Skoči na vsebino

Električno kolo (e-bike, pedelec)


Jest

Priporočeno sporočilo

Sedaj pa se slaba stran elektricnih koles... Zadnjic hocem dat baterijo filat... in se noce filat... Kot kaze jo je vrag vzel po cca. petih letih... Baterije so pa precej drazje kot avtomobilski akumulatorji... Nova Boscheva 400 ali 500 Wh baterija je med 500 in 750€... Sem vceraj poslal par povprasevanj, koliko pride menjava celic oz. obnova obstojece baterije... Porocam, ko dobim kaksno ponudbo... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je Jest napisal:

Sedaj pa se slaba stran elektricnih koles... Zadnjic hocem dat baterijo filat... in se noce filat... Kot kaze jo je vrag vzel po cca. petih letih... Baterije so pa precej drazje kot avtomobilski akumulatorji... Nova Boscheva 400 ali 500 Wh baterija je med 500 in 750€... Sem vceraj poslal par povprasevanj, koliko pride menjava celic oz. obnova obstojece baterije... Porocam, ko dobim kaksno ponudbo... 

Na koncu ugotoviš, da je to podobno drago kot električni avtomobili. Ko ga kupiš ga pačaš  ful, vmes ga moraš filati in zopet nekaj stane in ko pride še račun za novo baterijo, te mine volja za vožnjo na elektriko. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Jest napisal:

Sedaj pa se slaba stran elektricnih koles... Zadnjic hocem dat baterijo filat... in se noce filat... Kot kaze jo je vrag vzel po cca. petih letih... Baterije so pa precej drazje kot avtomobilski akumulatorji... Nova Boscheva 400 ali 500 Wh baterija je med 500 in 750€... Sem vceraj poslal par povprasevanj, koliko pride menjava celic oz. obnova obstojece baterije... Porocam, ko dobim kaksno ponudbo... 

"Velog" si kontaktiral za servis baterije? Na brncicevi so.  Če oni ne sčarajo kaj dobrega iz baterij, ne bo noben. 

 

Kaj veš koliko polnjeni ima za sabo? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj Google jih najde nekaj... na katere sem vceraj poslal maile ali jih kontaktiral preko spletnega obrazca ... Med njimi je tudi Velog (akumulator.si) ... 

 

image.ashx?id=T4%2007%2014%2C4%203%20BOS
WWW.AKUMULATOR.SI

Bosch baterija za električno kolo - obnova. Li ion baterijo Bosch za električno kolo obnavljamo z vgradnjo novih, kvalitetnih celic Panasonic ...

 

 

obnova-baterij-za-elektricna-kolesa.jpg
EBATT.SI

Obnova baterij za električna kolesa. Hitra izdelava, ugodno, garancija!

 

Koliko ciklov ima pa ne vem... Bi moral baterijo priklopit na tester, ki ga pa nimam... V prirocniku pise, da je zivljenjska doba baterija odvisno od precej dejavnikov... in da je lahko med 2 in 5 let ... 

 

pred 23 minutami je Alex napisal:

Na koncu ugotoviš, da je to podobno drago kot električni avtomobili. Ko ga kupiš ga pačaš  ful, vmes ga moraš filati in zopet nekaj stane in ko pride še račun za novo baterijo, te mine volja za vožnjo na elektriko. 🤗

 

 

Noja... podobno je pri vsej potrosni robi ... Nic ni vecno :) ... Tudi pri navadnem avtu je podobno... Najprej ga drago placas... vsak teden ga moras polnit (pac ne z elektriko ampak z drugim energentom... vmes se narediti kaksen servis in pomenjat potrosni materijal...  ampak, da bi zato minila volja po voznji pa se ne strinjam :D ... Noja... ljudje smo razlicni :P ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Jest napisal:

Saj Google jih najde nekaj... na katere sem vceraj poslal maile ali jih kontaktiral preko spletnega obrazca ... Med njimi je tudi Velog (akumulator.si) ... 

 

image.ashx?id=T4%2007%2014%2C4%203%20BOS
WWW.AKUMULATOR.SI

Bosch baterija za električno kolo - obnova. Li ion baterijo Bosch za električno kolo obnavljamo z vgradnjo novih, kvalitetnih celic Panasonic ...

 

 

obnova-baterij-za-elektricna-kolesa.jpg
EBATT.SI

Obnova baterij za električna kolesa. Hitra izdelava, ugodno, garancija!

 

Koliko ciklov ima pa ne vem... Bi moral baterijo priklopit na tester, ki ga pa nimam... V prirocniku pise, da je zivljenjska doba baterija odvisno od precej dejavnikov... in da je lahko med 2 in 5 let ... 

 

 

 

Noja... podobno je pri vsej potrosni robi ... Nic ni vecno :) ... Tudi pri navadnem avtu je podobno... Najprej ga drago placas... vsak teden ga moras polnit (pac ne z elektriko ampak z drugim energentom... vmes se narediti kaksen servis in pomenjat potrosni materijal...  ampak, da bi zato minila volja po voznji pa se ne strinjam :D ... Noja... ljudje smo razlicni :P ... 

