Skoči na vsebino

elektronska ročna


Priporočeno sporočilo

Probaj na kaksnem novej?em Mercedesu odpreti vrata pri 5kmh....

 

Pri Mazdi je to mozno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisto je najbr? druga?en menjalnik ,kjer ni ve? mehanske ro?ice??

Ro?ica je na desni strani volana, tako kot recimo pri ve?ini za brisalce....

 

E razred , mislimda letnik 17 ali pa 16, skratka FL prej?nji model.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pr meni ni?.

Vzamem besedo nazaj.

 

Pri cca. 30km/h mi za cca. 1 sec rahlo zabremza in potem spusti. Pa piska in ka?e opozorilo... Lahko poskusim ?e pri vi?ji hitrosti.... apla tudi ne... Za zimske radosti zna to delovati, bo?!

No to je pri moji ?alambri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, tako je, js se tut privajam na elektri?no :D Sm pa dobil napotek, da ?e na ravnem prkira?, sploh ni treba zategvat ro?ne, je P baje dovolj. ?e pa se pogovarjamo o ro?nem pa tak al tak. Jst doskrat nisn zategval, je pa res, da za samo napeljavo ro?ne ni dobro, da jo ni? ne zateguje? ... mah kdo bi vedu :P

 

Ja to stvar sem pa enkrat ?e bral na tujem forumu. Eni pravijo prvo zategne? ro?no, nato da? v P; drugi da dr?i? pedalo na bremzi, nato da? v P in nato zategne? ro?noD tretji pravijo ro?ne ni potrebno zategovati ?e nisi na klancu.

 

Pojma nimam kaj je prov ampak jaz uporabljam drugo varianto, avto ustavim, dr?im bremzo, dam v P, zategnem ro?no, spustim.

 

Kaj pa vi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to stvar sem pa enkrat ?e bral na tujem forumu. Eni pravijo prvo zategne? ro?no, nato da? v P; drugi da dr?i? pedalo na bremzi, nato da? v P in nato zategne? ro?noD tretji pravijo ro?ne ni potrebno zategovati ?e nisi na klancu.

 

Pojma nimam kaj je prov ampak jaz uporabljam drugo varianto, avto ustavim, dr?im bremzo, dam v P, zategnem ro?no, spustim.

 

Kaj pa vi?

Fajn je tako: dr?i? bremzo , da? v P, zategnes ro?no in spusti? nozno bremzo. Tako avto ne sloni na menjalniku..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz rocne skoraj nikoli ne zategujem... samo dam v "P" in ugasnem ... edino ce ga pustim na kaksni strmini ... Enako sem pocel tudi ze prej z navadno rocno in recimo rocnim menjalnikom ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz rocne skoraj nikoli ne zategujem... samo dam v "P" in ugasnem ... edino ce ga pustim na kaksni strmini ... Enako sem pocel tudi ze prej z navadno rocno in recimo rocnim menjalnikom ...

Jaz tudi tako delam. Mi pa je 1x zmrznila ro?na na Lancii.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fajn je tako: dr?i? bremzo , da? v P, zategnes ro?no in spusti? nozno bremzo. Tako avto ne sloni na menjalniku..

 

Tako je edino pravilno. ?e posebej pomembno ?e je avto avtomatik in parkira? na klancu, da ne sloni avto na menjalniku oz. motorju, saj se bojda tisti precej skromno dimenzioniran "?tift" pozicije P lahko tudi odlomi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je edino pravilno. ?e posebej pomembno ?e je avto avtomatik in parkira? na klancu, da ne sloni avto na menjalniku oz. motorju, saj se bojda tisti precej skromno dimenzioniran "?tift" pozicije P lahko tudi odlomi.

Jp,saj konec koncev je pri ro?nem menjalniku isto, najbr? tudi ni fajn da avto sloni na menjalniku

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v elektronska ročna

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.