Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

A mi lahko eden prosim razloži.

 

Danes so uspeli testirat neverjetnih 1382 "prostovoljcev" in gneče so bile take, da so nekateri nekaj ur čakali. Kako potem vsak dan testirajo md 6000 in 8000 ljudi in praktično ni nikjer gneče. In to ne s hitrimi testi ampak PCR, kjer postopek traja dlje oziroma ga morajo izvest v laboratorijih. Nič ne namigujem samo meni tole nič ne štima.

 

be0f9e1aee7eb6124122_62498959.jpg?v=6f2e
WWW.24UR.COM

Na ministrstvu za zdravje so prejeli podatke o opravljenih 1382 hitrih testih na novi koronavirus v okviru množičnega testiranja, pozitivnih je...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Boss napisal:

A mi lahko eden prosim razloži.

 

Danes so uspeli testirat neverjetnih 1382 "prostovoljcev" in gneče so bile take, da so nekateri nekaj ur čakali. Kako potem vsak dan testirajo md 6000 in 8000 ljudi in praktično ni nikjer gneče. In to ne s hitrimi testi ampak PCR, kjer postopek traja dlje oziroma ga morajo izvest v laboratorijih. Nič ne namigujem samo meni tole nič ne štima.

 

be0f9e1aee7eb6124122_62498959.jpg?v=6f2e
WWW.24UR.COM

Na ministrstvu za zdravje so prejeli podatke o opravljenih 1382 hitrih testih na novi koronavirus v okviru množičnega testiranja, pozitivnih je...

 

Hm.... Koliko traja 1odvzem skupaj s papirologijo? 2minuti baje. Delali so 9h, 4osebe so izvajali odvzeme. Torej 1oseba je na uro odvzela 30brisov; 270 v 9h; recimo 220-250odvzemov (je  treba iti na wc, spiti vodo,pavza za nekaj na hitro prigrizniti-vsaj upam). 

 

Tako da meni ta racunica do tu štima (nisem spremljal, ampak a ni bilo danes samo v lj in mb?).

 

Kar se tiče pcr testov... Saj je tam tudi gneča (na Metelkovi se kar čaka občasno), odvzemnih mest je več (in zato jih je lahko več dnevno odvzetih), odvzem pa tudi ne traja kaj dlje (delo v laboratoriju je pa itak na vrsti potem,ko je preiskovanec že doma).

 

Poleg tega veliko preiskovancem delajo teste v okolju kjer so trenutno nastanjeni (dso,bolnice...) in ne delajo vidne gneče vsem na očeh.

Popravljeno od Nejc1986
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

DSO in bolnice bolj množično testirajo šele v zadnjem času. Tole je ogromna razlika saj objavljenih testov je 5x, 6x več dnevno kot pa je bilo tu izvedenih testov na kar nekaj lokacijah. Nejc, saj vem da si dobro mislil, ampak mene tele zadeve nekako ne prepričajo, ker ti navajaš podatke kot bi se jih testiralo samo v Lj.

 

Jaz sam upam, da se s tako "vnemo" ne bodo lotili tudi cepljenja, ker bodo za precepit polovico prebivalstva z dvema odmerkoma rabili eno leto.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BOSS samo počasi, sedaj se to komaj začenja, glede na to da smo brez zdravstvenega ministra, je organiziranost na nuli, saj včeraj v MB sploh niso testirali, tudi lokacije ni bilo nikjer za videti, določeni kraji začnejo komaj po novem letu izvajat to hitro testiranje. 

 

Klasični testi se pa izvajajo verjetno na mnogo več lokacijah po vnaprej določenem vrstnem redu in so zato manjše vrste. 

 

Marsikaj bi lahko bilo drugače morda celo bolje izvedeno, a pri nas je vse samo politika in se eni in drugi samo duvajo kdo bo na oblasti, ne pa kaj je dobro za narod. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je mazdaman napisal:

glede na to da smo brez zdravstvenega ministra

 

Pa saj imamo zdravstvenega ministra :) ... Na sliki ga tezko zgresis, ker ima "ministrsko uniformo" :D ... ali je to mogoce "ministrantska"? 🤣

 

image.thumb.png.e12f3ea1c12b69544986d9edc0747cf1.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ampak se ga tako bojijo, da se mu ni noben upal povedat, da je narobe oblekel "uniformo" in da se zdravniške halje oblačijo malo drugače kot ostale uniforme...

