Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Pri kontrolnem pregledu pod plastično zaščito na motorju sem opazil staljen senzor?

Trenutno motor oz. elektronika ne javi napake vendar pričakujem?

 

Ali je mogoče že kdo od vas to opazil, oz. je že imel težave?

Bral sem malo po tujih forumih in zasledil da je težava pri CX5 sicer nisem siguren če gre za isti senzor. (EXHAUST CMP Senzor)

Naj bi pa za to napako vedeli in jo opravili v 10 letnem garancijskem obdobju( je pa kar nekaj sprenevedanja). (ne vem ali link dela- drugače kopiraj v iskalnik)

 

2013~2016 - Code P2262 question | Mazdas247

 

Če ima kdo kakšen info prosim za pomoč. Ter tudi da preventivno preverite na svojih motorjih.

 

V vsakem primeru pa obiščem servis.

 

IMG_7847.JPG

IMG_7848.JPG

Napisano

Tako kot je Janez rekel, nimam pojma kaj je to - mi je pa stalilo senzor auspuha.

 

Vsekakor bi peljal pogledati k mehaniku - s katerega območja si?

Napisano (urejeno)

Pod št.2 kot si označil so mi že menjali na servisu. ( avto ni dobil obratov in v prostem teku zelo nemirne obrate od 1000 do 25000 obr/min). Menda že 3-ja generacija teh senzorjev. Zamnjali na servisu za 15 min bp.

 

Pod št.1 kot si označil so mi že menjali na servisu. ( avto ni dobil obratov in v prostem teku zelo nemirne obrate od 1000 do 25000 obr/min). Menda že 3-ja generacija teh senzorjev. Zamenjali na servisu za 15 min bp. Sem iz Savinjske.

 

Popravljeno od sebastjan
Napisano (urejeno)

Do sedaj vse kot smo se dogovorili. Korektno. Edino ura je pa draga kot žafran.

Drugače je pa tu tema o napaki in ne servisu. Če te kaj zanima piši na ZS.

Popravljeno od sebastjan
Napisano
pred 1 uro je sebastjan napisal:

Do sedaj vse kot smo se dogovorili. Korektno. Edino ura je pa draga kot žafran.

Drugače je pa tu tema o napaki in ne servisu. Če te kaj zanima piši na ZS.

Hvala, nisem vedel..... 😉

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ja, velika zunanja enota je in lahko ventilator dela na nižjih obratih. Osnovni princip fizike je enostaven, samo kupce moraš prepričati, da se sprijaznijo s tako veliko zunanjo enoto. Načeloma pa ima vsaka malo boljša TČ veliko zunanjo enoto.
    • Kronoterm sem zbral predvsem zaradi tega ker je praktično neslišna. Ko dela na polno je s 4m ne slišiš.
    • To sem tudi jaz. Za mene to pomeni nekje 23 do 24°C. Vlaga se giblje pa okrog 45 do 55%, kar je idealno. Seveda vsakemu paše drugačna temperatura, samo hotel sem povedati, da imeti 20°C v bajti pomeni čisto drugo porabo kot imeti 24°C. Mene začne pri 22°C zebsti, pri 25°C je pa že vroče. Ko kurim kamin, moram okna odpreti in je to to. Kar pa omenjaš so ventilacijske izgube objekta (kar se izgubi s prezračevanjem, pa naj bo prisilno ali pa kje piha čez kakšne špranje), ki so del celotnih izgub, ki so sestavljene še iz transmisijskih (kar se izgubi preko ovoja objekta). Načeloma sem tole tematiko kar dobro pokril, ko sem izbiral TČ. Takrat sem se kar poglobil v gradbeno fiziko in naredil preračune toplotnih izgub objekta sam.
    • Ne,mišljena je zračna vlaga,ki se pojavlja v hišah brez primernega zračenja in mora biti praviloma konstantno med min.45% in 65% vlage.Manj kot je vlage v prostoru nižja je lahko temperatura v prostoru za ugoden občutek.
    • Ne se izgovarjat na nas "z doline doma"....
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.