Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 28 minutami je Alex napisal:

Recimo, pa dajmo takole.

Sam poznam primer, ko se je človek zadušil s hrano. Med kosilom. To je pristalo tudi v lokalnem časopisu. In naenkrat so vsi pisali, kako je lahko nevaren tudi čisto navaden obrok. Pa zaradi tega nismo prenehali jesti hrano. 😉

Tudi pri cepljenju je tako. Bil je en, mogoče dva dokazana primera smrti zaradi cepljenja (ali  pa mogoče tudi ne, ker ne vemo, kakšne vse  bolezni sta imeli, ali sta jemali kaka zdravila itd) pri miljonu in več cepljenih.a, drudi strani je umrlo pri nas več kot štiri tisoč ljudi zaradi kovida. Kako bi bilo, če bi vsak primer z imenom in priimkom od teh štirih tisočev umrlih  objavljali vsak dan skupaj z njihovo sliko? Mislim, da bi se marsikdo zamislil. Tako so pa le statistika, ki se jo objavlja vsak dan mimogrede. 

Kako pa veš da vsi ti ki so umrli za posledicami covida niso imeli drugih bolezni in niso jemali drugih zdravil??? Spet pišeš nekaj po svoji pameti in potem se čudiš kot puran glisti . Daj poskusi vsaj premislit malo preden kaj napišeš , saj vem da je težko ampak daj se potrudi.

pred 23 minutami je Janez007 napisal:

Mislim, da je na tem forumu praktično nemogoče tole razčistiti. 😔

Če se ne motim, smo osnove verjetnostnega računa jemali šele v 4. letniku gimnazije. Potem pa nekaj na faksu, če se ne motim pri fiziki, pri jedrskih reakcijah in kvantni mehaniki.

 

1 x 1 =1  .... se strinjamo?

 

0,7 x 0,7 < 1  ... se kot kaže ne strinjamo

 

 

 

 

Ko pač ne moreš argumentirat potem se zatekaš k takim odgovorom, pa čisto preprost odgovor sem hotel od tebe.

  • Všeč 5
  • Ni všeč 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

26 minutes ago, Alex said:

Recimo, pa dajmo takole.

a, drudi strani je umrlo pri nas več kot štiri tisoč ljudi zaradi kovida. Kako bi bilo, če bi vsak primer z imenom in priimkom od teh štirih tisočev umrlih  objavljali vsak dan skupaj z njihovo sliko? Mislim, da bi se marsikdo zamislil. Tako so pa le statistika, ki se jo objavlja vsak dan mimogrede. 

kako lahko zagotovo trdiš da je pri nas umrlo 4000 ljudi zaradi kovida, a ni uradna stroka rekla, da so smrti bile zaradi takih in drugačnih bolezni in tudi dogodkov npr. tudi prometna nesreča ( saj ni res pa je ) štete pod kovid smrti zato ker je test pokazu, praktično neglede nato kaj je biu dejanski vzrok smrti .... 

to se pravi ma oseba karambol z smrtnim izidom, mu po hitrem postopku porinejo palčko v nos in je test pozitiven in zaklučujo vzrok smrti kovid .... dej mi to razlož .... 

ali pa ljudje, ki so imeli pridružene bolezni in bili že 70 - 80+ let stari .... človeka je realno ruknu infarkt, zdravstvena služba zaklučila poročilo smrt zaradi kovida .... poznam par primerov takih .... 

pa vrjamem, da se je tako zapisovanje vzroka smrti v tistem odbdobju pred cepljenjem kar aktivno izvajalo .... 

  • Všeč 3
  • Ni všeč 2

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Janez007 napisal:

Kako pa ti @robertk6 veš, da so vsi umrli za posledicami covida imeli druge bolezni in so jemali druga zdravila?

To je za uniformirane osebke malo težje. Veš kako je z njimi. Če jim rečejo, da je sneg črn je pač tako. Poslušajo komando in jo morajo izvršiti. O kakem svojem mnenju ni ne duha ne sluha. 

  • Všeč 2
  • Ni všeč 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Janez007 napisal:

Kako pa ti @robertk6 veš, da so vsi umrli za posledicami covida imeli druge bolezni in so jemali druga zdravila?

