Skoči na vsebino

Xenon vs LED


jonathan2

Priporočeno sporočilo

Torej, moja M6 2008 ima Xenon, sem pa imel prilo?nost en teden voziti M3 2017 z LED. Mogo?e me ob?utek vara, a se mi zdi da ima stara mazdurina bolj?e lu?i - vidiljivost je bolj?a!

Kaj pravite?

 

Seveda zavisi od barve svetlobe, tudi dizajna ?arometa, a govorim konkretno o zgoraj omenjenima avtomobiloma.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mo?no, nimam pa izku?enj z LED.

 

Mene predvsem skrbi, kaj se zgodi, ko/?e LED crkne. Xenon samo zamenja? ?arnico, morda balast, pri LED pa je edina opcija nova lu? (1000 in ve? EUR). Dokler ke avto v garanciji OK, kaj pa potem? Sicer je LED lifetime zadeva, ampak to verjetno pomeni 7-8 let, torej ravno takrat, ko se avto po?asi preseli iz Z Evrope na Balkan ali pa ?e kam dlje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mo?no, nimam pa izku?enj z LED.

 

Mene predvsem skrbi, kaj se zgodi, ko/?e LED crkne. Xenon samo zamenja? ?arnico, morda balast, pri LED pa je edina opcija nova lu? (1000 in ve? EUR). Dokler ke avto v garanciji OK, kaj pa potem? Sicer je LED lifetime zadeva, ampak to verjetno pomeni 7-8 let, torej ravno takrat, ko se avto po?asi preseli iz Z Evrope na Balkan ali pa ?e kam dlje...

Ravno zadnjic mi je sosed pojamral, saj ima novo hondo civic in se v desni luci ze konkretno nabira vlaga in ga je malo strah da nebi kaj crknilo. Gre pa za led matricni zaromet in stane ena luc celo premozenje. Osebno raje ostajam na xenonu :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem imel na prejsnji sestici ksenon, sedaj pri CX-5 pa prilagodljive LED zaromete... in lahko recem, da razlika je opazna... predvsem to, da se snop prilagaja situaciji...

 

Je pa tako... eni gledajo na te zadeve kot strosek, ce se kdaj kaj pokvari in imajo zato raje orverjene zadeve... Pred leti, ko ksenonske lici se niso bile tako razsirjene, so tudi govorili, kaj pa ce crken, da zarnica stane celo premozenje... po drugi strani pa sompotem talcili notri neke ?fake? ksenone... ki so bile mogoce za soferja res boljse, za druge na cesti pa nikakor ne... ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest kaj pa v dezju ponoci? Se bolj blesci (odbija) ali prodre?

 

Na motorju na primer mam led luc in led meglenke in na primer ponoci v dezju je svetloba 'prevec' bela in se ze blesci nazaj. Res pa da je motor drugo, luc imas pol metra od glave...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest kaj pa v dezju ponoci? Se bolj blesci (odbija) ali prodre?

 

Na motorju na primer mam led luc in led meglenke in na primer ponoci v dezju je svetloba 'prevec' bela in se ze blesci nazaj. Res pa da je motor drugo, luc imas pol metra od glave...

 

Se mi ne zdi, da bi se bolj blescalo... Temperatura svetlobe je podobna kot pri ksenonkah... le osvetlitev je bolje razporejena... Ob cesti se recimo veliko bolje vidi prometne znake... pa tudi na AC, ce je prazno pred menoj, se mi zdi, da dlje sveti ... Je pa verjetno razlika, ce so osnovne LED luci ali prilagodljive... ker pri osnovnih tudi menda ni pranja zarometov... pri prilagodljivih pa je ... Kolikor vem, je zakonsko predpisano, da pri neki meji svetilnosti (nevem... ali je 2000 lumnov), mora biti pranje zarometov... 

 

Moja CX-5 ima prilagodljive LED zaromete in imam pranje, od hcere trojka ima navadne LED in nima pranja... Nisem se pa se peljal ponoci s trojko, tako da tezko recem, kaksna je razlika med voznjo ... 

 

skitched-20180831-074940.jpg

 

Photos-20180831-074858.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam izku?enj z Mazdinimi led lu?mi, ima pa sodelavec na Oplu prilagodljive matrix led lu?i in svetijo res vrhunsko, prometni znaki se sami osvetljujejo, v bistvu ti lu?i vedno prilagaja na max vidljivost. Jst mam Afs bixenon in dobro svetijo saml se pa lahk skrijejo proti tistim matrix led.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Btw potem je c3 sel?

 

Saj ne rabis pranja zarometov ob tako zglancanih avtih

 

C3 je ostal v familiji... se necakinja sedaj vozi... parkiran je pa se vedno zaenkrat pri nas, ker doma nimajo prostora :) ?

 

Obe sliki sta prakticno takoj po prevzemu... zato se tako svetijo :) ?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi ne zdi, da bi se bolj blescalo... Temperatura svetlobe je podobna kot pri ksenonkah... le osvetlitev je bolje razporejena... Ob cesti se recimo veliko bolje vidi prometne znake... pa tudi na AC, ce je prazno pred menoj, se mi zdi, da dlje sveti ... Je pa verjetno razlika, ce so osnovne LED luci ali prilagodljive... ker pri osnovnih tudi menda ni pranja zarometov... pri prilagodljivih pa je ... Kolikor vem, je zakonsko predpisano, da pri neki meji svetilnosti (nevem... ali je 2000 lumnov), mora biti pranje zarometov... 

