Skoči na vsebino

Orodje (poceni vs. drago, “noname” vs. brand name)


Janez007

Priporočeno sporočilo

dne 31. 12. 2023 ob 3:36 je skritikrt napisal:

🙄🤔😂

... ... ... ...

Bom ugibal🙄...v desni je štemarica...v levi pa npr. garnitura svedrov ipd.

Da vidimo,če sem uganil😃

 

...😂🙄

IMG_20231207_111500.jpg

 

IMG_20231230_190017.jpg

IMG_20231227_104419.jpg

IMG_20231207_112024.jpg

IMG_20231207_084725.jpg

IMG_20231230_185920.jpg

IMG_20231220_131847.jpg

IMG_20231207_084331.jpg

IMG_20231227_112708.jpg

IMG_20231215_134630.jpg

IMG_20231215_134700.jpg

IMG_20231227_104519.jpg

IMG_20231227_104503.jpg

 

Zgrešil.

V prvi je original Makita vrtalni stroj iz Kitajske:

 

IMG_20240118_185218754.jpg

 

V drugi je original vbodna žaga iz Romunije:

 

IMG_20240118_185112785.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Slivka napisal:

 

Zgrešil.

V prvi je original Makita vrtalni stroj iz Kitajske:

 

IMG_20240118_185218754.jpg

 

V drugi je original vbodna žaga iz Romunije:

 

IMG_20240118_185112785.jpg

Sicer z tem (kitajska ali romunija) ni čisto nič narobe,ker če je kvalitetna firma,kar Makita vsekakor je,je v tem primeru možno celo boljše razmerje med doblejenim za denar.

Pač niso vsi tako "počeni" kot jaz.

Oba sta odlična stroja,zelo solidno narejena-pohvale za nakup😃👍 

 

Vrtalnik je z izjemo absolutnih profi strojev (posebne izvedenke mislim) v špici pri Makiti...vbodna je srednja klasa,a vseeno boljša izvedenka,ker slabše imajo plehnato drsno nogo,ta tvoja pa ima ALU-gus nogo+privijačeno plehnato ploščo. To je veliko bolje,ker cenene plehnate plošče se z časom upognejo (tisti sprednji del,kjer žaga), in sama žaga ne nalega plosko na površino...in ko jo rineš naprej se zamaje naprej in začne skakati kot podivjani osel...dobro si kupil👍 

 

Če boš pa kdaj iskal prav Made in Germany ali Made in Japan...

Npr. podobne bormašine ima Metabo modele SBE780-2 in višje,ki so res vrhunski profi modeli Made in Germany...pri Makiti so to le res "posebni" in deloma že res "legendarni" stroji,katere pa še danes delajo na japonskem...npr. Makita  9924DB res legendarni tračni brusilni stroj,kateri je še vedno tako priljubljen,da ga še kar delajo-lih zase gledam,samo je "suša v denarnici"🥺...totalno simpl konstruiran in res skoraj neuničljiv....če kaj takega iščeš,zna Makita biti prava zakladnica.

Moram pa Makito tudi drugače pohvaliti-sem tudi že o tem pisal-vse živo od rezervnih deliv se dobi,tako da si lahko dolga leta miren,pol pa ne glede al Made in China al kaj.

Svetujem pa,da si iz neta potegnes listo z rezervnimi deli in eksplozijsko risbo...dobiš komot...sprintaš za kasneje,če rabiš ščetke,kak ležaj ipd...lažje najdeš po kataloških stevilkah,in glede na to,da je pri nas v Lj. Makitin centralno skladišče za vzhodnjo evropo-vse boš dobil👍 

 

Še nekaj v zvezi z klasičnimi "vibracijskimi" udarnimi vrtalniki.

Res je,da pnevmatska kladiva zmorejo večjo udarno moč,in da hitreje izvrta luknjo,a kljub temu sem tudi jaz še zmeraj pristaš klasičnih dvohitrostnih vrtalnikov na vibracijo.