Na isti podlagi kot ti in @Alextrdita ostalo , noben od nas ni tam da bi lahko govoril iz prve roke.

pred 7 minutami je Alex napisal:

To je za uniformirane osebke malo težje. Veš kako je z njimi. Če jim rečejo, da je sneg črn je pač tako. Poslušajo komando in jo morajo izvršiti. O kakem svojem mnenju ni ne duha ne sluha. 

No vsaj nekaj ti gre od rok ......žaljenje , če pri vseh ostalih stvareh pogrneš na celi črti ti vsaj to uspeva. Glede na prebrano tukaj na forumu mislim da si ti dosti bližje črnemu snegu kot jaz ampak saj vem težko ti gre v glavo , pa kaj češ saj si nisi sam kriv.

  • Všeč 5
  • Ni všeč 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je robertk6 napisal:

Na isti podlagi kot ti in @Alextrdita ostalo , noben od nas ni tam da bi lahko govoril iz prve roke.

Pa to ne trdiva midva. To, da cepivo pomaga, so dognali drugi, ki vedo malo več kot mi tukaj, ko nekaj pišemo, da nam mine čas. Bo treba še kam drugam kaj  pogledati in se izobraziti. Na tem forumu ne boš dobil znanstvenih dognanj. 😉

  • Všeč 1
  • Ni všeč 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

1. cepljeni se okužijo (da, vendar je verjetnost manjša, kot če ne bi bili cepljeni)

2.cepjeni zbolijo in pristanejo v bolnici , baje da redki ampak vseeno (da, vendar je verjetnost manjša, kot če ne bi bili cepljeni)

3. cepljeni prenašajo virus (da, vendar je verjetnost manjša, kot če ne bi bili cepljeni)

4. cepljeni imajo stranske učinke , baje da tudi redki po uradnih objavah ampak vseeno (da, vendar je verjetnost manjša in manjša intenziteta, kot če ne bi bili cepljeni)

 

0,7 x 1 < 1 x 1;    ... 0,7 je Janez007, 1 je robertk6 :)

 

 

Še vedno ne vem kako si poskrbel za koga???? Čeprav so po tvoje verjetnosti za vse napisano manjše, še vedno so. Ko bo cepivo takšno da bo zagotavljalo imunost verjemi , da ne bo težav z precepljenostjo

pred 4 minutami je Alex napisal:

Pa to ne trdiva midva. To, da cepivo pomaga, so dognali drugi, ki vedo malo več kot mi tukaj, ko nekaj pišemo, da nam mine čas. Bo treba še kam drugam kaj  pogledati in se izobraziti. Na tem forumu ne boš dobil znanstvenih dognanj. 😉

Ti dam prav ampak tvoj stavek se je glasil trdilno glede 4000 smrti , kot da ti to veš.

  • Všeč 3
  • Ni všeč 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je robertk6 napisal:

Na isti podlagi kot ti in @Alextrdita ostalo , noben od nas ni tam da bi lahko govoril iz prve roke.

No vsaj nekaj ti gre od rok ......žaljenje , če pri vseh ostalih stvareh pogrneš na celi črti ti vsaj to uspeva. Glede na prebrano tukaj na forumu mislim da si ti dosti bližje črnemu snegu kot jaz ampak saj vem težko ti gre v glavo , pa kaj češ saj si nisi sam kriv.

Pri žaljenja pa mislim, da si ti in prvak. Zdaj mi je vsaj jasno, zakaj tako razmišljaš. Drugače tudi ne znaš. Saj nisi sam kriv. Imaš pač  tako službo, kjer moraš dati uha dol pa se tukaj lahko  malo sprostiš. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ni všeč 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Alex napisal:

Pri žaljenja pa mislim, da si ti in prvak. Zdaj mi je vsaj jasno, zakaj tako razmišljaš. Drugače tudi ne znaš. Saj nisi sam kriv. Imaš pač  tako službo, kjer moraš dati uha dol pa se tukaj lahko  malo sprostiš. 😉