 

Moja CX-5 ima prilagodljive LED zaromete in imam pranje, od hcere trojka ima navadne LED in nima pranja... Nisem se pa se peljal ponoci s trojko, tako da tezko recem, kaksna je razlika med voznjo ... 

 

skitched-20180831-074940.jpg

 

Photos-20180831-074858.jpg

 

No, na to nisem pomislil. 

Kot si omenil, zagotovo ni vse kar je LED enako.

?e trojka nima pranja je potemtakem (verjetno) tudi manj?a svetilnost, slab?a vidljivost (ja..plus ?e adaptacija snopa pri cx5).

Ma me prav zanima koliko ima posamezen model svetilnost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri VW ima npr. passat lahko low-led ali pa high-led, ker ima slednji ve?jo svetilnost, ima posledi?no pranje.

 

?e se ne motim, je meja pri 2000 lumnih, torej vse kar je mo?neje, potrebuje pranje.

 

M6 2015 do 2018 recimo ni imela pranja, FL 2018 ga ima. Ne vem pa ali to avtomatsko pomeni, da ima FL mo?nej?e ?aromete.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak ce obstajajo led z manj kot 2000 lumni potem je resnicno bolje vzeti xenon.

 

Pa smo nazaj pri tem kjer smo ze debaterali. Moj 2017 s xenonkam nima pranja :)

 

So pa dnevne luci neverjetno mocne, premocne....to se blesci ponoci, po kampu lahko vozim samo z njimi (ponoci da ne svetim v sotore z glavnimi)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To mi je pa res cudno, da xenon nima pranja zarometov... A zarometi se pa avtomaticno nastavijo?

Da, pa asfjajo tudi (z volanom)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LED na moji 3, brez pranja svetijo bolj?e kot prej ksenon s pranjem in osvetlitvijo ovinka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejstvo je, da LED ?ipi izgubljajo lumne s ?asom (in temperaturo, zato je bolje da je pod motornim pokrovom ?im bolj hladno (ne kupovat ?rnih avtov)). Kako hitro izgubljajo je te?ko re?i, so si pa s tem nekako podobni s xsenon ?arnicami. Ampak ena original  xenonka za moje najdra?je renolda je ko?tala 25? (kupljena na rifuzo :lol: ).

 

?e menja? avte na 2 do 3 leta bo vsak dobro svetil. Vpra?anje je kako je ?e ima? avto 10let, ali ?e kupuje? rabljene. Vir svetlobe ni vse, ene 50% je v optiki. Spomnite se prve ?estice v izvedbi z navadnimi halogenkami, kjer je svetilo bolj zaenk (kot kak?en yugo) ravno zaradi optike. A se optika LED lu?i zapaca kaj po?asneje kot optika xenonk bi bilo pa zanimivo vedet tistim, ki avtov ne menjamo kot gate.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je podobno kot s TV-ji. So pametovali kako en curc bodo plazme ?ez 4-6'+let. Morda je ta v katero gledam res zgubla neakaj svetilnosti??? Pravim morda. Opazim ne. Furam jo kot PC monitor od leta 2011. To naj bi bil najve?ji greh. Slika je ?e vedno bolj?a kot na novodobnih ekranih gornjega ranga v trgovini ?eprav kot re?eno ve?inoma ri?e stati?no sliko. Famozni vtis slike se je po par letih povsem unesel. V za?etku se je pri ve?urni uporabi recimo browserja poznalo nekaj izstopajo?ih gumbov.

 

Nekako pri?akujem, da bo ?ez cca. 10 let adaptiv LED na avtu ?e vedno krepko bolj?i kot klasika ali xenon. Ves ta ?as pa bom imel pred sabo optimalno osvetljeno. Zna pa bit problem, ?e dejansko ena odleti. Verjetno bi bilo treba menjat obe??? Se bo pa? kak rabljen kje staknil...

 

?e nebi sprejel rizika okvar uporabnih novodobnih fi?rov, bi kupil "da?o". Po drugi strani mi je ostalo par 10k? ker nisem kupil krepko precenjenega "doj?e vagna". 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen!

 

Moja 6 ima LED prilagodljive ?aromete pa nima pranja.

 

Lp, Dejan

No, na to nisem pomislil. 

Kot si omenil, zagotovo ni vse kar je LED enako.

?e trojka nima pranja je potemtakem (verjetno) tudi manj?a svetilnost, slab?a vidljivost (ja..plus ?e adaptacija snopa pri cx5).

Ma me prav zanima koliko ima posamezen model svetilnost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede pranja ?arometov velja isto za Xenon ali LED, ?e ima ve? kakor 2000 lm mora imeti pranje in nastavitev vi?ine. ?e je manj pa ne.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen!

 

Moja 6 ima LED prilagodljive ?aromete pa nima pranja.

 

Lp, Dejan

Katera sestka pa je to (letnik, oprema)... Mogoce imas samo navadne LED in dodatne AFS, da svetijo ?v ovinek?...?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede pranja ?arometov velja isto za Xenon ali LED, ?e ima ve? kakor 2000 lm mora imeti pranje in nastavitev vi?ine. ?e je manj pa ne.

Ampak ti se vedno lahko kupis nove xenon zarnice, katere imajo vec lumnov ali si potem v prekrsku? Pri led zarometih imas ti pac neko stevilo lumnov in ti tega nemores spreminjat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda6, letnik 2017, revolution. Niso navadne led, ker se prilagajajo glede na vozila pred teboj, nasproti voze?a, zasen?i samo del vozi??a itd. So super.

 

Lp, Dejan

Katera sestka pa je to (letnik, oprema)... Mogoce imas samo navadne LED in dodatne AFS, da svetijo ?v ovinek?...?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.