Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

Ni. pri vseh tako na izi. Moj sodelavec, 28 let, je že četrti teden doma zaradi kovida. Prvi teden je bilo na izi, drugi  teden je dobil skoraj 40 vročine in je trajala 8 dni. Ker ni padla, je moral na urgenco. V bolnici je bil štiri dni. Kako je trenutno ne vem, ker sem trenutno na dopustu. 

Jaz se kovida na veliko izogibam (ne hodim nikamor, razen v službo) 😷

Na testiranju pa še nisem bil. Je pa trenutno na obali veliko okuženih in bolnih. 😐

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem jo prebolel 3tedne nazaj, Sva imela oba z mojo. Ona je imela dva dni vročino malo kašljala in to je to. Jaz pa 7 dni vročine 37,5.37,8. zakašljam še pa danes, izmozgan si pa totalno par korakov nardiš in si dobesedno zadihan. Glede današnje kondicije pa da ne govorimo, se zelo pozna. Vglavnem ni fajn, zelo se pazim upoštevam navodila, hodil sem samo v službo in domov, vendar je moja prinesla iz službe. pri njej v službi so vsi v roku enga tedna dobili.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je scania napisal:

Jaz sem jo prebolel 3tedne nazaj, Sva imela oba z mojo. Ona je imela dva dni vročino malo kašljala in to je to. Jaz pa 7 dni vročine 37,5.37,8. zakašljam še pa danes, izmozgan si pa totalno par korakov nardiš in si dobesedno zadihan. Glede današnje kondicije pa da ne govorimo, se zelo pozna. Vglavnem ni fajn, zelo se pazim upoštevam navodila, hodil sem samo v službo in domov, vendar je moja prinesla iz službe. pri njej v službi so vsi v roku enga tedna dobili.

Se pravi, da si ti sedaj imun in se ti trenutno ni bati, da bi se okužil. 😏

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je scania napisal:

Teorija je takšna ja, samo probal pa nebi ponovno :) :) res ni fajn. Zdaj v šali povem da sem jaz uredil korono pred dopustom saj imamo morje planirano od 26.12-30.12 torej jaz sem naredil vse da lahko grem :D :D 

Na morje... saj se ne misliš kopati v njem? 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

dne 9. 12. 2020 ob 13:54 je Bini napisal:

Glej pri meni je ravno tako! Res ne vem kaj eni počnejo,da jo fašejo! Sem živel pod isto streho z ženo in" korono "pa je nisem faso.:notworth:(še)

 

Zanimiva izjava... kaj eni počno, da jo fašejo? A si ženo kaj vprašal na to temo? :nevem:

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Boss napisal:

 

 

Zanimiva izjava... kaj eni počno, da jo fašejo? A si ženo kaj vprašal na to temo? :nevem:

To tudi mene zanima. Ali se moraš res vesti skrajno neodgovorno, ali jo lahko res fašeš tako, mimogrede... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Alex napisal:

Je pa trenutno na obali veliko okuženih in bolnih. 😐

Zanimivo, a ne, pa tako si se par mesecev nazaj hvalil, kako na obali se držite ukrepov in imate najmanj okuženih. Celo v Lj jih je zdaj manj. Se pravi, tale virus pač ni vodljiv in gre svojo smer pa če iz kože skačemo in se vsi v klet poskrijemo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Alex napisal:

Na morje... saj se ne misliš kopati v njem? 😬

Alex meni je že samo da gledam morje dovolj :D :D :D takoj bi menjal zdajšnjo lokacijo z morsko :D . Že od nekdaj so mi primorci in primorke zakon, nekak se razumemo. No da nebo pomote vsi Slovenci in Slovenke smo zakon samo z nekaterimi se razumeš bolj z drugimi malo manj (saj vem da je to samo v glavi :D )

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

Zanimivo, a ne, pa tako si se par mesecev nazaj hvalil, kako na obali se držite ukrepov in imate najmanj okuženih. Celo v Lj jih je zdaj manj. Se pravi, tale virus pač ni vodljiv in gre svojo smer pa če iz kože skačemo in se vsi v klet poskrijemo.

