Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

Policist ali redar nima vpogleda na zdravstveno kartico ... vratar ali varnostnik v stacuni se manj... Bodo torej sedaj poslali zdravnike in farmacevte na kontrolne tocke? ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Jest napisal:

Policist ali redar nima vpogleda na zdravstveno kartico ... vratar ali varnostnik v stacuni se manj... Bodo torej sedaj poslali zdravnike in farmacevte na kontrolne tocke? ;)

Nimajo, to je res. Po mojem boš dobil zraven vpisa v zdravstveno kartico še kak kartonček. In tega boš z lahkoto pokazal tistemu, ki te bo vprašal zanj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Jest napisal:

Policist ali redar nima vpogleda na zdravstveno kartico ... vratar ali varnostnik v stacuni se manj... Bodo torej sedaj poslali zdravnike in farmacevte na kontrolne tocke? ;)

Ne skrbi,tisti ki bo cepljen bo že imel dokazilo . Bolj bo moralo skrbeti one druge!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

33 minutes ago, Jest said:

Policist ali redar nima vpogleda na zdravstveno kartico ... vratar ali varnostnik v stacuni se manj... Bodo torej sedaj poslali zdravnike in farmacevte na kontrolne tocke? ;)

Ob cepljenju prejmeš poseben kartonček s potrdilom o cepljenju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To govoriš za covid ali klasično cepilno knjižico , v katero se lepijo etikete iz cepiv?
Covid se ne vpisuje v cepilno knjizico, ampak dobis kartoncek kamor se nalepi tudi lot cepiva. Na kartoncku je tudi ime in priimek.

Poslano z mojega LG-H815 z uporabo Tapatalk

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo. Pa pravijo zarotkoti, da je število umrlih v letu 2020 enako ali še manjše, kot prejšnja leta. 🤔

 

847bd59c42f220181597_62504983.jpg?v=b091
WWW.24UR.COM

V državnem statističnem uradu ocenjujejo, da je bilo letno število umrlih v Sloveniji lani največje...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je vzupan3 napisal:

Covid se ne vpisuje v cepilno knjizico, ampak dobis kartoncek kamor se nalepi tudi lot cepiva. Na kartoncku je tudi ime in priimek.

Poslano z mojega LG-H815 z uporabo Tapatalk
 

Evo, rešeno. Še eno cepljenje čez cc20 dni pa si svoboden kot ptička! :prstgor:

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha že pol ure pritiskam in je vsak ukrep boljši od prejšnjega.

 

"Vlada naj za en teden ponudi brezplačne vožnje z biciklom za prvo šolsko triado in vrtce za tujejezične otroke, razen za plešaste imetnike sezonskih kino vstopnic."

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne hodit v turistične kraje, ker zardi gužve ni kje parkirati. 🤗

f8636113e729c11f657b_62505242.jpg?v=5b07
WWW.24UR.COM

Kranjski in ljubljanski policisti opozarjajo, da je zaradi lepega vremena močno povečan...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Ne hodit v turistične kraje, ker zardi gužve ni kje parkirati. 🤗

f8636113e729c11f657b_62505242.jpg?v=5b07
WWW.24UR.COM

Kranjski in ljubljanski policisti opozarjajo, da je zaradi lepega vremena močno povečan...

 

No,evo... Tu bi morala biti policija in redarstvo in lepo vsakemu ki se ne drži ukrepov kazen. Mislim... Sj mors bit res mal poseben,da greš iskat parking in se potem guzvat in po možnosti to še objavljati na fb...

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

No,evo... Tu bi morala biti policija in redarstvo in lepo vsakemu ki se ne drži ukrepov kazen. Mislim... Sj mors bit res mal poseben,da greš iskat parking in se potem guzvat in po možnosti to še objavljati na fb...

Po mojem so šli vsi iz mest na podeželje, da tam staknejo kovid in tako pomagajo pri prekuževanju. 

V bistvu ne morejo čakati križem rok na rezultate cepljenja. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 1. 2021 ob 23:07 je Boss napisal:

Tako nekako je... baje bodo fitnese zdaj odprli in čez en teden spet zaprli.

 

Torej, kaj se je zgodilo? Aja sej res Boss manipulira.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

 

Torej, kaj se je zgodilo? Aja sej res Boss manipulira.

Kot sem že napisal, morajo dati vsake toliko kak bombonček tistim, ki najbolj jočejo na nacionalki. Enkrat enim, drugič drugim. 

Dokler bodo ob vikendih  takšne selitve in drenjanje naroda proti našim smučiščem bo tako kot do sedaj. Ali pa še slabše. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena zgodbica “sneta” s FB ...

