Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

pred 7 urami je AmpeR napisal:

Kaj zdaj, bom lahko šel smučat na Gorenjsko? 

Kot sem razumel, bo to veljalo samo za regije z dobro kovid sliko. Pri nas na obali jo imamo, se pravi, da bomo lahko odprli vsa obalna smučišča. Ne bodo pa mogli k nam na smučanje recimo Gorenjci, ker še vedno ne bo mogoč prehod regijskih  mej.Pa hitri test bo obvezen.

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Alex napisal:

Kot so nam lepo dejali, malo bolje bo nekje junija, ko se bo precepilo okoli 70% ljudi. Aja, ni toliko kandidatov, (potrčkoti, antcepilci, KULovci, ravnozemljaši, 5G-jevci, anti-čipiranci, kemtrailerji, kuščarji itd) se ne mislijo cepit. 🤔Nič ne bo s temi obljubami, naslednjo jesen bo na sporedu  covid pro, part II, special edition. 😏


Tvoja obsedenost s Potrcem, KUL, kolesarji in vsem, kar je antitwitovskega je ze res velika... So pa res vplivni tile ... V Nemciji se menda polovica prebivalcev ne zeli cepiti... V Franciji podobno... in tudi drugod po Evropi...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Alex napisal:

Kot sem razumel, bo to veljalo samo za regije z dobro kovid sliko. Pri nas na obali jo imamo, se pravi, da bomo lahko odprli vsa obalna smučišča. Ne bodo pa mogli k nam na smučanje recimo Gorenjci, ker še vedno ne bo mogoč prehod regijskih  mej.Pa hitri test bo obvezen.

A sem jaz kaj zamudil? Jaz sem videl samo , da naj bi se šole odprle s torkom... Pa še to prva triada in vrtci v določenih regijah.. kaj se torej še vse odpre? Občinske meje zaprte?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3745b7f24a1b3c57746d_62508972.jpg?v=ccf3
WWW.24UR.COM

Vlada je na redni tedenski seji, namenjeni epidemiji, odločala o tem, katere ukrepe bo podaljšala. Ker se epidemiološka slika v državi izboljšuje, Slovenija pa je na nacionalni ravni prešla iz...

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Jest napisal:


Tvoja obsedenost s Potrcem, KUL, kolesarji in vsem, kar je antitwitovskega je ze res velika... So pa res vplivni tile ... V Nemciji se menda polovica prebivalcev ne zeli cepiti... V Franciji podobno... in tudi drugod po Evropi...

"menda" je pa kar pogosta beseda tudi na nacionalki in pa pop tv. To besedo srečamo v vsakem njihovemu dnevniku vsaj parkrat. In pa tudi besedno zvezo "naj bi", "govori se". Nič bolj nisem obseden z KULovci kot nekateri tu gor z JJ in trenutno vlado😉

Sicer pa, ker se tiče samega cepljenja. Imam dobra dva kolega, oba sta kirurga, zaposlena v bolnišnici izola.

Od 700 zaposlenih se jih je tam že  cepilo približno 500, 120 jih je že prebolelo kovid. Se pravi skupaj naj bi bilo vseh 620, kar je zelo velik procent. In kot zanimivost sta mi povedala še to, da nižje ko gre pri zaposlitvah, manj je zainteresiranih za cepljenje. 

Najmanjše zanimanje je  pri navadnih medicinskih sestrah, kuharicah, čistilkah... Podobna situacija je v domovih za ostarele. 

Prav te dni je vdrla korona  v dom upokojencev v Kp. Zbolelo je 5 zaposlenih in 25 starostnikov-uporabnikov doma. To se je zgodilo kljub temu, da tam vsakodnevno opravljajo hitre teste že od sredine novembra. Iz tega primera lahko vidimo, da dokler se zaposleni v domovih ne bodo hoteli cepiti bodo  vdori in posledično veliko smrti zaradi tega. Pa potem lahko kulovci udrihajo čez vlado. 😏

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Alex napisal:

"menda" je pa kar pogosta beseda tudi na nacionalki in pa pop tv. To besedo srečamo v vsakem njihovemu dnevniku vsaj parkrat. In pa tudi besedno zvezo "naj bi", "govori se". Nič bolj nisem obseden z KULovci kot nekateri tu gor z JJ in trenutno vlado😉

Sicer pa, ker se tiče samega cepljenja. Imam dobra dva kolega, oba sta kirurga, zaposlena v bolnišnici izola.

