Skoči na vsebino

Tezave z navigacijo TomTom NB1.. avto ne zazna SD kartico

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni,

 

Pred kratkim sem postal ponosni lastnik mazde CX-5 2014 letnik. Ker navigacija ni bila posodobljena ter je obcasno izgubila pozicijo oz GPS signal sem se odlocil, da jo posodobim. Nalozil sem si TomTom home, ter posodobil kartico, vstavil v avto in ga prizgal. Najprej je kazalo roko in nekatere stevilke tako kot mora ko sem prebral navodila vendar posodobitve ni dokoncalo. Od takrat avto vec ne zazna SD kartice. Probal naloziti stare podatke, ki sem imel shranjene. Probal formatirati kartico vstavil v avto da bi tom tom nalozil lopdir. file, prav tako neuspesno. Enostavno kaze samo sliko roke, da moras vstaviti SD card. Racunalnik pa vedno zazna SD kartico prav tako program TomTom Home. Prosim za pomoc, ker sem ze cisto obupal... Edino nisem se probal kupiti novo SD kartico in naloziti, ampak nevem zakaj avto ne zazna orginal SD kartico, racunalnik jo pa zazna brez tezav..

Napisano

To mene razjezi, da eni pridejo na forum resevat tezave z avtom, ko pa resijo pa nikoli ne napisejo kaj je bilo da bi se drugim pomagali. Ee pa takim tudi jaz ne pomagam, egoistom ki samo na svojo rit gledajo. Saj se menda tudi opazi da stalnim clanom rad pomagam, ce le vem jim tudi posljem na zs ce je treba svoje mnenje, literaturo in kak nasvet za pomoc, kjer ste pa stalni clani vkljuceni v kaksno tezavo pa rad napisem mnenje tudi javno saj vec glav vec ve in vem da bomo najdli resitev, ki bo tudi drugim clanom kdaj prisla prav. Ko pa vidim kaksnega novega ki se je vclanil samo z nameno da mu resujemo tezavo pa odkrito povedano kar preskocim. Ne zdi se mi posteno, ce se tezava resi se napise kako se je resila, da je v pomoc vsem. 

  • Všeč 7
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Napisano

Se strinjam, to tudi mene moti, da folk ne napiše kako je rešil če je rešil.

Ponavadi pa probam pomagat vsem, ker nikoli ne veš kdaj boš sam kaj rabil.

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano (urejeno)

V splošnem, če imam informacije, znanje, izkušnje, to z veseljem delim brez preračunavanja, ali se splača ali ne. Saj je dovolj že beseda, "hvala". 😊😊

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 5
  • Ljubim 1
Napisano

Pozdravljeni, 

Nazalost nisem prej bral kaj ste pisali, saj sem na dopustu.

Rade volje napisem kako sem stvar resil, zato sem tudi napisal urejeno hvala, s tem namenom ce bo kdo rabil pomoc,da mu pomagam. Ne glede na to, da nisem dobil pomoci tukaj bom vsakemu pomagal ker nisem kot nekateri ane uporabnik SCANIA. Vseeno se zahvaljujem na tvojem misljenju, mi je pa zal da tako razmisljas. Vse pohvale pa Janezu007 vsec mi je tvoje razmislanje in sem vesel, da obstajajo take osebe saj sem tudi sam taksen. 
 

Torej, da se osredotocim na mojo tezavo in resitev:

- po vec neuspesnih poskusih z orginal mazdo SD kartico sem se odlocil za nakup nove SDHC kartice z 16GB spomina

-nato sem poiskal navodila na spletu za instalacijo nove kartice. Na spletu je vec razlicnih navodil in postopkov. V principu so si dokaj podobni, vendar jaz sem se odlocil za navodila na tej povezavi:

blank.jpg
2014MAZDA6.WORDPRESS.COM

After 3 days of frustration and trying to figure out what I did wrong, I decided to...

 

nekako se mi je zdelo, da je imel podobno tezavo kot jaz.

 

- torej sledil sem njegovim navodilom in uredil novo sdhc kartico in jo vstavil v mojo cx-5 nato sem prizgal avtomobil. Naj povem, da z orginal mazdino sd kartico mi je vsakic ob vzigu avtomobila takoj zagrabila tipka NAV nato se je pokazala sliko kjer kaze roka naj vstavim sd kartico. Z vstavljeno novo Sd kartico mi tipka NAV ni delovala. Enostavno se funkcija navigacija ni prikazala cel cas dokler sem imel avto prizgan tudi po vec pritiskih na tipko NAV se slika ni pokazala, nato sem se nekajkrat probal prizgat in ugasnet avto vendar stvar je bila ista. Novo sd kartico sem vzel iz avtomobila in jo nesel v racunalnik..racunalnik je takoj sprozil autoplay sd kartice v aplikaciji TOMTOMhome, kar pomeni da je avto nalozil skrite datoteke na kartico, tako sem vedel da citalec kartice v avtu deluje. Nato sem preko aplikacije izklopil novo sd kartico in vstavil staro Mazdino orginal SD kartico. Nato sem jo posodobil in nesel v avto, glej ga zlomka takoj jo je zaznalo in odprlo navigacijo. Deluje odlicno tudi pozicijo vec ne izgublja, kar je bila pogosta tezava na zacetnih modelih, saj v tomtomHome nalozis dodatek na kartico quickGPS, ki pomaga stabilizirat pozicijo.

 

Torej skupen strosek popravila: Nakup nove SDHC kartice 6,99€ ter nekaj ur mojega casa in veliko zivcev. Hehe

 

Upam, da bo moj post komu pomagal.

