Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Pozdravljeni,

 

na Mazdi želim uporabiti možnost Android Auto, pa aplikacije ne morem naložiti na telefon - mi napiše Google play, da izdelek v moji državi ni na voljo???

 

Kdo morda ve, v čem je fora in kako to rešit?

 

slika.thumb.png.0bd9283223dc1c97ececede94ee8cd40.png

Napisano (urejeno)

Imaš star telefon (sistem)?
Novejše verzije (mislim, da od verzij Android 10 naprej) imajo Android Auto že vključen v sistem.
Pri starejših pa ga lahko namestiš tudi ročno. Trenutno zadnja verzija je tukaj.

Je pa res tako, da čisto uradno AA v Sloveniji še ni na voljo. Dokler pač ne sklenejo vseh zadev zadaj (sinteza govora, razna pridobivanja novic ...).

Popravljeno od kacnje
Napisano
pred 2 minutama je kacnje napisal:

Imaš star telefon (sistem)?
Novejše verzije (mislim, da od verzij Android 10 naprej) imajo Android Auto že vključen v sistem.
Pri starejših pa ga lahko namestiš tudi ročno. Trenutno zadnja verzija je tukaj.

Je pa res tako, da čisto uradno AA v Sloveniji še ni na voljo. Dokler pač ne sklenejo vseh zadev zadaj (sinteza govora, razna pridobivanja novic ...).

@kacnje, najlepša hvala za koristen link. Ja, telefon ima Android 9.1.

Napisano

Tako ja kot je Kacnje povedal.

 

Je pa trenutno na voljo samo s prenosom preko kabla, menda pa bo deloval z naslednjo posodobitvijo Mazdinega sistema tudi brezčično preko wifija. Naslednja verzija bo 74.0....., ki je trenutno na voljo samo za USA

Napisano

Da se drugač tut uredit, vsaj v preteklosti sem tako skonfiguriral en telefon:
1. naloži se neko VPN aplikacijo
2. povežeš se na VPN v državo kjer je Android Auto podprt
3. potegneš in inštalirat Android Auto iz GooglePlay
4. izklopiš VPN in lahko tudi izbrišeš VPN aplikacijo ;)

Napisano
pred 36 minutami je Deeyan napisal:

Tako ja kot je Kacnje povedal.

 

Je pa trenutno na voljo samo s prenosom preko kabla, menda pa bo deloval z naslednjo posodobitvijo Mazdinega sistema tudi brezčično preko wifija. Naslednja verzija bo 74.0....., ki je trenutno na voljo samo za USA

@Deeyan, hvala za tole dodatno informacijo. Upam, da se bo to zgodilo v roku 1 leta :) , čeprav bi rabil že ta teden. 😜

Napisano
pred 16 urami je 50keda napisal:

Da se drugač tut uredit, vsaj v preteklosti sem tako skonfiguriral en telefon:
1. naloži se neko VPN aplikacijo
2. povežeš se na VPN v državo kjer je Android Auto podprt
3. potegneš in inštalirat Android Auto iz GooglePlay
4. izklopiš VPN in lahko tudi izbrišeš VPN aplikacijo ;)

Tole sem jaz poskusil lani, pa ni delovalo.
Google ima namreč podatek, kje domuje lastnik. To sicer lahko spremeniš (recimo na Nemčijo). Ampak so uvedli, da lahko to spremeniš samo enkrat na časovno obdobje. Po spominu enkrat na leto? Potem ti pa kakšne druge stvari ne delujejo in tega nisem naredil. 
Z VPNjem pa mi ni zadoščalo. Še več, nalašč sem šel celo v Avstrijo, da sem bil poleg vseh ostalih sprememb še v Avstrijskem signalu.
Vsaj takšne so moje lanske izkušnje. Se pa nisem preveč poglabljal. Zato je najlažje, da potegneš aplikacijo iz APKMirror (načeloma zelo zanesljiv vir).