Pri nas je tudi zašel v domove ostarelih. Samo, mene zanima predvsem  to, kako za vraga uspe tam zaposlenim to prinesti v skoraj vse domove ostarelih. 🤔 Pa ne mi reči. da so vsi po vrsti asimptomatski. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Alex napisal:

To tudi mene zanima. Ali se moraš res vesti skrajno neodgovorno, ali jo lahko res fašeš tako, mimogrede... 

Glej, jaz sem praktično od spomladi imel vse skupaj dva tedna dopusta, vse ostalo sem pa na delovnem mestu vsak dan tudi po 10-11 ur, ker se nekateri v strahu doma skrivajo že mesece. Kontaktov z drugimi imam po službeni dolžnosti kar nekaj, se pa kljub drugačnemu prepričanju vseeno držim osnovnih smiselnih zdravstvenih priporočil. Se pravi maska v notranjih prostorih, umivanje rok z milom in vodo, z razkužili redko oziroma takrat, ko se mi zdi potrebno. Pač ljudem tudi ne silim v osebni prostor.

 

Drugač se pa ne afnam s komolčenjem in razmišljanjem, da bi si prste rezal, ko pritisnem tipko na dvigalu, maske zunaj ne nosim, ker je to brezveze, če si sam. Zaenkrat sem zdrav, si pa ne delam utvar, da ne moreš tega dreka dobit, no ja zaprt v kleti verjetno res ne, ampak taki so pač psihiči in bodo z njimi imeli spomladi določeni dohtarji še veliko dela.

 

Drugače pa žal moram povedati, da je še en drugi znanec naredil samomor... tri mesece doma na čakanju, ga je dokončno zlomilo. 😢

  • Všeč 1
  • Žalosten 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Alex napisal:

Jaz se kovida na veliko izogibam (ne hodim nikamor, razen v službo) 😷

 

Sej pri meni je podobno. Sam sej veš, na koncu ga boš ravno na šihtu staknu :) Odvisno spet, od pogojev. Če si sam tam, pa ni nekih stikov, pol so manjše možnosti.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Pri nas je tudi zašel v domove ostarelih. Samo, mene zanima predvsem  to, kako za vraga uspe tam zaposlenim to prinesti v skoraj vse domove ostarelih. 🤔 Pa ne mi reči. da so vsi po vrsti asimptomatski. 

Zato, ker se stroka ne ukvarja z zdravstveno krizo ampak s političnimi odločitvami. Iz prvega vala se je vedelo kje smo najranljivejši, ampak se niso odgovorni nč naučili in ponavljajo popolnoma enako napako kot spomladi. DSO-ji bi morali imeti v ukrepih predpisano, da so obvezna testiranja zaposlenih vsaj 1x tedensko in ravno tako tudi pri oskrbovancih. In to s hitrimi testi, če se pa pokaže okužba pa še s PCR in testom antiteles. Žal pa so jih spet pustili same in naj se znajdejo kot vejo in znajo. In sam še en naj mi reče, da se rešuje življenja. Rešujejo si le svoje riti in gmotno stanje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Boss napisal:

 

 

Zanimiva izjava... kaj eni počno, da jo fašejo? A si ženo kaj vprašal na to temo? :nevem:

S tem sem mislil,da se res ne znajo vest s temi preprostimi ukrepi! Jaz sem že vozil potrjene bolnike kovid-nevede in nisem dobil,ker si pač ne privoščim nobene napake. Od teh nekaj so potem 3 žal umrli :hohoho:

Žena je pa fasala takoj jeseni ,ko je bilo še vse tako,tako in se niso 💯%držale,4 v malem prostoru,skupna čajna kuhinja,skupni printer-fotokopirc,kljuka vrat kar naprej itd. Tako,da se je moralo to zgodit slej ko prej! In tako je še marsikje!

