Skoči na vsebino

Platišča


pickov

Priporočeno sporočilo

pred 14 minutami je TiEn napisal:

Odlično se odnese, sem ga imel na prejšem avtomobilu, pral sem ga isto kot navadno barvane feltne.

To se isto dobi v piksni (aerosol), kot barva? In samo pošpricaš?

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je, sam je fajn dat več plasti, da potem lažje olupiš dol ko hočeš

 

Dam en vido samo za primer:



Gumo načeloma lahko namažeš z glicerinom, da je mastna da se plasti plastidip ne prime, feltno pa ščistiš s čistilnim alkoholom.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je TiEn napisal:

Odlično se odnese, sem ga imel na prejšem avtomobilu, pral sem ga isto kot navadno barvane feltne.

Res je. Edino, če zadene kamenček, se zna malo poznat. Nič hudega. Vzameš zopet plastidip in popraviš. Se ne opazi sploh popravila😊

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

Ko je ravno naneslo na barvanje feltn... kako se obnese plasti dip al kaj je že?

Važno je predvsem, da površino dobro pripraviš, razmastiš pred nanosom barve. In pa to, da so nanosi barve res "Light", na tanko nanešeni. Vmes moraš počakati med  posameznimi nanosi, da se dobro posušijo. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

18 minutes ago, Alex said:

Res je. Edino, če zadene kamenček, se zna malo poznat. Nič hudega. Vzameš zopet plastidip in popraviš. Se ne opazi sploh popravila😊

 

Meni se ni nič poznalo od kamenčkov, mi ni blo v vseh letih ko sem imel gor popravljat nič.

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je TiEn napisal:

Meni se ni nič poznalo od kamenčkov, mi ni blo v vseh letih ko sem imel gor popravljat nič.

Verjetno to drži do naslednje menjave gum, ker da bi pa menjaval gume in se ne bi poznalo oz.šla "barva" ob robovih dol pa dvomim....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

Zanima me mnenje. Menjal sem CX-3 za Mazdo3 in na servisu mi trdijo, da ne morem montirat prejšnih originalnih 16' platišč z zimskimi gumami. Glede na to, da ima mazda3 Core v opremi 16' (moja Plus ima 18'), sem šel montirat spredaj na voznikovi strani (spredaj so večji diski) in guma se vrti.

V homologaciji 16' ni vpisana.

A je kdo montiral 16' pa je imel težave z avtom?

Dimenzija 16' gum je itak druga, bo treba menjat, in na teh ni TPMS senzorjev, kar pomeni še ta strošek.

Če 16' platišča ne grejo, celotnega 18' kompleta ne bi kupoval, potem bi se kvečjemu odločil za gume in menjal ob sezoni.

Prosim mnenja?

LP

RMM

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je dvorjan napisal:

Mogoče gredo na novo trojko bistveno širše 16-palčne gume, ki jih na staro platišče sploh ne moreš montirati.

 

Preveri še "J" oznake za širino platišča ...

 

V bistvu gredo ožje za 1cm. CX-3 ima gume 215, Mazda3 205. (govorim za dimezijo 16', 18' ima isto 215)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.