Skoči na vsebino

Električno kolo (e-bike, pedelec)


Jest

Priporočeno sporočilo

dne 26. 12. 2020 ob 19:20 je Nejc1986 napisal:

Conti Ultra Sport na specialki?

Kje si pa ti to vido??? Gor so Grandprix 4000🤣

dne 26. 12. 2020 ob 20:53 je Bini napisal:

Težka bo ta želja!

Niti ne v klanec me bo celo čakala , po ravnini je pa druga pesem. Sicer pa tako bo vsaj lahko šla z mano do sedaj to ni bilo mogoče.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je robertk6 napisal:

Kje si pa ti to vido??? Gor so Grandprix 4000🤣

Niti ne v klanec me bo celo čakala , po ravnini je pa druga pesem. Sicer pa tako bo vsaj lahko šla z mano do sedaj to ni bilo mogoče.

Vidu sem samo "continental"napis, pa sem ugibal :)Pa si zadovoljen z gp4000? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 25. 12. 2020 ob 22:28 je AmpeR napisal:

Sem se prav bal tvojega komentarja...👍

Haha,zakaj? Nimam nič proti e-bajkom. V določenih primerih jih zelo podpiram. Ne prenašam pa obnašanja velikega procenta voznikov le-teh. Moje prvo snidenje z voznikom e-bajka,je bilo zelo zelo grdo in ja... Mogoče sem malo pristranski...

 

Sem pa spoznal že čisto fejst ljudi , ki to vozijo in se tudi zavedajo, da to ni isto (ne more biti) kot voziti brez štroma.

 

Veš... Jaz sicer ne uporabljam strave,ampak tu blizu mene živi en... Ekhm... Starejši gospod (kako politično korektno sem to povedal), ki na stravi vozi z e-bajkom in daje zelo grde komentarje na vse, ki so (kakopak) počasnejši z navadnim bajkom (sam seveda napiše da vozi navaden mtb)... Ja,otrocje (iz obeh strani),ampak ko imaš 150pulza in das vse od sebe na celodnevni turi (in predvsem si pri tem s srcem) , te take stvari pač zelo zmotijo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Nejc1986 napisal:

 

Veš... Jaz sicer ne uporabljam strave,ampak tu blizu mene živi en... Ekhm... Starejši gospod (kako politično korektno sem to povedal), ki na stravi vozi z e-bajkom in daje zelo grde komentarje na vse, ki so (kakopak) počasnejši z navadnim bajkom (sam seveda napiše da vozi navaden mtb)... Ja,otrocje (iz obeh strani),ampak ko imaš 150pulza in das vse od sebe na celodnevni turi (in predvsem si pri tem s srcem) , te take stvari pač zelo zmotijo :)

 

Dobrota je sirota. Gospod ti hoče samo pomagati - zvišati pulz da bi ti šlo lažje v klanec. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Haha,zakaj? Nimam nič proti e-bajkom. V določenih primerih jih zelo podpiram. Ne prenašam pa obnašanja velikega procenta voznikov le-teh. Moje prvo snidenje z voznikom e-bajka,je bilo zelo zelo grdo in ja... Mogoče sem malo pristranski...

 

Sem pa spoznal že čisto fejst ljudi , ki to vozijo in se tudi zavedajo, da to ni isto (ne more biti) kot voziti brez štroma.

 

Veš... Jaz sicer ne uporabljam strave,ampak tu blizu mene živi en... Ekhm... Starejši gospod (kako politično korektno sem to povedal), ki na stravi vozi z e-bajkom in daje zelo grde komentarje na vse, ki so (kakopak) počasnejši z navadnim bajkom (sam seveda napiše da vozi navaden mtb)... Ja,otrocje (iz obeh strani),ampak ko imaš 150pulza in das vse od sebe na celodnevni turi (in predvsem si pri tem s srcem) , te take stvari pač zelo zmotijo :)

Naj te ne zmotijo, samo piči dalje! :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imaš prav. Je pa velikanska razlika, ker prej brez e+ niti nebi pomislil splezati v tako reber. Nekateri cilji so zdaj veliko lažje dostopni, ker prej se ni dalo doseči. 

No vsekakor moraš vrteti in 1. oz. 2. stopnja pomoči je čisto dovolj. Lahko pa tudi izklopiš in višaš pulz do 180.

 

No po prvi vožnji sem prišel domov čisto prešvican.... Razlog hitrost po terenu več kot 30 km/h (sam pedaliral). 