 

... lahko pa da zanalašč, da pokažejo kak bizgec je... sicer pa glede na to, da je tudi prej vlekel vse odločitve glede epidemije se po odstopu Gantarja sploh ni nič spremenilo - zdaj je vsaj brez dvoma jasno kdo je dejansko glavni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gantar, še ni nobenega ministrskega mandata končal, tako da je on res ta pravi minister.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ja, en tak Kekec je, ki se je malo zdrznil šele, ko je opazil, da so ga potunkali in da bo na koncu še celo sam kriv za vse sranje. Sam kaj češ s takim, ki je na en stran predstavnik stroke na drugi pa član vlade in karkoli se zgodi mora ene in druge zagovarjat pa čeprav vsak na svojo stran vleče. No vsaj to se je zdaj končalo, ko je komandant vesoljske ladje Maršal Twito prevzel obe strani v eni osebi... bomo videli kdaj pridemo na cilj in da nas končno odmrzne, ker tale odisejada po vesolju že predolgo traja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

opa pazi preračunljivce... trafike bodo zaprli, tako da boš dejasnko lahko kupil cajtnge ali v manjših štacunah al pa na Petrolu. Vizjaku se očitno zdi, da delnica prepočasi raste pa se je zmenil z maršalom, da malce potolčeta konkurenco.Bravo.

Prodajalci sadja in zelenjave pa lahko vse skupaj vržejo na kompost, ker po 12 dnevih bo zelenjava in večino sadja za preč. Vse gre po planu, kot pravijo.

 

b7a03b75d8_61867135.jpg?v=d41d
WWW.24UR.COM

Le še danes je mogoče po državi koristiti nekatere storitve, denimo frizerske in kozmetične, obiskati cvetličarno ali avtopralnico ter...

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak so pa ze cist izgubili kompas... Vsake pol ure je drugace... Bos slucajno naletel na kontrolo, ko bos stopil iz dvorisca, bo dopoldanska izmena policajev imela eno informacijo, popoldanska izmena pa drugo... 🤮

 

22d71453b9_62405332.jpg?v=d41d
WWW.24UR.COM

Vlada je na dopisni seji sprejela nove spremembe odloka o omejitvi gibanja ljudi. Od petka zvečer bo gibanje med občinami znova prepovedano za vse regije. Je pa med izjeme, ki dovoljujejo prehod...

 

  • Všeč 1
  • Jezen 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Jest napisal:

Ampak so pa ze cist izgubili kompas... Vsake pol ure je drugace... Bos slucajno naletel na kontrolo, ko bos stopil iz dvorisca, bo dopoldanska izmena policajev imela eno informacijo, popoldanska izmena pa drugo... 🤮

 

22d71453b9_62405332.jpg?v=d41d
WWW.24UR.COM

Vlada je na dopisni seji sprejela nove spremembe odloka o omejitvi gibanja ljudi. Od petka zvečer bo gibanje med občinami znova prepovedano za vse regije. Je pa med izjeme, ki dovoljujejo prehod...

 

Ni druge kot dati bajk v avto,pa rect, da se gre kolesariti v drugo občino...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni mi jasno...da imate toliko problemov s ptehodi med občinami. Če imaš razlog, napiši na list in gasa. Jaz se vozim tam, kjer se moram. Pa da ne bo pomote, nikoli v službene namene, ker je vedno kdo od mojih zraven. Za službene namene imam dovoljenje za gibanje po celi sloveniji 24/7. Privatno se pa gibljem tam, kjer se moram in smem. Uporabljam masko, kjer je potrebno in se ne zadržujem kjer ni potrebno.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Shrek napisal:

Ni mi jasno...da imate toliko problemov s ptehodi med občinami. Če imaš razlog, napiši na list in gasa. Jaz se vozim tam, kjer se moram. Pa da ne bo pomote, nikoli v službene namene, ker je vedno kdo od mojih zraven. Za službene namene imam dovoljenje za gibanje po celi sloveniji 24/7. Privatno se pa gibljem tam, kjer se moram in smem. Uporabljam masko, kjer je potrebno in se ne zadržujem kjer ni potrebno.

 

Tudi jaz lahko službeno hodim kadarkoli in kamorkoli. Nisem pa mogel da bi se cela familija zbasala v avto in se odpeljala, naprimer, na Menino planino. Verjetno zato, ker bi z virusom ogrožal tamkajšnjo populacijo šakalov. 

pred 21 urami je Boss napisal:

ampak se ga tako bojijo, da se mu ni noben upal povedat, da je narobe oblekel "uniformo" in da se zdravniške halje oblačijo malo drugače kot ostale uniforme...

 

Ni nalašč, verjemi. Samo noben se mu ni upal povedat. Twiterkralj je nag.

