Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je Nejc1986 napisal:

A je drugega vala že konec?Al ga bo konec zdaj teh par dni ko ni ukrepov? Epidemija je enako ukrepi?

Tole res ratuje za kokice, čeprav še zdaleč ni smešno.

Nejc,tako kot kaže bomo  lahko pecikle in poh.palice dali na podstrešje,ker bo cela štala! Drugi val bo pa trajal,trajal,trajal in trajal......potem pride cepivo za nas ,ki delamo tam kjer kaj rešujemo za domove itd. in ko bo cepivo za vse ostale bomo nekje za 1.maja iz dreka. To je še pet mesecev,in do takrat se bo še skuhalo kar nekaj mineštre....:wacko:

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem se na lastne oči prepričal, kakšne vrste pred centri, trgovinami Izgleda, da je res večina doma na kavčih in se sedaj od dolgčasa hodi drenjat v trgovine. ☹️

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil pred kaksno uro v Kranju... in sem sel v Qlandijo (oz. po novem sedaj Supernovo) po neke drobnjarije... Nobene guzve, nobenih vrst nikjer ... Tudi v Medvodah pred Sparom in Hoferjem ni bilo videti vrste zunaj, ko sem se peljal mimo ...  Edino pred McDrivom je bila kar dolga kolona vozil :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred uro bil v Breza centru in bil v Arkadiji. Situacija normalna brez gneče in vrst. 

 

Sem pa slišal govorice o kolonah pred trgovinami s pohištvom. Baje je na več koncih že posredovala policija ker se je raja stepla za kavče.

  • Haha 1
  • Žalosten 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče pri vas v manjših krajih ni gneče. Pa tudi ne večjih centrov. Na obali je vse polno kavčarjev po trgovinah. Kolone so iz trgovin. Celo b Mulerju je za čakat zunaj. Ne moreš verjet. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To potem pomeni, da se je primorcem ze skisalo ;) ... Matr... se dobro, da so obcinske meje oz. meje statisticnih regij “zaprte” ... drugace bi spet bili krivi drugi, ki pridejo iz Ljubljane ali cele Slovenije v shopping na obalo... ker drugje ni tovrstnih stacun  :D 😆😅🤣

  • Všeč 3
  • Začuden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se pogovarjal z šefom mullerja. Nisem mogel verjeti, ko je rekel, da imajo v decembru za 50% večji promet kot decembra lani. In to, da se kupuje večinoma višji cenovni razred parfumov in najvišji.

#e nikoli. da ni bilo tako. Zdaj ne vem, ali folk nima kje zapravit denarja in mu ostaja in si nekaj mora privoščiti, ali je res šlo vse v maloro. Prava nakupovalna mrzlica. Mislim tudi, da se folk boji, da bodo komplet vse zaprti in ne bodo imeli kje kupovati. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Alex napisal:

Sem se pogovarjal z šefom mullerja. Nisem mogel verjeti, ko je rekel, da imajo v decembru za 50% večji promet kot decembra lani. In to, da se kupuje večinoma višji cenovni razred parfumov in najvišji.

#e nikoli. da ni bilo tako. Zdaj ne vem, ali folk nima kje zapravit denarja in mu ostaja in si nekaj mora privoščiti, ali je res šlo vse v maloro. Prava nakupovalna mrzlica. Mislim tudi, da se folk boji, da bodo komplet vse zaprti in ne bodo imeli kje kupovati. 

Za darilo se spodobi kupit višji cenovni rared, mogoče od Božička kaj dobiš, ko si bil priden in nisi nagajal kot nekateri. 😂:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eeee... Jaz sem pa danes bil neodgovoren državljan in sem šel v decathlon po novoletna darila. Celih 20' za nakup vsega.

 

Ce živiš v športni družini je simpl; švic majice, štunfi, športna prehrana, jopica... Pa je mir za 1leto.

 

Gneče nobene, tudi pred cityparkom malo ljudi... Dokler nisem zapeljal proti Šmartinski in obstal v rondoju... Gneča iz mcdrive do rondoja... Baje sem imel pomenljiv izraz na obrazu :)

 

Sem mislil , da bo večja gneča, kakor so vsi jamrali,da nimajo zimskih čevljev,kap in rokavic (čudno,jaz spomladi lanskih nisem vrgel stran ) in glede na to,da se pričakuje ponovno zaprtje.

