Skoči na vsebino

Carplay, Android auto,... telefoniranje med vožnjo ...


jures

Priporočeno sporočilo

Mi lahko namigne?, ?e deluje tudi HERE WeGo na IOSU?

 

HERE WeGo dela na iOS, ne dela pa na CarPlay... Predvidevam, da si mislil to slednje :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://mytechliving.com/mazda-android-auto/

 

In?taliranje AndroidAuta brez kakr?negakoli razdiranja, vstavljanja modulov, ipd. (in brez stro?ka 300?)

 

 

Zal je to ze zastarelo in letos prodane Mazde imajo ponavadi ze visjo verzijo MZD Conenct, ki ne omogoca vec tako enstavnega tweakanja ... Sicer je se vedno mozno... vendar pa je treba zadevo vseeno ratdreti in nekako preko serisjkega porta zadeva pohackat, da lahko potem spet nalagas lastne tweake ... Je pa to tale projekt >> https://mazdatweaks.com ... Od verzije 59.00.502 dalje so pokrpali to moznost, ki je omogocala namescanje lastnih tweakov... predvsem zaradi varnosti pred vdori ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

HERE WeGo dela na iOS, ne dela pa na CarPlay... Predvidevam, da si mislil to slednje :) ... 

 

Hvala, sem se malo narobe izrazil. Moram zopet za?et knjige brat. sramezljiv

ZOOM ZOOM - ?ivljenje je prekratko za dolgo?asne avtomobile :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha, zaradi varnosti pred vdori...da ti ne bi slu?ajno kdo nalo?il gor muziko od Damjana Murka

Preko MZD Connect se nastavlja tudi druge zadeve, povezane z avtomobilom... in ni samo za poslusanje muzike...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vpra?al sem po SLO Mazda servisih za nadgradnjo - cena in?talacije od 250 EUR naprej za materijal + delo.

 

Mi pa je en serviser omenil, da Android Auto deluje samo v Nem?iji, v Sloveniji pa ne... je to sploh mo?no?

Deluje ze povsod.. le uradno ga s slovenskim Google racunom ne mores aktivirati oz. namestiti... in se je treba posluziti neuradnih virov... kot sem ze zapisal nekje prej... torej Android auto.apk moras sneti recimo iz apkmirror.com ... ker ga v uradnem Google Play store enostavno ni, ce imas slovenski Google racun...

 

http://www.mazda-si.net/topic/14590-carplay-android-auto-telefoniranje-med-vo?njo/?p=398638

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..JEST meno so klicali iz Mazda servis Avto plus kp da so dobili ta modul za Android sistem vgradit..cena z monta?o 200 ?...?e ho?em da mi vrgadijo popust..kako se to obnese pri tebi...se spla?a..je ok..lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej..JEST meno so klicali iz Mazda servis Avto plus kp da so dobili ta modul za Android sistem vgradit..cena z monta?o 200 ?...?e ho?em da mi vrgadijo popust..kako se to obnese pri tebi...se spla?a..je ok..lp

To se bos mogel pa sam odlocit... je fajn... ni pa nekaj, brez cesar ne gre... sploh ce ze imas originalno navigacijo... skoraj vse ostalo se da pa uporabljati tudi brez tega... Android Auto ne poznam... sem samo zadnjic priklopil Huawei P20 Pro... in je cisto drugace kot iOS z Apple CarPlay... Najbolj cudno mi je to, da se Android Auto sploh ne da uporavljati preko touchscreena... tudi ko stojis ne.. Pri CarPlay vsaj ko avtomstoji, lahko... Tako kot originalni infotainment... Tudi pri Carplay so neke cudne zadeve... recimo prejeta sporocila ti lahko samo prebere, ne prikaze pa jih na velikem zaslonu,,,

 

Pac probaj orej... da bos videl, kako je... Saj bodo imeli verjetno kaksen testni avto, ki bo imel to vgrajeno...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo ima pa Mazda res butaste fore da ne more? uporabljat touchscreena med vo?njo...Citroen npr ima toucsreen za upravljanje klime, pol je to smrtno nevarno.

Nvm no v?asih se mi zdi da proizvajalci po nepotrebnem komplicirajo.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo ima pa Mazda res butaste fore da ne more? uporabljat touchscreena med vo?njo...Citroen npr ima toucsreen za upravljanje klime, pol je to smrtno nevarno.

Nvm no v?asih se mi zdi da proizvajalci po nepotrebnem komplicirajo.

 

Saj se da vse upravljati preko tipk na volanu ali preko kolescka na sredinski konzoli med sedezi ... Meni recimo se zdi bolj butasto, da je upravljanje klime samo preko touchscreena ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni samo klima, popolnoma vse je prek touch screena

Za klimo bi raje videl knofe

 

Ja saj vem... sem bral o tem... Ampak vsaj za te zadeve, ki se jih pogosteje uporablja, je fino, ce so pravi gumbi ... Za neke nastavitve, ki jih nastavis enkrat in potem nikoli vec, je vseeno, ce so skriti kje v menijih in dostopni samo preko tpuch screena ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A se da google maps prek MZD connect streamat na zaslon, a je potreben android auto?

 

 

Brez Android Auto modula ne bo slo, ker osnovni MZD Connect nima tovrstne moznosti ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj se da vse upravljati preko tipk na volanu ali preko kolescka na sredinski konzoli med sedezi ... Meni recimo se zdi bolj butasto, da je upravljanje klime samo preko touchscreena ... :)

Saj ono upravljanje klime prek touchscreena je meni tud mal tkotko, samo je pa? primerjava med znamkami, eni kao zaradi varnosti neki omejujejo drugi pa naredijo glih kontra.