Kako si predvidljiv sploh nisem pričakoval drugačnega odgovora. Malo te pa le slovnica jezi , pa nič hudega saj tudi to bo 1x . Drugače pa kar se tiče službe , kako pa veš da nisem jaz tisti , ki deli ukaze, ali to tudi tak iz glave na pamet veš. Vprašam za prijatelja. Je pa res da skladiščnik tudi ne more bit vsak 🤣🤣

Popravljeno od robertk6
  • Všeč 5
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je robertk6 napisal:

Kako si predvidljiv sploh nisem pričakoval drugačnega odgovora. Malo te pa le slovnica jezi , pa nič hudega saj tudi to bo 1x . Drugače pa kar se tiče službe , kako pa veš da nisem jaz tisti , ki deli ukaze, ali to tudi tak iz glave na pamet veš. Vprašam za prijatelja. Je pa res da skladiščnik tudi ne more bit vsak 🤣🤣

Ne deliš ukazov. Za to moraš bit mož na mestu ne pa samo  pol moža.🤣🤣

Kot sem rekel, ušesa dol (uha, sem napisal zanalašč😉), da ne boš mislil, da si samo ti pismen, in poslušati komando. In potem verjamem, da si zafrustriran 😉 

Popravljeno od Alex
  • Haha 1
  • Ni všeč 5

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Alex napisal:

Ne deliš ukazov. Za to moraš bit mož na mestu ne pa samo  pol moža.🤣🤣

Kot sem rekel, ušesa dol (uha, sem napisal zanalašč😉), da ne boš mislil, da si samo ti pismen, in poslušati komando. In potem verjamem, da si zafrustriran 😉 

Ti boš že vedel , če kdo potem ti.

 Pri žaljenja pa mislim, da si ti in prvak.    A to si tudi zanalašč tako zapisal ???? Ne da nisi pismen še prepisat ne znaš🤣🤣 In če je kdo zafrustriran potem si ti absolutni prvak in povrh vsega še odličen pripovedovalec pravljic , ki jih širiš po forumu.

  • Všeč 4
  • Ni všeč 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 hours ago, Boss said:

Kot sem že pisal pa bom konkretiziral primer znanca, ki je sredi štiridesetih in zagrižen hribolazec. Že pri prvem cepljenju s Pfeizerjem je dobil čudne fleke kot modrice po nogi pa so dohtarji (na daljavo seveda) rekli, da ni nič. Po drugem cepljenju se je pa tako zapletlo, da je ostal brez noge pod kolenom. Tudi on ne bo več tekel še manj pa hribolazil.

 

@Boss tole je pa kar ekstrem stranski ucinek. Ali je tale tvoj znanec pripravljen it javno s tem oz. ali se je pripravljen izpostavit? Mi posredujes kontakt in dam naprej nasim novinarjem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes me je v eni gostilni na primorskem kelnarca vprašala po pct-ju. 

 

Marija...

 

Ta kelnarca je izpod maske imela tako lepe očke (in ostale okrogline), da ji bi kmalu pokazal moj pct. Ma uni tam spodaj😊😆.

 

In ja, rekel sem ji, da ga imam že pripravljenega🤠. Ga pokažem? 

Verjetno se mi je samo nasmejala(predvidevam). Nisem videl, ker je imela masko.... škoda.

 

 

Popravljeno od AmpeR
  • Všeč 5
  • Haha 2
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Pri žaljenja pa mislim, da si ti in prvak. Zdaj mi je vsaj jasno, zakaj tako razmišljaš. Drugače tudi ne znaš. Saj nisi sam kriv. Imaš pač  tako službo, kjer moraš dati uha dol pa se tukaj lahko  malo sprostiš. 😉

Ej, Alex, dobro jutro... 

Že par mladih forumašev, je tebi, stari gardi napisala, da znaš poniževati in žaliti. In ja, TI SI MOJSTER ZA ŽALITVE. 

  • Všeč 5
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem malo prletel stanje za tale kovid tukaj in ugotovil,da je stanje kot je bilo.....:nevem:

S tem,da je stanje vse slabše in nekateri imajo glave v pesku in ne vidijo kam gre svet,mi bi pa bili še kar na balkanu in ti nam tudi pomagajo z glasbinimi vložki pri protestih.....:wacko:

Kak procent predstavjajo ti v Ljubljani? 🤔 (3000:2000000)Pa še pol teh ne ve zakaj so tam in še za otroki se skrivajo,sramota.......