Važno je, da uživa z njim tisti, ki ga ima. Verjetno prevaga "gušt". 😁

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff.... sem bil prepričan, da tole mora 5-10 let zdržat splohker verjetno nisi heavy user in vsak dan ne furaš bicikla. Da pa je nadomestna tolk draga me je pa kr v želodcu stisnilo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TO, da je baterija toliko, sem ze vedel... Saj zato pa so ta kolesa tako draga... Saj je podobno pri elektricnih avtih... kjer je cena baterij verjetno tudi vsaj tretjina  cene celega vozila :D ... 

 

Sem pa dobil sedaj prvo ponudbo za obnovo celic od Velog-a... ta je pa manj boleca za denarnico ... in znasa 190€ ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Jest napisal:

TO, da je baterija toliko, sem ze vedel... Saj zato pa so ta kolesa tako draga... Saj je podobno pri elektricnih avtih... kjer je cena baterij verjetno tudi vsaj tretjina  cene celega vozila :D ... 

 

Sem pa dobil sedaj prvo ponudbo za obnovo celic od Velog-a... ta je pa manj boleca za denarnico ... in znasa 190€ ... 

Jp, velog je kul. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem vceraj oddal v Velogu... in danes me je poklical serviser in pravi, da je zal crknila krmilna elektronika... nek BMS ... in tega ne morejo nabaviti od Boscha, ker Bosch pravi, da se baterij ne popravlja... ampak se menja cela :( ... 

  • Začuden 1
  • Žalosten 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Jest napisal:

Sem vceraj oddal v Velogu... in danes me je poklical serviser in pravi, da je zal crknila krmilna elektronika... nek BMS ... in tega ne morejo nabaviti od Boscha, ker Bosch pravi, da se baterij ne popravlja... ampak se menja cela :( ... 

Kolk pa pride baterija? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boscheva cena je okoli 700€ za 400 Wh oz okoli 750€ za 500 Wh ... Sem nasel eno PowerPack 500 iz Nemcije za okoli 570€ ... 

  • Všeč 1
  • Začuden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem dobil dobre pol leta staro, zelo malo rabljeno "tamocno" (500 Wh) baterijo na bolhi za 400€ ... Ker sem bil malo skepticen glede tega, koliko je res rabljena, jo je dal na servisu skozi diagnostiko in ima res samo 1,6 cikla polnjenja in polno kapaciteto ... Pri Velogu pa sem bil tudi pozitivno presenecen... ker ko sem oddal baterijo je rekel,d a je diagnostika 30€, ko sem prisel iskat, ker se ne da obnovit, ker je crknila elektronika, je rekel, da ni treba nic placat, ker niso nic mogli narediti ... Tako, da ce kdo potrebuje podobne usluge, tudi jaz priporocam Velog :D ... 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Jest napisal:

Sem dobil dobre pol leta staro, zelo malo rabljeno "tamocno" (500 Wh) baterijo na bolhi za 400€ ... Ker sem bil malo skepticen glede tega, koliko je res rabljena, jo je dal na servisu skozi diagnostiko in ima res samo 1,6 cikla polnjenja in polno kapaciteto ... Pri Velogu pa sem bil tudi pozitivno presenecen... ker ko sem oddal baterijo je rekel,d a je diagnostika 30€, ko sem prisel iskat, ker se ne da obnovit, ker je crknila elektronika, je rekel, da ni treba nic placat, ker niso nic mogli narediti ... Tako, da ce kdo potrebuje podobne usluge, tudi jaz priporocam Velog :D ... 

Velog majstri so carji. Kaj so meni vse carali, ko sem rabil rezervno baterijo za reflektor... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Nejc1986 napisal:

Giant e-trance? 


Menda Fathom Pro ;)

 

https://www.mazda-si.net/topic/13838-električno-kolo-e-bike-pedelec/page/3/?tab=comments#comment-443878

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

Čist tko zgolj v info - ne glede, da ima motor notri res ne rabiš motoristične čelade. 😈

Čelado sem probal, če me kaj moti pri vožnji.

Ma ni motoristična ;-) je pa preklopna (se da sprednjo zaščito odstraniti dol). In mi pride prekleto prav pri hitrih spustih po hudih trailih 😮  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja mt pa cist navdušena nad specialized turbo vado sl.... Je sicer vzela neko varianto kjer je baterija bistveno manj zmogljiva kot pri ostalih. Trekingi so vsi malo preveč upokojenski, mtb pa ni zanjo... 

 

Glede na to, da je še lani naredila 3000km z navadnim trekingom, je že nekaj izklapljala baterijo :)

 

Tehta pa 15kg. Bajk. Ne mt. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ocitno je prodaja uspešna da so cene take. Ampak jaz bi te vprasal ne koliko je stara ampak koliko km si naredil, ve ze polnjenj ne mores preveriti? 
koliko je bila pa cena kolesa?

 

sem razmisljal o ebike-u, samo odlasam zaradi pomankanja časa. Kontrasorazmeren element denarju zadnje čase.

 

Bonus pitanje: pa verjetno je el kolo pretezko za zadnjo steno avtodoma? Potrebna kljuka?

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.