Skoči na vsebino

Poplave 2023


Jest

Priporočeno sporočilo

Vipava, Ajd in okolica toča kake 20min nazaj, ponekod majn ponekod pa zelo velika. Prišlo se spadal ko munjeno in hitro šlo mimo.

 

Slika iz Ajdovščine

image.jpeg

Popravljeno od Tilen5
  • Žalosten 3
  • Ni všeč 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ko neha padati dež,pridejo očistiti odtok našega "slavnega" Zaloškega podvoza....da bi pa sproti čistili-ne to pa ne...mora poplaviti,pol se pa zganejo👎

IMG_20230829_123137.jpg

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je skritikrt napisal:

In ko neha padati dež,pridejo očistiti odtok našega "slavnega" Zaloškega podvoza....da bi pa sproti čistili-ne to pa ne...mora poplaviti,pol se pa zganejo👎

 

 

Zakaj jim pa nisi šel povedat?

  • Všeč 1
  • Haha 2

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa sem mnenja, da se vseh zalitih podvozov, kleti, itd ne da vedno preprečiti (s čiščenjem kanalov, nasipi,...). Enostavno sistema odvodnjavanja ne moreš dimenzionirati za zelo redke primere izjemnih nalivov, to je 100 ali 500 letnih vod, ker bi bilo to neracionalno in predrago. Tako kot si naša družba ne more privoščiti socialnega nadstandardnega zdravstvenega sistema, ki bi vse obolele takoj obravnaval po najvišjih standardih. Ali kot na primer ogrevalnega sistema stanovanje tudi ne dimenzioniramo na morebitnih zunanjih -30 stopinj, ampak samo na -12, če se ne motim. Ali recimo ne opremimo in imamo v pripravljenosti zimsko službo, ki bi v 15 minutah splužila vse slovenske ceste tudi v snežnem metežu, ki se zgodi 1x na 10 let.

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta podvoz in tisti v polju je drugačen...ko je bilo pol države pod vodo,je bil suh,ker je bilo 2-3 tedne pred tem veliko dežja...par dni zapored skoz dež...in ko ga je zalilo,so ocistili,in ob "vesoljnem potopu je bil prevozen...samo čistit je treba,in to redno...samo,dokler ni zalito,ne pride nihče,k "ni potrebe"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Janez007 napisal:

... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Ali recimo ne opremimo in imamo v pripravljenosti zimsko službo, ki bi v 15 minutah splužila vse slovenske ceste tudi v snežnem metežu, ki se zgodi 1x na 10 let.

 

 

Naše zimske službe niso pripravljene niti na rahlo sneženje, ki se zgodi vsako leto nekajkrat... 

 

 

 

Ampak, ja, v bistvu imaš prav. Na ekstreme se je težko pripraviti. Vseeno pa se lahko uredijo stvari tam, kjer je vsakih nekaj let poplava. Sam poznam nekoga, ki živi nekje na barju in mi vsakih nekaj let joka, da se po kleti vozi s čolnom in da kakšna je država, da ne uredi protipoplavne zaščite.

Ko sem mu enkrat omenil, da to je pa res in da mu ne bi smeli izdati gradbenega dovoljenja na poplavnem področju, mi je pa odgovoril, da se z mano ne da normalno pogovarjat...

Kasneje sem mu rekel, naj naredi na kletnih oknih kakšne svetlobne kanale toliko višje, da mu ne zalije v klet, pa je bil odgovor, da kako bo pa to izgledalo, kot podmornica s periskopi in da bo zelo kvarilo videz hiše in da se mi vidi, da sem iz periferije (kjerkoli že to je, je zgrešil. Jaz sem s podeželja doma) in je zame vrhunec estetike blaten traktor...

 

Kar je najhuje: še vedno mi vsakih nekaj let potoži, da mu je zalilo klet...

  • Všeč 2
  • Haha 3
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom rekel še nekaj drugega...ko mi "bukseljni" nakladajo,kako so hude podnebne spremembe,in kako je vse zaradi CO2 in vpliv človeka itd...

Pa jaz nazaj komentiram-vprašam....kaj misliš npr. zasavje...kako pa je nastalo...a iz tal so se dvignili hribi okoli reke?

 

Zmeraj rečem,da naj malo sive celice "zaženejo"...zmeraj so bili nalivi,plazovi,povodnje in "vesoljni potopi"...le človek rine,kjer "ni pametno",in se je navadil "komoditete"...človeštvo se je zmeraj "borilo" z naravo,in vseeno rinlo k obrežjem rek,ker je pač tako najlažje imeti vodo "pri roki"....naravi je pa vseeno....

 

V našem primeru-območje,ki je v bistvu veliko višje glede na vodostaj Ljubljanice,pa je dobesedno sramota za "opankarja",da se to dogaja,kar se...kot sem že napisal-le plačevati je treba,kar nam zaračunavajo,in redno čistiti in vzdrževati,pa bi bilo ...tudi v ostalih krajih po naši domovini bi bilo drugače,če bi se skrbelo za vodotoke,mokrišča itd......tako,k pa kradejo,je pa to,kar je....folk pa še zmeraj neumen na volitve in referendume sebi pljuvati v skledo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, sem vedel da je za naliv kriv Janko z Viča.😎

 

Drugač pa, kdor živi na barju oziroma zraven rek je za zalitje kleti dovolj čist navadna podtalnica, če ni klet narejena skoraj kot trup od čolna. Tapametni, ki smo na takih koncih, nimamo kleti in imamo raje hiše še kakšnih 30 cm dvignjene. Tko pač je, če hočeš bit 99,9% varen. Ostali, ki so bili pa "brihtni preveč" se pa hodujejo vsakič, ko je mal hujši naliv pa jih vseeno ne izuči in so še vedno jezni na Župankoviča, ker jim ni zrihtal gumjastih škornjev., kot so se hudovali prebivalci barja pred ene 13 leti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.RTVSLO.SI

V številnih podjetjih, ki so jih prizadele poplave, predvsem na Koroškem in v Savinjski dolini, še vedno niso...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zaloški podvoz 4 ure po nalivu...pa so že "kao pucali"....pa očitno neuspešno.

Ni čudno...trava pa je pokošena...pa jo nihče ne pomete...se na cestišču posuši,z dežjem v kanaleto...+ še ostala umazanija,in ko je naliv-"stara pesem"🤨👎

IMG_20230914_185644.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.