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ehhh, se vidi, da je vsaj 5 let odkar sem to gledal. Imaš prav. Samo max load zadaj se bolj pumpa za avtocesto. Ostalo je isto.
    • MAX load je lahko na 3.5 bara ... a je to res, da ti tako piše?
    • Hvala še enkrat😃👍...si "priden" za nas lenuhe😄   Imajo pa "drugačne" stroške....sosedu,k ima montažo senčil,tend itd...so vlomili v kombi in ga čisto izpraznili🤨...je ta "šport" med privatniki kar priljubljen...tudi na gradbiščih si med sabo kradejo kot srake...od danes na jutri kupiti vso potrebno orodje je pa kar huda😳       Kot obljubljeno predstavljam Metabo SXE 450 Turbo Tec   SXE 450 TurboTec (600129000) Orbitalni brusilnik | Metabo električnaročna orodja WWW.METABO.COM SXE 450 TurboTec (600129000) Orbitalni brusilnik Metabo - visoka kakovost, zanesljivost in vzdržljivost. Oglejte si Metabo program...   Kot rečeno nekaj posebnega na trgu orbitalnih brusilnikov. Je v bistvu v najvišji zmogljivostni kategoriji,in za razliko od podobnih konkurentov,kateri so pogosto v obliki "konstrukcije kotne brusilke" ali nizkih modelov ala Mirka ponuja tehnično posebnost. Gre za to,da podobni "naj naj"-modeli (Makita,Festool,Bosch,Mirka ipd.) ponujajo le eno velikost nihajnega orbitalnega kroga.Redko in le najbolj dragi modeli ponujajo še t.i.direct drive pogon,kjer motor direktno poganja orbitalni mehanizem. posledica tega so veliko višji obrati krožnika in z tem hitrejši odvzem materiala,a orbitalni nihajni krog ostaja enak. Pri takšnih strojih imaš kot kupec običajno na izbiro nakup stroja z 2,5mm (za fino obbdelavo) ali z 5mm nihajnega kroga (za močnejši odvzem materiala). Tista "direct drive" funkcija pa je odvisno od modela pogosto neuporabna,ker tam nastajajo višje temperature,kar pa hitro uniči "ježka" brusne plošče.   Pri tej Metabo brusilki je pa drugače. Vsaj ne,da bi vedel🙄,a mislim,da tega ne ponuja nuhče🧐. Gre za mehanizem,kjer lahko preklopiš z 2,6mm na 6,2mm nihajnega kroga. Poleg tega pa ta stroj ponuja t.i.Turbo funkcijo,ki premosti regulacijo motorja,in poveča obrate na max. 11.000 obratov/min.,in vseeno "nedirekten" prenos preko elastične drsne spojke iz motorja na ploščo,kar pomeni nižji obrati ob večjih obremenitvah,kar pa je dobro za življensko dobo brusne plošče. Torej vse,kar ponujajo drugi,in še "dva stroja v enem".😃 Je pa res,da je to stroj "klasične" oblike,in da ima seveda "svojo težo"(2,2kg). Torej je namenjen bolj brušenju,kjer nalega na material v ravnini oz. brušenje v vertikali in "nad glavo" hitro predstavlja fizični napor. Je pa stroj izjemno tih in prijeten za delo,ker ne povzroča veliko vibracij ohišja. Zame-tista "ultimativna brusilna mašina",ker "majhnega in lahkega" (Makita BO5010) že imam. Torej Metabo SXE450 TurboTec je stroj,ki je lahko "nežen"za fino obdelavo in če je treba tudi "na pes mater" še preden moraš zagrabiti tračno brusilko. Prav neverjetna pa je mirnost stroja,kar se lepo vidi pri drugem videu,kjer ga tip drži le za kabel (@3:38)😲...odsesavanje prahu v vrečko pa tudi-prav neverjetno (@5:42 naprej)😍   Kupil tukaj👍 za 174,35€ z našim ddv in ptt https://www.baumarkteu.de/metabo-600129000-sxe-450-turbotec-exzenterschleifer-350-w-64151   Dost klobase😅      
    • Imaš prav...a si tudi vprašal   Smo ljudje,ki znamo z alkoholom...so pa ljudje,ki ne znajo z alkoholom. Tam so drugi problemi v ozadju,oz. alkohol tam ni primarni problem. Tam človek zasvojen z alkoholom zaradi drugih problemov vedno znova in znova podleže,in se iz tega ne zna izkopati. Vsaj jaz alkohol razumem kot tist "rahel sunek v hrbet" ko že tako ali tako stojiš na robu prepada in "loviš ravnotežje....ali zaradi nizke samozavesti,samopodobe,izgubljenosti,"tečne babe" doma,travm itd...spisek je neskončen.   Ko si vprašal "do kje" Točno tako. Jaz bi dodal,da je tako dolgo OK,dokler ne vpliva na čisto nikogar drugega...neglede koga!!!....a takrat najbrž ne moremo več govoriti o "pijancih" ampak o takih ki znajo z alkoholom.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.