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Resno, a pol niso krivi, petkovi kolesarji pa ljubljančani na Bledu. Pa martinovanja pa praznovanje 1. maja, pa otroci v šolah, pa dohtarji/smučarji v Avstriji, pa obiskovalci kroacije, pa bonski turisti? A tud potrčkoti, pa goldiji ne, zdaj so kot kaže krivi vsi zaposleni, ker se ne držijo ukrepov. Mater kako na izi se v tej državi obtožuje ene in druge.

 

A misliš recimo, da ni realne možnosti, da ljudje rečejo, da so se okužili na delovnem mesto in da sigurno ne bodo priznali, da so imeli doma obletnico al pa da sta bile kolegice na kavi pri eni doma, ker se že mesece niso videle. Če se ljudi ne bi stigmatiziralo in da bi sistem deloval tako kot v Nemčiji, da ne glede na to kje si se okužil ti pripada 100% bolniška, bi verjetno že zdavnej dobili bolj pravilno sliko in bi mnogo lažje tudi uvedli primerne ukrepe. Tako pa je vse ena sama megla in fino fajn, da imamo tolk krivcev, da se da skos s prstom na ene pa na druge kazat.

 

Ja zdaj so krivi zaposleni v fabrkah, ki popoldne pa še honorarno okužujejo stanovalce DSO-jev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takole bom rekel. 

Za širjenje korone v službi ste krivi kadilci in kofetkarji. Takrat se maske snamejo...in se korona lepo širi. 

Pri meni se lepo širi. Do sedaj blaga oblika in so bili vsi ala Potrč, da je to vse skupaj nič. Zdaj sta pa dva ornk dobila, tak da je kriza, so pa obrnili ploščo... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Shrek napisal:

Takole bom rekel. 

Za širjenje korone v službi ste krivi kadilci in kofetkarji. Takrat se maske snamejo...in se korona lepo širi. 

Pri meni se lepo širi. Do sedaj blaga oblika in so bili vsi ala Potrč, da je to vse skupaj nič. Zdaj sta pa dva ornk dobila, tak da je kriza, so pa obrnili ploščo... 

Ammm.... Kakor se grobo sliši, zelo dobro povzemas moje mnenje.

 

Takrat se maske snamejo in takrat se ljudje dajo na "Off". In skupne malice..

 

Jaz sem kofetkar, ampak kavo spijem na samem. Večina ljudi bi kofetkanje dojema kot druženje in klepet.

 

Tudi delavske menze so problem (jaz recimo že od nekdaj jem na samem,ker ne maram družbe in hrupa med hranjenjem ).

 

Kaj hočem povedati; džabe vse ukrepi, če se gre pa potem pred vhod kaditi v skupini.

 

Tako da... Niso problem kadilci,problem so kadilci v skupini...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa še to...

Delam v proizvodnji, samostojno. Vsi delamo samostojno. Vedno razmak 2 metra ali več. Ko se kofetka, je pa 5 - 6 pacientov na kupu, pa še cigaret zraven... 

Dim od elektronskih cigaret veste, kak je...no in tako lepo se korona širi...

Brez veze vsi ukrepi. 

Samo denar spametuje slovenceljna...da mu sprazneš denarnico... Denarna kazen...in to ne majhna...

Samo...kaj, ko ni interesa... 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Nejc1986 napisal:

Ammm.... Kakor se grobo sliši, zelo dobro povzemas moje mnenje.

 

Takrat se maske snamejo in takrat se ljudje dajo na "Off". In skupne malice..

 

Jaz sem kofetkar, ampak kavo spijem na samem. Večina ljudi bi kofetkanje dojema kot druženje in klepet.

 

Tudi delavske menze so problem (jaz recimo že od nekdaj jem na samem,ker ne maram družbe in hrupa med hranjenjem ).

 

Kaj hočem povedati; džabe vse ukrepi, če se gre pa potem pred vhod kaditi v skupini.

 

Tako da... Niso problem kadilci,problem so kadilci v skupini...

