Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

In zakaj bi potem bila policijska ura OK... ce po tvojem mnenju itak ni tehtnega razloga, da bi bili takrat zunaj? To samo pomeni, da je ukrep brezvezen... in prav nic ne pripomore k zajezitvi ali omilitvi posledic virusa ... Edino kar je, da si mora tisti, ki ga dobijo slucajno takrat tunaj, izmisljevati neke razloge, da bo ja ustrezal kaksni od izjem. Izjeme so pa itak napisane tako, da ustrezajo tisti pescici, ki se zeli ogniti takim ukrepom... Virusu je pa cisto vseeno za to... Ukrepov je toliko in tako nelogicni so... da folk sploh ne ve vec, kaj je dovoljeno in kaj ni... iz. kje in kdaj bodo fasali globo ... In vedno bolj verjamem, da so ti ukrepi predvsem za to, da se lahko polni drzavna blagajna in so skregani z realnostjo in logiko ... 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Bini napisal:

Mi lahko kdo pove kaj bi sredi noči počel zunaj v teh časih, ko je vse zaprto, kaj normalnega seveda? :whatever:

Se strinjam. Sedaj, ko ni več  policijske ure se bo pa mladina zbirala z skuterji zunaj do poznih nočnih ur. 

Pri nas so to večinoma dijaki s tehnične srednje šole, ki jim je vse kaj drugega bolj pomembno kot šola sama. 

Grem stavit, da bodo  skupine mladcev (in deklic), to v celoti izkoriščale.

Ponoči pa strinjam, da nima pošten folk sedaj, ko je vse zaprto, kaj iskati okoli.Odkar je ta policijska ura je če nič drugega manj kriminala ponoči in tatvin. 

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Alex napisal:

Se strinjam. Sedaj, ko ni več  policijske ure se bo pa mladina zbirala z skuterji zunaj do poznih nočnih ur. 

Pri nas so to večinoma dijaki s tehnične srednje šole, ki jim je vse kaj drugega bolj pomembno kot šola sama. 

Grem stavit, da bodo  skupine mladcev (in deklic), to v celoti izkoriščale.

Ponoči pa strinjam, da nima pošten folk sedaj, ko je vse zaprto, kaj iskati okoli.Odkar je ta policijska ura je če nič drugega manj kriminala ponoči in tatvin. 

Ja se strinjam. Folk bo pijanceval zunaj... Edino ne vem če je kaj manj kriminala ponoči. Ja, zunaj ga je manj... Se je pa preselil za 4stene. Kjer je še težje nadzorovan. 

Pred eno uro je Jest napisal:

In zakaj bi potem bila policijska ura OK... ce po tvojem mnenju itak ni tehtnega razloga, da bi bili takrat zunaj? To samo pomeni, da je ukrep brezvezen... in prav nic ne pripomore k zajezitvi ali omilitvi posledic virusa ... Edino kar je, da si mora tisti, ki ga dobijo slucajno takrat tunaj, izmisljevati neke razloge, da bo ja ustrezal kaksni od izjem. Izjeme so pa itak napisane tako, da ustrezajo tisti pescici, ki se zeli ogniti takim ukrepom... Virusu je pa cisto vseeno za to... Ukrepov je toliko in tako nelogicni so... da folk sploh ne ve vec, kaj je dovoljeno in kaj ni... iz. kje in kdaj bodo fasali globo ... In vedno bolj verjamem, da so ti ukrepi predvsem za to, da se lahko polni drzavna blagajna in so skregani z realnostjo in logiko ... 