Gre mi pa predvsem za natančnost izvrtane luknje,ker tak vrtalnik ne "opleta" tako kot to počnejo vrtalna kladiva...seveda pa vse pod pogojem kvalitetnih svedrov...z Alpen-om imam tukaj dobre izkušnje.

Tudi,kar se vrtanja v keramiko tiče,so taki vrtalniki mnogo boljši...počasi in previdno z gasom in ne boš ploščico uničil....je pa res,da pri kakem granitu lahko samo pozabiš,ker boš z samo eno luknjo unicil sveder...za to pa je fajn imeti vse😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako na brzino nekaj izbrskal "Made in Germany"

 

Primerljiva najcenejša že "nemška" Metabo bormašinca.

141,98€ z našim DDV in ptt v SLO...pri nas pa je najceneje 172€ brez ptt pri Shoppsteru.

 

In malce dražja,močnejša in že z VTC-elektroniko!

177,98€😲 z ptt v SLO...pri nas je najceneje 244€ pr Shoppsteru brez ptt.

 

Če koga zanima,kaj je to VTC-elektronika.

T.i. "vario-tacho-constamatic" je konstant-elektronika z tahogeneratorjem.

Ta bormašina mora imeti močnejši motor,kot pa je navedena njegova nazivna moč,zato imajo to elektroniko le najmočnejši stroji.

Ta elektronika ti zagotavlja konstantne nastavljene obrate ne glede na obremenitev.

Običajno je moč motorja take 1000W bormašine pri cca. 1400W,kar pomeni,da bi moral z njo res živalsko ravnati,da bi jo spravil v zadrego....pa ne bom omenjal,da obstajajo še močnejše😉

Fajn pa je ta elektronika pri vrtanjih,kjer z padanjem obratov rado začne "trgati" material,oz same dimenzije svedra zahtevajo nižje obrate (npr. večji forstnerji in svedri za kovino večjih premerov). Tak stroj v stojalu zmore zelo zahtevna vrtanja v kovino,kjer se marsikateri drugi stroj samo "polula v hlače".

...glava Röhm,preklop levo/desno-najboljše kar je možno-direkt na komutatorju,varnostna sklopka,nastavek za bit direkt v gredi...za ta cvenk je to "raketa".

Tukaj ima Metabo tradicijo zapisano v ime Metabo-Metallbohrdreher (vrtalnik za kovino)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je skritikrt napisal:

Sicer z tem (kitajska ali romunija) ni čisto nič narobe,ker če je kvalitetna firma,kar Makita vsekakor je,... ... ...

... ... ...

... ... ...

... ... ...

 

Škoda, da Ferrarijev ne delajo v Romuniji ali na Kitajskem, bi si ga mogoče še jaz lahko privoščil...

 

Če nekaj plačam (dobro, tole je prinesel Božiček, ma vemo, od kod je vzel denar...) kot Japonsko, potem bi rad, da je Japonsko in ne Kitajsko. Če ti vzameš flašo Jägermeisterja, pričakuješ, da je notri Jägermeister ne pa nek zvarek, ki ga sosedova tašča vari v kleti...

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Slivka napisal:

 

Škoda, da Ferrarijev ne delajo v Romuniji ali na Kitajskem, bi si ga mogoče še jaz lahko privoščil...

 

Če nekaj plačam (dobro, tole je prinesel Božiček, ma vemo, od kod je vzel denar...) kot Japonsko, potem bi rad, da je Japonsko in ne Kitajsko. Če ti vzameš flašo Jägermeisterja, pričakuješ, da je notri Jägermeister ne pa nek zvarek, ki ga sosedova tašča vari v kleti...

Ne drži!

Ker Makita ni Ferrari med orodjem...to sta,če gledamo "bormašine" prej Metabo in Fein. Makita tukaj še vedno dela določene modele,ki jih zahteva obrt in industrija,a za DIY in ostale pa pri njih ne boš našel Made in Japan.