... in pa kofetkanje pri sosedih in prijateljih. Model, ki je prebolel virus v bloku od moje mame še vedno pametuje in hodi po bloku in zunaj brez maske. Samo on je izgleda pameten. 😡

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PCR test pokaze tudi v pijaci, da je okuzena s Covid 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Alex napisal:

... in pa kofetkanje pri sosedih in prijateljih. Model, ki je prebolel virus v bloku od moje mame še vedno pametuje in hodi po bloku in zunaj brez maske. Samo on je izgleda pameten. 😡

Že od nekdaj pravim,da so ljudje upaljeni....

pred 14 minutami je Shrek napisal:

Pa še to...

Delam v proizvodnji, samostojno. Vsi delamo samostojno. Vedno razmak 2 metra ali več. Ko se kofetka, je pa 5 - 6 pacientov na kupu, pa še cigaret zraven... 

Dim od elektronskih cigaret veste, kak je...no in tako lepo se korona širi...

Brez veze vsi ukrepi. 

Samo denar spametuje slovenceljna...da mu sprazneš denarnico... Denarna kazen...in to ne majhna...

Samo...kaj, ko ni interesa... 

Točno to. In možnost da te dobijo pri kršenju bi morala biti vsaj 50posto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to sedaj delajo... za vsako krsitev nevemkaksne visoke kazni... In kaj to pomaga? Nic... nezaupanje v strokovnost in ucinkovistos ukrepov se bolj pade... Ker itak vecina samo rece, da se jim gre za to, da polijo drzavni proracun... 

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Boss napisal:

Resno, a pol niso krivi, petkovi kolesarji pa ljubljančani na Bledu. Pa martinovanja pa praznovanje 1. maja, pa otroci v šolah, pa dohtarji/smučarji v Avstriji, pa obiskovalci kroacije, pa bonski turisti? A tud potrčkoti, pa goldiji ne, zdaj so kot kaže krivi vsi zaposleni, ker se ne držijo ukrepov. Mater kako na izi se v tej državi obtožuje ene in druge.

 

A misliš recimo, da ni realne možnosti, da ljudje rečejo, da so se okužili na delovnem mesto in da sigurno ne bodo priznali, da so imeli doma obletnico al pa da sta bile kolegice na kavi pri eni doma, ker se že mesece niso videle. Če se ljudi ne bi stigmatiziralo in da bi sistem deloval tako kot v Nemčiji, da ne glede na to kje si se okužil ti pripada 100% bolniška, bi verjetno že zdavnej dobili bolj pravilno sliko in bi mnogo lažje tudi uvedli primerne ukrepe. Tako pa je vse ena sama megla in fino fajn, da imamo tolk krivcev, da se da skos s prstom na ene pa na druge kazat.

 

Ja zdaj so krivi zaposleni v fabrkah, ki popoldne pa še honorarno okužujejo stanovalce DSO-jev.

Vse to kar si napisal je krivo pa še kaj si pozabil napisat. Ampak, če do sedaj nisi dobil 19tke potem delaš prav ali pa imaš srečo,da se okoli tebe vsi držijo osnovnih pravil in jo ne moreš dobit. Po dosedanjih objavah mislim,da je to drugo.:D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Jest napisal:

Saj to sedaj delajo... za vsako krsitev nevemkaksne visoke kazni... In kaj to pomaga? Nic... nezaupanje v strokovnost in ucinkovistos ukrepov se bolj pade... Ker itak vecina samo rece, da se jim gre za to, da polijo drzavni proracun... 

Res, da je ljudem že poln kufer vsega tega korona dogajanja, a ko se pogovarjaš z odgovornimi ljudmi in prijatelji se vsi strinjajo, da bi morali pojačat kontrolo in kazni dajat vsem po vrsti ne samo opominjati, kot to delajo nekateri redarji. Drugi pa pač pravijo, da se skoraj normalno družijo in gredo celo čez v Italijo po nakupih. 😳

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.