Skoči na vsebino

Filmi


Boss

Priporočeno sporočilo

Se strinjam Boss. Sploh pa sem pri?akovala vsaj na koncu, da bo Skaka? z mamo skupi skrbel za Nikota. Al pa vsaj pre?ivnino bi lahko pla?al, jelen smotan.

 

jelen?ek niko bi bil dobr za v salamo!!!

:bravo::bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bla bla bla!

 

:jezicek:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Film kot so Forrest Gump, Amelie, Braveheart, Ivana Orleanska ne delajo ve?, samo ?e animacije, priredbe in efekti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam Boss. Sploh pa sem pri?akovala vsaj na koncu, da bo Skaka? z mamo skupi skrbel za Nikota. Al pa vsaj pre?ivnino bi lahko pla?al, jelen smotan.

 

Sam res, risanke bi morale biti pou?ne ?e posebej take, ki so namenjene najmlaj?i generaciji. Tko pa podzavestno otroci dobivajo napa?no predstavo o svetu ?e posebej ker vemo kako take zadeve vplivajo nanje.

 

Se pravi deklice vidijo v tem da je ?isto vseeno v koga se zaljubijo in se mu predajo samo da je lep za pogledat in na "polo?aju" - to je bilo v risanki tako lepo prikazano, ko je Nikova mama kar vzdihovala, ko je opisovala unga jelena.

 

Fantje bodo pa iz tega potegnili samo to, da se je fino zabavat in ?e kaj u?pi?i? bo itak ?enska/mama poskrbela za nara??aj. Nobene odgovornosti samo zabava.

 

 

Sej vem, da sem se zdele zafilozofiral ampak obstaja stotine drugih risank, ki nosijo veliko bolj pravilna sporo?ila kot tale pa nisem nek zagoveden puritanec ampak otroci so kot spu?ve v teh letih in vsrkavajo vase vsemogo?e informacije. Sploh mi je blo pa kar zoprno na koncu 4-letnici razlagat zakaj jelen ni hotu povedat, da je Nikov o?ka, pa zakaj ga ni hodil obiskovat. A ga ni mel rad? A ni mel rad mamice? In podobna vpra?anja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam res, risanke bi morale biti pou?ne ?e posebej take, ki so namenjene najmlaj?i generaciji. Tko pa podzavestno otroci dobivajo napa?no predstavo o svetu ?e posebej ker vemo kako take zadeve vplivajo nanje.

 

Se pravi deklice vidijo v tem da je ?isto vseeno v koga se zaljubijo in se mu predajo samo da je lep za pogledat in na "polo?aju" - to je bilo v risanki tako lepo prikazano, ko je Nikova mama kar vzdihovala, ko je opisovala unga jelena.

 

Fantje bodo pa iz tega potegnili samo to, da se je fino zabavat in ?e kaj u?pi?i? bo itak ?enska/mama poskrbela za nara??aj. Nobene odgovornosti samo zabava.

Sej vem, da sem se zdele zafilozofiral ampak obstaja stotine drugih risank, ki nosijo veliko bolj pravilna sporo?ila kot tale pa nisem nek zagoveden puritanec ampak otroci so kot spu?ve v teh letih in vsrkavajo vase vsemogo?e informacije. Sploh mi je blo pa kar zoprno na koncu 4-letnici razlagat zakaj jelen ni hotu povedat, da je Nikov o?ka, pa zakaj ga ni hodil obiskovat. A ga ni mel rad? A ni mel rad mamice? In podobna vpra?anja.

 

Snegulj?ica in 7 Janezov?

 

P.S. Boss, you are ready to be a father..........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ?alost ?ivimo v takem ?asu kjer moralna odgovornost ne pomeni skoraj ni?esar ve?. Samo da se dobro prodaja in prina?a velike kupe $$ (dober primer je avatar, ki je stal slabih 500 mil $), za zgodbo pa tako ni va?no, samo da se bliska in poka ter ?viga vse sem in tja... :angry2: .

