Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Živ,

 

danes zjutrej pri teh -10 -15 sem opazu, da mi po 20min 20km zelo lagane vožnje ECT ne pride čez 75°C. Če je klanec dol in dol z gasa, mi pade pod 70, pa pol spet vrne nazaj na 75 na ravnini.

 

Kolkr vem, mora ECT prit do 90 in tam ostat.

 

Če kdo kej več ve, a je to normaln za Skyactiv dizle, pri VW TDI se mi dost hitrej segreje na delovno in nima nekih padcev.

Napisano

Če se ti to dogaja, je težava v termostatu... Bo potrebna menjava.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Napisano

Ok, thx. Danes opazu, da ne gre čez 75. Sem mislu da ma težave zaradi -15°C. Kt je bla zunanja okrog 0°, mi je sicer ECT šel na 86, ampak mi je na klancih padal na 77. Nisem prej pomislil na termostat, ker piha mi v kabino še zmer čist lepo toplo, pa tud 86° še ni blo neke skrbi. Mogoče kdo spremlja ECT, kolk ma normalen padec na klancu?

Napisano (urejeno)

Jaz sicer tega ne spremljam tako podrobno, ampak ko sem opazil, da mi je kazalec temperature padel, če sem spustil gas, sem vedel, da je potrebno termostat zamenjat.

Mogoče bo lahko kdo, ki je bolj podučen in izkušen, povedal če je takole pravilno, ampak jaz mislim, da se temperatura ne bi smela znižati, ko se spustiš po klancu dol...

 

Še tole, pri moji M6 gre temperatura do 99°-100°, potem pa se vklopi ventilator.

Popravljeno od x-layer

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Napisano

Jaz sem imel isto na modri MX-5, je temperatura padala in nikoli šla na 86°C. Termostat je bil v odprtem položaju in za zamenjati.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Sej če neb mel OBDja niti neb vedu, ker tale Mazda6 ma sam modro lučko za hladen motor.

 

Men tkorekoč ne gre čez 86°C s parimi izjemami k so šle do 90. Mi pa na klancu dol začne takoj padat in pade zih za nekih 8°. Že če spustim gas, gre dol za par stopinj. Govorim za temp. okrog nule al pa nekej čez, če je pa 10 pod nulo, pa zgleda ne pride niti na 80. 

 

Zgleda bo res termostat, je pa tud res da topla ventilacija mi dela brezhibno. ECT mi pa pada tud če mam izklopljen gretje, tko da to ga zgleda ne mot.

 

 

Napisano

Menjaj pa potem poročaj, mislim da je "delovna" temperatura tam nad 90°, verjetno nekje med 95° in 100°.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Napisano

Ma če ma kdo možnost in voljo, da prever ECT pr hladni vožnji na 2.2 Skyactivu, bi imel že kr nekej za primerjavo. Termostat ni lih drag, sam dela z menjavo je pa kr nekej, da bi na koncu ugotovil, da so to normalne temperature za ta motor.

 

Se mi pa zdi, da bi se tud na -15° motor v 20km naizi vožnje moral ogret na delovno temp., pa da na spustih brez gasa ne bi smel past za tok.

 

Po drugi strani, kdo sploh v nulo razume te Skyactive 2.2 😉

Napisano (urejeno)

Stroj moje M6 2,2 Skyactive s 175 konji se praviloma segreje na 85°C, pri nizkih temperaturah kot so aktualne morda kaka stopinja manj. Pri vožnji navzol po klancu pade na 79°C. Podobne temperature ima motor tudi poleti pri višjih zunanjih* temperaturah, morda kakšni 2 stopinji več, nič bistvene razlike.  Kakšna stopinja zraven pa pride  pri vleki prikolice ali DPF regeneraciji  - predvsem poleti. Tudi sam sem imel pomisleke, da je s termostatom kaj narobe, ampak bi naj po besedah mehanika za ta motor delovna temperatura okoli 85°C bila čistvu vredu. Je pa res da na 70°C meni temperatura ni še nikoli padla v opisani sistuaciji.

Popravljeno od Max206
Napisano
Pred eno uro je NevLado napisal:

Mazdini skyactiv motorji delajo pri hladnejših temperaturah kot nemški motorji.

 

Ja, ampak da temperatura pada, je ponavadi znak okvarjenega termostata.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Pri večini avtov ja.

 

Smo meli 2.0 PSA, pri -20°C vozil 18km. Kazalec za temperaturo je trznil na 1km odkseku kjer je 90 omejitev in padel potem dol. Do doma se pri vožnji 50-70 ni več pomaknil nikamor.

 

To je bilo 15 let nazaj. Trenutni lastnik je lani menjal termostat komaj. Ker je poleti začel kazal nihat.

 

Če imaš pa športno varianto, M3, i20n pa temperatura niha. Ker so delani za zlorabo. Lahko posnamem. Ko je voda 90-95 pohodim gas in bo padla v par sekundah na 85-88.