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je AmpeR napisal:

Imaš prav. Je pa velikanska razlika, ker prej brez e+ niti nebi pomislil splezati v tako reber. Nekateri cilji so zdaj veliko lažje dostopni, ker prej se ni dalo doseči. 

No vsekakor moraš vrteti in 1. oz. 2. stopnja pomoči je čisto dovolj. Lahko pa tudi izklopiš in višaš pulz do 180.

 

No po prvi vožnji sem prišel domov čisto prešvican.... Razlog hitrost po terenu več kot 30 km/h (sam pedaliral). 

Pa boš še zmeraj vozil tudi navaden bajk?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je AmpeR napisal:

Imaš prav. Je pa velikanska razlika, ker prej brez e+ niti nebi pomislil splezati v tako reber.

 

Ne opazim posebne razlike. Naklonine ki sem jih bil sposoben speljati z nožnim pogonom so bile omejene z dvigovanjem prednjega kolesa, ko je bil ta zaradi naklona preveč v zraku, se je ustavilo. Isto je sedaj z e-bike, le da ima ta sedaj večjo medosno, kar pomaga. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Nejc1986 napisal:

Pa boš še zmeraj vozil tudi navaden bajk?

 

Normalno. Lih zdej se jebam zmontirati ženin otroški stolček na moje wilce :)

Me heca zajla od sprednjega menjalnika. Ma moram nekaj preštudirati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 29. 12. 2020 ob 16:28 je AmpeR napisal:

Imaš prav. Je pa velikanska razlika, ker prej brez e+ niti nebi pomislil splezati v tako reber. Nekateri cilji so zdaj veliko lažje dostopni, ker prej se ni dalo doseči. 

No vsekakor moraš vrteti in 1. oz. 2. stopnja pomoči je čisto dovolj. Lahko pa tudi izklopiš in višaš pulz do 180.

 

No po prvi vožnji sem prišel domov čisto prešvican.... Razlog hitrost po terenu več kot 30 km/h (sam pedaliral). 

Hmmmm če si pa ti z e bikeom , ki ima 25kg pedaliral brez pomoči po terenu 30km/h potem si pa  na stopnji Rogliča. Glede na to da elektrika dela samo do 25 km/ h si moral sam dodat še 5 km/h, v klanec  25 kg ?????

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 28. 12. 2020 ob 15:41 je Nejc1986 napisal:

Vidu sem samo "continental"napis, pa sem ugibal :)Pa si zadovoljen z gp4000? 

Sem za 1x nobenih problemov sicer niti ne vidim kakšne hude razlike med njimi in prej ko so bile bontrager gor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je robertk6 napisal:

Sem za 1x nobenih problemov sicer niti ne vidim kakšne hude razlike med njimi in prej ko so bile bontrager gor.

Jaz sem jih imel ; zelo dober oprijem in temu primerno visoka obraba. Ni zame; meni so zdržale 3500km , medtem ko mi Michelin skoraj 6000km s komaj kaj slabšim oprijemom .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Nejc1986 napisal:

Jaz sem jih imel ; zelo dober oprijem in temu primerno visoka obraba. Ni zame; meni so zdržale 3500km , medtem ko mi Michelin skoraj 6000km s komaj kaj slabšim oprijemom .

kar se tiče obrabe bom lahko kaj več povedal spomladi ko se začnejo spet nabirat km, pred jesenjo so bile montirane in imajo kakih 1000km tak da bomo vidli

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je robertk6 napisal:

kar se tiče obrabe bom lahko kaj več povedal spomladi ko se začnejo spet nabirat km, pred jesenjo so bile montirane in imajo kakih 1000km tak da bomo vidli

Saj si videl,da imaš indikator obrabljenosti,ne? Na tekalni površini. Jaz sicer indikatorja nisem zradiral,ampak je vedno ratala bulasta na bocnici.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Nejc1986 napisal:

Saj si videl,da imaš indikator obrabljenosti,ne? Na tekalni površini. Jaz sicer indikatorja nisem zradiral,ampak je vedno ratala bulasta na bocnici.

če po pravici povem nisem videl😀 bom pa pozoren na to , hvala za info

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je robertk6 napisal:

če po pravici povem nisem videl😀 bom pa pozoren na to , hvala za info

Jp,na tekalni površini imaš 2majhni pikici (luknjici). Ko se jih ne vidi več,je guma preveč znucana :)

 

http://continentaltire.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/896/~/bicycle-tire-treadwear-indicator

Popravljeno od Nejc1986
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.