Od 700 zaposlenih se jih je tam že  cepilo približno 500, 120 jih je že prebolelo kovid. Se pravi skupaj naj bi bilo vseh 620, kar je zelo velik procent. In kot zanimivost sta mi povedala še to, da nižje ko gre pri zaposlitvah, manj je zainteresiranih za cepljenje. 

Najmanjše zanimanje je  pri navadnih medicinskih sestrah, kuharicah, čistilkah... Podobna situacija je v domovih za ostarele. 

Prav te dni je vdrla korona  v dom upokojencev v Kp. Zbolelo je 5 zaposlenih in 25 starostnikov-uporabnikov doma. To se je zgodilo kljub temu, da tam vsakodnevno opravljajo hitre teste že od sredine novembra. Iz tega primera lahko vidimo, da dokler se zaposleni v domovih ne bodo hoteli cepiti bodo  vdori in posledično veliko smrti zaradi tega. Pa potem lahko kulovci udrihajo čez vlado. 😏

 

Se strinjam, da izobrazba vpliva na razumnost ljudi oziroma njihovih odločitev. To se ne kaže samo pri cepljenju, ampak tudi na volitvah, v Ameriki in pri nas.

 

Želim si, da bi bilo čim več ljudi izobraženih. 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

"menda" je pa kar pogosta beseda tudi na nacionalki in pa pop tv. To besedo srečamo v vsakem njihovemu dnevniku vsaj parkrat. In pa tudi besedno zvezo "naj bi", "govori se". Nič bolj nisem obseden z KULovci kot nekateri tu gor z JJ in trenutno vlado😉

Sicer pa, ker se tiče samega cepljenja. Imam dobra dva kolega, oba sta kirurga, zaposlena v bolnišnici izola.

Od 700 zaposlenih se jih je tam že  cepilo približno 500, 120 jih je že prebolelo kovid. Se pravi skupaj naj bi bilo vseh 620, kar je zelo velik procent. In kot zanimivost sta mi povedala še to, da nižje ko gre pri zaposlitvah, manj je zainteresiranih za cepljenje. 

Najmanjše zanimanje je  pri navadnih medicinskih sestrah, kuharicah, čistilkah... Podobna situacija je v domovih za ostarele. 

Prav te dni je vdrla korona  v dom upokojencev v Kp. Zbolelo je 5 zaposlenih in 25 starostnikov-uporabnikov doma. To se je zgodilo kljub temu, da tam vsakodnevno opravljajo hitre teste že od sredine novembra. Iz tega primera lahko vidimo, da dokler se zaposleni v domovih ne bodo hoteli cepiti bodo  vdori in posledično veliko smrti zaradi tega. Pa potem lahko kulovci udrihajo čez vlado. 😏

V domovih je veliko okužb tudi zaradi tega,ker tam stanovalci nimajo mask (pacienti na oddelkih jih pa imajo), veliko je druženja med stanovalci (in tudi higiena je vsaj vprašljiva), pa tudi socialnih interakcij med oskrbovanci in zaposlenimi v DSO-jih je bistveno več kot med pacienti in osebjem v bolnicah. 

 

Ampak, kljub temu da sem zagovornik cepljenj (že pred korono), pa se mi absolutno ne zdi na mestu ta gonja proti zdravstvenim delavcem , ki se ne želijo cepiti. Še zmeraj so tudi oni najprej ljudje in vsakoletno "bodi odgovoren in se cepi proti gripi" je neokusno. To je poseg v telo in tako kot imam pravico reci "ja"cepivu, imajo oni pravico reci "ne". Seveda govorim za neobvezna cepljenja in seveda ne zagovarjam , da nekdo pljuva po uradni medicini. Ampak zugati s prstom zdravstvenemu delavcu,ki se ne cepi, medtem ko jih 90posto populacije stisne rep med noge in se ne cepi.... Ne leti nate Alex, da ne bo narobe izpadlo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jest napisal:


Tvoja obsedenost s Potrcem, KUL, kolesarji in vsem, kar je antitwitovskega je ze res velika... So pa res vplivni tile ... V Nemciji se menda polovica prebivalcev ne zeli cepiti... V Franciji podobno... in tudi drugod po Evropi...

Potrčeve lovke so dolge...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

"menda" je pa kar pogosta beseda tudi na nacionalki in pa pop tv. To besedo srečamo v vsakem njihovemu dnevniku vsaj parkrat. In pa tudi besedno zvezo "naj bi", "govori se". Nič bolj nisem obseden z KULovci kot nekateri tu gor z JJ in trenutno vlado😉.