Saj če imaš tehten razlog si lahko zunaj. Ne moreš pa biti malo za bv zunaj in početi to kar počne večina ljudi zunaj (delati pizdarijo). Vsaj jaz v centru tako vidim to zadevo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Mi lahko kdo pove kaj bi sredi noči počel zunaj v teh časih, ko je vse zaprto, kaj normalnega seveda? :whatever:

 

 

A po 22 uri (do pred kratkim celo po 21 uri) je ze sredi noci? Ali pa pred sesto uro zjutraj? Nekdo se recimo vraca domov in ga ob 22:30 zaloti policijska kontrola... in hop po denarnici ... Ali pa nekdo zeli pred soncnim vzhodom na Smarno goro ... in ga v Tacnu dobi nocna kontrola ... Saj za ven it, ni treba, da so lokali odprti ... 

pred 42 minutami je Alex napisal:

Se strinjam. Sedaj, ko ni več  policijske ure se bo pa mladina zbirala z skuterji zunaj do poznih nočnih ur. 

Pri nas so to večinoma dijaki s tehnične srednje šole, ki jim je vse kaj drugega bolj pomembno kot šola sama. 

Grem stavit, da bodo  skupine mladcev (in deklic), to v celoti izkoriščale.

Ponoči pa strinjam, da nima pošten folk sedaj, ko je vse zaprto, kaj iskati okoli.Odkar je ta policijska ura je če nič drugega manj kriminala ponoči in tatvin. 

 

 

Ta mladina, ki jih omenjas, se itak pozvizga na to... in so se pac dosedaj zbirali "undercover" nekje ... 

pred 33 minutami je Nejc1986 napisal:

 

Saj če imaš tehten razlog si lahko zunaj. Ne moreš pa biti malo za bv zunaj in početi to kar počne večina ljudi zunaj (delati pizdarijo). Vsaj jaz v centru tako vidim to zadevo. 

 

 

Ce delas pizdarije ponoci, so za to drugi zakoni, ki to resujejo... Ni treba, da potem vsem opalijo "policijske ure" ... 

 

Jaz sem mislil, da so ti ukrepi za oreprecevanje epidemije... in ne za za to, da bi bilo manj kriminala... ;)

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest.. To kar si nazadnje napisal se čisto strinjam s tabo : to je fajn ukrep za omilitev peezdarij ponoči in ne samo za preprečevanje širjenja virusa. Tako da, ja...  Recimo da lahko rečem da mi je bil všeč ta ukrep, za učinkovitost pa nisem čisto prepričan.

 

Je pa tako : če se vračaš iz službe ne bo "hop po denarnici". Imaš potrdilo od delodajalca in to je to.

 

Šmarna gora po službi? Vem kako je to. Sam delam do 19h in ja.. dokler je bila p. ura ob 21h nisem mogel hoditi gor, ampak jbg... Saj so jo pametno zamaknili na 22h ko se je ura prestavila. Zdaj bi bili pa naenkrat kar vsi športniki :).

 

Skratka, zanimivo mi je kako je ta ukrep šel raji v nos. Bi pričakoval da jih bo bolj zmotilo kaj drugega. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Mi lahko kdo pove kaj bi sredi noči počel zunaj v teh časih, ko je vse zaprto, kaj normalnega seveda? :whatever:

 

Ko enkrat človek pride v ta leta mu je res brezveze in če hodi s kurami spat mu še celo paše, da se nič ne dogaja. Razne sitne terciarke in zagrenjeni stari dedci v tem uživajo, da drugim ne privoščijo svobodne družbe.

 

Jaz osebno sicer nisem preveč trpel, ker je bila policijska ura, ampak ko sem pomislil, kaj se nam dogaja in da je ta ukrep vedno postavljen zato, da oblast terorizira folk in mu omejuje svobodno bivanje in svobodno izbiro. Grdo pa je, da ti na koncu rečejo, da je to za naše dobro pri tem pa ene same raziskave niso naredili ali to res pomaga niti niso podali argumentov, da sploh kaj zaleže. Da pa so se za to odločili, ker naj bi imeli baje v Francoski Gvajani nekaj uspeha, je pa abotnost brez primere.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Se strinjam. Sedaj, ko ni več  policijske ure se bo pa mladina zbirala z skuterji zunaj do poznih nočnih ur. 

