Skoči na vsebino

Tezave z navigacijo TomTom NB1.. avto ne zazna SD kartico


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Pred kratkim sem postal ponosni lastnik mazde CX-5 2014 letnik. Ker navigacija ni bila posodobljena ter je obcasno izgubila pozicijo oz GPS signal sem se odlocil, da jo posodobim. Nalozil sem si TomTom home, ter posodobil kartico, vstavil v avto in ga prizgal. Najprej je kazalo roko in nekatere stevilke tako kot mora ko sem prebral navodila vendar posodobitve ni dokoncalo. Od takrat avto vec ne zazna SD kartice. Probal naloziti stare podatke, ki sem imel shranjene. Probal formatirati kartico vstavil v avto da bi tom tom nalozil lopdir. file, prav tako neuspesno. Enostavno kaze samo sliko roke, da moras vstaviti SD card. Racunalnik pa vedno zazna SD kartico prav tako program TomTom Home. Prosim za pomoc, ker sem ze cisto obupal... Edino nisem se probal kupiti novo SD kartico in naloziti, ampak nevem zakaj avto ne zazna orginal SD kartico, racunalnik jo pa zazna brez tezav..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To mene razjezi, da eni pridejo na forum resevat tezave z avtom, ko pa resijo pa nikoli ne napisejo kaj je bilo da bi se drugim pomagali. Ee pa takim tudi jaz ne pomagam, egoistom ki samo na svojo rit gledajo. Saj se menda tudi opazi da stalnim clanom rad pomagam, ce le vem jim tudi posljem na zs ce je treba svoje mnenje, literaturo in kak nasvet za pomoc, kjer ste pa stalni clani vkljuceni v kaksno tezavo pa rad napisem mnenje tudi javno saj vec glav vec ve in vem da bomo najdli resitev, ki bo tudi drugim clanom kdaj prisla prav. Ko pa vidim kaksnega novega ki se je vclanil samo z nameno da mu resujemo tezavo pa odkrito povedano kar preskocim. Ne zdi se mi posteno, ce se tezava resi se napise kako se je resila, da je v pomoc vsem. 

  • Všeč 7
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, 

Nazalost nisem prej bral kaj ste pisali, saj sem na dopustu.

Rade volje napisem kako sem stvar resil, zato sem tudi napisal urejeno hvala, s tem namenom ce bo kdo rabil pomoc,da mu pomagam. Ne glede na to, da nisem dobil pomoci tukaj bom vsakemu pomagal ker nisem kot nekateri ane uporabnik SCANIA. Vseeno se zahvaljujem na tvojem misljenju, mi je pa zal da tako razmisljas. Vse pohvale pa Janezu007 vsec mi je tvoje razmislanje in sem vesel, da obstajajo take osebe saj sem tudi sam taksen. 
 

Torej, da se osredotocim na mojo tezavo in resitev:

- po vec neuspesnih poskusih z orginal mazdo SD kartico sem se odlocil za nakup nove SDHC kartice z 16GB spomina

-nato sem poiskal navodila na spletu za instalacijo nove kartice. Na spletu je vec razlicnih navodil in postopkov. V principu so si dokaj podobni, vendar jaz sem se odlocil za navodila na tej povezavi:

blank.jpg
2014MAZDA6.WORDPRESS.COM

After 3 days of frustration and trying to figure out what I did wrong, I decided to...

 

nekako se mi je zdelo, da je imel podobno tezavo kot jaz.

 

- torej sledil sem njegovim navodilom in uredil novo sdhc kartico in jo vstavil v mojo cx-5 nato sem prizgal avtomobil. Naj povem, da z orginal mazdino sd kartico mi je vsakic ob vzigu avtomobila takoj zagrabila tipka NAV nato se je pokazala sliko kjer kaze roka naj vstavim sd kartico. Z vstavljeno novo Sd kartico mi tipka NAV ni delovala. Enostavno se funkcija navigacija ni prikazala cel cas dokler sem imel avto prizgan tudi po vec pritiskih na tipko NAV se slika ni pokazala, nato sem se nekajkrat probal prizgat in ugasnet avto vendar stvar je bila ista. Novo sd kartico sem vzel iz avtomobila in jo nesel v racunalnik..racunalnik je takoj sprozil autoplay sd kartice v aplikaciji TOMTOMhome, kar pomeni da je avto nalozil skrite datoteke na kartico, tako sem vedel da citalec kartice v avtu deluje. Nato sem preko aplikacije izklopil novo sd kartico in vstavil staro Mazdino orginal SD kartico. Nato sem jo posodobil in nesel v avto, glej ga zlomka takoj jo je zaznalo in odprlo navigacijo. Deluje odlicno tudi pozicijo vec ne izgublja, kar je bila pogosta tezava na zacetnih modelih, saj v tomtomHome nalozis dodatek na kartico quickGPS, ki pomaga stabilizirat pozicijo.

 

Torej skupen strosek popravila: Nakup nove SDHC kartice 6,99€ ter nekaj ur mojega casa in veliko zivcev. Hehe

 

Upam, da bo moj post komu pomagal.

 

Lp

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mirc 90, malo bolj sproščeno zadihaj. Scania je že prav napisal in se popolnoma strinjam z njim. 

