Skoči na vsebino

Nissan Qashqai


robertos664

Priporočeno sporočilo

Meni osebno tudi ne sedejo ti enoprostorci,imam ob?utek da se kr pozibavam v ovinkih :) ,sem vozil tastovega 1.6dci prej?nji model ...mazda se pa super pelje v ovinke...ne vem mogo?e mi bo kasneje ko bom mal starej?i to bolj pasalo,ker zdj mi ne :)...?e bi imel dva otroka potem bi imel absolutno karavana,sedaj pri enem pa je za nas tri mazda3 dovolj,pa ?e sede? za volanom imam tako nastavljen da je zadaj ogromno prostora za noge (mi pa?e da imam volan pod nadzorom in ne da le?im ko gangster ;)). V glavem moram pa priznati,da mi je bila vo?nja s cx3 tudi kar v?e?,se vidi da ni pretirano visok avtomobil,ja pa na ?alost v vse smeri malo premajhen,pa tudi sredinski naslon za roko se mi ne dopade...ma prav zanima kak?ni bodo novi modeli mazd,ker ?e bom s to,ki jo imam tako zadovoljen kot sedaj potem definitivno ?ez 5-6 let vzamem mazdo...se res vidi da je eden bolj?ih avtomobilov v razredu...nem?kih precenjenih jajc pa jaz no?em al francoz (peugeot,citroen) al japonc...lexus se mi zelo dopade  :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e jaz se bom vklopil v to debato...

Star?i nameravajo kupiti nov avto. Pogoj vi?je sedenje, komot za 4 odrasle osebe, v prtlja?niku mora bit prostora za dva velika kov?ka + 2 mala kov?ka . 

Do tega tedna sta bila zaljubljena v CX-3. Po ogledu avta pa jih je razo?arala notranja prostornost, saj glede na velikost avta zadaj je zelo malo prostora za dve bolj elegantno izpopolnjeni osebi (cca 95 kg). Pa tudi v prtlja?nik nisem siguren, da spravi? 2 velika kov?ka. 

 

Tako, da zdaj je na udaru prav ta Ka?kaj. Kak?na bo odlo?itev pa nebi vedel....

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Qashqai ni isti razred kot CX-3; kot bi primerjal Mazdo2 in Mazdo3...

 

Qashqai -> CX-5

Juke -> CX-3

Si me prehitel. Ja CX3 in Juke sta ?e zelo ni?na avtomobila, isto kot Captur, Clio na hoduljah. 10cm pri avtih je hitro veliko, sploh, ?e so pri enem avtu ful cm porabili zaradi dizajna, pri enem pa zaradi uporabnosti (primer: sedani proti karavanom in karavani proti enoprostorcem). Qashqai je zih bolj primeren za penzioniste, ?e ?elijo 4 odrasle osebe udobno in vi?je sedeti. V Juku bi bili kr zelo utesnjeni, pa tudi kufrov ne bi ?lo toliko notri.

Ima pa Qashkai zdaj kar pestro konkurenco. Ko je pri?el ven je bil boom v tem segmetnu, zdaj skoraj vsaka znamka, ki ima v razvoju 5 minut cajta se spomni svojega crossoverja. Ford Kuga mi pade na pamet kot zelo podoben konkurent. Suzukijev SX4 je pa pomoje ?e malo manj?i?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

z qashqajem sploh ni primerjave :) eno klaso vi?je po prostoru, kot po kvaliteti.

 

Ima le eno manjso napako.... ne da se ga menda dobit ... vse, kar so namenili nasemu trgu, je ze vnaprej menda razprodano... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bos kupoval raje vzemi nisana kot renoja, stric ima starej?i model qq-ja in nikoli nobenih problemov. ?e je ta turbak 1.2 japonski go for it, ?e je pa francoski pa ne priporo?am. Pa pozanimaj se koliko % je tu francoza. Glede mazd sem nekje bral izjavo zakaj nimajo turbo motorjev ti skyactive motorji " zavedamo se morebitnih stro?kov v prihodnosti z odpovedmi turbin in s tem po?ledi?no vi?jih stro?kov popravil lastnikov mazd, zato se nismo odlo?ili da gremo v trent zman?evanja kubiktur motorja z turbinami " nekako tako je pisalo mislim da v avtobildu. Spomnim se ker sem ?eni dejal glej kako mazda misli na svoje kupce v prihodnjosti z servisiranjem njihovih avtomobilov.

Mazda Premacy 2.0DITD 74kw 2005
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.