Pri nas so to večinoma dijaki s tehnične srednje šole, ki jim je vse kaj drugega bolj pomembno kot šola sama. 

Grem stavit, da bodo  skupine mladcev (in deklic), to v celoti izkoriščale.

Ponoči pa strinjam, da nima pošten folk sedaj, ko je vse zaprto, kaj iskati okoli.Odkar je ta policijska ura je če nič drugega manj kriminala ponoči in tatvin. 

 

Se vidi, da že dolgo nisi več mlad in da tvoja rockersko žurerska leta so verjetno že davno mimo. Ne moreš takole na splošno govorit, da tisti, ki rad ponočuje, žurira in se druži s prijatelji pozno v noč, da je nepošten. :whatever:

Kako si sploh prišel do take ugotovitve? Tudi to, da je zdaj manj kriminala je verjetno iz trte zvito, a ne? A maš kake uradne podatke s strani policije?

 

Tudi meni včasih ne paše, da se mularija ponoči dere in vpije, ampak ko pomislim, kaj sem sam delal v teh letih pač vzamem za normalno. In ja seveda se bodo zbirali in hvala bogu, da se zbirajo in da imajo pravo in ustrezno socialno interakcijo v živo in ne vsak preko svojega zaslončka, kot da bi bili mal prizadeti. In hvala bogu, da se zbirajo zunaj, kjer je možnost okužbe bistveno bistveno manjša kot v kakem zaprtem prostoru v kleti ali kaki garaži v strahu, da jih policija zasači.

 

Ko bomo/boste končno dojeli kaj je generator okužb in, da je zapiranje folka v zaprte prostore nekaj najslabšega bomo prej prišli ven iz tega vsiljenega sranja. Se pa seveda ne mudi, ker tisti, ki imajo šlkarje in platno v rokah so bogato, zelo bogato nagrajeni, da počenjajo to kar počenjajo in tudi malo nimajo interesa, izboljšati situacijo.

  • Začuden 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po enih izjavah sem dobil občutek, da je tako vseeno če je ali pa ni policijska ura saj jo nihče ne spoštuje, in zakaj vas potem moti? Aja položnice so razlog in če je tako potem pa res ne pomaga tak ukrep proti pandemiji! Zato je pa ni več in sedaj smo rešeni..... 😊@Boss, kaj bi počel ob 1,2,3tji uri zunaj, povej mi prosim? Pa malo na forum poglej, ne hodim z kurami spat.... 👍Očitno eni nimajo kaj druga delat kot ponoči hodit naokoli,, jej, jej, jej. 

Zanimiv bi bil podatek, koliko manj ukradenih avtov in še kaj druga je bilo sedaj ko je bilo omejeno gibanje... :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je Nejc1986 napisal:

Skratka, zanimivo mi je kako je ta ukrep šel raji v nos. Bi pričakoval da jih bo bolj zmotilo kaj drugega. 

 

A veš zakaj gre to raji v nos? Zato, ker je to brezvezen in nesmiseln ukrep in sploh ga nikoli niso potrdili s kako statistiko ali sploh kaj pomaga. Ljudje so ga doumeli pač kot fašističen ukrep discipliniranja folka in zato tak revolt, kot tudi pri zapiranju v občine ali regije. To niso zdravstveni ukrepi ampak zgolj politični in to so tudi potrdili akterji trenutne oblasti , NIJZ in druge zdravstvene stroke. Podobno neumen je recimo ukrep nošenje mask zunaj, kjer ni gneče, pa uporaba aplikacije za sledenje okužbam, ki ni nikjer pomagala, ker je enostavno nefunkcionalna in brezvezna.

