Skoči na vsebino

O?ala za vo?njo ..


ivann

Priporočeno sporočilo

Ali pri vo?nji v son?nem vremenu ali v neugodnih vremenskih razmerah (zmanj?ani vidljivosti) uporabljate  o?ala in katera priporo?ate? Potrebujem nova son?na o?ala z rahlo zatemnitvijo, oziroma razmi?ljam o nakupu o?al s polariziranimi le?ami (brez dioptrije), pa se na netu pojavljajo razna mnenja glede polariziranih o?al in primernosti le teh pri vo?nji. Prav tako je razpon cen kar velik, zato bi bil hvale?en za kak?en namig (kvaliteta/cena).

 

Torej, polaroidna o?ala (da ali ne), so primerna za vo?njo in kako ste zadovoljni z njimi, v kolikor jih uporabljate?

?e grdo gledam pomeni, da mi ni v?e? tisto kar vidim ..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem letos kupil (kon?no) Polaroid o?ala, ki za moje pojme ponujajo odli?no razmerje med kvaliteto in ceno.

 

Kupil sem jih obmejni prodajalni na Gru?kovju cene se za?nejo od 30? dalje za stare modele, dobi? tudi torbico zraven moja so pa bila 42? Izbira modelov ni tako velika kot pri optikih ali na spletu so pa cene odli?ne. 

 

So jih pa imeli v optiki v Planetu TU? v MB tudi od 50? oz na gotovino ?e malo popusta spomladi.

 

Ne vem pa zakaj bi naj bila polarizirana slaba za vo?njo?

 

Moja opa?anja glede polarizacije: na morju je pogled ob?utno bolj?i z njimi ( Za morje so mi?ljena), problem se mi samo pojavi, na ekran telefona vidim samo v pokon?ni postavitvi, ?e telefon obrnem povprek je tema. Ne vem pa kako je na novej?ih avtih, ?e se vidi na ekran.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz jih.....ker jih moram -2 / -2,5 mam pa adidas evo pro, ki imajo klip za dioptrijo. Super ?pegli ker so ve? namenski - plavanje, ?port, pod ?elado na motorju, kolesu...itd

 

http://www.adidas.com/Eyewear/content/uk/products/10215/evil-eye-pro-S

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem pa zakaj bi naj bila polarizirana slaba za vo?njo?

 

Moja opa?anja glede polarizacije: na morju je pogled ob?utno bolj?i z njimi ( Za morje so mi?ljena), problem se mi samo pojavi, na ekran telefona vidim samo v pokon?ni postavitvi, ?e telefon obrnem povprek je tema. Ne vem pa kako je na novej?ih avtih, ?e se vidi na ekran.

Zadevo bom itak sprobal, pravijo pa da so problemi z vidnostjo digitalnih ?tevcev, HUD displayev, ni baje vseeno kak?ne barve so, glede na barvo znakov in lu?i semaforjev, slaba vidljivost oljnih made?ev, led na cesti pozimi se slabo vidi, omejitev obstaja koliko so lahko hkrati zasen?ene (class 0, 1, 2, 3, 4). Ne vem, mogo?e bi pa bile kak?ne navadne son?ne bolj?a opcija, me pa polarizacijske zelo mikajo ..

?e grdo gledam pomeni, da mi ni v?e? tisto kar vidim ..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je glede na naprav, ne mores gledat na telefon, displaye itd, ceprav razen avto zadev na cesti ni takih primerov se mi zdi, ampak ne vem ce jih imas samo za voznjo.

 

Poleg adidask mam tud police polarizacijske in je res da jih ne uporabljam v avtih

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz jih.....ker jih moram -2 / -2,5 mam pa adidas evo pro, ki imajo klip za dioptrijo. Super ?pegli ker so ve? namenski - plavanje, ?port, pod ?elado na motorju, kolesu...itd

 

http://www.adidas.com/Eyewear/content/uk/products/10215/evil-eye-pro-S

Super, nekaj podobnega sem imel v mislih, druga?e jih bom imel za v avto, tele so primerne tudi za na kolo, kar mi tudi odgovarja ..

