Skoči na vsebino

Carplay, Android auto,... telefoniranje med vožnjo ...


jures

Priporočeno sporočilo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi pa jaz raje pocakal ma prve feedbacke uporabnikov, ni mal dnarja

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

En italijan je ze probal delovanje CarPlay v Mazdi ...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ima mogo?e kdo ?e informacijo, kdaj bi bila vgradnja mo?na pri nas?

Menda sele jeseni... oktober, november...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem iz AT narocil upgrade kit ... Cena s postnino je bila dobrih 160? ...kar je se sprejemljivo ... Bomo videli, kako se obnese ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo... modul je instaliran... dela je kar nekaj... sem rabil ene 3 urce... bolj na izi... Je pa treba res razkopat vse od sredinske konzole do zaslona...

 

post-10-0-25377100-1535457805_thumb.jpeg

 

post-10-0-67536400-1535457761_thumb.jpeg

 

post-10-0-73957500-1535457851_thumb.jpeg

 

post-10-0-21726500-1535457878_thumb.jpeg

 

Trenutno se ni na voljo veliko dodatnih aplikacij... tako tudi ni mozno uporabiti Google Maps... ampak samo Apple Maps (na japki seveda)... kljub iOS 12 beta... to bo omogoceno menda sele v finalni verziji cez ene dva tedna...

 

Android auto pa bom se probal kasneje... tam pa menda ne mores uporabljati touch screena... ampak samo preko tipk in joysticka... Apple Carplay lahko enako kot vgrajeni sistem... uproabljas preko touchscreena ali tipk, dokler avto stoji...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super! Predvsem pa pohvala, da si si upal sam razdirat armaturo pri novem avtu.

 

V AT je komplet z vgradnjo 600 EUR. Urna postavka 130 EUR pa?. ;)

To ne drzi ... vsaj ne povsod... kolikor sem bral je cena z vgradnjo v AT nekje okoli 400?...

 

V nemciji pa je menda cena 300? + vgradnja... in menda znese tudi nekje med 370 in 450?... vsaj tako pisejo na nemskem CX-5 forumu...

 

Razdiranje je dokaj enostavno... in gre skoraj vse brez orodja... edino krizni izvijac, gedoro 10 in plasticno orodje za razdiranje, da ne pusca sledov na plastiki...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Android Auto pa se res ne da uproabljat touchscreena ... Sem prejle probal s Huawei P20 Pro ... Najprej je sploh treba namestiti apliakcijo iz kaksnega neuradnega vira, ker v SLO uradno se ni podrt Android Auto ... Snel sem iz www.apkmirror.com ... 

 

Je pa se malo bolj pusto vse skupaj kot z iOS :D 

 

skitched-20180828-155001.jpg

 

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1de11-20180828-15

 

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1de0e-20180828-15

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1de0f-20180828-15

 

 

 

Pa se par slikic z iOS:

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1de16-20180828-15

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1de18-20180828-15

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1de19-20180828-15

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1de1a-20180828-15

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1de1b-20180828-15

 

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1de1c-20180828-15

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Predlagam da proba? naslednje aplikacije:

 

mytuner radio - vse radio postaje vsega sveta (das najboljse lahko pod favorites), tudi slovenske in na primer poslusas radio kjerkoli kadarkoli brez prekinitev (ne mislim brez reklam, ampak brez da se ti italjani mesajo v frekvenco itd :) )

 

hotmixradio - se non stop vrti muska po ?anru (80, 90, goldies, hirts, dance......itd itd). Me zanima ce bo pri tebi tudi bug. Aplikacija ne zalavfa pri meni na carplay ce ne odklenem telefon...potem pa vse normalno naprej

 

mixcloud - kjer lahko poslusas razlicne zanre razlicnih avtorjev, predvsem djev

 

S prvim dvema sem nehal loudati muziko na telefon.


Med drugim pa delajo odli?no tudi voip aplikacije kot so skype (jaz imam for business) in circuit. Ter tudi zvok youtuba preko playing now, ampak pod pogojem da Youtube lavfa na telefonu, medtem ko druge aplikacije gredo lahko v ozadje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa glede android vs carplay. Nekaj ?asa nazaj sem napisal da sem ?el nazaj na jabuk zaradi carplaya. ?eprav mi je android telefon ljub?i pa je android auto ali mirrorlink totalen podenj, tudi zmrzuje melje.......a telefon v avtu mi je nuja, zaradi slu?be. 