Podatek o cca 50% prišel na osnovi tega, da želi Nemčija glede na izkazan interes prekužit 60% prebivalstva in to s cepivi ali pa direktno okuženih. Ker bo direktno okuženih cca 10% je pač interes za cepljenje torej 50%. Bo pa praksa pokazala, kaj se bo dejasnko zgodilo.

 

Saj vem, da razumeš kaj je razlika med vlado in opozicijo. In vlada nam dirigira takšne in drugačne zagone, pravila, omejitve pa ali so smiselni ali pa popolnoma bebasti. In vse to nas zadeva, omejuje, postavlja pod vprašanje eksistenco marsikogar in ruši temeljne ustavne pravice države, ki se deklarira za demokratično, Kacin pa na vse to pravi, da se "malo hecajo" in nas imajo za idiote.

KUL je opozicija in njihovo delovanje trenutno vpliva name skoraj toliko kot lanski sneg. Tukaj torej tiči razlog zakaj imam sam toliko pripomb čez oblast - ne razumem pa zakaj gredo tebi KUL-ovci v nos, saj nate in na tvoje življenje pač ne vplivajo. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V EU prihaja tudi rusko cepivo sputnik 5. 

Prijatelj: "Čuj, Mirko, ti si se cepil z cepivom sputnik, ne? A je kaj stranskih učinkov?" 

Mirko:" Нет все нормально.

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda jih boli kurac, ker iz prve roke vedo kaj je res in kaj ni, saj so zaposleni v kovid bolnici. Sem 100% prepričan, da takih zabav ne bi bilo v kolikor bi virus bil res tolk nevaren in ne samo to, da ima le prfekten PR. Zdajle bi moral biti celo gripa na vrhuncu pa nimamo zabeleženega niti enega primera.

 

In točno tako kot praviš, zdravstven delavci se v 90% dolgočasijo, ljudje pa dejansko umirajo zaradi bolezni, ki niso kovid. Da o samomorih sploh ne bi in pri otrocih, ki so že tako na psihološkem dnu, da se celo samopoškodujejo. Neobjavljen podatke za november in december je skupaj skoraj toliko samomorov kot jih je bilo v celem letu 2019.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj bo vsega kmalu konec,se že zmanjšuje število hospitaliziranih bolnikov v bolnicah,ker zmanjkuje namerno okuženih pa še cepivo je začelo delovati! Sedaj bodo pa ukrepi začeli delovati,samo učiteljski kader morajo še prepričat,da jim vzamejo brise. Za smučarijo bi jih,za šolanje pa ne🙃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Saj bo vsega kmalu konec,se že zmanjšuje število hospitaliziranih bolnikov v bolnicah,ker zmanjkuje namerno okuženih pa še cepivo je začelo delovati! Sedaj bodo pa ukrepi začeli delovati,samo učiteljski kader morajo še prepričat,da jim vzamejo brise. Za smučarijo bi jih,za šolanje pa ne🙃

E ja. Sem mislil, da se z višjo izobrazbo veča intelekt ma sem se očitno zmotil. 😕

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Bini in  @Alex sta že kaj na trnih ... še slaba ura pa bo izredna tiskovka

 

Ker je vladni govorec Jelko Bacil imel dovolj hecanja, saj mu je za standup nastope pač vicev zmanjkal, bo glavni govorec vrhovni epidemijolog prištinski dohtar Janshari, ki nam bo razložil vse o novem angleškem virusu, ki pri nas že na debelo hara in seje nove grozne okužbe (sicer ga še niso detektirali ampak ziher je že tu). Zraven bosta nastopala še predsednik vlade IJJ in zdravstveni minister obramboslovja Kalimero. Poleg njiju pa še posebna gosta kapitan vesoljske ladje Tomaž Majer in veliki vodja maršal Twito.

 

Konferenca bo izrednno zanimiva saj se že vplačujejo stave, kakšne nove omejitve nas čakajo:

trenutno na lestvici visoko kotierajo omejitve

 - prepoved gibanja kilometer od doma v rdečih komunajzerskih regijah s kvoto 1:4,2

 - prepoved gibanja na 50metrov od doma za tiste v črnih katolibanskih regijah s kvoto 1:6,66

 

visoko pa so tudi ubijanje tri dnevnega upanja šolarjev, da bi v torek po več kot treh mesecih spet prestopili šolski prag in seveda v veliko veselje učiteljem, da bi nadaljevali delo od doma po načelu "lagano sportski". Smučišča bi spet malo zaprli po sistemu jojo (dva tedna zaprto - tri dni osprto in ponavljanje od začetka).