?uj kaj te nove Mazde imajo upravljanje klime prek volana?? (sem pozabil nazadnje preverit na testni M6).

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?uj kaj te nove Mazde imajo upravljanje klime prek volana?? (sem pozabil nazadnje preverit na testni M6).

 

Ne... preko namenskih tipk :) ...

 

IMG_1002-20180920-101636.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja saj vem... sem bral o tem... Ampak vsaj za te zadeve, ki se jih pogosteje uporablja, je fino, ce so pravi gumbi ... Za neke nastavitve, ki jih nastavis enkrat in potem nikoli vec, je vseeno, ce so skriti kje v menijih in dostopni samo preko tpuch screena ... 

ostalo gre, edino klima je res glupa. Izgleda pa avto zaradi tega bolj futuristicno, enim bo to vsec....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ehh, in spet neki naredijo dobro in pol ukinejo, pri moji M6 mi je to upravljanje s klime prav dobro re?eno.

Isto kot pri novih avtoh za odpiranje stekel z daljincem.

 

Glede Citroena pa ja avto zgleda res hitech notranjost mi je top, mam rad bolj future dizajn. Upravljanje klime s touchom pa je ok, edino vpra?anje kako bo to delalo ?ez 10let.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mal off topic, rent a car mam 3008SW ta je ?ele futuristi?en, predvsem z integriranim LED displajem za volanom (poleg LCD za upravljanje)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Super, veliko sreče ti želim in cesto si daj malo poširit, če ti slučajno še ostane kak €€€.... 😂
    • Že tri dni zapored vstajam ob štirih zjutraj, da zrolbam sneg z dvorišča in tako naredim prostor za šolski avtobus, ki pride po šolarje.   Komaj čakam, da mine pomlad...
    • Ampak jaz sem pa res rojen pod srečno zvezdo. Šla sodelavka na dopust in jaz danes prevzamem še njeno delo. Med drugim to pomeni prejemanje pošte - tako klasične kot elektronske. In prvo zjutraj dobim tole sporočilo:     Poslal:    "David C. Bohnett" <carloshelufoundations@gmail.com>, dne 24.04.2024 19:23 Prosim, da  pošljete odgovor na naslov(e): ioffice77@yahoo.com Prejemnik:    undisclosed-recipients:; V vednost:   Zadeva:    S spoštovanjem Moje ime je David C. Bohnett, rojen sem 2. aprila 1956. Sem ameriški filantrop in tehnološki podjetnik. Sem ustanovitelj in predsednik fundacije David Bohnett, neprofitne organizacije, ki dodeljuje nepovratna sredstva in se posveča izboljšanju družbe s pomočjo družbenega aktivizma. Sem filantrop in tehnološki podjetnik in se zavzemam za ustvarjanje pozitivnih sprememb človeštva z gradnjo skupnosti in družbenim aktivizmom. Spodaj je nekaj področij, ki sem jim prispeval: (1). Doniral sem za Funding Los Angeles, ki podpira širok spekter umetniških, izobraževalnih in državljanskih programov v Los Angelesu. (2). Donirala sem za namene, povezane z LGBT (3). Prav tako sem dal nešteto in množičnih finančnih donacij v dobrodelne namene po vsem svetu. (4). Donirano tudi za storitve in raziskave o aidsu (5). Doniral sem tudi za volilne pravice in registracijo volivcev (6). Preprečevanje nasilja z orožjem (7). Raziskave na živalih in pravice živali (8). Večkrat sem prispeval ameriški filmski industriji in dal velike finančne prispevke več univerzam v Združenih državah Amerike. V kalifornijski politiki sem dal številne osebne politične donacije na državni ravni. Zato se po prejemu tega pisma štejete za srečneža, ker ste danes od mene prejeli to pismo. Doniram vam vsoto 6.000.000,00 USD (šest milijonov ameriških dolarjev). To donacijo vam namenjam, da z denarjem pomagate sebi in svoji družini. Želim, da ta denar vložite v kateri koli donosen posel, ki ga želite. Pomagajmo graditi družbo s podajanjem roke bratske ljubezni drug drugemu. To je moj zasebni e-poštni naslov: ioffice77@yahoo.com (odgovorite mi, da vas bom lahko usmeril, kako vam bo izplačan denar). Obiščite to spodnjo povezavo, potrpežljivo preberite članek, da boste lahko preverili o meni: https://en.wikipedia.org/wiki/David_Bohnett S spoštovanjem David C. Bohnett E-pošta: ioffice77@yahoo.com     Prva elektronska pošta in že lahko dobim šest milijonov ameriških dolarjev! Pa ne si misliti, da je to kakšna potegavščina, David C. Bohnett res obstaja! Ima pa malo težav s spolno usmeritvijo, ker nekaj časa je "doniral", nekaj časa pa "donirala". No, najbrž je zato nekaj njegovih sredstev prejela tudi LGBT-organizacija...   Pa naj še kdo reče, da nisem rojen pod srečno zvezdo! Pravkar sem že naročil dve Mazdi CX-80 (enega zame in enega za ženo) s 3,3 litrskim turbo-dizlskim šestvaljnikom. Samo še od Davida prevzamem denar in ju plačam...
    • nimajo, ker a-cosmos že nekaj časa ne dela več ... 😃  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.