Napisano
pred 3 urami je Max206 napisal:

Stroj moje M6 2,2 Skyactive s 175 konji se praviloma segreje na 85°C, pri nizkih temperaturah kot so aktualne morda kaka stopinja manj. Pri vožnji navzol po klancu pade na 79°C. Podobne temperature ima motor tudi poleti pri višjih zunanjih* temperaturah, morda kakšni 2 stopinji več, nič bistvene razlike.  Kakšna stopinja zraven pa pride  pri vleki prikolice ali DPF regeneraciji  - predvsem poleti. Tudi sam sem imel pomisleke, da je s termostatom kaj narobe, ampak bi naj po besedah mehanika za ta motor delovna temperatura okoli 85°C bila čistvu vredu. Je pa res da na 70°C meni temperatura ni še nikoli padla v opisani sistuaciji.

Hvala za info. Pol je večji del tud pri men isto. Do zdaj sem mel okrog 85, na spustih pade sicer loh do 77. Mi tud konsistentno pada za par stopinj ko grem dol z gasa, kar bi loh bla strategija ecu-ja - in se tud lepo poveže s temi klanci.

 

To mučenje dons zjutri pri 75 pa pol padec pod 70 je pa že mal izven optimalnega delovanja.

 

Bom poskusu še cevi hladilnika pošlatat preden se segreje na delovno temperaturo, če ga res odpre pri 82, morjo bit hladne.

Napisano

Če je termostat pokvarjen ti tudi kabino začne dosti kasneje greti! 

Napisano

Pa tudi za sam motor ni ravno najbolje, tudi, če je v odprtem položaju (v zaprtem sploh ni uredu :D

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 9 urami je g.Wankel napisal:

Pa tudi za sam motor ni ravno najbolje, tudi, če je v odprtem položaju (v zaprtem sploh ni uredu :D

Ni strahu, da bi termostat ostal zaprt, ker je narejen "trotlziher" - ko začne odpovedovati je predolgo ali pa vedno odprt...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Napisano (urejeno)

Sem sprobal je zgornja cev hladilnika pri 58° ECT že kr fajn gorka, tko da zgleda termostat spušča naprej že pred 82°C. Sam upam da je to tud pri Skyactivih zanesljiv test odprtega termostata in ne neka mazdina strategija.

 

Se mi je pa dons "normalno" segrel na 85°, s tem da je rabu nekih 10km.

Popravljeno od janB
Napisano (urejeno)

Jaz mam na i20n 12km, 65°C, pri zunanji -4°C.

Je pa res, da nad 50°C greje pridno kabino.

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 10 minutami je janB napisal:

Sem sprobal je zgornja cev hladilnika pri 58° ECT že kr fajn gorka, tko da zgleda termostat spušča naprej že pred 82°C. Sam upam da je to tud pri Skyactivih zanesljiv test odprtega termostata in ne neka mazdina strategija.

 

Se mi je pa dons "normalno" segrel na 85°, s tem da je rabu nekih 10km.

No, saj to je verjetno tvoj "problem". Termostat se prehitro odpre ali pa je vedno odprt in potem hladilna tekočina kroži čez hladilnik. Kar pa ne bi smela, najprej bi morala krožiti samo v motorju, da se motor čim hitreje segreje na delovno temperaturo potem pa bi se moral pri predvideni temperaturi termostat odpreti...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Napisano
pred 2 urama je janB napisal:

Sem sprobal je zgornja cev hladilnika pri 58° ECT že kr fajn gorka, tko da zgleda termostat spušča naprej že pred 82°C. Sam upam da je to tud pri Skyactivih zanesljiv test odprtega termostata in ne neka mazdina strategija.

 

Se mi je pa dons "normalno" segrel na 85°, s tem da je rabu nekih 10km.

Mislim, da ni težko poklicat na servis in jih vprašat, če je to normalno za tvoj motor pri tej zimi.... :whatever:

Napisano (urejeno)

Mi vsi smo pozabili kaj je prava zima. In smo presenečeni, ker stvari pri dodatnih -15 stopinj delujejo nekoliko drugače. 

 

Nam je včeraj pri -15 stopinj na Cliotu zamrznila zadnja bobnasta zavora (eno kolo je bilo totalno zablokirano) ... intuitivno sem reševal s toplo vodo (polil skozi platišče) ... ali je to OK, pa nisem bil 100%.

 

Never Pour Hot Water on a Frozen Windshield #shorts

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 2 urama je Bini napisal:

Mislim, da ni težko poklicat na servis in jih vprašat, če je to normalno za tvoj motor pri tej zimi.... :whatever:

 

Mnenja uradnih servisov:

 

Prvi: Je normalno, da se ob zelo nizkih temperaturah tko počasi segreva, včeraj so mel eno mazdo z drugim motorjem, ki se je segrel samo do 70°C.

 

Drugi: Tudi 75°C je realno v teh razmerah za 2.2. Počakam naj na toplejše vreme in preverim če se izboljša. Ali opažam zginjanje hladilne tekočine. V vsakem primeru naj najprej opravim CO2 test hladilne tekočine, ker je to lahko simptom tesnila/glave motorja, šele če bo test negativen, se gleda termostat. Pogosta odpoved tesnila in pok glave pri 2.2 motorjih že pri 200kkm.

 

Tretji: Temperatura med vožnjo variira in je to normalno za 2.2. Ali opažam zginjanje hladilne tekočine. To je simptom tesnila/glave motorja. Pogosta odpoved tesnila in pok glave pri 2.2 motorjih.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.