 

 

Začel se je še en prelep dan.

Zjutraj smo se zbudili, vsi negativni, še dobro.

Otroci so na varnem - ne hodijo ven, zdravje je na prvem mestu, zato ne hodijo v šolo in so namesto tega na varni razdalji preko ekrana, 5 ur je hitro mimo. Še dobro, da nam je ministrstvo kupilo 4 laptope, 3 kamere in dve miški, printer, papir, kartuše, vse smo dobili. Ko smo imeli problem z WiFi-jem, so nam dali še popolnoma nov router sistem, ki omogoča, da lahko otroka nemoteno spremljata sliko na ekranu, z ženo pa delava na daljavo. Enkrat smo imeli nekaj tehničnih težav, pa smo samo poklicali na ministrstvo in so fantje takoj prišli uredit. 
 

K sreči smo država, ki je tehnološko v Evropi na prvem mestu, zato smo na vse računalnike tudi dali nalepko ministrstva, in dodali še ministričino ime - še nikoli se ni noben minister tako zavzel za nas in nam dal opreme v vrednosti 3000 evrov, vsak mesec pa še plačajo račun za internet. Kakšni srečneži to tisti, ki imajo še majhna stanovanja in rabijo več prostora, da so lahko otroci vsak v svoji sobi. Prepričan sem, da dobijo nova stanovanja. Bomo imeli pa vsi enako znanje na koncu - vsi se bomo znali logirat v Teamse. Neverjetno!

 

In pazite to - ravno zadnjič sem se pogovarjal s sestro v Avstriji, ki je že 3 mesece nisem videl, saj si ne upamo mimo meje, ker virus tam preži na nas, in se temu raje izogibamo. Pa saj, druženje otrok bo pač počakalo še kake pol leta. Skratka, sestra me je prosila, če bi ji lahko nekaj presnel na 3,5 inčno disketo. Smešni Avstrijci, pojma nimajo, naj pokličejo na naše ministrstvo, da jim razložijo, kako se zadevi streže in hkrati nadzorujemo epidemijo in virus!

Čeprav nerad, sem moral iti v trgovino, ker je popust veljal samo še danes. Preveril sem, če je trgovina v naši občini, pripravil telefon in aplikacijo na njem - še dobro, da jo imam, ščiti me pred virusom, ki ga trosijo drugi. Dal sem si še masko na glavo, kar v stanovanju, če se slučajno v svojem avtomobilu okužim. Ampak, pred trgovino je bilo kar nekaj ljubljanskih in mariborskih tablic. Le kaj počnejo v naši regiji in virus nosijo k nam! Kar strah me je postalo, neodgovorneži! Seveda, je bilo nekaj preveč ljudi, ker je bila ravno upokojenska sreda.

 

Kakorkoli, uspešno sem nakupil tisto, kar rabimo za tri dni. Aplikacija pravi, da nisem imel nobenega stika. Hvala bogu, virus me ni našel. Potrebovali bi sicer še nekaj oblačil, ker so otroci zrasli, ampak, bomo kar po internetu, saj probat oblek itak ni potrebno, ker kupovanje oblačil je mnogo bolj nevarna zadeva, kot nakup živil. K sreči imamo gospodarskega ministra in stroko, da uspešno prepoznavajo te nevarnosti.

 

Ko sem prišel domov, sem na hitro oddelal tiste pol ure, kolikor rabi firma, da preživi in da lahko v miru čakamo, da se vse tole konča. Hvala bogu nismo lani v firmi nič investirali, delali nobenega napredka, da ne bomo letos presegli 80 % lanskega leta. Končno sem na boljšem kot tisti bedaki, ki stalno nekaj delajo in se trudijo, ker bojo morali vračat.

 

Torej, firma me ne rabi, posvečam se samo otrokom in njihovim težavam. Sicer pa dan preživim na kavču, ob pivu in čipsu, Predsednik je rekel, da bomo tako rešili epidemijo. Ne razumem, zakaj se nekateri tako pritožujejo. In pri tem si še drznejo hoditi naokoli brez maske na glavi. Ravno danes sem si na popoldanskem sprehodu dodobra ogledal dva kretena, ko sta šla mimo mene. Sredi ničesar in na par metrov narazen, si drzneta mene spravljati v nevarnost. Človek pa res nima miru! No, pa saj imam aplikacijo in nosil sem masko. Pa tudi ura je bila še vedno prava, čeprav se je z grozljivo hitrostjo bližala deveta zvečer! Resnično pa upam, da sta bila onadva iz naše občine.