 

Ne glede kaj Jelinčič pravi ampak večina folk ni neumna in razume zakaj se maske nosijo v zaprtih javnih prostorih, da je pametneje delati od doma kot v neki skupni pisarni. Da se drži distanca, higijena rok in kašlja. Tudi zapiranje določenih dejavnosti kot turizem, gostinstvo še nekako sprejmejo, ker v vseh teh obstaja oprejemljiva smotrnost ukrepa. Zato za take stvari ni revolta praktično v več kot letu trajajoči epidemiji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Bini napisal:

Po enih izjavah sem dobil občutek, da je tako vseeno če je ali pa ni policijska ura saj jo nihče ne spoštuje, in zakaj vas potem moti? Aja položnice so razlog in če je tako potem pa res ne pomaga tak ukrep proti pandemiji! Zato je pa ni več in sedaj smo rešeni..... 😊@Boss, kaj bi počel ob 1,2,3tji uri zunaj, povej mi prosim? Pa malo na forum poglej, ne hodim z kurami spat.... 👍Očitno eni nimajo kaj druga delat kot ponoči hodit naokoli,, jej, jej, jej. 

Zanimiv bi bil podatek, koliko manj ukradenih avtov in še kaj druga je bilo sedaj ko je bilo omejeno gibanje... :whatever:

 

Sej sem vedel, da ne boš razumel, ampak nič ne de, mogoče boš nekoč, ko se boš ozrl nazaj. Sicer ne vem a ti hodiš s kurami spat, ampak razlagaš pa kot, da bi vsi drugi morali biti doma kot pridne ovčke zaprte v štali in bohnedaj, da ven pogledajo, kjer jih komaj čakajo tisti, ki bi jih ostrigli z drakonskimi kaznimi, ki jih ne poznajo v takih visokih cifrah nikjer v evropi.

 

Sploh se ne gre za to, kaj bo kdo počel ponoči in tudi ni naša stvar, da odrejamo kaj kdo sme delati ponoči in kaj ne. Gre za to, da je to ukrep, ki nima podlage (niso naredili niti ene študije in se zanašajo na izkušnje iz Francoske Gvajane) in je namenjen drkanju folke. Zakaj? Zato ker lahko.

 

Ja res bi bil zanimiv podatek, ker tatu avtomobilov je super, da ni nikjer nikogar in da ga nihče ne bo zmotil ali zalotil, ker so vsi doma. Policije pa itak ob enih, dveh ni bilo nikjer. Bivši sodelavci, ki so hodili v nočno ob 22 uri (še takrat, ko je bila policijska ura od 21. ure) z avtomobili in tudi kolesi, ker javnega prevoza takrat ni, so povedali, da niso niti 1x srečali policijske patrulje. Tudi policija je vedal, da se za tistih par mandeljcev ne splača patruljirat.

 

So pa čakali na ovaduhe, ki so ovajali sosede, češ, da se družijo  v času, ko se ne bi smeli in bi morali biti doma. Tam so napacali svojo kvoto prekrškov, ko so zalotili nekoga, ki ni bil na svojem naslovu in ga je žingal pri kolegih.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mislim, da več kot je ukrepov boljše je. Raje preveč kot premalo. Dobro, sedaj ko bi rabil iti v drugo regijo je ta ukrep brez veze. 

Načeloma so pa vsi ostali kar na mestu. Pošteni ljudje, kar jih poznam sam, se ne pritožujejo nad ti policijsko uro. Večina celo pravi. da bi moralo biti tako vedno (recimo od 22-05 zjutraj). 

Bi bilo takoj več reda in discpline, ki jo sedaj manjka. Narod kar nekaj nabija. In to taki, ki jim nič ne manjka in niso nič oškodovani pri tej pandemijo. Kdo ugane, kaj jih muči? 🤗

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, preveč kot premalo tukaj doseže ravno kontra učinek. Ukrepi bi morali biti dobro premišljeni, ne pa kar malo povprek. Ker v končni fazi je domet teh ukrepov lahko še precej precej širši kot zgolj obvladovanje epidemije.

