Skoči na vsebino

Korona - Covid-19


Bini

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Itak, sej bo na koncu ravno nasprotni učinek od želenega :-). Folk je itak sit vsega, sploh pa dalj časa trajajoča represija ne prinese nič dobrega..tako ali drugače.

Drži kar si navedel oziroma napisal. 

Samo vedi da je to šele začetek na pripravo 3.svetovne vojne. 

Očitno se na skrivaj pripravlja 3.svetovna vojna oziroma ARS vojna kot ji nekateri pravijo, saj je danes narediti vojno res enostavno, po drugi strani pa gre za umetnost prodajanja vsega kar objaviš in je zabeleženo. Danes se da na lep način in legalno manipulirati z vsako osebo brez da se zaveda posledic vsega skupaj (fejstbukovanje, instagramiranje, kardaširanje, đukeliranje, pametni telefoni, nakupovanje nepotrebnih stvari, ....) ; vse zvirtualizirano da misliš da se ti ne sploh ne dogaja in ti povrh poberejo vse kar imaš.

In potem se čudijo da je večina pametnih oseb že zdavnaj preklopila nazaj na klasiko (brez nepotrebne opreme v vozilu oziroma čimbolj klasičen avto, ročna ura, klasična pošta,...ipd...) , imajo pa mogoče le laptop in kakšno malenkost, nič ne objavljajo na omrežjih, ....

Pa če ste opazili je tudi večina vlogerjev prenehala z delovanjem na YT ker so videli kako so slabi zaslužki in da zadeva tako kot večina današnjih deluje po piramidnem sistemu. Pa tudi preveč jih je, oprema za snemanja in ostalo pa je poceni, ampak stalno nekaj crkuje, pa v Srbiji so protestirali ker želijo da je omenjena dejavnost kot s.p. saj gre po njihovo za delo na črno in očitno se omenjeno pripravlja tudi pri nas.

 

pred 50 minutami je Alex napisal:

Bo kar v redu, tako kot je. 😉

Odvisno kako pogledaš zadevo.

Priredbe so zadnja leta zelo aktualne ker enostavno so očitno že vsi glasbeni žanri in njih besedila izpeta, samo še popevke ostanejo.

Kogarkoli boš vprašal ti bo večina rekla da so najboljše skladbe iz 80-ih ter 90-ih ko smo zahajali v diskoteke in nočne klube.

Če si opazil večina je zadnje leto preklopila na klasiko oziroma program ARS ter Veseljak, saj sta edina programa ki sta kombinacija vsega, s tem da ARS nima vsiljiv reklam, sem in tja mogoče omeni kakšen izdelek od katerega izvajalcev klasične glasbe in umetniških del. 

>ARS = latinsko pomeni umetnost<

>>Veseljak = vrti pa večinoma domačo tako narodno-zabavno kot zabavno glasbo, ostaja zvesti slovenski tradiciji in po eni strani nudi tako novice, zabavo in humor

In jasno večina bo ostala doma.

Ampak zanimivo kako poročajo o visoki brezposelnosti, večino teh oseb ki jih poznam pa imajo najnovejše kompe in spletno prodajo ter najnovejše dostavnike tipa VW Transporter/Crafter, Mercedes-Benz Vito/Sprinter, Opel Vivaro/Movano, ... jamrajo pa kako ni dela. Je pa treba vedeti da večina ki vozi omenjene dostavnike tudi ni redno zaposlenih pri prevoznikih in dostavljalcih v ustanovah ki jih potrebujejo ; poznam tipa ki vozi pri eni pošti in zraven še svoje obdela. Pa realno se je prodaja dostavnikov povečala za trikrat oziroma 300% in presega vrednost prodaje osebnih vozil oziroma ji ni enaka kot poročajo.

Kar se pa testiranja in cepljenja tiče pa opažam da večina oseb daje odpovedi in beži iz podjetij za varovanje kjer se čuvajo izobraževalne in zdravstvene ustanove. Je eden v eni firmi jamral zakaj naj se jaz testiram, drugi ki pa delajo z osebami pa se jim ni treba. Kje je tu logika? Narod, če ste pametni se ne testirajte in ne cepite ker boste imeli posledice! ; poznam kar nekaj oseb ki imajo zaradi različnih cepljenj iz 80-ih in 90-ih posledice ter so jim določene telesne funkcije umrle.

Že tako ogromen medgeneracijski propad želijo še dodatno pospešiti, saj so zavohali da smo ena od držav na Balkanu in v EU z največjim deležem prebivalstva starejših od 65-let ; saj vidiš omenjene cepilne postaje večinoma pred DSO-ji in ostalimi zavodi za upokojence.

 

Popravljeno od DonFelipe
  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu na obali so pa vzeli stvar resno. Pravkar se sprehajam po bonifiki in dva policaja in redar preganjajo vse mamice in otroke z igral in opozarjajo vse, ki nimajo mask, da si jih dajo gor. Pregnali so tudi bodiibojlerje, ki so nekaj sikali nazaj. Lepo, uredno so jih popisali in verjetno bodo dobili pozdrave domov. V obliki položnice. 