Sem pa napisal-če se spoznaš,in znaš poiskati,zna Makita vseeno biti "zakladnica" izredno kvalitetnega orodja.

Če bi se božiček pred nakupom malo pozanimal,bi kupil nekaj takega,kot sem objavil zgoraj (Metabo)...ali pa,če bi strogo le "japonca",bi mogoče našel to "staro legendo"👍

WWW.AMAZON.DE

 

Konstrukcijsko še iz pred 80-ih let,ko je Makita res delala skoraj neuničljive stroje...a stane več kot je božiček dal za bormašino in žago skupaj-325€ z našim ddv in free Shippingom-za moje pojme izredno lepa cena,ker ima tisto,kar božičkovi stroji nimajo...3x lahko ugibaš kaj.

V primerjavi z Metabojevimi-je "švoh",a po svoje vseeno-izjemen nakup.

 

Še opozorilo za tiste,ki kupujejo zunaj-pri Metabo nima veze,kje si kupil-zmeraj lahko registriraš za 3-letno garancijo,pri Makiti to ni možno-le za stroje kupljene pri nas,lahko registriraš...skratka vprašanje tega,ali ti je razlika v ceni vredna tistih dve leti dodatne garancije ali ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kompletirano...vzel še dodatna dva rezervna Philips Bit-a,k je bila ista PTT,pa za tistih okroglih 10€🙄...se ne mislim kdaj kasneje "jebati" z še enim naročilom...sem pač tak,da razne ščetke,jermene ipd. rad imam takoj pri roki,ne pa,ko je stroj že star,pa ne dobiš,ali pa je pribita cena...
Sedaj pa samo še vijake na traku čakam...naročil 4 pakete po 1000kom. od Makite,k Fermacellovih na traku ne morem dobiti,k bi moral biti privatnik...pri nas jih pa tako ali tako ni šanse dobiti-sem klical v Kalcer,in ne mislijo naročati tako majhno količino samo za enega "usekanca"🥺..ma je po moje itak isto sranje...pač Makitina verzija za Fermacellove gips-vlaknene plošče....pride ko pride🙄

Cena: Metabo Speed Fix 57 z dvemi bit-i + dodatna dva bit-a pri Rubart.de 117,44€

Sedaj pa res ne gre več bolje...sam k noče samo delati😄

IMG_20240123_122635.jpg

IMG_20240123_123404.jpg

IMG_20240123_130650.jpg

IMG_20240123_130710.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
dne 31. 12. 2023 ob 20:22 je FuManchu napisal:

Jaz sem tud tako lahko iskal. Tiste po 40kg odpadejo za moje pojme. 

Druge kot aluminijaste niso pod 35kg.

Kaj pa uporaba?

 

En mojster mi trdi, da se bo ALU prej ko slej zvila, če ne bo teren spodaj ravna podlaga. Da aluminij ne bo zdržal in ga bo počasi zvijalo na tlakovcih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je godlike napisal:

Kaj pa uporaba?

 

En mojster mi trdi, da se bo ALU prej ko slej zvila, če ne bo teren spodaj ravna podlaga. Da aluminij ne bo zdržal in ga bo počasi zvijalo na tlakovcih.

Naj pride "majstr" pogledat mojo pa bo videl koliko je zvita😁

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tvojo sem pisal in je nimajo več. Tvoja je 1,75T ali nekaj takega, 2000 je v drugih enotah.

 

Našel sem pa to Winntec 2T ALU:

WWW.ORODJE-ZABJEK.SI

- majhna zasnova v kombinaciji s tehnologijo TURBO LIFTER - PU kolesa zmanjšujejo hrup in morebitne poškodbe tal - nizka višina 86 mm in...