 

Lp

 

 

 

Napisano

Mirc 90, malo bolj sproščeno zadihaj. Scania je že prav napisal in se popolnoma strinjam z njim. 

Imaš paciente, ki se prijavijo na forum šele, ko imajo kak problem, pametujejo, in izginejo. Noben potem ne ve, kako in ali so sploh rešili  problem. Tako, da se strinjam, da če že kdo vpraša za pomoč naj na koncu vsaj pove kaj in kako je rešil. 😉

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Napisano
dne 30. 7. 2021 ob 14:27 je Mirc90 napisal:

Pozdravljeni, 

Nazalost nisem prej bral kaj ste pisali, saj sem na dopustu.

Rade volje napisem kako sem stvar resil, zato sem tudi napisal urejeno hvala, s tem namenom ce bo kdo rabil pomoc,da mu pomagam. Ne glede na to, da nisem dobil pomoci tukaj bom vsakemu pomagal ker nisem kot nekateri ane uporabnik SCANIA. Vseeno se zahvaljujem na tvojem misljenju, mi je pa zal da tako razmisljas. Vse pohvale pa Janezu007 vsec mi je tvoje razmislanje in sem vesel, da obstajajo take osebe saj sem tudi sam taksen. 
 

Torej, da se osredotocim na mojo tezavo in resitev:

- po vec neuspesnih poskusih z orginal mazdo SD kartico sem se odlocil za nakup nove SDHC kartice z 16GB spomina

-nato sem poiskal navodila na spletu za instalacijo nove kartice. Na spletu je vec razlicnih navodil in postopkov. V principu so si dokaj podobni, vendar jaz sem se odlocil za navodila na tej povezavi:

blank.jpg
2014MAZDA6.WORDPRESS.COM

After 3 days of frustration and trying to figure out what I did wrong, I decided to...

 

nekako se mi je zdelo, da je imel podobno tezavo kot jaz.

 

- torej sledil sem njegovim navodilom in uredil novo sdhc kartico in jo vstavil v mojo cx-5 nato sem prizgal avtomobil. Naj povem, da z orginal mazdino sd kartico mi je vsakic ob vzigu avtomobila takoj zagrabila tipka NAV nato se je pokazala sliko kjer kaze roka naj vstavim sd kartico. Z vstavljeno novo Sd kartico mi tipka NAV ni delovala. Enostavno se funkcija navigacija ni prikazala cel cas dokler sem imel avto prizgan tudi po vec pritiskih na tipko NAV se slika ni pokazala, nato sem se nekajkrat probal prizgat in ugasnet avto vendar stvar je bila ista. Novo sd kartico sem vzel iz avtomobila in jo nesel v racunalnik..racunalnik je takoj sprozil autoplay sd kartice v aplikaciji TOMTOMhome, kar pomeni da je avto nalozil skrite datoteke na kartico, tako sem vedel da citalec kartice v avtu deluje. Nato sem preko aplikacije izklopil novo sd kartico in vstavil staro Mazdino orginal SD kartico. Nato sem jo posodobil in nesel v avto, glej ga zlomka takoj jo je zaznalo in odprlo navigacijo. Deluje odlicno tudi pozicijo vec ne izgublja, kar je bila pogosta tezava na zacetnih modelih, saj v tomtomHome nalozis dodatek na kartico quickGPS, ki pomaga stabilizirat pozicijo.

 

Torej skupen strosek popravila: Nakup nove SDHC kartice 6,99€ ter nekaj ur mojega casa in veliko zivcev. Hehe

 

Upam, da bo moj post komu pomagal.

 

Lp

 

 

 

Nimam nič proti tebi, amapak sem še vedno mnenja da če bi htel povedat bi v tistem postu namesto sem rešil hvala, napisal kako si rešil.

 

Drugače pa super da si rešil, in hvala za napisano kako si rešil.

Napisano
19 minutes ago, Alex said:

Mirc 90, malo bolj sproščeno zadihaj. Scania je že prav napisal in se popolnoma strinjam z njim. 

Imaš paciente, ki se prijavijo na forum šele, ko imajo kak problem, pametujejo, in izginejo. Noben potem ne ve, kako in ali so sploh rešili  problem. Tako, da se strinjam, da če že kdo vpraša za pomoč naj na koncu vsaj pove kaj in kako je rešil. 😉

Slisal in razumel sem vaju oba. Torej tebe in uporabnika scanio. Mogoce imata prav mogoce ne. Ampak jaz osebno bolj podpiram razmisljanje uporabnika Janez007. Saj smo ljudje in treba si je pomagat ne glede a dobis kaj nazaj ali ne.

12 minutes ago, scania said:

Nimam nič proti tebi, amapak sem še vedno mnenja da če bi htel povedat bi v tistem postu namesto sem rešil hvala, napisal kako si rešil.

 

Drugače pa super da si rešil, in hvala za napisano kako si rešil.

Tudi jaz nimam nic proti tebi samo pac najino mnenje se razlikuje. S tem pa ni nic narobe, saj ce bi imeli vsi isto mnenje tudi ne bi bilo prav. Zal mi je da si taksnega mnenja kajti navigacijo sem popravil isti dan ko sem odsel na dopust zato nisem imel casa napisat kako sem resil. Ce pa ne bi imel interesa napisat bi izginil kot je rekel alex da so nekateri.

Napisano

Mirč ti samo uživaj v svoji mazdi in ostani med nami, kjer nikoli ni dolgčas.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.