 

V glavnem super popestritev nedeljskega popoldneva za strašenje in psihiranje prebivalcev in pripravljanje na nadaljevanje epidemije in pričakovanju tretjega vala (surf pol le nisem zastonj kupil). Vse po planu, ker kot kaže ne zaupajo niti cepljenju, zaupajo pa v to, da bo za nadaljevanje epidemije na voljo še več evropskega denarja. 

 

V glavnem veliko uživanju v spremljanju današnje tiskovke.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 46 minutami je Boss napisal:

@Bini in  @Alex sta že kaj na trnih ... še slaba ura pa bo izredna tiskovka

 

Ker je vladni govorec Jelko Bacil imel dovolj hecanja, saj mu je za standup nastope pač vicev zmanjkal, bo glavni govorec vrhovni epidemijolog prištinski dohtar Janshari, ki nam bo razložil vse o novem angleškem virusu, ki pri nas že na debelo hara in seje nove grozne okužbe (sicer ga še niso detektirali ampak ziher je že tu). Zraven bosta nastopala še predsednik vlade IJJ in zdravstveni minister obramboslovja Kalimero. Poleg njiju pa še posebna gosta kapitan vesoljske ladje Tomaž Majer in veliki vodja maršal Twito.

 

Konferenca bo izrednno zanimiva saj se že vplačujejo stave, kakšne nove omejitve nas čakajo:

trenutno na lestvici visoko kotierajo omejitve

 - prepoved gibanja kilometer od doma v rdečih komunajzerskih regijah s kvoto 1:4,2

 - prepoved gibanja na 50metrov od doma za tiste v črnih katolibanskih regijah s kvoto 1:6,66

 

visoko pa so tudi ubijanje tri dnevnega upanja šolarjev, da bi v torek po več kot treh mesecih spet prestopili šolski prag in seveda v veliko veselje učiteljem, da bi nadaljevali delo od doma po načelu "lagano sportski". Smučišča bi spet malo zaprli po sistemu jojo (dva tedna zaprto - tri dni osprto in ponavljanje od začetka).

 

V glavnem super popestritev nedeljskega popoldneva za strašenje in psihiranje prebivalcev in pripravljanje na nadaljevanje epidemije in pričakovanju tretjega vala (surf pol le nisem zastonj kupil). Vse po planu, ker kot kaže ne zaupajo niti cepljenju, zaupajo pa v to, da bo za nadaljevanje epidemije na voljo še več evropskega denarja. 

 

V glavnem veliko uživanju v spremljanju današnje tiskovke.

Sem precej prepričan da nas res čaka dodatna omejitev gibanja

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Nejc1986 napisal:

Sem precej prepričan da nas res čaka dodatna omejitev gibanja

Jaz tudi. Pravkar sem gledal na nacionalki dnevnik  in ne kaže nič dobrega s tem novim sevom. Če pa tako pravijo na tej tv potem je pa res kriza. Je pa vedno več evropskih držav, ki zapira vse. Tudi platnene maske ne bodo več dovoljene. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Alex napisal:

Jaz tudi. Pravkar sem gledal na nacionalki dnevnik  in ne kaže nič dobrega s tem novim sevom. Če pa tako pravijo na tej tv potem je pa res kriza. Je pa vedno več evropskih držav, ki zapira vse. Tudi platnene maske ne bodo več dovoljene. 

To glede mask jaz sicer podpiram. Če imamo epidemijo, moramo imeti maske, ki so bile narejene posebej za te namene in imajo nek certifikat. 

 

Sicer pa.... Ja... Imam občutek, da bomo lepo zaprti zaprti... Mene rešuje siht, kjer sem zunaj na zraku in po celi Sloveniji ter dejstvo da sploh imam siht... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Nejc1986 napisal:

To glede mask jaz sicer podpiram. Če imamo epidemijo, moramo imeti maske, ki so bile narejene posebej za te namene in imajo nek certifikat. 

 

Sicer pa.... Ja... Imam občutek, da bomo lepo zaprti zaprti... Mene rešuje siht, kjer sem zunaj na zraku in po celi Sloveniji ter dejstvo da sploh imam siht... 