 

Kar se tiče tega,da ljudje nimajo denarja... Pojma nimam. Verjamem pa da ljudje zdaj še manj znajo delati z denarjem , poleg tega verjetno marsikdo v težkih časih uporablja nakup dražjih daril kot nekakšen beg iz realnosti.

pred 3 urami je Alex napisal:

Mogoče pri vas v manjših krajih ni gneče. Pa tudi ne večjih centrov. Na obali je vse polno kavčarjev po trgovinah. Kolone so iz trgovin. Celo b Mulerju je za čakat zunaj. Ne moreš verjet. 🤔

Mogoče so vrste zato,ker spuščajo enega po enega notri? Notri pa vse skupaj nic ljudi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Eeee... Jaz sem pa danes bil neodgovoren državljan in sem šel v decathlon po novoletna darila. Celih 20' za nakup vsega.

 

Ce živiš v športni družini je simpl; švic majice, štunfi, športna prehrana, jopica... Pa je mir za 1leto.

 

Gneče nobene, tudi pred cityparkom malo ljudi... Dokler nisem zapeljal proti Šmartinski in obstal v rondoju... Gneča iz mcdrive do rondoja... Baje sem imel pomenljiv izraz na obrazu :)

 

Sem mislil , da bo večja gneča, kakor so vsi jamrali,da nimajo zimskih čevljev,kap in rokavic (čudno,jaz spomladi lanskih nisem vrgel stran ) in glede na to,da se pričakuje ponovno zaprtje.

 

Kar se tiče tega,da ljudje nimajo denarja... Pojma nimam. Verjamem pa da ljudje zdaj še manj znajo delati z denarjem , poleg tega verjetno marsikdo v težkih časih uporablja nakup dražjih daril kot nekakšen beg iz realnosti.

Mogoče so vrste zato,ker spuščajo enega po enega notri? Notri pa vse skupaj nic ljudi?

Ne... trgovine so krcate. Šele, ko pride noter določeno število ljudi (1 na 20m/2)ustavijo in spuščajo enega ven-enega noter. .Ne vem, zakaj je pri nas na obali tak drenj? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Alex napisal:

Ne... trgovine so krcate. Šele, ko pride noter določeno število ljudi (1 na 20m/2)ustavijo in spuščajo enega ven-enega noter. .Ne vem, zakaj je pri nas na obali tak drenj? 🤔

Pojma nimam. Mene je prav presenetilo da je v lj vse prazno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Ne... trgovine so krcate. Šele, ko pride noter določeno število ljudi (1 na 20m/2)ustavijo in spuščajo enega ven-enega noter. .Ne vem, zakaj je pri nas na obali tak drenj? 🤔

€€€€€......….....€:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex, to pr vas so kolesarji iz Lj... so pršli, da te mal zajebavajo.

 

Drugače pa sem tudi sam bil presenečen, da je v Lj tak red. Nobene gneče v štacunah (tudi parkirišča prazna). So pa gneče pred poštami, kjer so znani, da živijo še vedno v nekih preteklih časih. Je pa zanimivo, da največja vrsta je pa na osebnem prevzemu na Mimovrste - tukaj odpove vsa logika.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

Alex, to pr vas so kolesarji iz Lj... so pršli, da te mal zajebavajo.

 

Drugače pa sem tudi sam bil presenečen, da je v Lj tak red. Nobene gneče v štacunah (tudi parkirišča prazna). So pa gneče pred poštami, kjer so znani, da živijo še vedno v nekih preteklih časih. Je pa zanimivo, da največja vrsta je pa na osebnem prevzemu na Mimovrste - tukaj odpove vsa logika.

Potem bomo pa spet na obali katastrofalni kar se tiče okužb. 😕 Ne verjamem, da so kolesarji iz Lj. ker bi bila kolesa parkirana pred trgovinami. 😎

Tudi pri nas je pri prevzemu Mimovrste taka gužva, da so še baje včeraj skoraj stepli, ko so nekateri hoteli bit pametni pa se malo prešvercati mimo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 15. 12. 2020 ob 19:28 je Alex napisal:

P. s. baje, da je danes preneslo aplikacijo"ostani zdrav"okoli 40000 uporabnikov. Kar naenkrat nikogar več ne skrbi, da bi jih preko omrežja 5g sledili in jim vgradi pozneje z cepivom čip. Važno je, da gremo lahko po nakupih v centre. 🤣

 

Ej ne moreš verjet, kako dobra aplikacija je to in celo z dvojno močjo delovanja - odganja korono in policaje stran.

