Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

pred 11 urami je Boss napisal:

Zanimivo, kako si jezen na ljudi in da ne maraš tistih, ki se ne klanjajo tvoji religiji češ, da so krivi za vse, ampak za smučarijo te pa full skrbi in že iščeš luknje kako boš prišel na bele strmine. Spomladi si si tudi printal dovolilnice, da si šel po feltne, ki pač niso glih življenskega pomena. Meni to zveni totalno dvolično, ker ko sam rabiš boš naredil vse, da dobiš, ko pa nekdo drug rabi je pa neodgovrnež prvega reda.

Kar se tiče smučanja mi res manjka a nikoli ne bom iskal lukenj da pridem do smučišča, kot to počnejo na veliko pacienti, ki se švercajo ob vikendih na obalo. Ko bo to dovoljeno za vse bom možnost zgrabil z obema rokama. 

Druga stvar. Feltne, ki te tako motijo. Imam drugače že od aprila dovolilnico za delo za celo Slovenijo in bi jo tudi takrat lahko izkoristil. Ampak je nisem in je tudi ne bom za razliko od nekaterih, kazterim je to stalna praksa. 😉 Jaz se pač držim navodil. Niti s kolesom se ne vozim samo zato, da ne bi kdo mislil, da sem pr ta drugih. Ne tega povedati nobenemu. 🤫

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Kar se tiče smučanja mi res manjka a nikoli ne bom iskal lukenj da pridem do smučišča, kot to počnejo na veliko pacienti, ki se švercajo ob vikendih na obalo. Ko bo to dovoljeno za vse bom možnost zgrabil z obema rokama. 

Druga stvar. Feltne, ki te tako motijo. Imam drugače že od aprila dovolilnico za delo za celo Slovenijo in bi jo tudi takrat lahko izkoristil. Ampak je nisem in je tudi ne bom za razliko od nekaterih, kazterim je to stalna praksa. 😉 Jaz se pač držim navodil. Niti s kolesom se ne vozim samo zato, da ne bi kdo mislil, da sem pr ta drugih. Ne tega povedati nobenemu. 🤫

Jaz tudi enako razmišljam in delam. Ja, pogrešam bajk na polno. Luštno bi blo narediti en krog s pogledom na morje,ampak jbg... Red je red. 

 

Dokler mi je manjko kolesa na obali najhujši problem,pa naj bo.

 

Sam sem dovolilnico za tujo občino uporobil samo 1x; ko sem peljal avto na servis. Je pa res,da bi lahko peljal na servis v lj. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Jaz tudi enako razmišljam in delam. Ja, pogrešam bajk na polno. Luštno bi blo narediti en krog s pogledom na morje,ampak jbg... Red je red. 

 

Dokler mi je manjko kolesa na obali najhujši problem,pa naj bo.

 

Sam sem dovolilnico za tujo občino uporobil samo 1x; ko sem peljal avto na servis. Je pa res,da bi lahko peljal na servis v lj. 

Kako si lahko takšen?:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Nejc1986 napisal:

Če voziš citroena,ti drugega kot imeti na lagerju dovolilnice za iti na servis,niti ne ostane. :)

Ja imaš prav, ampak jaz jo imam za kaj drugega in to neomejeno za povsod. Pridem mogoče na kofe? 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Če voziš citroena,ti drugega kot imeti na lagerju dovolilnice za iti na servis,niti ne ostane. :)

En nasvet, menjaj po 4ih letih ali vsaj pri 430000km...:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Alex napisal:

Kar se tiče smučanja mi res manjka a nikoli ne bom iskal lukenj da pridem do smučišča, kot to počnejo na veliko pacienti, ki se švercajo ob vikendih na obalo. Ko bo to dovoljeno za vse bom možnost zgrabil z obema rokama. 

Druga stvar. Feltne, ki te tako motijo. Imam drugače že od aprila dovolilnico za delo za celo Slovenijo in bi jo tudi takrat lahko izkoristil. Ampak je nisem in je tudi ne bom za razliko od nekaterih, kazterim je to stalna praksa. 😉 Jaz se pač držim navodil. Niti s kolesom se ne vozim samo zato, da ne bi kdo mislil, da sem pr ta drugih. Ne tega povedati nobenemu. 🤫

Kdo pa danes nima dovolilnice? Jaz jo imam uradno za dostop do vseh poslovalnic banke po celi Sloveniji, ampak mi na kraj pameti ne pade, da bi jo izkoriščal za privat poti. Javno povem, da se ne strinjam z določenimi ukrepi, ampak če so pravila za vse jih pač spoštujem. Tudi, ko bodo nazaj odprli vse, sigurno ne bom letel v gnečo ampak bom po zdravi pameti doziral kaj je smiselno in kaj ne. Virusu se milo rečeno jebe tako za dovolilnice kot za ukrepe in če delaš stvari po pameti je veliko bolje kot pa slepo slediti ukrepom in se ravnati tako kot politiki odločijo in je stroka prisiljena potrditi te odločitve.

