Skoči na vsebino

AFS utripa - Mazda 6


Priporočeno sporočilo

Ziv.

Mogoce sem nasel KRIVCA za utripanje AFS lucke. Prednji vzvod na senzor/stikalo je bilo zaribano. Mogoce je tobila tezava? Will see..

Na dvigalu sem probal-dal v 2 prest. In obracal...luci sledijo zavijanju in AFS ne gori/utripa.

Pri demontazi sem seveda polomil vzvod...se to dobi novo na servisu...ali krsna druga resitev?

Varil nebi,ker je koncnik zaribal. 

Je pa to kratka-prednji del.

Moram sedaj fixirati stikalo-v kateri poziciji? Sedaj sem kar pustil-kot na sliki.

Hvala! 

 

20210522_132827.jpg

20210522_132224.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V kolikor utripa lucka afs je napaka na senzorju ali modulu. Palcka nima veze z napako. V primeru, da imas polomljeno palcko ti le luci svetijo cist v poden in to je to. Nobene napake.
Palcke nemores kupiti na servisu, ker pride samo kot komplet s senzorjem- 500 €. Jest sem jo kupil na aliexpresu 30€. Stikalo fixiraj ravno kontra, kot na sliki in sicer ga z vezico fixiraj da bo v skrajni zgornji poziciji, ker ti bojo v nasprotnem primeru (kot na sliki) luci svetile cist v podn.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot si rekel...luci svetijo v podn.

Bom ju3 inproviziral in nastavil na original pozicijo.

AFS pa ne utripa/sveti vec ! 

Palcka je bila cela...dokler nisem jaz prisel! 😂😂

Ko sem jaz hotel koncnik od palcke malo razmigat se je ta  zlomila,ker je en koncnik na palcki cist zaribal!

Res pa da sem prednji in zadnji senzor pregibal (odvil palcko) in odklopil konektor .

Mogoce je to pomagalo da sedaj lucka ne utripa vec.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je MATO11 napisal:

Kot si rekel...luci svetijo v podn.

Bom ju3 inproviziral in nastavil na original pozicijo.

AFS pa ne utripa/sveti vec ! 

Palcka je bila cela...dokler nisem jaz prisel! 😂😂

Ko sem jaz hotel koncnik od palcke malo razmigat se je ta  zlomila,ker je en koncnik na palcki cist zaribal!

Res pa da sem prednji in zadnji senzor pregibal (odvil palcko) in odklopil konektor .

Mogoce je to pomagalo da sedaj lucka ne utripa vec.

 

Se pravi, da si tudi ti one way mehanik. Razstaviš in - potem ne dela. Enostavno, ne? 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Alex napisal:

Se pravi, da si tudi ti one way mehanik. Razstaviš in - potem ne dela. Enostavno, ne? 🤗

 

Tut men marsikdaj kej ni slo po planih, ampak lej, na napakh se ucimo 🙂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti si imel definitivno problem na senzorju oz. instalaciji. Po vsej vrjetnosti slab kontakt. Preveri, ce so kontakti cisti oz. da ni nikjer oksidacije. Ce zelis ti lahko posljem link od palcke.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex....palcka je bila tako in tako fuc -zaribana! Ko sem jo hotel premigati jebiga je pocila! 

Sem pa lahko (po nakljucju) odpravil napako...z tem ko sem odklopil konektorje in premigal senzorej-mi je to bolj pomembno od palcke...jo bom ze drugo naredil 😉😁

 

Src3am....najbrz bo tako ja. Lahko posljej slink-hvala! 👌💪

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo tukaj nimas gibljivih zglobov. Upam da nebos kej zlomil. Je pa 82 mm prava mera, saj ima tudi original 82 mm :). Drgac pa lahko za male pare kupis tudi krogljicni zglob in navojno palico pa imas. No glavno da dela :)
 

SHOP.HABERKORN.SI

Krogelni zglobi za podjetja v spletni trgovini Haberkorn. Vrhunske znamke! Na voljo več kot 200.000 izdelkov! Hitra dostava po celi Sloveniji!

 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm...kot receno...nadomestil original vzvod z isto dolzino (66mm)...sedaj pa so luci PREVISOKE ! 😕🙈

Kako pa to??