 

Jest si prepri?an da Huawei p20 podpira (uradno) android auto? Misim da ne, isto za mirrorlink

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Jest si prepri?an da Huawei p20 podpira (uradno) android auto? Misim da ne, isto za mirrorlink

Kaj to pomeni ?uradno?? Uradno v Sloveniji ni na voljo... rako da moras nalozit od drugje, ne iz Play Stora...

 

Jaz sem nalozil iz Apkmirrorja potem je slo.... prej pa ne...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj to pomeni ?uradno?? Uradno v Sloveniji ni na voljo... rako da moras nalozit od drugje, ne iz Play Stora...

 

Jaz sem nalozil iz Apkmirrorja potem je slo.... prej pa ne...

da ga huawei ne podpira.

 

https://www.android.com/phones/

https://mirrorlink.com/phones

bral sem review, in je bilo kot minus ocena

s galaxyjem sem imel na primer poln meni (glasba, klici, stiki itd)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj tukaj je tudi poln meni... ampak spodaj... kjer izbiras lahko klice, maps, glasbo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..JEST..res pohvale za monta?o tega modula..super.

Ps.kaj misli? da lahko tudi jaz montiram ta modul. CX5 2015 ..za Android sistem...tudi ?e je Avto ?e v garanciji...nekaj je pri?lo tudi na uradnem mazda servisu .za ta Android sistem...to je baje drago...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..JEST..res pohvale za monta?o tega modula..super.

Ps.kaj misli? da lahko tudi jaz montiram ta modul. CX5 2015 ..za Android sistem...tudi ?e je Avto ?e v garanciji...nekaj je pri?lo tudi na uradnem mazda servisu .za ta Android sistem...to je baje drago...lp

Menda pase na vse, ki imajo MZD Connect... na tvojo pase... vsaj na nemskem CX-5 forumu so tudi taki, ki imajo FL prejs je generacije (KE)... Pri nas sem soraseval, pa bo menda na voljo sele jeseni... samo ne bo poceni... pomoje ene 400? do 500? z montazo...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa glede android vs carplay. Nekaj ?asa nazaj sem napisal da sem ?el nazaj na jabuk zaradi carplaya. ?eprav mi je android telefon ljub?i pa je android auto ali mirrorlink totalen podenj, tudi zmrzuje melje.......a telefon v avtu mi je nuja, zaradi slu?be. 

 

Jest si prepri?an da Huawei p20 podpira (uradno) android auto? Misim da ne, isto za mirrorlink

 

Bizarno, pri meni je pa gilh CarPlay neuporaben - predvsem zaradi drekavih Apple Maps, ki z Waze in GMaps ne morejo tekmovati. Kaj je poanta sistema, ki ti ne zna niti v ?ivo povedati za delo na cesti, zastoje, nesre?e in ostalo po ve?ini dr?av Evrope?

 

(Je pa res da sem vedno imel Pixel telefone in nisem mel te?av s kakim zmrzovanjem. Kitajci pa? :) )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bizarno, pri meni je pa gilh CarPlay neuporaben - predvsem zaradi drekavih Apple Maps, ki z Waze in GMaps ne morejo tekmovati. Kaj je poanta sistema, ki ti ne zna niti v ?ivo povedati za delo na cesti, zastoje, nesre?e in ostalo po ve?ini dr?av Evrope?

 

(Je pa res da sem vedno imel Pixel telefone in nisem mel te?av s kakim zmrzovanjem. Kitajci pa? :) )

Za to uporabljam citroen storitve v zivo. Google maps nikoli ne uporabljam. Vedno namensko navigacijo (tudi na motorju), kot pa je Jest napisal ta podpora prihaja, isto za Waze.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za to uporabljam citroen storitve v zivo. Google maps nikoli ne uporabljam. Vedno namensko navigacijo (tudi na motorju), kot pa je Jest napisal ta podpora prihaja, isto za Waze.

 

Na ?alost tiste storitve v ?ivo velikokrat niso dovolj hitre in odzivne - ?e posebej v primerjavi z Waze, ki je crowdsourcan. Velikokrat vidi? dogodek, ki je ?e zdavnaj spucan, novega zastoja pa ?e ni. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.