Obstaja še težja a cenejša alternativa:

WWW.ORODJE-ZABJEK.SI

Izjemno nizek profil v kombinaciji s tehnologijo "turbo dvigalo" Kromirana ročica in toplotno obdelani cilindri črpalkeTehnični podatki:...

 

 

Oziroma majn robustna in lažja kovinska, namenjena domačim mojstrom

WWW.ORODJE-ZABJEK.SI

Izjemno nizek profil v kombinaciji s tehnologijo "turbo dvigalo" Kromirana ročica in toplotno obdelani cilindri črpalke. Širina = 340 mm...

 

V vsakem primeru, bom pa vzel to zraven:

WWW.ORODJE-ZABJEK.SI

- LIFTPAD pomaga pri varnem dvigovanju in zmanjša tveganje za poškodbe šasije vozila - kompatibilno z večino krokodil dvigalkami -...

 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 19. 2. 2024 ob 21:39 je godlike napisal:

Če bo in ko bo prišlo k hiši, bo nekaj boljše kot ali express. Nikakor se ne morem pripravit, da bi tam kaj naročil. Sem že se kdaj razpisal.

Bom tukaj nadaljeval,da ne bom nasmetil temo.

 

Rad bi samo izrazil mnenje,da ni vse "sranje",kar je na Aliexpressu,Banggoodu itd.

 

Sem že pisal v tej temi o teh stvareh,in o Einhellu,Parkside-u itd.

Tokrat pa nekaj "cvetk" z Aliexpressa.

 

Za moje opravičilo za nakup tistih crimp klešč,bom omenil,da sem jih sprva kupil le za crimpanje usnjene vrvice za projekt izdelave več ovratnih vrvic za očala.

In so se tako dobro odnesle,da sem jih preizkusil tudi za prvozno namen-za ulke na kablih...in glej,glej-dela BP.

Seveda še vedno večinoma uporabljam tiste stare Uniorove,a če je kje "na knap",in mora tulka biti čim manjšega preseka,vzamem te Aliexpressove,ker Uniorove naredijo tulko z U-presekom....Ultimativne Knipexove,ki pa stisnejo na kvadratni fi,so pa hitro 150-200€

WWW.KNIPEX.COM

 

Skratka spet glede na cvenk in kaj potrebuješ.

 

Moram pa tudi omeniti,da tudi Aliexpress ali Banggood znata kdaj zelo pozitivno presenetiti.

Bom omenil nekaj nakupov,kjer praktično ni alternative.

 

WWW.ALIEXPRESS.COM

Poravnalni rezkar fi 51,5mm z gredjo 1/2" takrat leta 2020 za 4,28€ in Free Shipping (glej prvo sliko-naročil 2kom....in kasneje najmanj še 6😄)

Kako pa stvar dela,ste pa že videli nekaj strani nazaj,ko sem objavil sliko,ko sem poravnaval hrastovo tnalo z obeh strani.

Kaj takega npr. od CMTja....lahko samo pozabiš.

Druga slika-kalibrator in vzmet za Pex-al-Pex cevi-lih sedaj orng uporabljam...malce "dražje",a profi roba...pri nas za ta cvenk dobiš "plastik-fantastik...

Seveda je šla cena nenormalno gor tudi pr kitajčku

WWW.ALIEXPRESS.COM

 

WWW.ALIEXPRESS.COM

 

Tretja slika lepilni rezkar in poravnalni rezkar fi-85mm😲...res nenormalni rezkar za velike površine-mize ipd...cena za kom. glej na sliki desno-8,66€ in free Shipping.

Normalno,da ni to za obrtniško ali industrijsko rabo...kupil še enega...tudi lepilnega...pa mislim,da ne rabimo debatirati o čem takem od kake renomirane firme.