Zanimivo je pa tole. 

Po novi uredbi, sprejeti v sredo, je italijanska vlada določila, da je cepljenje proti covidu-19 obvezno za vse zdravstvene delavce in farmacevte, poroča britanski Guardian.

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjamem, tudi v Zokilandu sem videl nekaj redarskih Cliotov parkiran misleč da merijo hitrost, v resnici pa preverjajo registrske oznake in prehode med regijami ; brat ki je lansko leto kupil Mazda2 v 

Drugače pa o omenjenih kontrolah opozarjajo na radio Capodistria na 1170kHz.

Da o Raiuno ne govorimo kakšno trobilo je postalo zadnja leta.

Cilj je uničevanje družine, sploh z nerednimi delavniki in omejevanji stikov ; poglej kako firme zaposlujejo samo samske in brez družin, mar ni to diskriminacija?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Civilna iniciativa "svojih sončkov ne damo" je baje zbrala že 7500 podpisov mamic, ki se ne strinjajo, da bi se morali njihovi sončki sami testirati doma. Namreč, nobena ne ve točno, kateri čip vsebujejo testerji (navadni ali turbo). 

Tem mamicam predlagam, da ustanovijo novo stranko na leviciz  imenom NSSZ (naši sončki so zakon) in  ni vrag, da ne bodo pobrali največ glasov. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V Austriji pa to počnejo že ves čas šolanja doma v nedeljo pa vidijo če so ok za v šolo! :prstgor: Pa sploh ne jamrajo.  Pri nas pa vzgajamo prave mamine maze, res ne vem kaj bo iz te generacije otrok? :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Bini napisal:

V Austriji pa to počnejo že ves čas šolanja doma v nedeljo pa vidijo če so ok za v šolo! :prstgor: Pa sploh ne jamrajo.  Pri nas pa vzgajamo prave mamine maze, res ne vem kaj bo iz te generacije otrok? :whatever:

Majhen popravek. Bunijo se samo naše mamice , ki imajo v avstrijskih šolah svoje sončke. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

V Austriji pa to počnejo že ves čas šolanja doma v nedeljo pa vidijo če so ok za v šolo! :prstgor: Pa sploh ne jamrajo.  Pri nas pa vzgajamo prave mamine maze, res ne vem kaj bo iz te generacije otrok? :whatever:

Si zamišljaš v bivši Jugi tako iniciativo mamic, ki bi bile proti "mahanju in metanju rož staremu pred avto". V stilu "Prepovedujemo našim sončkom, da sodelujejo pri cirkusu, ki se bo odvijal, ko bo stari in Castro obiskal slovensko obalo".

Ampak to se je res nam kot pionirjem dogajalo. Ko je bil Castro na obisku pri nas na obali, so prišli v vse šole možiceljni oblečeni v črno in tovarišice in ravnatelji ter ravnateljice so nas pobasali kot mlade ovčke in nas naterali ob ceste, kjer smo morali metati cvetje na cesto in mahati z zastavicami ter vzklikati prostovoljno nam tuje stavke. 😅 Aja, bilo je obvezna udeležba  in ne prostovoljna. Pa takrat ni bilo nikakršne diktature, da ne bo pomote.😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je Boss napisal:

Vidim, da maš zarad tega še danes travme - pa pravijo, da čas vse pozdravi. :nevem:

Verjetno res. Od takrat si nisem več nikoli zavezal rdeče rutke okoli vrata in tudi plave titovke nisem na glavi nosil. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej bi bil smesen danes z rdeco rutko... zato si raje nabavil kar rdec avto... da se bolje vidi ;)

  • Všeč 1
  • Haha 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, Alex said:

Verjetno res. Od takrat si nisem več nikoli zavezal rdeče rutke okoli vrata in tudi plave titovke nisem na glavi nosil. 🤔

Če bo ta pandemija trajala in ne bomo smeli protestirat, boš čez leto-dve nosil rumeno rutko in plavo jjevko ter mahal z rumeno-plavo zastavico...prostovoljno seveda :hudicek:.

  • Všeč 1
  • Haha 1

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Sishi napisal:

Če bo ta pandemija trajala in ne bomo smeli protestirat, boš čez leto-dve nosil rumeno rutko in plavo jjevko ter mahal z rumeno-plavo zastavico...prostovoljno seveda :hudicek:.

He, He. Pri meni je vse na bazi prostovoljnosti. Ko je kaj obvezno, takrat sem prvi proti. Seveda, če je kaka neumnost in ne korona ukrepi, ki so kar na mestu. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je Nejc1986 napisal:

Že nekaj  časa je tako. Mislim da od zadnjih dni marca... Prebolevniki, negativen pcr ali potrdilo o cepljenju je dovolj za odhod na hr in povratek v slo in seveda za prehod med regijami... 