So mi pa osebno sdobri naslednji filmi:

Alien( 1979)... za takratne ?ase state of the art&tech film, pa ?e zgodba je dobra

Aliens(1986)...Nadaljevanje alien sage, tokrat z colonial marinci in "mamo alien" :P

Predator 1,2....Zanimiva zgodba, dokaj Realisti?en(If condition :cheers: ), dobra igralska zasedba

Bullit....Preganjanje z old muscle avtomobili je zame nekaj :rispekt:

Starship troopers....Knjiga je meni zanimiva,?eprav prvi film ni ravno po knjigi.Izogibajte se obeh nadaljevanj.

terminator2.....brez besed

starship troopers:roughnecks cronicles...animirana verzija starship trooperjev, bazirana na knjigi :rispekt:

forbidden planet(1957)....?e ena izmed klasik b moviejev takratnega ?asa

lost in space(original in remake)...le kdo ne obo?uje vesolja?

equilibrium...akcijsko psiholo?ki film, z dobrm glavnim igralcem in dokaj zanimivo zgodbo.

event horizon....sci fi grozljivka

fast track-no limit....nem?ka verzija F&F a ne tako poneumljena

Ironman...kdo ne pozna?

braveheart...odli?na igralska zasedba,dobra zgodba,eden bolj?ih zaklju?kov v filmski zgodovini sploh

platoon...vojna drama, odli?na igralska zasedba, ?e bolj?a zgodba

we were soldiers....dobr film z malce preve? vpliva hollywooda

corpse bride..Tim burton anyone?

Nigtmare before christmas....legendarna risanka tima burtona

Friday 13th....JASON!

nightmare on Elm street...

Hellraiser....

300....nerealno, a vendar precej dobro posneto, pa ?e glasba je zakon

clash of the titans(original in kmalu remake)...Epski spopadi z mitolo?kimi bitji

Postal...ja, kon?no dobr film UWe-ja BOLL-a

 

So pa filmi ki so me ZELO razo?arali:

Aliens Vs. predator...Le kako zaboga so lahko tako zaj....?!

Aliens Vs.Predator2...GRoza, pa da ti uni?ijo dve vrsti vesoljcev ki imata kulten status?!

Fast&furious3...komu je padlo na pamet jap. driftanje za F&F?Pa ?e RX7 so tako grdo anredili da je groza.

vse ameri?ke pite po drugem delu....vedno eno in isto, le v drugi preobleki

Van Wilder2

bloodRyne

in the name of the king...Originalno ime je bil dungeon siege(po igri,uwe boll)

farcry...le kdo je dal temu tipu kamero in re?iserski stol?ek?(zopet Uwe boll)

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je ?e kdo gledu 2012?

 

V?eraj pogledal, NEREALISTI?EN FILM, odbiti vizualni efekti, predvidljiv konec.Se pa vidi, da je bil film narejen za mase in ne prina?a nikakr?nega(vsaj na prvi pogled ne)moralnega vpra?anja. So pa pretiravali sto na uro: Vzlet antonova 225 z 100metrske letalske steze?? Ali pa tam, ko so pristali nekje na gorovju (v Tibetu) pa je pilot rekel, da naj bi bilo tam morje, par minut pozneje pa sre?ajo tibetanskega meniha, ki je be?al k bratu v ladjedelnico. Le kako je pristal menih na gori nekje v ju?nem kitajskem morju??

 

Me je pa prijetno presenetil District9 (okro?je 9). Zgleda tako amatersko narejen, milje dale? od hollywoodske "zlo??enosti", ima pa precej?en vpliv na gledalca (vsaj name je imel). Isto kot so delali prebivalci Johanesburga z "?kampi" (lol, kdo si je to izmislil), ki so bili o?itno nekak?ni vesoljski begunci, isto se dela z ostalimi ljudmi po svetu;samo poglejte Indijo ali pa skoraj celotno afriko.?e pri nas je preve? lo?evanja na razli?ne nivoje.Najsibodi tujci(mr? bosanci in podobne; jaz tegaABSOLUTNO NE podpiram!), ali pa sedaj ?e o?itne razlike v premo?enju(par tiso? res bogatih proti 1/3 res revnih prebivalcev Slovenije).Potem pa imamo tu ?e medsebojne boje politi?ne levice in desnice, ki se nikakor ne morejo zmeniti kdo ima prav in kdo ne.

