Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Zdravo,

 

mogoče je že bilo obdelano a ne najdem ;)...skratka, lupijo se mi original felge na Mazdi 6, l. 2016...lupi se gornja plast laka, predvidevam...prilagam tudi slikco...slišal sem, da je to bolezen teh platišč tega letnika...kaj storiti?

Sicer zarjavelo ne bo, zgleda pa nagravžno...

 

hvala in lp

 

Luka

20201031_132620.jpg

Napisano

Če jih imaš za zimo bodo kmalu začele oksidirat. Rešitev za vedno je peskanje in prašno barvanje.

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 12 urami je LukaL napisal:

Zdravo,

 

mogoče je že bilo obdelano a ne najdem ;)...skratka, lupijo se mi original felge na Mazdi 6, l. 2016...lupi se gornja plast laka, predvidevam...prilagam tudi slikco...slišal sem, da je to bolezen teh platišč tega letnika...kaj storiti?

Sicer zarjavelo ne bo, zgleda pa nagravžno...

 

hvala in lp

 

Luka

20201031_132620.jpg

A nimaš 5 letne garancije za avto?Seveda,če si ga kupil pri nas. Če je odgovor da, ti morajo to rešiti obveznon pod garancijo. Sicer naj bi zamenjali feltne(vsaj na začetku so). Drugače pa ti preostane barvanje pri kakem avtoličarju. Ne bodo pa iste barve, ker je ta postopek barvanja originalnih platišč precej zahteven. Osnovna barva je prašno pobarvana črna, čez je narahko pobarvano z srebrni barvi(senca).

 

 

Napisano
13 minutes ago, Alex said:

A nimaš 5 letne garancije za avto?Seveda,če si ga kupil pri nas. Če je odgovor da, ti morajo to rešiti obveznon pod garancijo. Sicer naj bi zamenjali feltne(vsaj na začetku so). Drugače pa ti preostane barvanje pri kakem avtoličarju. Ne bodo pa iste barve, ker je ta postopek barvanja originalnih platišč precej zahteven. Osnovna barva je prašno pobarvana črna, čez je narahko pobarvano z srebrni barvi(senca).

Avto sem pripeljal iz Nemčije...tako, da garancije ni 😬

Torej mi preostane peskanje, barvanje in upanje, da bo barva vsaj podobna originalu...

Mogoče kdo pozna kakšnega majstra iz okolice LJ?

Napisano
pred 30 minutami je LukaL napisal:

Avto sem pripeljal iz Nemčije...tako, da garancije ni 😬

Torej mi preostane peskanje, barvanje in upanje, da bo barva vsaj podobna originalu...

Mogoče kdo pozna kakšnega majstra iz okolice LJ?

Jaz sem jih pobarval v BMW  M3 grafitno sivi barvi. Sem pa dal gor specialno trd brezbarvni lak zaradi vzdržljivosti. 

Izpadle so kar v redu. 

IMG_20200226_182611.jpg

 

 

Napisano

Res zgledajo lepo...skoraj kot original 😁

To ti je ličar pofarbal ali sam? Kakšen lak si uporabil?

Napisano
pred 42 minutami je LukaL napisal:

Res zgledajo lepo...skoraj kot original 😁

To ti je ličar pofarbal ali sam? Kakšen lak si uporabil?

Sam sem jih prelakiral. 🤗Ne vem točno, katere  znamke je lak. Je pa to dvo- komponenten  akrilni avto  lak. 

 

 

Napisano (urejeno)
Napisano
pred 38 minutami je Deeyan napisal:

Malo brušenja, malo barvanja, pa malo časa in volje :)

 

IMG_20201005_172244.jpg

 

IMG_20201009_173958.jpg

 

IMG_20201011_152403.jpg

 

IMG_20201011_171327.jpg

Kaj si barval z sprejem ali pištolo? 

 

 

Napisano
pred 2 minutama je Deeyan napisal:

 

spray

Saj je v redu samo ne zdrži kot prava dvokomponentna barva. Jaz sem tudi pred leti tako pobarval feltne z sprejem a se je po par letih začelo kupiti. 

 

 

Napisano
8 minutes ago, Alex said:

Saj je v redu samo ne zdrži kot prava dvokomponentna barva. Jaz sem tudi pred leti tako pobarval feltne z sprejem a se je po par letih začelo kupiti. 

bomo vidli, tole je 2 leti zdržalo brez luščenja

 

 

IMG_20200711_120053.jpg

Napisano
pred 4 urami je Deeyan napisal:

bomo vidli, tole je 2 leti zdržalo brez luščenja

 

 

IMG_20200711_120053.jpg

Grozne so, pa brez zamere.... ?zmeden?

