Skoči na vsebino

Section control Trojane


Gustav

Priporočeno sporočilo

Kadar sem se vozil tam ?ez, je bila omejitev 60 km/h. Enkrat delo na cesti, enkrat mo?no de?evje, enkrat se je nekomu nekaj dvignilo... Ali pa mu je dol viselo... Kakorkoli, bila je omejitev na 60, mogo?e kdaj celo 80 (enkrat ali dvakrat). ?e smo ?isto po?teni, na avtocesti vozit tako po?asi je kar te?ko. Ne, da se ne da, ampak vseeno je nizka omejitev...

 

Je pa res, da se po tej cesti peljem mogo?e nekajkrat letno...

 

V tem poudarjenem delu besedila bo ves catch... ;) Ja, je bilo obdobje, ko je bila ta nesmiselna omejitev, ker je zaradi "neoptimalno delujo?e signalizacije" bila vo?nja z 90, kaj ?ele 100 km/h smrtno nevarna... :vskalo:

 

Zadnjih nekaj mesecev, mislim da od konca pomladi pa je omejitev v veliki ve?ini nazaj na 100-tki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od pomladi sem kar precejkrat imel relacijo proti Vranskim in nikoli nisem uporabljal avtoceste ker je bila stara cesta ?ez Trojane ve?inoma hitrej?a varianta.

 

Je bila na AC takrat kak?na nesre?a? Ker ?e ni bila in ?e se med uvozom Blagovica (relacija LJ=>CE) pelje? do izvoza Vransko po stari cesti in se pri tem dr?i? omejitev, si cca. 3 minute po?asnej?i, kot na AC...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor mi je znano so tudi bila neka obnovitvena dela (pred iztekom garancije, ne vem kak?ne). Vem pa da sem dostikrat s stare ceste opazoval po?asi veze?o kolono na AC. Na stari cesti so deli, kjer je povsem varno voziti 100. ampak kr?i? pa zakon, res je. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med vikendi so ga res dosti zapirali, zdaj imajo ?e no?ne zapore. Iskreno povedano mi res ni jasno, kaj imajo tolk za pacat... Ampak nekak smo se ?e navadli na to. V bistvu so izreeedno redki dnevi, ko med CE in LJ i nobenih del na cesti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To me spominja na stare ?ase, ko so imeli ?e Italijani te ?tose z merjenjem ?asa od cestninske do cestninske. Pa smo ?ibali in ?ibali  po avtocestiin in se ustavili na kapu?inu. In prera?unali, koliko ?asa moramo stati, da bomo vozili "vzorno" in po "regulah".

Nikoli nismo pla?ali kazni. :lol:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To me spominja na stare ?ase, ko so imeli ?e Italijani te ?tose z merjenjem ?asa od cestninske do cestninske. Pa smo ?ibali in ?ibali  po avtocestiin in se ustavili na kapu?inu. In prera?unali, koliko ?asa moramo stati, da bomo vozili "vzorno" in po "regulah".

Nikoli nismo pla?ali kazni. :lol:

 

No, pri dana?njem sistemu Tutor to ne gre ve?. Na uvozih in izvozih iz postajali?? imajo kamere, ki tvoj postanek od?tejejo od celotnega ?asa. ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, pri dana?njem sistemu Tutor to ne gre ve?. Na uvozih in izvozih iz postajali?? imajo kamere, ki tvoj postanek od?tejejo od celotnega ?asa. ;)

Ampak Tutor je naredil neverjwtwn red na ITA autostradah in voznja tam je postala velik uzitek. Tempomat na 130 in vozis!