Nekatere države so to že malo prefiltrirale, pri nas pa še nič :)

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

 

Sej sem vedel, da ne boš razumel, ampak nič ne de, mogoče boš nekoč, ko se boš ozrl nazaj. Sicer ne vem a ti hodiš s kurami spat, ampak razlagaš pa kot, da bi vsi drugi morali biti doma kot pridne ovčke zaprte v štali in bohnedaj, da ven pogledajo, kjer jih komaj čakajo tisti, ki bi jih ostrigli z drakonskimi kaznimi, ki jih ne poznajo v takih visokih cifrah nikjer v evropi.

 

Sploh se ne gre za to, kaj bo kdo počel ponoči in tudi ni naša stvar, da odrejamo kaj kdo sme delati ponoči in kaj ne. Gre za to, da je to ukrep, ki nima podlage (niso naredili niti ene študije in se zanašajo na izkušnje iz Francoske Gvajane) in je namenjen drkanju folke. Zakaj? Zato ker lahko.

 

Ja res bi bil zanimiv podatek, ker tatu avtomobilov je super, da ni nikjer nikogar in da ga nihče ne bo zmotil ali zalotil, ker so vsi doma. Policije pa itak ob enih, dveh ni bilo nikjer. Bivši sodelavci, ki so hodili v nočno ob 22 uri (še takrat, ko je bila policijska ura od 21. ure) z avtomobili in tudi kolesi, ker javnega prevoza takrat ni, so povedali, da niso niti 1x srečali policijske patrulje. Tudi policija je vedal, da se za tistih par mandeljcev ne splača patruljirat.

 

So pa čakali na ovaduhe, ki so ovajali sosede, češ, da se družijo  v času, ko se ne bi smeli in bi morali biti doma. Tam so napacali svojo kvoto prekrškov, ko so zalotili nekoga, ki ni bil na svojem naslovu in ga je žingal pri kolegih.

Mi je kar hudo ko berem kako je enim težko v življenju ,ki jih ti ukrepi motijo zaradi enih drugih ljudi ,ki bi radi počeli stvari,ki niso na mestu v času pandemije. Zelo mi je žal,da ne razumem,da sem v arestu zaprt in da ne morem sredi noči šteti luči po Ljubljani,kar bi mi dalo res veliko svobodo in smisel življenja.......:nevem:

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Alex napisal:

Jaz mislim, da več kot je ukrepov boljše je. Raje preveč kot premalo. Dobro, sedaj ko bi rabil iti v drugo regijo je ta ukrep brez veze. 

Načeloma so pa vsi ostali kar na mestu. Pošteni ljudje, kar jih poznam sam, se ne pritožujejo nad ti policijsko uro. Večina celo pravi. da bi moralo biti tako vedno (recimo od 22-05 zjutraj). 

Bi bilo takoj več reda in discpline, ki jo sedaj manjka. Narod kar nekaj nabija. In to taki, ki jim nič ne manjka in niso nič oškodovani pri tej pandemijo. Kdo ugane, kaj jih muči? 🤗

 

 

Ti to resno? Zakaj pa potem ne bi kar prepovedali se z avtom vozit po cestah. Bi bilo takoj veliko manj prometnih nesrec... 🤔 ... pa se prepovejo naj, da se sploh lahko premaknemo iz lastnega dvorisca... Bo tudi manj kriminala... Pa OBvezno se je treba najavit policiji, ce moras nujno kam it... Da jim ne bo treba okoli hodit. Seveda za vsako neupostevanje nabit mastne kazni... 🤣🤪 ....