Ja. Zanimivo bo sedaj, ali je cepivo učinkovito tudi za ta novi sev. Drugače bom kar razmislil, ali se mi sploh splača  nabaviti  novo vinjeto, glede na to, da se ne vozim več službeno s svojim avtom. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

Ja. Zanimivo bo sedaj, ali je cepivo učinkovito tudi za ta novi sev. Drugače bom kar razmislil, ali se mi sploh splača  nabaviti  novo vinjeto, glede na to, da se ne vozim več službeno s svojim avtom. :whatever:

Tudi mene zanima to glede cepiva.. Oziroma kdaj bodo vedeli odgovor. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha, pa sej to je blo boljše kot sem si mislil .. Twito je boljši od Kacota.

 

Drama, suspens, triler, melanholija, trenutni prebliski, prošnje, grožnje... wow. Če ga ne bi poznal bi zdajle rekel doomsday, se zazidal v klet al pa štrik za vrat.

 

Tko, da dragi moji... maršal pravi, da je angleški sev tako grozen, da bomo vse zaprli in še tisto malo upanja, ki so ga imeli ljudje v želji po vsaj delnem sproščanju represije, se je na tej tiskovki zvrnilo v kanto za smeti. Se pravi vse po planu torej. V torek bo znano več, na twiterju pa že kak dan prej, kaj nas čaka. Naslednjih 14 mesecev je ključnih.

pred 1 minuto je Nejc1986 napisal:

Tudi mene zanima to glede cepiva.. Oziroma kdaj bodo vedeli odgovor. 

Kaj pa nisi gledal tiskovke - bi vse zvedel- Cepiva, ki naj bi ga bilo največ od astrazeneca slabo kaže, da ga bomo dobili. Pri tem temu, kot ga mamo zdaj pa ni variante, da boš karkoli precepil, saj bo prej popustilo tistim, ki so bili prvi cepljeni, kot bomo mi pocepili 25% prebivalstva.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

Haha, pa sej to je blo boljše kot sem si mislil .. Twito je boljši od Kacota.

 

Drama, suspens, triler, melanholija, trenutni prebliski, prošnje, grožnje... wow. Če ga ne bi poznal bi zdajle rekel doomsday, se zazidal v klet al pa štrik za vrat.

 

Tko, da dragi moji... maršal pravi, da je angleški sev tako grozen, da bomo vse zaprli in še tisto malo upanja, ki so ga imeli ljudje v želji po vsaj delnem sproščanju represije, se je na tej tiskovki zvrnilo v kanto za smeti. Se pravi vse po planu torej. V torek bo znano več, na twiterju pa že kak dan prej, kaj nas čaka. Naslednjih 14 mesecev je ključnih.

Kaj pa nisi gledal tiskovke - bi vse zvedel- Cepiva, ki naj bi ga bilo največ od astrazeneca slabo kaže, da ga bomo dobili. Pri tem temu, kot ga mamo zdaj pa ni variante, da boš karkoli precepil, saj bo prej popustilo tistim, ki so bili prvi cepljeni, kot bomo mi pocepili 25% prebivalstva.

Nisem gledal, sem bil raje na trenazerju in čakal na kratko obnovo :)

 

Jaz sem prejel Pfizerja in če se ne motim, bomo drugo dozo dobili brez problema. (vem da se sliši egoistično). 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri takem tempu boste samo vipovci in ostareli imeli možnost cepljenja, ker jeseni bo treba ponavljat zgodbo s cepljenjem, pa ste vipovci in starostniki spet prej na vrsti. Če se ne bo kaj drastično spremenilo je pač tole trenutna realnost.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Boss napisal:

Pri takem tempu boste samo vipovci in ostareli imeli možnost cepljenja, ker jeseni bo treba ponavljat zgodbo s cepljenjem, pa ste vipovci in starostniki spet prej na vrsti. Če se ne bo kaj drastično spremenilo je pač tole trenutna realnost.

Ali pa tistih, ki imamo veliko možnost okužbe v službi.

 

Na žalost pa verjetno res ne bo cepiv dovolj. Ampak.... Do sedaj sem imel občutek, da se nihče noče cepiti. Tudi na forumu je bilo več tistih ki se nebi, kot tistih ki bi se. Zadnje čase pa dobivam občutek, da se malo kaže s prstom na tiste, ki smo se cepili.. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.