 

Pohiteti smo morali - sicer ni bilo nikjer nikogar, ampak, strah me je bilo, da bi zamudili uro in se okužili. Z zadnjimi močmi (in zaradi maske precej zadihani) smo 5 sekund pred 21. uro smuknili v naše varno zavetje. Aplikacija nam je povedala, da je vse OK, pomirjeni smo se usedli na kavč, spili pivo (in sok) in še naprej reševali epidemijo.

 

In sedaj je končno prišlo cepivo - končno bomo rešeni. Sem pa videl na internetu, da se da vrsto za cepljenje preskočiti. Cepljeni so bili mladi, ki niti v zdravstvu ne delajo. Moram se malo pobrigat, da bomo cepivo dobili tudi mi. Le zakaj bi samo tastari dobivali cepivo. Bolje je, če ga dobimo mi, da bomo končno rešeni.

 

Ah, z neizmernim zaupanjem v naše voditelje, ki so, hvala bogu odstranili nepotrebne epidemiologe in druge strokovnjake, ki bi radi spustili ljudi na plano, uspešno krmarimo skozi epidemijo. Naši politiki so tisti, ki razumejo in delajo, tako, kot se to dela, saj so izkušeni stari mački. Zato imamo najboljše rezultate in  - a ste videli tista letala, ko smo zmagali? Neverjetno jih je bilo videti, nisem vedel, da imamo taka letala v Sloveniji. Sicer se je virus od takrat nekako vrnil - pa saj poznamo krivce - varčne Gorenjce, veseljaške Korošce, kolesarje, veseljake po garažah in še koga. Še dobro, da nam je zadnjič vlada dovolila, da smo lahko za Božič šli k žlahti. Ne vem, kaj so naredili, ampak verjetno je virus bil na dopustu, zakaj bi nam sicer pustili ven. 

 

Neizmerno zaupamo našim ministrom - neverjetno so usklajeni, še besede in stavki so venomer isti, tudi, če vprašate drugega ministra, vedno dobimo tisto, kar je prav: Pomembno je, da spremljamo epidemiološko sliko in da je zdravje na prvem mestu! Dan za dnem, dokler ne bodo vsi bedaki dojeli!

Srečen sem, da živim v taki državi. Vse je super in vse je fajn. Itak, da se vedno nekdo pritožuje, ampak, kaj je lepšega - nič ne delaš, otroci so varni pred ekrani, firme stojijo, ven ne smemo (še dobro). 

 

Saj so rekli, da bomo zmagali!

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 1/8/2021 at 10:01 AM, vzupan3 said:

Jaz dobim danes prvo dozo cepiva. Poročam, če bodo kakšni stranski učinki.

V soboto sem imel bolečo roko na mestu vboda, danes pa nič več. Ostalih stranskih učinkov pri meni ni bilo 😄

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stranski učinki so vidni tudi po nekaj letih.... 

 

da se hodi folk iz lj blokov sankat v druge občine kjer je sneg je pravilno , vsaj nekdo od staršev ima še malo pameti in volje da pelje na zrak mulce prelaufat da niso zakisani pred  tv... 

 

zaprta smučišča so najbl bedn ukrep, komot je razdalja tam, svež zrak... bolano.... 

 

 

 

 

Popravljeno od gregc88
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je gregc88 napisal:

stranski učinki so vidni tudi po nekaj letih.... 

 

da se hodi folk iz lj blokov sankat v druge občine kjer je sneg je pravilno , vsaj nekdo od staršev ima še malo pameti in volje da pelje na zrak mulce prelaufat da niso zakisani pred  tv... 

 

zaprta smučišča so najbl bedn ukrep, komot je razdalja tam, svež zrak... bolano.... 

 

 

 

 

Kar se tiče stranskih učinkov po parih letih, lahko samo ugibamo. Razen če si je kdo zapisal imena ljudi,ki so se cepili,skocil v časovni stroj in pogledal,kaj se z njimi dogaja...

 

Kar se tiče sankanja v tujih obcinah (ali pa v lastni občini)... Sem prvi v vrsti,ki zagovarjam gibanje na svežem zraku in še kaj drugega,kot ležanje pred tvjem. Ampak to se da narediti tudi tako,da ne povzročis prometnega kolapsa in da ne se ne grupiras z neznanci. Kako za vraga meni uspe najti mirne kotičke? Aja,ker me žene želja po gibanju na svežem zraku in želja po tišini in miru,ne pa zgolj fajn fotka na FBju (fotka iz sosednjega hribčka pač ni tako Kul,kot fotka iz v.planine).

 

Tudi sam sem proti ustavitvi  smučarskih naprav,ampak verjemi da so še bolj bedni ukrepi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.