 

Einm so se izgleda mozgani ze cisto skisali... Je mogoce cepivo krivo? Ali korona? Ali pa kaj tretjega ... 🙃

pred 37 minutami je Bini napisal:

Mi je kar hudo ko berem kako je enim težko v življenju ,ki jih ti ukrepi motijo zaradi enih drugih ljudi ,ki bi radi počeli stvari,ki niso na mestu v času pandemije. Zelo mi je žal,da ne razumem,da sem v arestu zaprt in da ne morem sredi noči šteti luči po Ljubljani,kar bi mi dalo res veliko svobodo in smisel življenja.......:nevem:

 

 

Nevem zakaj te tako moti, kaj bi radi poceli drugi. Dokler ne delajo nic kaznivega... je to njihov problem... ali? Seveda pa bi nekateri radi, da bi vsi bili pridne ovcke in delali tako, kot zelijo... Saj nismo v srednjem veku... se manj pa v Severni Koreji... Najbolje, ce se ugasnemo internet... elektriko itak rabimo samo zvecer do 22 ure ... Enim izgleda pase to, da jim drugi dirigirajo, kako naj zivijo... 😄

  • Haha 1
  • Zmeden 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me nič ne moti,me pa čudi,da nekaterim ene brezvezne stvari toliko pomenijo. Kaj bi počeli ponoči mi je pa vseeno,samo kaj pametnega sigurno ne.

Ne vem pa od kdaj je sramotno delat po zakonih in biti vzoren državljan. Očitno je zdaj  moderno,da klubuješ in nagajaš v tako težkih časih in se ne zavedaš ,da s tem med drugim podaljšuješ pandemijo. Poglejte malo po Evropi in na Balkan in boste videli,da imamo najbolj varno in svobodno državo v povprečju med vsemi. Malo bolj realni moramo biti in iti na volitve pa bo mogoče kaj drugače ne pa jamrat iz dneva v dan in dajat potuho vsem mladim,ki jamrajo in ne grejo volit,ker jim je kao brezveze.🙃

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Bini napisal:

Me nič ne moti,me pa čudi,da nekaterim ene brezvezne stvari toliko pomenijo. Kaj bi počeli ponoči mi je pa vseeno,samo kaj pametnega sigurno ne.

Ne vem pa od kdaj je sramotno delat po zakonih in biti vzoren državljan. Očitno je zdaj  moderno,da klubuješ in nagajaš v tako težkih časih in se ne zavedaš ,da s tem med drugim podaljšuješ pandemijo. Poglejte malo po Evropi in na Balkan in boste videli,da imamo najbolj varno in svobodno državo v povprečju med vsemi. Malo bolj realni moramo biti in iti na volitve pa bo mogoče kaj drugače ne pa jamrat iz dneva v dan in dajat potuho vsem mladim,ki jamrajo in ne grejo volit,ker jim je kao brezveze.🙃

 

Saj to je bit vsega. Vsi, ki so proti ukrepom, so proti, ker jim to niso zapovedali kao "njihovi". Vedno, ko je kak protest tistih revežev, ki jih kdo uspe prepričati, da se izpostavijo in po možnosti še kazen fašejo (sicer upravičeno) se pojavijo zraven še kake peterokrake na tirovkah. Točno vemo vsi , kdo tu manipira s temi FB verniki. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa sploh ni res. Mogoče za kakšne že, ampak dvomim da tisti ki je proti JJ, je proti ukrepom. Ker vsakdo ki je pogledal dlje od sosedovega vrta lahko vidi, kje tiči zajec. Glede na to, da je bolj ali manj cel svet v tem, nekje pač bolj drugje manj. odvisno od tega , koliko jim pomeni tudi denar :)

 

Pač, jaz zagovarjam to, da je treba gledat širše, po možnosti izven okvirja, velikokrat je človek presenečen. 