Bdw; hvala za prvi prst dol,ampak čez pol leta boste imeli kovid rezultate na dlani,saj že veste kakšni bodo....😲

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Jezen 1
  • Ni všeč 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bossek napisal:

 

@Boss tole je pa kar ekstrem stranski ucinek. Ali je tale tvoj znanec pripravljen it javno s tem oz. ali se je pripravljen izpostavit? Mi posredujes kontakt in dam naprej nasim novinarjem?

 

To bi si tud jaz želel in so mu takrat tudi že predlagali a je bil v neki fazi tako zafrustriran, da mu je vse dol padlo. Ni pa moj bližnji prijatelj oziroma kolega, da bi ga še sam klical, ker smo se včasih (še pred korono) parkarat videvali le na kakem pikniku al pa v skupni družbi v lokalu. So mi pa isti, ki so bolj z njim dejansko frendi, povedali, da je bil kasneje nekaj časa celo za, a zdaj pa noče več o tem niti govort. Pa ne da bi se sprijaznil s tem, ampak kot so mi povedali njegovi dejanski kolegi, da sumijo, da se je z državo nekako pogodil, da mu bodo izplačali odškodnino in uredili vsa zdravljenja in nakup boljše proteze. Ampak to pomeni, da bo pač tiho in o tem ne bo razlagal okoli, ker verjetno pol deal odpade? Tole na koncu je sicer bolj ugibanje, ker kot pravim je samo znanec in večino informacij so mi povedali skupni kolegi.:nevem:

 

Na koncu pa ne glede kaj se ti zgodi, veš da spremeniti zadeve ne moreš in verjetno pri takih potem prevlada tisti vzgib, da je boljš dobit vsaj denar za omilitev škode, kot pa ostati čisto brez, ker dokler cepljenje ni obvezno je vsak odgovoren sam za posledice.

  • Všeč 2
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

4. cepljeni imajo stranske učinke , baje da tudi redki po uradnih objavah ampak vseeno (da, vendar je verjetnost manjša in manjša intenziteta, kot če ne bi bili cepljeni)

Tole je bilo mišljeno kot stranski učinki cepljenja in pripomba je v taki obliki neustrezna, ker če se ne cepiš ne moreš dobiti stranske učinke cepljenja. 😜

  • Všeč 3
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

Kako pa ti @robertk6 veš, da so vsi umrli za posledicami covida imeli druge bolezni in so jemali druga zdravila?

 

Janez, gre več ali manj za logično sklepanje, ker zelo težko danes najdeš ljudi nad 70 let, ki nimajo nobenih zdravil, nobenih bolezni in so v najboljši življenski formi. Ko greš nad 80 let je to še mnogo težje.

 

Ne verjameš? Poglej si tabelo umrlih na Covid 19 sledilniku, kjer so razdeljeni umrli po starostnih skupinah.

 

slika.thumb.png.9690a07ae467256bb09eaffa9200cd2c.png

 

Če to pretvorimo v bolj razložljive procente je v starostni skupini

 

- nad 85 let 45% vseh mrtvih

- od 75 do 84 let 33%

- od 65 do 74 let 15%

- od 55 do 64 let 5%

- od 45 do 54 let 1%

 

se pravi je bilo nekje okoli 90% vseh umrlih S korono starih nad 70 let.

 

Pa če vzamem še tole tabelco, ki govori kakšen procentualni delež posameznih starostnih skupin zavzemajo umrli s korono in primerjam s podatki umrlih v teh starostnih skupinah, ki jih zbira SURS dobim naslednje informacije:

Umrlih v cca enem letu (od lanske jeseni do letošnje) s korono starejših od 85 let je bilo 2244 ali cca 10% vseh starostnikov nad 85 let. Veliko? Po podatkih je nekje 23.000 ljudi v Sloveniji starejših od 85 let in vsako leto umre cca 7700 kar je skoraj točno tretjina oziroma 33% starejših od 85 let.