 

Sicer pa, če ima kdo kaj za opravit naj to naredi ta ali drug teden, ker potem bo slabih 14 dni totalnega lockdowna. tudi 24 urna policijska ura nas lahko doleti. Pol si boste šele printali dovolilnice za odhod v trgovino po mleko in kruh. In prišel bo 4. januar, ko bodo ugotovili, da ni nič boljše - me zanima kdo bo pa pol kriv, saj krivcev počasi zmanjkuje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je Bini napisal:

Še enkrat in že verjetno tretjič bom napisal ,da  nisem ljubiteljJ.J,da te ne bo bolela glava.

 

O tem si bo vsak, ki prebere tvoje zapisa, pač mislil svoje, ampak to niti ni tolk bistveno. Bolj zanimivo je nadaljevanje.

 

pred 20 urami je Bini napisal:

Če boš malo preučil boš ugotovil po mojih zapisih,da nočem nobenemu nič slabega in ,da samo poudarjam kar bi bilo dobro za vse . Moraš vedeti,da je zelo hudo ko izgubiš 3 dobre znance ki so jih okužili neodgovorni člani njihove družine. In to zaradi brezbrižnosti in neupoštevanja osnovnih pravil! In za te stvari ni kriva država ne politika ne epidemiologi ampak ,tisti ki ne poznajo osnov širjenja virusa oziroma ga nočejo poznati. Mislim,da bomo ta račun sami plačali in nam bo na koncu zelo žal,ker bomo-boste spoznali kako malo bi bilo treba in bi se izognili tej črni statistiki,ki še pride! 

To, da nočeš nobenemu nič slabega pač ni res, saj bi uvedel še bolj drakonske kazni od teh ki so zdaj pa že te so zdaj med najvišjimi če celo ne najvišje v EU. Jaz pri takih izjavah dobim občutek, da se rad izživljaš nad ljudmi... 400 EUR, ker je hotel pojest burek al pa rogljiček al pa sendvič.

 

Kot drugo razlagaš o treh znancih žrtvah korone. Kaj naj pa jaz rečem, ker sta mi dva (sicer ne tako bližnja) naredila samomor zaradi ukrepov boja proti koroni. En espejevec, ki je od spomladi že brez prilivov in eden, ki je na čakanju na delo in se mu je pač odpeljalo. In eden je pustil za sabo ženo in nepolnoletnega otroka. A tedva sta si tud sama kriva, ker jima je oblast PREPOVEDALA delat in sta ostala brez zaslužka s kopico neporavnanih obveznosti. Pa da dvema družinama pomagam finančno, da se tudi tukaj kaj ne zalomi? Prosim ne gledat tako ozko in samo eno stran a druga pa so nepomembni. Ja samomor res ni nalezljiv, ampak, da ga naredi zdrav človek, ki še nima 50 let je pa za moje pojme fejst grozljivo.

 

Se pa strinjam, da črna statistika šele prihaja in tam notri bo zanimivo ogromno mrtvih zaradi manjka zdravstvene oskrbe, finančnega zloma, psihičnih težav, stresa. Ampak novi šef SURS-a bo že znal ustrezno podatke pokrpat, da bo vse fino in fajn in da je letos kosila le in zgolj korona. Še gripa se je zaradi slabega PR-ja umaknila.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Boss napisal:

In prišel bo 4. januar, ko bodo ugotovili, da ni nič boljše - me zanima kdo bo pa pol kriv, saj krivcev počasi zmanjkuje.

 

Pozabljaš da je jajčeglavčeva volilna baza večinoma dementna, tako da krivcev zanesljivo ne bo zmanjkalo.