 

Ja sej tisti, ki se niso držal ukrepov in so zboleli majo zdaj privilegije - nič novega če pa kriminalci na oblasti kreirajo neodgovornežem prijazne odloke. Tisti, ki upoštevamo omejitve pa čeprav se z njimi ne strinjamo, ne zbolimo, nismo v skupini, da bi sploh v kratkem lahko prišli na vrsto za cepljenje (tudi če bi si to strašno želeli), nimamo denarja da bi vsak teden dajali 100 EUR za PCR test, smo pa pač diskrimnirani - zdaj razumem, kaj to pomeni drugorazredni državljan. To je torej to - odlično res :bravo:

  • Všeč 2
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oho, se je stanje pri nas na obali le popravilo. Ali bomo lahko kmalu pili kapučino na terasah? 🤗

https://www.24ur.com/novice/korona/stevilo-okuzb-skoraj-prepolovljeno-bo-obalno-kraska-regija-kmalu-odpirala-lokale.html

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam se ne strinjam s tem odlokom.

 

Bodimo iskreni; ja, ok, sem cepljen... Ampak, glede na vse seve, ki jih cepivo baje ne pokriva, sploh nikjer ni rečeno, da sem zdrav (oziroma nimam covida), poleg tega sem lahko prenašalec... 

 

Ne razumem omejevanja na regije. Saj smo vsi v istem dreku. Sem že v startu rekel, da bi podprl recimo prepoved obiskovanja nagnetenih turističnih točk (Bled, Bohinj, obala...) če nisi iz tiste regije. Ampak da pa Ljubljančan ne sme iti na Pohorje laufat ali pa na prekmursko gibanico v Prekmurje s familijo, ali pa kolesar kolesariti na Uršljo goro .. Bedarija. 

 

Sploh ker cepivo še zdaleč ni dostopno vsem, pcr je pa drag za takele enodnevne izlete. 

 

Če si pa prebolel ali si cepljen pa prosto po Prešernu.

pred 10 urami je Damijani napisal:

No, to je bila pa tudi moja želja pa so mi prej bicikl spizdl! :(

Sem imel načrt za en cel dan in samo s kolesom! Cela trasa bi zajemala štart od doma-->Kranjska-->Vršič-->Trenta-->Nova Gorica. Dobr se nažret, vlak in domov.

To je lepa trasa. Maš pa tudi tisto klasično opcijo iz KG na Vršič pa potem mangartsko sedlo, predel, Trbiž, KG... 

 

Je pa vsaj meni iz Trente težji vzpon na Vršič. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Oho, se je stanje pri nas na obali le popravilo. Ali bomo lahko kmalu pili kapučino na terasah? 🤗

https://www.24ur.com/novice/korona/stevilo-okuzb-skoraj-prepolovljeno-bo-obalno-kraska-regija-kmalu-odpirala-lokale.html

 

Se bliža turistična sezona in bo treba še bone porabit.🤓

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

Tudi sam se ne strinjam s tem odlokom.

 

Bodimo iskreni; ja, ok, sem cepljen... Ampak, glede na vse seve, ki jih cepivo baje ne pokriva, sploh nikjer ni rečeno, da sem zdrav (oziroma nimam covida), poleg tega sem lahko prenašalec... 

 

Ne razumem omejevanja na regije. Saj smo vsi v istem dreku. Sem že v startu rekel, da bi podprl recimo prepoved obiskovanja nagnetenih turističnih točk (Bled, Bohinj, obala...) če nisi iz tiste regije. Ampak da pa Ljubljančan ne sme iti na Pohorje laufat ali pa na prekmursko gibanico v Prekmurje s familijo, ali pa kolesar kolesariti na Uršljo goro .. Bedarija. 

 

Sploh ker cepivo še zdaleč ni dostopno vsem, pcr je pa drag za takele enodnevne izlete. 

 

Če si pa prebolel ali si cepljen pa prosto po Prešernu.

To je lepa trasa. Maš pa tudi tisto klasično opcijo iz KG na Vršič pa potem mangartsko sedlo, predel, Trbiž, KG... 

 

Je pa vsaj meni iz Trente težji vzpon na Vršič. 

S tem se dela pritisk na tiste,ki se ne bi cepili....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je DonFelipe napisal:

Vprašanje kaj se bodo še spomnili. 

 

Moderno postaja izposojanje in kopiranje tablic za regije. Ste to opazili?

Ne. Edino kar sem opazil je to, da je kolegica zamenjala na svojem avtu tablice Lj z Kp. Ker sedaj ne hodi več delati v Ljubljano in ji te tablice na obali zadnje čase povzročajo same težave. 🤔

  • Haha 1
  • Žalosten 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je Alex napisal:

Ne. Edino kar sem opazil je to, da je kolegica zamenjala na svojem avtu tablice Lj z Kp. Ker sedaj ne hodi več delati v Ljubljano in ji te tablice na obali zadnje čase povzročajo same težave. 🤔

Poznam kar nekaj takih oseb katere so zamenjale tablice zaradi takih primerov in to ne-le ob poteku, ampak pred njim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.