Napisano
pred 30 minutami je Bini napisal:

Grozne so, pa brez zamere.... ?zmeden?

Vsak ima svoje gušte. A veš, da niti dva človeka ne vidita enako barv(odtenek, celo barvo vidijo drugače). Tako, da je njemu pač ta barva cool. Drugače je verjetno ne bi izbral. 😊

  • Všeč 3
  • Haha 1

 

 

Napisano
pred 5 urami je Alex napisal:

Vsak ima svoje gušte. A veš, da niti dva človeka ne vidita enako barv(odtenek, celo barvo vidijo drugače). Tako, da je njemu pač ta barva cool. Drugače je verjetno ne bi izbral. 😊

Ja,morajo ti biti res zelo,zelo,zelo cool,da jih daš na "belo Alfo" Ostaja pa odprto vprašanje,kako se kaj ona počuti v tej obutvi?:whatever:

Napisano
pred 8 urami je Alex napisal:

Vsak ima svoje gušte. A veš, da niti dva človeka ne vidita enako barv(odtenek, celo barvo vidijo drugače). Tako, da je njemu pač ta barva cool. Drugače je verjetno ne bi izbral. 😊

Aha, zato je tebi ta rdeča barva tvoje Mazde tolk všeč. 😆

34910_1.png

Napisano (urejeno)
pred 5 urami je Boss napisal:

Aha, zato je tebi ta rdeča barva tvoje Mazde tolk všeč. 😆

Ta barva pač najbolj pristojni vsem mazdam, ne le 6-ki.Postavi recimo na cesto  novo 3-ko. Vseh možnih barv, ki obstajajo pri Mazdi. In vprašaj naključne mimoidoče naj izberejo najljubšo oz najlepšo..Prepričan sem, da bo 78% ljudi izbralo red soul rdečo. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 2
  • Haha 1

 

 

Napisano
pred 5 urami je Alex napisal:

Ta barva pač najbolj pristojni vsem mazdam, ne le 6-ki.Postavi recimo na cesto  novo 3-ko. Vseh možnih barv, ki obstajajo pri Mazdi. In vprašaj naključne mimoidoče naj izberejo najljubšo oz najlepšo..Prepričan sem, da bo 78% ljudi izbralo red soul rdečo. 

Verjetno res,ampak koliko od teh bi jo pa v resnici imelo? Meni osebno je ta nova rdeča bolj všečna in če bi imel izbiro takrat za mojo trojko bi jo mogoče celo vvzel.Ampak prejšnja rdeča se mi zdi,da nekako na trojko ne paše.:nevem:

Napisano

To vse drzi alex, ampak problem je ker je cist prevec rdecih mazd in barva izgubi svoj car. Meni osebno je tista stormy blue dost lepsa pa se bolj redka je :)

Napisano
pred 35 minutami je Scr3am napisal:

To vse drzi alex, ampak problem je ker je cist prevec rdecih mazd in barva izgubi svoj car. Meni osebno je tista stormy blue dost lepsa pa se bolj redka je :)

Kako dosti? Na celi obali so štiri rdeče 6-ke karavanke in tri rdeče limuzini. In vsi se med seboj poznamo in si vedno blendamo. Je pa cel kup črnih in temno sivih. Največ je temno sivih. Kako je drugod ne vem. 

 

 

Napisano
pred 43 minutami je Alex napisal:

Kako dosti? Na celi obali so štiri rdeče 6-ke karavanke in tri rdeče limuzini. In vsi se med seboj poznamo in si vedno blendamo. Je pa cel kup črnih in temno sivih. Največ je temno sivih. Kako je drugod ne vem. 

Tudi pri nas, največ je najlepših! :ouje:

  • 1 leto kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • To si imel kar smolo. Verjetno si polnil na lokaciji in v času, ko je vse "delalo" na polno in lokalni trafo ni zmogel več kot to. Sicer polnilnice kar dajo od sebe toliko, kolikor so deklarirane. Nižanje polnilne moči v praksi zaznaš šele takrat, ko je posamezna lokacija polna ozr. blizu svoje meje. Npr. Tesla v Kopru je v poletni sezoni katastrofa, ker ko se 20 avtomobilov priklopi na vse razpoložljive priključke, dobi posamezen avto samo še kakšnih 40 kW ... In tako bo vse dokler ne bodo nadgradili trafo postaje ... 
    • Glede na to, da je Ford bolj igračka, smo mu priskrbeli še ustrezne predpražnike...    
    • In še to je študija vzela za primerjavo ICE bencinarje. Ker če bi dizle, ki so kompleksnejši in bolj onesnažujejo tekom uporabe, bi bil rezultat ICE zelo verjetno kar dvakratnik dobljenih številk ... #sampovem
    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.