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He, He, kar se tiče burekov. Baje, da se burek vlada na vse načine trudi prisiliti določene poslance, da bi šli v španovijo z njimi in eventuelnim novim šefom vlade -Porsche  kahlo. Baje, da bo dobil vsak upokojenec novega porša poleg 1000€ pokojnine in nove kante za smeti. 👍

P. s. baje, da je danes preneslo aplikacijo"ostani zdrav"okoli 40000 uporabnikov. Kar naenkrat nikogar več ne skrbi, da bi jih preko omrežja 5g sledili in jim vgradi pozneje z cepivom čip. Važno je, da gremo lahko po nakupih v centre. 🤣

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaradi mene je lahko tudi policijska ura 48 ur na dan saj imam stalno dovolilnico in ,ker sem veliko v službi mi ni hudega.....:D

S 1000€ nikomer ne škodim bil je samo predlog za tiste,ki ne spoštujejo ukrepov.

Socialni problemi so stalno bili samo ne pri vas,pridi k nam pa boš videl kje živijo ljudje in s čim se preživljajo,še ciganom se bolje godi! In sedaj,ko je korona pa je vse narobe in je težko sestopiti dva razreda nižje. Se popolnoma strinjam s tabo,da je veliko ljudem hudo in da niso sami krivi za to .

Krivci so pa tako že znani, virus,neodgovorni ljudje in politika-vsa.😉

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

Pozabljaš da je jajčeglavčeva volilna baza večinoma dementna, tako da krivcev zanesljivo ne bo zmanjkalo.

Zdajle bodo sprostili za dober teden, potem bodo "ugotovili", da so ljudje spet zajebal in bodo imeli podlago totalno zaprt državo od 23.12.2020 do 4.1.2021. Ko bodo 4. januarja spet priplezali iz kleti bodo ugotovili, da ni nič boljše... kaj pa potem? Podaljševat totalni lockdown vsak teden do aprila al pa maja? Mrtve bodo pa dnevno še vedno šteli dvocifreno.

  • Začuden 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje, da bodo skoraj vse države v Evropi zaprle komplet vse od božiča preko novega leta. In prav je tako. Da ne bo narod norel okoli z flašami v rokah in se še bolj okuževal. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A je kdo opazil da je takozvana "strokovna" skupina en dan zahtevala lockdown celega gospodarstva, že takoj naslednji dan pa, kot bi temu rekel Fredi Miler se je obrnila za 360stopinj v povsem drugo smer - zahtevala je odprtje gospodarstva. Takšen cirkuški zasuk v samo enem dnevu! ?zmeden?

 

To zelo jasno kaže, da pri nas boj proti virusu nima nobene veze s stroko pač pa izključno s politiko. In zato je Slovenija v vrhu mrtvih in okuženih na svetu.

 

Še dobro da sedaj odpirajo štacune, bomo lahko šli po ventilatorje ker po novem letu jih bo v bolnicah zmanjkalo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Boss napisal:

Zdajle bodo sprostili za dober teden, potem bodo "ugotovili", da so ljudje spet zajebal in bodo imeli podlago totalno zaprt državo od 23.12.2020 do 4.1.2021. Ko bodo 4. januarja spet priplezali iz kleti bodo ugotovili, da ni nič boljše... kaj pa potem? Podaljševat totalni lockdown vsak teden do aprila al pa maja? Mrtve bodo pa dnevno še vedno šteli dvocifreno.

Sem pred kratkim napisal,da bo tisti ,ki bo našel rešitev za ustavitev epidemije  narodni heroj pa ni bilo odgovora oziroma predlogov,samo šimfate in nakladate kaj vse se dela narobe. Kaj je pa prav? Mislim,da vse to kar delamo,samo bolj striktno. Žal ne bo druge,razen,če Rjavec pride.:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Bini napisal:

Sem pred kratkim napisal,da bo tisti ,ki bo našel rešitev za ustavitev epidemije  narodni heroj pa ni bilo odgovora oziroma predlogov,samo šimfate in nakladate kaj vse se dela narobe. Kaj je pa prav? Mislim,da vse to kar delamo,samo bolj striktno. Žal ne bo druge,razen,če Rjavec pride.:D

Bodo kahl, princesa, komedijant, šivilja in šmrkavec brez dneva dela to rešili. Ko jim dodamo še modela, ki ne zna niti enega navadnega kredita vzeti je slika popolna. Z njimi se ne rešimo kovida do 2030 leta. Ko ga ne bo več nikjer in bo izkoreninjen, bo pri nas še vedno obstajal in ga bodo hodili epidemiologi k nam preučevali. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Mraušk Mčk napisal:

A je kdo opazil da je takozvana "strokovna" skupina en dan zahtevala lockdown celega gospodarstva, že takoj naslednji dan pa, kot bi temu rekel Fredi Miler se je obrnila za 360stopinj v povsem drugo smer - zahtevala je odprtje gospodarstva. Takšen cirkuški zasuk v samo enem dnevu! ?zmeden?