 

V praksi to pomeni, da letno umre vsak tretji starostnik starejši od 85 let zaradi starosti, bolezni, itd. S korono pa le vsak deseti. To pomeni, da zelo velika večina umrlih s korono bi umrla v vsakem primeru.

 

 

slika.thumb.png.6544f1a2f82d5de867d1e2aebea56e38.png

 

 

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

 

To bi si tud jaz želel in so mu takrat tudi že predlagali a je bil v neki fazi tako zafrustriran, da mu je vse dol padlo. Ni pa moj bližnji prijatelj oziroma kolega, da bi ga še sam klical, ker smo se včasih (še pred korono) parkarat videvali le na kakem pikniku al pa v skupni družbi v lokalu. So mi pa isti, ki so bolj z njim dejansko frendi, povedali, da je bil kasneje nekaj časa celo za, a zdaj pa noče več o tem niti govort. Pa ne da bi se sprijaznil s tem, ampak kot so mi povedali njegovi dejanski kolegi, da sumijo, da se je z državo nekako pogodil, da mu bodo izplačali odškodnino in uredili vsa zdravljenja in nakup boljše proteze. Ampak to pomeni, da bo pač tiho in o tem ne bo razlagal okoli, ker verjetno pol deal odpade? Tole na koncu je sicer bolj ugibanje, ker kot pravim je samo znanec in večino informacij so mi povedali skupni kolegi.:nevem:

 

Na koncu pa ne glede kaj se ti zgodi, veš da spremeniti zadeve ne moreš in verjetno pri takih potem prevlada tisti vzgib, da je boljš dobit vsaj denar za omilitev škode, kot pa ostati čisto brez, ker dokler cepljenje ni obvezno je vsak odgovoren sam za posledice.

Boss, tole so pa bolj pravljice. 

Od kolega kolegovega brata brat. 🤔 

  • Všeč 2
  • Ni všeč 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ha, ha, tale pa zmaga glede včerajšnje ekskurzije pohajačev  v Ljubljani: "Medtem ko se je Ljubljana kopala v oktobrskih sončnih žarkih, so se po ulicah pomikali ljudje v precej nenavadni opravi za lepo jesensko popoldne. Plinske maske, plavalna in smučarska očala, dežni plašči, kisikove jeklenke. " 🤣🤣

Pozabili so dodati še plavutke, smuči in loparje za tenis. 🤣

Popravljeno od Alex
  • Haha 1
  • Ni všeč 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Alex napisal:

Ha, ha, tale pa zmaga glede včerajšnje ekskurzije pohajačev  v Ljubljani: "Medtem ko se je Ljubljana kopala v oktobrskih sončnih žarkih, so se po ulicah pomikali ljudje v precej nenavadni opravi za lepo jesensko popoldne. Plinske maske, plavalna in smučarska očala, dežni plašči, kisikove jeklenke. " 🤣🤣

Pozabili so dodati še plavutke, smuči in loparje za tenis. 🤣


Si bil tam ali si samo videl eno sliko enega provokatorja… mogoce celo primorca, ki je pozabil, da je prisel v Ljubljano in ni prej snel jeklenk s kisikom s hrbta in iz tega sklepas, da so vsi tam bili v taksnih opravah? 🤣

  • Všeč 3
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Jest napisal:


Si bil tam ali si samo videl eno sliko enega primorca, ki je pozabil, da je prisel v Ljubljano in ni prej snel jeklenk s kisikom s hrbta in iz tega sklepas, da so vsi tam bili v taksnih opravah? 🤣

To so napisali drugi, ki so bili tam na tej ekskurziji. 😊

  • Haha 1
  • Jezen 1
  • Ni všeč 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No... jaz sem tudi videl, kaj so napisali drugi... in kaj so poslikali... pa sem videl samo enega takega "pacienta"... nikakor pa ne morem, tako kot ti, trditi, da je bilo taki celo vec... Taksni in drugacni "Pactienti" se pa najdejo vedno in povsod... Kolikor sem videl, je bila vecina tam normalnih ljudi... Je pa seveda mozno, da ti to vidis drugace... to sem ze itak navajen... 🤪

  • Všeč 4
  • Haha 1
  • Ni všeč 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.