 

Glede volitev pa...jaz jih čisto razumem. Konec koncev kaj pa bo, naslednjič bo kaj? Kdo bo v izboru za premier-ja? Sej se že zdej bolj kot ne ve. In tudi, če pride en X , ga v enem letu pojejo...Nima za burek. Tako je, politiki so nenazadnje pač samo nastavljene lutke, niti se pa vlečejo čisto drugje. Sem pa tja pa seveda je treba dat kako drobtinico ali dve raji, da ne izgleda vse nemogoče 🙂

Popravljeno od SpEkTr
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Mi je kar hudo ko berem kako je enim težko v življenju ,ki jih ti ukrepi motijo zaradi enih drugih ljudi ,ki bi radi počeli stvari,ki niso na mestu v času pandemije. Zelo mi je žal,da ne razumem,da sem v arestu zaprt in da ne morem sredi noči šteti luči po Ljubljani,kar bi mi dalo res veliko svobodo in smisel življenja.......:nevem:

Ampak ti pa si egoist in sam nase gledaš. Kje je kaj empatije v tebi, da razumeš tudi druge ljudi in ne samo svojo ozkost. Kaj pa če se bo en odloču pa bo rekel, da ne smeš več na izlete hodit, ker porabljaš nepotrebno energijo in poleg tega se ti lahko kaj hudega zgodi? Me zanima koliko časa boš še držal štango takim? A ne razumeš, da mi nismo kalifat al pa severna Koreja in da pojem svobode, demokracije nekaj pomenijo. Tako kot spoštovanje prava, ustave in predvsem človekovih pravic - Fak, da tega nekateri leta 2021 ne razumete je pa fejst hudo. Zdaj a ste res tolk sprani al je tale lockdown uničil še zadnje trohice zdravega razuma.

 

Sorry za hude besede, ampak kar je preveč pa je preveč.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Saj to je bit vsega. Vsi, ki so proti ukrepom, so proti, ker jim to niso zapovedali kao "njihovi". Vedno, ko je kak protest tistih revežev, ki jih kdo uspe prepričati, da se izpostavijo in po možnosti še kazen fašejo (sicer upravičeno) se pojavijo zraven še kake peterokrake na tirovkah. Točno vemo vsi , kdo tu manipira s temi FB verniki. 

 

Alex, oprosti ampak zdaj se pa že smešiš s to tvojo politiko in nas podcenjuješ. Ti zdajle takoj povem, da neglede kdo bi take idiotske stvari sprejemal bi sam reagiral enako in ga imel za idiota. Tu ni nobene veze ne lev ne desn ampak zgolj al so ukrepi smiselni in potrebni al pa so brezvezni in namenjeni drkanju folka v glavo. In kdor koli me drka v glavo mu pač ne nastavim hrbta, da me pojebe še od zadi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se tiče tega virusa bi pa vsaj enkrat bilo fajn, da bi imeli totalitarno oblast kot v Jugi. Ne bi bilo toliko teh neumnosti po omrežjih. In raznih "influencerjev", ki trosijo nebuloze. 🤔

pred 1 minuto je Boss napisal:

 

Alex, oprosti ampak zdaj se pa že smešiš s to tvojo politiko in nas podcenjuješ. Ti zdajle takoj povem, da neglede kdo bi take idiotske stvari sprejemal bi sam reagiral enako in ga imel za idiota. Tu ni nobene veze ne lev ne desn ampak zgolj al so ukrepi smiselni in potrebni al pa so brezvezni in namenjeni drkanju folka v glavo. In kdor koli me drka v glavo mu pač ne nastavim hrbta, da me pojebe še od zadi.

Ampak priznaj, če bi bil kdo drug z drugega brega  trenutno na oblasti, bi marsikateri ukrep(ki bi itak bil enak kot je sedaj ali pa še strožji ) poskušal opravičevati s situacijo. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nič ne zamerim saj vem, da ni tako hudo kar si napisal, mi je pa hudo to, da ne razumete, da s tem ko se držim ukrepov ne škodim nikomur in je dobro za celotno družbo in še vedno mislim, da delam prav in to mi več pomeni kot kao neka namišljena svoboda o kateri eni sanjate v resnici pa od nje nimate nič koristnega. Glej, sem pač navajen reda, discipline, odgovornosti in dovžnosti in ne samo privilegijev in pravic..... :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

6 hours ago, Alex said:

Jaz mislim, da več kot je ukrepov boljše je. Raje preveč kot premalo. Dobro, sedaj ko bi rabil iti v drugo regijo je ta ukrep brez veze.