Poleg tega je pa film vseboval "neprostovoljnega junaka", odbite Toyote hillux( le kdo bi se branil oklepljene 4x4 zverine?), Divja oro?ja (jah kaj ?em, meni se ob pogledu na oro?je za?ejo cediti sline, pa ?e TAVOR 21 je bil v igri :rispekt: ) in enega izmed najbolj?ih eksoskeletov (tisti robot na koncu filma) v vsej filmski zgodovini (poleg powerloaderja iz osmega potnika 2 in pa landmate-ov iz appleseeda). Resni?no mi je v?e? film in upam, da bo drugi dela narejen isto kvalitetno (predvidevam, da bo drugi del, saj je "christopher" ?kamp rekel, da pride v treh letih nazaj ponje).

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj pogledal, NEREALISTI?EN FILM, odbiti vizualni efekti, predvidljiv konec.

 

Sam sem se podiranju sveta dobesedno smejal. Polno enih efektov, ampak vse stavbe se podirajo ?isto nerealisti?no, pravzaprav cel svet. Popcorn zabava s priokusom "mitologije". Zanimiva ideja ampak na koncu koncev je pa ?e vseeno film, ki ga hitro pozabi?.

Me je pa prijetno presenetil District9 (okro?je 9). Zgleda tako amatersko narejen, milje dale? od hollywoodske "zlo??enosti", ima pa precej?en vpliv na gledalca (vsaj name je imel). Isto kot so delali prebivalci Johanesburga z "?kampi" (lol, kdo si je to izmislil), ki so bili o?itno nekak?ni vesoljski begunci, isto se dela z ostalimi ljudmi po svetu;

 

To je bil namen filma. Na prvi pogled ena zajebancija ampak na koncu koncev pa je stanje v JAR v resnici tako ampak ne s ?kampi ampak ostalimi priseljenci in begunci.

 

Sem pa ravno pri?el domov iz ogleda filma Avatar 3D. Na za?etku se ?udi? efektom, domi?ljiji (svet je res dodelan) s?asoma pa se celo razvije (sicer dosti klasi?na tragi?no-romanti?na) zgodba. Vse skupaj malo namiguje na skrb za naravo, iztrebljenje dolo?enih ljudi in narave za vi?je cilje (iztrebljenje Indijancev, podiranje tropskega gozda...). V glavnem zanimiv film. Nov mejnik v kvaliteti filmskih u?inkov. Kljub temu, da je ve? ali manj cel film narejen za ra?unalnikom tega niti ni opaziti saj so vsi detajli tako ?ivi kot bi jih res posneli na Pandori. B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Symon

mogo?e ima moralen podton (kot ga ima district 9)a kaj, ko velika ve?ina tega sploh ne bo opazila (beri "ameri?ani").Je pa tehnolo?ko res dovr?en saj skorajda ne more? lo?iti met CGi in pravimi igralci. Zgleda, da bodo kon?no lahko po?asi zamenjali realne igralce z digitalnimi.So pa cene tega ubijalske(500mio, sam ne vem, ?e je bilo tu zraven v?teto tr?enje),tako da ?e nekaj ?asa ni skrbi da bi bili vsi filmi narejeni z ra?unalniki.

Henri Toivonen+Lancia delta S4=Dream team

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Uf,..tale tema je pa padla v pozabo,..

 

No da jo mal o?ivimo,..