?e grdo gledam pomeni, da mi ni v?e? tisto kar vidim ..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, nekaj podobnega sem imel v mislih, druga?e jih bom imel za v avto, tele so primerne tudi za na kolo, kar mi tudi odgovarja ..

Ce hodis kaj po jugi so te spegli dosti ceneje kot v slo...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam v planu pogovor z optikom glede teh polariod ocal, ki jih tudi sami oglasujejo kot + za voznike.

 

Pred leti se je taka ocala odsvetovalo z razlago, da v vetrobranskem steklu ob izdelavi nastanejo obremenitve, ki polarizirajo svetlobo. Tako bi lahko povzrocilo motece artefakte v vidnem polju voznika, ali pa celo naredilo dele vetrobranskega stekla neprozorne.

 

Jaz tega se nisem testiral, je pa bilo receno, da preveris, ce je steklo kaljeno (police v hladilniku so, police v ceneni omari pa ne) s polarizacijskim filtrom. Najlazje tako, da postavis steklo med LCD monitor in filter in malce rotiras. Ce vidis vzorce, je kaljeno, sicer ne.

 

Primer: https://en.wikipedia.org/wiki/File:CarWindowPolarization.jpg

http://polymath07.blogspot.si/2010/04/fun-with-polaroid-shades.html

 

Ce tega ne vidis z ocali, lahko da steklo ni kaljeno. Morda je samo laminirano. Ali pa ocala nimajo filtra. Ali pa vstopna svetloba ni dovolj polarizirana.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej....jaz imam polirizirana..z dioptrijo...POLICE..so ok...za vo?njo morje in sneg..brez njim me ful moti svetliba...tudi ko je obla?no...brez njih je jeba...he he meni ne moti ni? v avtu in itd...razen to kar je napisal Juras...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam polarizirana son?na o?ala (sicer z dioptrijo in tako narejena v optiki) in se mi zdijo poleti nepogre?ljiva - v bistvu ti zradirajo vso ble??anje, ?e posebej ?e je kaj de?ja, in se ti o?i bistveno manj utrudijo.

 

Pri Mazdi nisem mel problemov s pogledom na displaye - so o?itno polarizirani v drugo smer (na Peugeotu recimo nisem videl nobenega LCD displaya, sam temne okvir?ke). Na telefonu vidim display normalno ?e ga dr?im pokon?no in ni? ?e ga dr?im le?e?e :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Si bom sposodil polaroidna, pa da vidim kako zgledajo ?tevci in HUD v moji in kak?en je pogled skozi vetrobransko steklo in ogledala avta. Kako pa je s temi klasami zatemnjenosti? Sem bral da obstajajo od 0 (prozorne) do 4 (samo 8 % prepustnosti svetlobe). Nisem zasledil katere so dovoljene med vo?njo v evropi (0, 1 ali tudi 2). Klasa 3 ali 4 menda niso dovoljene za uporabo v avtomobilu.

?e grdo gledam pomeni, da mi ni v?e? tisto kar vidim ..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem danes zanalasc dal gor polaroidke do morja. Vse cool, sam ma lcd od radija se pa ne vid nic :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Polarizacijski filter na to na?eloma ne vpliva, bolj pa vpliva kvaliteta samih stekel. Na mojih je recimo ok tudi zve?er in v tunelih, sam niso pa bila poceni :/

 

Polarizacijski filter ti pomaga pri vseh ble??anjih (ble??anje s ceste, vode, avta pred tabo, ipd.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem malo raziskoval na terenu in sem na?el ustrezna o?ala mojim o?em in obliki obraza. V glavnem pri nas prodajajo class 3 son?na o?ala vendar so med njimi kar precej?nje razlike v prepustnosti svetlobe. Prav tako na pogled skozi njih vpliva kvaliteta le?, izdelava nanosov, kar seveda pomeni tudi ve?jo ceno. Iskal sem polaroidna o?ala, s svetlo, jasno sliko in bolj kontrastnimi barvami.