Torej enkrat ukrep ja, enkrat ukrep ne?

 

6 hours ago, Alex said:

Načeloma so pa vsi ostali kar na mestu. Pošteni ljudje, kar jih poznam sam, se ne pritožujejo nad ti policijsko uro. Večina celo pravi. da bi moralo biti tako vedno (recimo od 22-05 zjutraj). 

Saj ni problema, naj ostanejo doma. Kaj ma veze policijska ura in pošteni/nepošteni ljudje? Tisti, ki si želi policijske ure naj še enkrat dobro premisli.

 

6 hours ago, Alex said:

 Bi bilo takoj več reda in discpline, ki jo sedaj manjka. Narod kar nekaj nabija. In to taki, ki jim nič ne manjka in niso nič oškodovani pri tej pandemijo. Kdo ugane, kaj jih muči? 🤗

 

Utopija. Narod oz. določeni osebki, ki po xyz uri delajo težave in probleme jih bodo delali sedaj in tudi kasneje. Ali boš imel policijsko uro ali pa ne. V obeh primerih imaš pravno podlago za izdajo plačilnega lista, zgodi se pa nič. Pride samo do tega, da imam jaz težave, ko se ob 22:30 peljem iz rojstnega dne in me ustavi policaj zraven mi pa moli njegovo super duper uro pred nosom.

 

A se je sedaj, ko so naredili obvezno registracijo mopedov do 25km kaj izboljšalo? Mularija se še vedno fjaka brez blokad jaz se pa jajcam na tehničnem in zavarovalnici.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, to da je bolje da je čimveč ukrepov, ne drzi. Na neki točki se ljudem začne jebati in fuckati (in več ko je ukrepov, prej se jim začne fučkati) in to za vse ukrepe, pa naj bodo koristni ali ne. 

 

Saj pravim; mene omejitev gibanja v nočnem času ni prizadela, ker jebemu da nevem kaj bi počel zunaj ponoči. Če bi bili kafici odprti, potem ne rečem, greš na kavo, pivo, pico, ampak tako ko je vse zaprto pa.. 

 

Ampak ok, to sem jaz. Nekdo ima punco v sosednjem kraju in bi šel k njej ob 20h po službi... Ok... Nekomu otrok skače po glavi in žena teži in bi šel na čik pred hišo sedeti, preden zabriše nek krožnik nekam... 

 

Ne bom egoisticen, mene je recimo prizadela omejitev na regije /občine, pa nekoga ni in mu je skoraj vseeno za to omejitev. 

 

Zato pa; vsaka stvar in vsak ukrep potegneta s seboj nekaj plusov in nekaj minusov. Na tistemu ki te ukrepe sprejema pa je, da jih sprejema na podlagi raziskave, ki pokaže kako bo ta ukrep učinkovit. In to je problem ; nobene študije, nobene raziskave ni in včasih se zdi, da vse sprejemajo malo čez palec. 

 

Je pa res, da več kot bo takih prepovedi, bližje bomo diktaturi. To si pa najbrž noben ne želi. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Kar se tiče tega virusa bi pa vsaj enkrat bilo fajn, da bi imeli totalitarno oblast kot v Jugi. Ne bi bilo toliko teh neumnosti po omrežjih. In raznih "influencerjev", ki trosijo nebuloze. 🤔

Ampak priznaj, če bi bil kdo drug z drugega brega  trenutno na oblasti, bi marsikateri ukrep(ki bi itak bil enak kot je sedaj ali pa še strožji ) poskušal opravičevati s situacijo. 😉

Mnogo premal me poznaš. 😉

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.