 

Zadnje ?ase sm pogledala:

 

-The Ugly Truth

-The Bounty Hunter

-How to Train Your Dragon

-RocknRolla

-Nim's Island

-300

-The Phantom of the Opera

-The Game of Their Lives

 

 

Verjetno mi ni treba posebej poudarjat zakaj sramezljiv

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se pridru?ujem bossovemu komentarju,?eprav mislim da je bil on sam bol navdu?en nad filmom Gamer :P -no jaz ga ?e vedno nism pogledal (?aka ful HD na moje usmiljenje) :D

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred par dnevi sm gledu film PIANIST - odli?na zadeva! :danzoman:

 

U?eri pa "Slovenko" in je kr okej, edini se mi zdi kot da se kon?a v stilu - se nadaljuje, ker niti nima pravega konca! <_<:P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A kdo slu?ajno spremlja tole novo HBO-jevo serijo Pacific, ki je podobna tisti kultni miniseriji Band of Brothers?

 

Moje mnenje od dela do dela tako niha, da sploh ne vem al bi jo priporo?u al ne. Imam pa ob?utek, da so imeli premajhen budget in da je zato manj akcije in ve? drame ter seksa. Sicer nimam ni? proti seksu ampak v neke vojne filme pa nekako ne sodi preve?, ker s samo zgodbo nima prav nobene povezave.

 

Mo?no, da so se nekako dr?ali stereotipa za mo?ke, ki pravi, da bo mo?kim film v?e?, ?e bodo notri: oro?je, eksplozije, nasilje, streljanje, kri, ladje, avioni, tanki, seks in hitri avtomobili... no teh sicer ni so pa d?ipi pa kamioni tko, da za silo bo. :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Band of Brothers je Holy Grail kar se vojnih filmov/serij ti?e. Zakon.

 

Tole sem gledal neki reklame, pa me ni prepri?al. No sej ne da mam tut jest kej proti nagim babam v filmih ampak imam ob?utek, da to tukaj en bo pasalo.... pri BoB so se temu kar lepo izognili, ka?e da ?ilberg tokrat pravi, brez fuka ni serije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz gledam serijo Pacific in mi je cool!!

Mi je pa v?e? da ni samega klanja in pobijanje ki postane dolgo?asno vseskupaj ko se nabijajo ke v 3dni :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz gledam serijo Pacific in mi je cool!!

Mi je pa v?e? da ni samega klanja in pobijanje ki postane dolgo?asno vseskupaj ko se nabijajo ke v 3dni :)

 

Jaz pogre?am malo ve? zgodovinskih dejstev in samega poteka dogodkov v tem obdobju. Mogo?e ve? tipi?nega prikaza premikanja v d?ungli. Bolj tisto napetost, ko naredi korak pa recimo mora gledat v tla, da ne stop na mino, da ne dela ?uma, da opreza za snajperji na drevesih ipd.

 

Nekako ni tistega tesnobnega ob?utka, ki je tipi?no za vojno. ?e tist, k majo neke ?ulje na nogah pa razjede je bolj priazano kot ?tos in ne kot neka travma udele?encev. Japonci so neke brezosebne lutke, ki jih imajo bolj za targetpractise kot za kej drugega.

 

O?itno sem se razvadil, ko sem gledal Eastwoodovi mojstrovini Flags of our fathers in Letters from Iwo Jima.

 

 

Da ne bo narobe razumljeno, serija je dobra in vredna ogleda ni pa to Band of Brothers. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jz pa sm totaln lubitl alpinisti?nih (hribovskih nasploh) filmov, pa jih je kr dost te?ko dobit, najbl me pa zanima Himalaja! :D

 

ma kdo kake naslove, kje bi blo dovolj te robe! :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- The law abiding citizen

 

Seka ta film...

 

 

Ga mam ?e ka?en teden na compu, pa ga ?e nisem pogledala.

 

Sicer pa ?e je Gerry v filmu, avtomati?no ne more bit slab film. ?e ne druzga je za gledat :blush:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo tam bolj na za?etku, za kako minuto, glih ni za ?ibke ?elodce. :D

 

 

No ja,..pa presko?i? in na koncu 2x pogleda? "pomankljivo oble?en" del in si ?asovno na istem :D

 

Predvidevam, da je to bolj alternativa za beybe :P

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.