Mogoce edino ce sem narobe pritrdil SPODNJI nosilec vzvoda!? (Kjer je stangca pritrjena na nosilcek...ta pa na roko)

Ta je sedaj obrnjen ma vzgor...mogoce bi moral biti navzdol?? Pozabil sem kako je bilo original postavljen !! 😂😂😎😎🙈🙈

Mogoce kdo ve?? 😎😎

Ni druge kot da obrnem...pada vidimo zvecer kaj bo ratalo? 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej sploh preveri ali ti nivelacija luči sploh deluje? Je pa možno, ker si naredil vse bolj po domače, da imaš na spojih preveč lufta, ker tale palčka nima zelo veliko hoda in zato mora biti čim bolj fiksno nastavljeno. Da pa se premika lahko to dosežeš le z zglobi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Luci se lepo nastavijo gor/dol...tudi v ovinek lepo sledijo.

Cist mogoce je,da je preohlapna domaca montaza kriva...ceprav dvomim. Vsega skupaj ima 0.5mm lufta-toliko da lepo "tece" zadeva-brez zatikanja.

Senzor ima hoda cca 8 cm...mislim da 0.5mm skoraj da nebi smelo uplivat na to da so sedaj (po originalni dolzini 66mm stangica) luci previsoke.

Lahko pa da se motim.

Will see...zvecer. 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak če probaš odšraufat in ročno premikat tale senzor pa gredo luči lepo gor dol. Če ja, potem je problem tu al pa da si naredil palčko napačne dolžine. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej pravim, da je original palcka 82 mm merjeno iz zgloba do zgloba. 66 mm sploh ne delajo. Palcka oz. senzor pa (s pomocjo zadnjega senzorja in palcke) sluzi samo za nivelacijo gor in dol...  To, da se luci prizigajo v ovinku nima nobene veze s temu.

 

Evo sem nasel se eno staro sliko. Levo OEM, desno pa "aftermarket" 82,5 mm stangica.

 

post-7623-0-72989700-1538526771.jpg

 

 

Nosilec imas narobe obrnjen...

 

 

post-7623-0-17925600-1537373121.jpg

 

Pa predlagam ti, da ko bos odstranil nosilec, da ze takoj spodnji zglob privijacis na nosilec in nato nosilec na roko ter, kot zadnji korak še zgornji zglob. V nasprotnem primeru je malo smotano privijaciit spodnji zglob v kolikor imas ze prej zmontiran nosilec na roki.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

66mm sem jaz zmeril na original palcki...od sredine enega koncnika do sredini drugega koncnika na palcki. Lahko da je 82mm zunanja mera palcke (nisem meril ...bom pa) 😁🙈

 

Sem pa opazil nekaj drugega...pozicija tvojega spodnjega nosilca (pritrjen na roko/obeso) je povsem v drugi legi...kot moj ! In v tem je tezava visine luci!

Zal si nisem zapomnil original pozicije tega mosilca 🙈🙈🙈 in sem kar na oko privijacil...zato pa je sedaj luc visja!! 👿😕

Jaooo jaz...🙈🙈

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No potwm sem prav meril...od sredine vijaka do sredine vijaka...oz.  kotsi rekel od navoja do navoja...in to je v mojem primeru 66mm 😁😎

Ja...mi je kar nerodno!! 🙈🙈

Narobe obrnil spodnji nosilec...jaooo 🙆🙆🙆🙈🙈🙈

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je MATO11 napisal:

No potwm sem prav meril...od sredine vijaka do sredine vijaka...oz.  kotsi rekel od navoja do navoja...in to je v mojem primeru 66mm 😁😎

Ja...mi je kar nerodno!! 🙈🙈

Narobe obrnil spodnji nosilec...jaooo 🙆🙆🙆🙈🙈🙈

 

Tut najboljsim se zgodi! 

Ne sprasuj kolkrat sm tut sam kako stvar zajebu, ampak sem se s tem tut marsikej naucil! 😉

Popravljeno od Deeyan
  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi ni dalo miru...otroke spat...jaz pa v garazo. Itak...kot receno-nosilec narobe obrnjen!! (Zato sem ga lahko obracal kolikor sem hotel...v pravilni legi to ne mores...je samo ena pozicija!) 🙈😁

 

No...pa smo z skupnimi mocmi postimal zadevo da dela kot mora-sveti normalno.

Hvala se 1x vsem! 👏👏💪💪😁

 

P.s. ...se vedno je stangca dolga 66mm 😁😎😝😝

  • Všeč 5
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Alo folk,

Vprašanje.

Danes sem peljal avto na optiko in mi je majster (žal ko je bil avto že na tleh) rekel da imam spredaj in zadaj, torej obe palčki, ki sta pritrjeni na senzor polomljeni.

A je dolžina palčke spredaj in zadaj identična, torej 82 mm?

 

Mimogrede....zanimivo da luči ne svetijo v tla....jaz bi rekel nekoliko previsoko.

 

Hvala in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.