Tudi do benetk kjer ao ma desnem kamion za kamionom je levi tekoc, sak kaznujejo kamione ki ne smejo prehitevati kot tudi PREPOCASNE avte na levem

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, vo?nja tam je pravi u?itek. Nazadnje sem relacijo Ventimiglia - Ferneti?i prepeljal v enem kosu, 3/4 ?asa tempomat na 135 po GPS-u in na koncu sploh nisem bil pretirano utrujen. Celo ?ena je v nasprotni smeri vozila cca. 300-350 kilometrov v enem kosu (od Benetk mimo Milana in proti Genovi), pa na?eloma sovra?i vo?njo po AC.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je tako ali tako kompletna kozlarija. Polovica avtoceste je ?e pol leta zaprta zaradi gradnje protihrupnih plotov-predvsem tam kjer je ob cesti hosta ali pa kak?na koruza. Zakaj je od Vranskega do Blagovice omejitev 100 pa ve samo tisti kret*en,ki si je to izmislil. Za tunele ?e razumem,za ostalo pa res ne. Pijancem in samomorilcem,ki se zabijajo v tunelske ni?e pa ta omejitev tako en kur*ac pomeni. Ta DARS je bruka in sramota za celo dr?avo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je tako ali tako kompletna kozlarija. Polovica avtoceste je ?e pol leta zaprta zaradi gradnje protihrupnih plotov-predvsem tam kjer je ob cesti hosta ali pa kak?na koruza. Zakaj je od Vranskega do Blagovice omejitev 100 pa ve samo tisti kret*en,ki si je to izmislil. Za tunele ?e razumem,za ostalo pa res ne. Pijancem in samomorilcem,ki se zabijajo v tunelske ni?e pa ta omejitev tako en kur*ac pomeni. Ta DARS je bruka in sramota za celo dr?avo.

Mene je vceraj sokiral odsek od Jesenic do Radovljice! Jebemti ce pa za take zadeve kupujemo vinjete, pa sej ne mors verjet, ker je garant 10 do 15 km to zozanje!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od vinjete imam samo to korist,da mi januarja ene 14 dni ni treba stri?i nohtov ko ta staro dol praskam-pa prihranim pri ostrini grickalice.

Zato pa bo? sedaj ?e malo ve? pri bencinu dal, pa ?e kako cestnino ve?.......(sarkazem off)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od vinjete imam samo to korist,da mi januarja ene 14 dni ni treba stri?i nohtov ko ta staro dol praskam-pa prihranim pri ostrini grickalice.

 

:) Meni je pa v?e?. Namesto cca. 1000-1200?, kolikor bi me pribli?no pri?el letno "stari" sistem pla?evanja sedaj pla?am 110?. :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej, ?e pri nas to uvedejo bo enako... predvsem umaknejo prehitevanje kamionov pa smo skoraj na konju.

saj so dejansko prepovedi ki jih po vzoru ja?i tla?i noben kamionar ne upo?teva.. Psst preve? pa ne smemo ?infat bo Klobasa u luft sko?u.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa totalno stran vr?en denar za vinjeto.Dobro no,jo uporabljam skozi tunel

pod Markovcem.Ampak druga?e se ne izpla?a.

Komaj ?akam elektronsko cestninjenje.

 

Jaz sem na leto dal cca. 20? za cestnine. Zato mi 110? vinjeta prav ni? ne di?i. Aampak kljub temu sem ?e vedno mnenja, da je eletronsko cestninjenje za osebna vozila bedarija.

Narod se bo spet preselil iz avtoceste na lokalne ceste, ker bojo hoteli ?parat. Jaz vem, da ko bo elektronsko cetninjenje, bo na mojem koncu kolaps. OD kar imamo vinejte namesto 1h porabim do slu?be cca. 25min. ?im je kaka mala nesre?a na avtocesti in se vsi pani?no preselijo na lokalne, je popolni kolaps.

Zdaj ljudje pa? uporabljajo avtoceste, ker so jih pa? ?e pla?ali in to logiko bo treba obdr?at. Vse ve? prometa je treba spravit na avto ceste ne pa na lokalne ceste.

Zdaj pa pla?ujemo 110? za vse koruptivne prasce, ki so kradli denar in ?e naprej jih bomo pla?evali, ker te iste korputivne prasce ?e kar naprej vsi dr?imo pokonc (levi in desni). Da imamo dale? najdra?jo vinjeto ?e ra?unamo po kilometrih avtocest, ni nobene logike, sploh ?e pogleda? kako gnile so na?e avtoceste.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.