Seveda so tudi tu šle cene krepko gor...danes takšen stane 20,73€

https://www.aliexpress.com/item/4000387228569.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.1113.37585c5fSi79Vu

 

Lepilni pa...samo glej

WWW.ALIEXPRESS.COM

 

Četrta slika-"cik-cak" lepilni rezkar,tudi noooora cena-kupil dva...pa ne bom več nakladal,razen,da takšnega rezkarja sploh ni mogoče dobiti,vsaj CMT ga za klasične nadrezkarje sploh ne izdeluje...pri Festoolu ga tudi ni itd...in tudi če bi ga imeli...lahko samo pozabiš.

Sem kasneje kupil še dva,tako da me boli pimpek.😅

 

In še zadnja slika-magnetne šablone za nastavitev nožev poravnalke-debelinke.

WWW.TOBI.SI

Magnetische Messereinstellung Gerät - RPPSJ - Hobelmachinen - Magnetische Hobelmesser Einstellung Gerät

 Malce znižali ceno,ker so pogruntali,da folk ni neumen...zunaj pa še kar "molzejo rajo"...je takoj 50€+

 

Capture.jpg

Capture1.jpg

Capture3.jpg

Capture4.jpg

Capture5.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Bom tukaj nadaljeval,da ne bom nasmetil temo.

 

Rad bi samo izrazil mnenje,da ni vse "sranje",kar je na Aliexpressu,Banggoodu itd.

Ne gre se za to. Sem že parkrat zapisal tukaj gor.

 

Izogibam se kitajsko kitajskim firmam in izdelkom. Če imam možnost, ne kupim sploh izdelka, tudi če je od poznane firme.

Sem mnenja, da si s tem uničujemo lastno celino. Ker se vsa proizvodnja ali ven seli ali že prihajajo kitajske firme.

 

Imel sem Sony telefone, ker niso bli tam narejeni, sedaj imam Samsunge.

 

Žal je grafična tam narejena, plata AsRockova pa ni. Pogledam kar nekaj slik in posnetkov, da najdem državo proizvodnje.

 

Taka je moja odločitev, večini je čudna. Pa me niti ne gane.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imaš prav...vse.

A če npr. pogledaš za tisto kafemašino,k sem jo naročil online (glej temo bela tehnika)...kupil za 98€,na Bosch uradni strani cena 130€...pri nas pa prodajajo za 200€,če jo sploh dobiš.

Tisti rezkarji...tu so razlike v ceni za več kot faktor 10!!!...pa,da ne boš mislil,kje so narejeni npr. Bosch-ovi...vse od čajniza.

In če spremljaš to temo,veš,da mi ni žal denarja za kvaliteto...a enkrat je konec pri denarju.

Jaz iščem vrednost za cvenk...in ne rečem-tudi npr. CMT kupujem...a kot rečeno-če je v nerazumne višave pribita cena...pol je konec z veseljem,ker tega se ne grem.

  • Všeč 1
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem videl kafe mašino. Zelo dosti robe pride križem kraže iz EU k meni. Tako je tudi prav, nisva kriva midva, da je ista roba pri nas dražja.

 

Seveda sem za svoje pricipe pripravljen na določeno razliko, ne moreš z glavo skozi zid.

 

Vidim da bi lahko na piru midva bluzla cel večer.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je godlike napisal:

Vidim da bi lahko na piru midva bluzla cel večer.

Tudi o...piru😆😃👍 

 

Na žalost nas vse "nategujejo"...tako ali drugače...in vsak po svoje krmari,kolikor se pač da...

 

Kar se tistih rezkarjev tiče...bi lahko kar pozabil na ta hoby,če bi se odločil kontra kitajcem...

Tudi en primer...če si kaj spremljal Hifi temo...tiste zvočnike,k jih imam....elektronika za subwoofer...vsa serija Made in Germany,elektronika od subwooferja pa Made in China...praktično ne obstaja več,da ni "čajniz" pri takih proizvodih...in dejansko nimaš izbire...žal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede rezkarjev. Saj pa sva prej rekla, da pač zavedno kje grešiva, ker je prevelika razlika.