  • Všeč 2
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

smučanja konec... po novem letu ko bomo šli na šiht... pa odprto k itak ne bo cajta.... plus testiranje...samo zato da lopovi zasluzijo s tem sranjem.... žalostno kaj delajo....

vse bi radi da unicijo da bi bli vsi na socialni podpori da bi loh govorl kaj bos delu in kaj ne.... druge razlage ni

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Shrek napisal:

Ni mi jasno...da imate toliko problemov s ptehodi med občinami. Če imaš razlog, napiši na list in gasa. Jaz se vozim tam, kjer se moram. Pa da ne bo pomote, nikoli v službene namene, ker je vedno kdo od mojih zraven. Za službene namene imam dovoljenje za gibanje po celi sloveniji 24/7. Privatno se pa gibljem tam, kjer se moram in smem. Uporabljam masko, kjer je potrebno in se ne zadržujem kjer ni potrebno.


 

Saj ne, da imamo probleme s tem... Samo nimajo vsi twitterja, interneta, ne bulijo cel dan v TV ali poslusajo radio. ce se ne morejo zmenit za en teden vnaprej in potem to drzi, naj gredo raje delat kaj drugega... oz. je bolje, ce nic ne delajo... Ni pa neke enotne spletne strani, kjer bi lahko dobil vse trenutne informacije na enem koncu in na enostaven nacin... 

  • Všeč 4
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Nejc1986 napisal:

Ni druge kot dati bajk v avto,pa rect, da se gre kolesariti v drugo občino...

 

Kako da ne veš?Tebi je bil dosedaj namenjen kavč ker si kolesar. Sedaj se je nekdo v vladajoči kliki spomnil, da bi smučal. Zato se je omejitev sprostila. Smučanje!

 

Valda da zna janšev klan poskrbeti zase, tudi poleti so slovencelni uvažali kovid s hrvaške zato da je Kacin lahko hodil na svoj vikend.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem, na kratko. Ne bomo šli za praznike nikamor, se ne bomo družili, vse razen par trgovin bo zaprto, to nedeljo so vse trgovine vključno z živilskimi zaprte, smučišča so tudi zaprta, tudi regije bodo zopet zaprte po božiču, lahko se prostovoljno testirate, cepivo prihaja v Slovenijo. To bi bilo. na kratko vse. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:


 

Saj ne, da imamo probleme s tem... Samo nimajo vsi twitterja, interneta, ne bulijo cel dan v TV ali poslusajo radio. ce se ne morejo zmenit za en teden vnaprej in potem to drzi, naj gredo raje delat kaj drugega... oz. je bolje, ce nic ne delajo... Ni pa neke enotne spletne strani, kjer bi lahko dobil vse trenutne informacije na enem koncu in na enostaven nacin... 

 

Nedelujoča aplikacija "ostani zdrav" je nepotrebna. Potrebna in nujna je aplikacija "sledilnik vladnih ukrepov". Ker ko te policaj ustavi, ni nujno, da veljajo isti ukrepi kot pred pol ure ko si se usedel v avto.

 

Aplikacija bi bila lahko zelo preprosta, samo vezana na twiter, nebi ji pa bilo treba preverjati objav v uradnem listu. 

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Hvala 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Alex napisal:

V glavnem, na kratko. Ne bomo šli za praznike nikamor, se ne bomo družili, vse razen par trgovin bo zaprto, to nedeljo so vse trgovine vključno z živilskimi zaprte, smučišča so tudi zaprta, tudi regije bodo zopet zaprte po božiču, lahko se prostovoljno testirate, cepivo prihaja v Slovenijo. To bi bilo. na kratko vse. 😊

Isto kot jaz. Za BD bom starša častil pizzo; pojedli jo bomo na balkonu na razdalji.

 

Če bo vse po sreči (vreme) grem 1.1. na Primorsko (sam, ob upoštevanju priporočil) kolesariti (Nanos ali Slavnik).

 

Zakon :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Nejc1986 napisal:

Isto kot jaz. Za BD bom starša častil pizzo; pojedli jo bomo na balkonu na razdalji.

 

Če bo vse po sreči (vreme) grem 1.1. na Primorsko (sam, ob upoštevanju priporočil) kolesariti (Nanos ali Slavnik).

 

Zakon :)

Jaz bom tako rekel, kdor hoče vedeti, kaj je dovoljeno bo vedel vedno in ne bo nikoli v prekršku oz. se bo pozanimal, drugi pa itak nočejo vedeti in ko jih bo ustavila policija in bodo upravičeno  plačali kazen, bodo najbolj glasni. Tako je vedno in tudi bo. 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Alex napisal:

Jaz bom tako rekel, kdor hoče vedeti, kaj je dovoljeno bo vedel vedno in ne bo nikoli v prekršku oz. se bo pozanimal, drugi pa itak nočejo vedeti in ko jih bo ustavila policija in bodo upravičeno  plačali kazen, bodo najbolj glasni. Tako je vedno in tudi bo. 

Res je. Meni je tudi marsikateri odlok skregan z logiko,ampak če bom kršil,bom kršil zavestno in pripravljen sprejeti posledice. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.