil z biciklom v Lj-Kosezah pri terasastih blokih?

Sem se vozil tudi skozi Koseze >> https://www.relive.cc/view/1134640673 ... Sicer nevem, katere terasaste bloke imas v mislih :) ... 

 

http://doarama.com/view/1554425

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se vozil tudi skozi Koseze >> https://www.relive.cc/view/1134640673 ... Sicer nevem, katere terasaste bloke imas v mislih :) ... 

 

http://doarama.com/view/1554425

ja, ja to si bil ti ob 10:19 (oziroma ob 11:19 poletni ?as) si razjahal, da si lahko peljal bicikel po stopnicah dol pred gara?e od teh terasastih blokov. Jaz sem se pripeljal z biciklom in sem te videl cca 50m dale? ampak, ko sem pri?el, do ?teng si se ?e odpeljal. Sem te videl samo od zadaj in nisem bil ?isto prepri?an, da si ti pa se nisem zadrl za tabo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej sej... ga verjetno sploh ne bi ujel.

 

Tam gledam, kako dela ve? kot 50km ture, men gre pa ?e pri 40km vse skup na kurac in mam dost pa ho?em ?im prej zaklju?it.

Potem ves, v kaj lahko investiras v prihodnosti... ;) Jaz imam navadno kolo se od prej, a se na njem nabira prah... ker imam do doma klanec... in ravno zato sem nabavil Pedelec... vecino casa itak motor ne deluje... po ravnini imam zadnje case kar izkljucenega... pri hitrosti nad 25 km/h pa se itak sam izklopi...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.