 

Tem kriterijem so se najbolj pribli?ala o?ala znamke Police, z le?ami v rjavem odtenku. O?ala z zelenimi ali sivimi le?ami so prepu??ala manj svetlobe, posledi?no je bil svet skozi njih temnej?i. Pred nakupom sem jih sprobal v avtu (Mazda 3, letnik 2016) in nisem imel nobenih problemov z vidnostjo ?tevcev, HUD display-a ali branja podatkov s MZD Connect-a. Prav tako je bil pogled iz notranjosti v ogledala ali skozi katerokoli stekleno povr?ino brez posebnosti. Niso pa bila ravno poceni, verjetno bi jih ceneje dobil na netu kot  pri na?ih optikih.

 

Sem pa opazil artefakte, katere je omenjal Axel par postov nazaj in so bili podobni sliki s prvega linka. Bili so vidni samo na steklu zadnjih prtlja?nih vrat, pod dolo?enim kotom z zunanje strani. O?itno je zadnje steklo kaljeno (zaradi ogrevanja).

?e grdo gledam pomeni, da mi ni v?e? tisto kar vidim ..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam Adidasova z ve? razli?nimi ?ipcami, pa ene Bolle faktor 3 zatemnitve pa ?e ene ene polarizacijske s faktorjem zatemnitve cca dobrih 2.

Kak?ne posebne prednosti polarizacijskih nisem opazil, mogo?e zato ker nisem ribi?. Sem pa prvi? mislil, da mi je crknil displej na fotoaparatu.

 

Najraje nosim Bollejeve, ker so do sedaj edine ?pegle, ki zares sedejo na mojo kvadratno glavo.

 

Ko sem se ?e ukvarjal z alpinizmom in gorskim kolesarstvom, sem imel za Adidasove s seboj razli?ne ?ipce, uporabljal pa faktor 2, s faktorjem 3 je bi ?e slab?i ob?utek za globino-razdaljo. (tako da 4ka res ni za v avto)

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Mi pa nekaj ni jasno.   Kupuješ Focus ST ali CX-30 na keš. Potem pa imam za alternativo star Focus. 🤷‍♂️
    • Saj bo uporabil 2 knippinga pa bo spet kot nova.
    • Uporabljaš gibe naprej-nazaj 😄
    • V četrtek se po vsej vrjetnosti poslovim od svojga bajka...
    • Se mi je čez vikend enako zgodilo na paru čevljev od Alpine, pa sem se spomnil na tole temo. Na peti sta se med pohodom delno olupila oba podplata in vidi se razpadel material, ki se kar drobi. Verjetno je situacija na celem podplatu podobna, nisem ga trgal stran - v glavnem je čevelj za v smeti. Pohodni čevelj Nepal, za hobi planinarjenje bi rekel kar vrhunski čevelj z Vibram podplatom, 10 let nazaj bil okrog 100€, danes je slabih 200€. V glavnem odgovor Alpine je, da situacijo poznajo (hidroliza poliuretana) in da se to zgodi v primeru neuporabe čevlja oz. če se jih preveč špara in ne uporablja. Moral sem priznati, da sem jih na začetku uporabljal bolj, zadnja leta pa sem jih zaradi vseh obveznosti res obul samo za daljši in težji pohod, ki jih pa res ni bilo veliko in temu je takšen čevelj tudi namenjen. Krajše tu okoli naredim pa tako z nižjimi pohodnimi. Mogoče malo v razmislek, če bo kdo kupoval dober čevelj za na nogo. Potem ga je dobro parkrat na mesec obuti in nato ne zaznajo teh težav, pravijo pri Alpini. Drugače bolje kaj drugega, kar se malo prej znuca in obrne.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.