Imaš paciente, ki se prijavijo na forum šele, ko imajo kak problem, pametujejo, in izginejo. Noben potem ne ve, kako in ali so sploh rešili  problem. Tako, da se strinjam, da če že kdo vpraša za pomoč naj na koncu vsaj pove kaj in kako je rešil. 😉

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 30. 7. 2021 ob 14:27 je Mirc90 napisal:

Pozdravljeni, 

Nazalost nisem prej bral kaj ste pisali, saj sem na dopustu.

Rade volje napisem kako sem stvar resil, zato sem tudi napisal urejeno hvala, s tem namenom ce bo kdo rabil pomoc,da mu pomagam. Ne glede na to, da nisem dobil pomoci tukaj bom vsakemu pomagal ker nisem kot nekateri ane uporabnik SCANIA. Vseeno se zahvaljujem na tvojem misljenju, mi je pa zal da tako razmisljas. Vse pohvale pa Janezu007 vsec mi je tvoje razmislanje in sem vesel, da obstajajo take osebe saj sem tudi sam taksen. 
 

Torej, da se osredotocim na mojo tezavo in resitev:

- po vec neuspesnih poskusih z orginal mazdo SD kartico sem se odlocil za nakup nove SDHC kartice z 16GB spomina

-nato sem poiskal navodila na spletu za instalacijo nove kartice. Na spletu je vec razlicnih navodil in postopkov. V principu so si dokaj podobni, vendar jaz sem se odlocil za navodila na tej povezavi:

blank.jpg
2014MAZDA6.WORDPRESS.COM

After 3 days of frustration and trying to figure out what I did wrong, I decided to...

 

nekako se mi je zdelo, da je imel podobno tezavo kot jaz.

 

- torej sledil sem njegovim navodilom in uredil novo sdhc kartico in jo vstavil v mojo cx-5 nato sem prizgal avtomobil. Naj povem, da z orginal mazdino sd kartico mi je vsakic ob vzigu avtomobila takoj zagrabila tipka NAV nato se je pokazala sliko kjer kaze roka naj vstavim sd kartico. Z vstavljeno novo Sd kartico mi tipka NAV ni delovala. Enostavno se funkcija navigacija ni prikazala cel cas dokler sem imel avto prizgan tudi po vec pritiskih na tipko NAV se slika ni pokazala, nato sem se nekajkrat probal prizgat in ugasnet avto vendar stvar je bila ista. Novo sd kartico sem vzel iz avtomobila in jo nesel v racunalnik..racunalnik je takoj sprozil autoplay sd kartice v aplikaciji TOMTOMhome, kar pomeni da je avto nalozil skrite datoteke na kartico, tako sem vedel da citalec kartice v avtu deluje. Nato sem preko aplikacije izklopil novo sd kartico in vstavil staro Mazdino orginal SD kartico. Nato sem jo posodobil in nesel v avto, glej ga zlomka takoj jo je zaznalo in odprlo navigacijo. Deluje odlicno tudi pozicijo vec ne izgublja, kar je bila pogosta tezava na zacetnih modelih, saj v tomtomHome nalozis dodatek na kartico quickGPS, ki pomaga stabilizirat pozicijo.

 

Torej skupen strosek popravila: Nakup nove SDHC kartice 6,99€ ter nekaj ur mojega casa in veliko zivcev. Hehe

 

Upam, da bo moj post komu pomagal.

 

Lp

 

 

 

Nimam nič proti tebi, amapak sem še vedno mnenja da če bi htel povedat bi v tistem postu namesto sem rešil hvala, napisal kako si rešil.

 

Drugače pa super da si rešil, in hvala za napisano kako si rešil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

19 minutes ago, Alex said:

Mirc 90, malo bolj sproščeno zadihaj. Scania je že prav napisal in se popolnoma strinjam z njim. 

Imaš paciente, ki se prijavijo na forum šele, ko imajo kak problem, pametujejo, in izginejo. Noben potem ne ve, kako in ali so sploh rešili  problem. Tako, da se strinjam, da če že kdo vpraša za pomoč naj na koncu vsaj pove kaj in kako je rešil. 😉

Slisal in razumel sem vaju oba. Torej tebe in uporabnika scanio. Mogoce imata prav mogoce ne. Ampak jaz osebno bolj podpiram razmisljanje uporabnika Janez007. Saj smo ljudje in treba si je pomagat ne glede a dobis kaj nazaj ali ne.

12 minutes ago, scania said:

Nimam nič proti tebi, amapak sem še vedno mnenja da če bi htel povedat bi v tistem postu namesto sem rešil hvala, napisal kako si rešil.

 

Drugače pa super da si rešil, in hvala za napisano kako si rešil.

Tudi jaz nimam nic proti tebi samo pac najino mnenje se razlikuje. S tem pa ni nic narobe, saj ce bi imeli vsi isto mnenje tudi ne bi bilo prav. Zal mi je da si taksnega mnenja kajti navigacijo sem popravil isti dan ko sem odsel na dopust zato nisem imel casa napisat kako sem resil. Ce pa ne bi imel interesa napisat bi izginil kot je rekel alex da so nekateri.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mirč ti samo uživaj v svoji mazdi in ostani med nami, kjer nikoli ni dolgčas.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png 28251_1.png  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.