 

To zelo jasno kaže, da pri nas boj proti virusu nima nobene veze s stroko pač pa izključno s politiko. In zato je Slovenija v vrhu mrtvih in okuženih na svetu.

 

Še dobro da sedaj odpirajo štacune, bomo lahko šli po ventilatorje ker po novem letu jih bo v bolnicah zmanjkalo.

Se spomnim kako je bilo,ko sem odprl to temo 23 sep.skoraj nihče ali zelo malo ljudi ste poznali s kovidom. Sploh pa spomladi,ko so eni izmed vas dvomili o virusu in spraševali če gdo koga pozna,da ga ima  in razni drugi dvomi o virusu itd. Zato sem odprl to temo,da se malo razpišemo  in podamo kakšen nasvet komu  ,ki bi potreboval kakšno informacijo o virusu in ne da se skregajmo zaradi politike! Sedaj jih že vsi poznamo za kak avtobus ali dva. Zato malo umirite  konje in zato najbolj ogreti za politiko odprite novo temo,ki se lahko glasi ,Politiki z leve in desne rešujejo virus iz brezna samo,da nebi odšel ! :notworth:

Ps; pomagajmo si sami in ostanite zdravi !😉

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

A je kdo opazil da je takozvana "strokovna" skupina en dan zahtevala lockdown celega gospodarstva, že takoj naslednji dan pa, kot bi temu rekel Fredi Miler se je obrnila za 360stopinj v povsem drugo smer - zahtevala je odprtje gospodarstva. Takšen cirkuški zasuk v samo enem dnevu! ?zmeden?

 

To zelo jasno kaže, da pri nas boj proti virusu nima nobene veze s stroko pač pa izključno s politiko. In zato je Slovenija v vrhu mrtvih in okuženih na svetu.

 

Še dobro da sedaj odpirajo štacune, bomo lahko šli po ventilatorje ker po novem letu jih bo v bolnicah zmanjkalo.

 

Strokovna skupina iz katere so pobegnili vsi strokovnjaki, ostali pa so notri ljudje, ki ali po stroki ne sodijo tja ali pa so celo politiki, oziroma taki, ki jim je delo v tej skupini samo odskočna deska za napredovanje - recimo na čelo zdravniške zbornice.

 

Odloča o ukrepih pa zgolj in samo politika oziroma praktično samo eden in vsi čakajo samo na to, da bo ta spregovoril oziroma twitnil. Pol se pa en drug hvali, kako je prosil maršala naj za en mesec odloži twiter, druga pravi, da njo in nesojenega božička baje celo maršal, do neke mere upošteva in če je to vse res, potem pač je situacija taka kot pač je. Važn, da provizije laufajo nemoteno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

Ne, smo pa Gantarja, ki pravi, da bo tretji val v januarju in da bo najhujši. A to je že kar dogovorjeno al kaj? :nevem:

A je drugega vala že konec?Al ga bo konec zdaj teh par dni ko ni ukrepov? Epidemija je enako ukrepi?

Tole res ratuje za kokice, čeprav še zdaleč ni smešno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Caki, da avioni preletijo Slovenijo... takrat ga bo konec :D ... Aja... mogoce bo pa bozicek s sanmi preletel ... 

 

image.png.45d2041ace086c4a8d3991f1d4023806.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Boss napisal:

Ne, smo pa Gantarja, ki pravi, da bo tretji val v januarju in da bo najhujši. A to je že kar dogovorjeno al kaj? :nevem:

Ni...Samo je samo po sebi umevno da bo, če spustiš pobesneli folk s ketne. So pa za teh par dni sprosti, ker je šef privatnikov že po kolenih hodil. in prosil. Tako bo volk sit in koza cela. Mora pa bit obvezno vse zaprto za praznike in stroga kontrola policije. In seveda ustrezno kaznovanje. 

pred 1 minuto je Jest napisal:

Caki, da avioni preletijo Slovenijo... takrat ga bo konec :D 

Saj so upravičeno leteli  in prav je tako. Je pa folk množično poleti drl na Hrvaško in okužil celo srednjo Evropo. Takle mamo. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.