 

 

pred 1 minuto je Alex napisal:

Potem bomo pa spet na obali katastrofalni kar se tiče okužb. 😕 😎

 

Ja žal, spet vas bodo žabarji zjebal... sam to ves čas razmišljajo kako bodo primorce in tiste iz severne primorske zafukal, da bodo sami na prvem mestu po najmanj okuženih. To je zdaj v bistvu državno prvenstvo in gre vse skupaj "na nož".

  • Haha 1
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 hours ago, Boss said:

Alex, to pr vas so kolesarji iz Lj... so pršli, da te mal zajebavajo.

 

Drugače pa sem tudi sam bil presenečen, da je v Lj tak red. Nobene gneče v štacunah (tudi parkirišča prazna). So pa gneče pred poštami, kjer so znani, da živijo še vedno v nekih preteklih časih. Je pa zanimivo, da največja vrsta je pa na osebnem prevzemu na Mimovrste - tukaj odpove vsa logika.

 

Na tole ti jaz lahko odgovorim: Mimovrste pošilja prek pošte slovenije, katere vrli poštarji mi v zadnjih 4 letih, kar živim v bežigradu niti enkrat niso uspeli prinest pisemske pošiljke do vrat, pozvonit in predat zadevo, kot sem bil navajen, ko sem živel v dravljah. Namesto tega pustijo vse pakete na pošti, že vnaprej spišejo listke in jih samo zmečejo v nabiralnike. Vrste pred poštami so bile že prej, zadnje leto so samo 4x daljše. Za tako storitev jim ne dam niti 5 centov, raje dam mimovrste 1€ za osebni prevzem in pri njih čakam 5-10 min namesto 30+ pred pošto.

 

Ne dolgo nazaj je bil članek o tem, kako pošta slovenije spet posluje z izgubo. Da so hoteli in fitnesi letos v rdečih številkah me glede na ažurnost izplačevanja sredstev iz PKPjev ne čudi, da leta 2020 razvažaš pisma in pakete in ne delaš s profitom je pa svojevrsten uspeh. =/

Popravljeno od S'tan

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je zdaj z uživanjem hrane in pijače na prostem? Glede na to, da maske niso več obvezne, če je razmak več kot 2m, ne vidim razloga,da se na samem nebi več smelo jesti/piti/kaditi?

 

A se je dovoljeno ljudem iz različnih gospodinjstev voziti v istem avtu,tudi če ne gredo na šiht k istemu delodajalcu? Glede na to ,da se je javni potniški promet spostil, bi bilo logično , da se sme tako voziti.

 

Saj odloke kar spremljam in se trudim biti na tekočem,ampak spremembe glede dotocnih prepovedi pa nisem zasledil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Kako je zdaj z uživanjem hrane in pijače na prostem? Glede na to, da maske niso več obvezne, če je razmak več kot 2m, ne vidim razloga,da se na samem nebi več smelo jesti/piti/kaditi?

 

A se je dovoljeno ljudem iz različnih gospodinjstev voziti v istem avtu,tudi če ne gredo na šiht k istemu delodajalcu? Glede na to ,da se je javni potniški promet spostil, bi bilo logično , da se sme tako voziti.

 

Saj odloke kar spremljam in se trudim biti na tekočem,ampak spremembe glede dotocnih prepovedi pa nisem zasledil.

Lahko ješ in piješ samo na samem,ne v družbi razen z družinskimi člani.

Lahko se vozi več oseb samo z maskami! Brez pa z družinskimi člani.

Kaj bi se šel (prevozi.si)?:whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Bini napisal:

Lahko ješ in piješ samo na samem,ne v družbi razen z družinskimi člani.

Lahko se vozi več oseb samo z maskami! Brez pa z družinskimi člani.

Kaj bi se šel (prevozi.si)?:whatever:

Aha, ok... Torej je vse tako,kot je bilo še slab mesec nazaj :)

 

Ah,kaki... Ni šans,da se grem prevoze,ampak  ravno včeraj sva se s frendom menila za iti na Šmarno goro in je padla debata a bi sploh lahko šla z enim avtom. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Nejc1986 napisal:

Aha, ok... Torej je vse tako,kot je bilo še slab mesec nazaj :)

 

Ah,kaki... Ni šans,da se grem prevoze,ampak  ravno včeraj sva se s frendom menila za iti na Šmarno goro in je padla debata a bi sploh lahko šla z enim avtom. 

Ne tja gor v gužvo siliti...😷

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Ja če so iz različnih gospodinjstev še vedno z maskami v kolikor so v avtu. Če pa jih voziš na strehi ali havbi so pa lahko tudi brez.

Za na streho jih dat rabiš-sanke. Alora jih pusti gor. Bodo še prav prišle... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.