Skoči na vsebino

Kompresor za barvanje


Alex

Priporočeno sporočilo

Ker verjamem, da je tukaj na forumu kar nekaj strokovnjakov za barvanje, me zanima, ali je 50 litrski kompresor, 2,5KW motor dovolj dober za ob?asna manj?a dela -(kak?no kitaro prelakirat, kako feltno preli?ati  in podobno). Malo sem pre?ekiral razne forume a so si mnenja zelo deljena; nekateri pravijo, da je 50 l  dovolj, drugi spet, da je minimalno 150 l rezervoar za kolikor- toliko normalno barvanje, brez da ti stalno dela kompresor.

Vem tudi, da se bati kompresorja precej hitro segrejejo (po kak?nih 10 min.) in je potrebno potem skoraj toliko ?asa, da kompresor spet za?ne delat.

Ogledujem si takega z dvema glavama, znamke ABAC. Ali je kak?na prednost pred tistim z eno glavo? Pretok zraka je realno nekje 190 l/min.

Najbr? je potrebno nabavit tudi pravo pi?tolo za tako majhen kompresor z majhnim delovnim tlakom in malim pretokom zraka.

Za nakup pa sem se odlo?il, ker je "moj" pitor zaprl barako in ne dela ve?. Vpra?al sem ?e ducat drugih pitorjev, a so nekateri dragi kot zlatarji, ve?ini se tudi ne da mazati pi?tol za tak?ne "malenkosti".

?e sem se nau?il izdelovati kitare ni vrag, da se ne bi nau?il tudi te obrti. :)

Za vsako info se zahvaljujem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kratko.....................dovolj zmogljiv-pa ?e relativno malo  zavzame prostora.  Morda malenkost bolj?o pi?tolo nabavi?.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kratko.....................dovolj zmogljiv-pa ?e relativno malo  zavzame prostora.  Morda malenkost bolj?o pi?tolo nabavi?.

 

Sem pisal eni specializirani angle?ki firmi za li?arstvo. Res je, da se lepo barvati z 50l kompresorjem.

Potrebuje? pa dober dodatni filter, ker se ful kondensa nabira in posebno pi?tolo, ki dela na mali pretok zraka.

Predlagali so mi pi?tolo znanega proizvajalca  DeVilbiss SLG 1.3mm Spray Gun .(610)

Jo bom nabavil, pa da vidimo. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se ti?e  filtra in lovilca kondenza ......nabavi? v merkurju  (to je tista ?al?ka)   da? vmes pred cev in je ok. ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem nabavil pi?toli HVLP (high volumen low presure), ki imata zelo malo porabo zraka in omogo?a dovolj malo porabo zraka, ki jo je mo?no dose?i z uporabo OBI- HOFER kompresorja z eno glavo in 25 litri. 

 

kompresor se med barvanjem ugasne in ne dela v eno kakor dela z staro klasi?no pi?tolo.

 

jaz sem kupil sicer na ebayu in sem za to ceno dobil dober izdelek, kaj dosti bolje doma v gara?i ali na prostem pa? ne more? dose?i.

 

kupil sem nekaj takega kitajskega

http://www.ebay.de/itm/2-x-HVLP-Lackierpistole-Spritzpistole-Set-Koffer-1-7-1-0-mm/201508152535?_trksid=p2047675.c100011.m1850&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D39699%26meid%3Dc058be6c4d0d4415aa678b4e460237a2%26pid%3D100011%26rk%3D1%26rkt%3D2%26sd%3D201508163037

 

bo? pa verjetno z kvalitetno pi?tolo barval ?e la?je.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Ojla.

Zana me,ali je imel kdo podoben primer z kompresorjem za zrak,namre?,ko dela nekaj ?asa mi vr?e ?ep od olja pod pritiskom v zrak.

Po moje tam ne bi smelo bit pritiska.

Kompresor je nov 1x rabljen.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej preveri nivo olja, preveri da so odduski ok, ne sme bit neprodusno zaprto vseskupaj. Mora motor dihat zrak mora ven( ponavadi kak oddusek ali cep)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej preveri nivo olja, preveri da so odduski ok, ne sme bit neprodusno zaprto vseskupaj. Mora motor dihat zrak mora ven( ponavadi kak oddusek ali cep)

Ja,sem ?e ugotovil,da mora? zamenjati fiksen ?ep z prilo?enim,ki ima odu?nik.

Sedaj je o.k.Txs obema.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je verjetno pisalo v navodilu za uporabo ;)

He,he, kdo pa bere navodila. ?e dobro, da nisem vrgel vse skupaj v smeti, ker bi lahko mislil, da je vi?ek proizvodnje. :P

Mi je valjda nabijalo uni bel ?ep z mo?nim pokom  v zrak, ?e pa je bil brez luknjice in je slu?il samo za med transportom . In jaz sem ga vedno in vedno znova na?el in ga trpal nazaj gor ?e?, kako glupo so to naredili, ?e pa strelja ta ?ep 10 m v zrak.Vsaj ma?ke so se vedno razbe?ale. :D .

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.