 

Za zvočnike pa bom rekel tak. Vezje je kitajsko, dobila pa je denar nemška firma in nemci so dokončali. Torej si 2x zmagal proti temu, kot da bi kupil ling long firmo.

 

Saj pa nisem Don Kihot, da bi utopično verjel, da brez njih gre. Samo pač delež, ki gre njim zmanjšujem.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je skritikrt napisal:

Tudi o...piru😆😃👍 

 

Na žalost nas vse "nategujejo"...tako ali drugače...in vsak po svoje krmari,kolikor se pač da...

 

Kar se tistih rezkarjev tiče...bi lahko kar pozabil na ta hoby,če bi se odločil kontra kitajcem...

Tudi en primer...če si kaj spremljal Hifi temo...tiste zvočnike,k jih imam....elektronika za subwoofer...vsa serija Made in Germany,elektronika od subwooferja pa Made in China...praktično ne obstaja več,da ni "čajniz" pri takih proizvodih...in dejansko nimaš izbire...žal.

Jaz imam rezkarje za pol- profesijo in nisem še kupil kitajskega rezkarja. Vse imam  od CMT ali eventualno Bosch. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka tako se kupuje Makita orodje....ukradel za 30€😆😃👍 

 

WWW.BOLHA.COM

Makita 9924DB: tračni brusilnik, velikost traku 76 x 610 mm, 850 W, 40 Makita 9924DB: tračni brusilnik, velikost traku...

 

Dela...in izgleda,da sploh ni bil veliko uporabljen...samo pač star je,umazan...rabi novo vrečko,novo grafitno ploščo...eventuelno ščetke in gasa naprej.

Seveda ga bom totalno razstavil in restavriral...po potrebi zamenjal ležaje.

Ima neoriginalen kabel...je tip očitno sam zamenjal,da lahko proda kot delujoče...k tip očitno polno krame prodaja...vprašanje,od kje ga je imel....malce šlampasto "na brzino" sestavil,a najvažneje-nič počenega ali zlomljenega...🧐

Je takoj vklopil,da sem videl,da dela BP..."evo ti 30€" in hvala lepa😃 

Za tiste,ki se ne spoznajo-narejen kot tank,skoraj neuničljiv,masiven za popi...,Made in Japan,z komplet krogljično ležajeno konstrukcijo in posebnostjo med tračnimi brusilniki...zmore zelo širok premik traku levo-desno,in zmore trake 76x610, kot tudi brusne trake širine 100mm.

Za malenkost močnejsim,a tudi malce manj fleksibilnim. modelom 9901 najlegendarnejši tračni brusilnik sploh....nov je takoj 250€+...da-še zmeraj ga izdelujejo....rabljeni na eBayu v slabšem stanju pa so takoj 200€+...pač folk ve,kaj prodaja...ta,od katerega sem jaz kupil,pa očitno ni vedel😄 

 

dne 22. 2. 2024 ob 16:52 je Alex napisal:

Jaz imam rezkarje za pol- profesijo in nisem še kupil kitajskega rezkarja. Vse imam  od CMT ali eventualno Bosch. 

 

Tudi jaz...še posebaj,ko gre za preciznost,se tako odločam...utorni,ipd...skratka "enostavni" rezkarji niso tak problem...ko pa gledaš lamelne,lepilne in druge komplicirane...je čisto druga pesem že samo za to,ker jih sploh ne dobiš...mi smo v Evropi,USA je pa tukaj "drugo vesolje"...pri takih rezkarjih si hitro na 100€ ali celo več za kom...tu pa se hitro neha hec,k če rabiš več različnih,si hitro na "jurja"...in tako si pač pri odločitvi,ali boš imel,ali pa sploh ne boš imel....žal🥺

IMG_20240301_132339.jpg

IMG_20240301_132328.jpg

IMG_20240301_132405.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.