Skoči na vsebino

gume 2007


LabiGT

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 320
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Pa va?no je tudi,?e so ble letne zlizane,zimske pa morda nove? :whatever:

 

<_< avto ma 11000 prevozenih tak da gume so vredi gor,pac orginal kaj ma seat 195/55/15,zimske so pa cist nove semperit wintergrip 165/65/14

 

kaksne so letne gume in kaksne mas zimske?

pa dimenzije?

pa koliko je trajala voznja?

 

:D voznja traja 25 minut,pa to sploh ni vazno,ko je hladno pod 4 stopinje,ni dobena letna guma vredi,pa me ne bo doben preprico v nasprotno,sem ze ogromno razlicnih firm in dimenzij gum vozo,na vseh mojih avtih :ouje:

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

M3 je starejsa, ampak vseeno zelo dobra,

3D je novejsa

razlika med 225/45 18 in 225/40 18 je 3.4%, torej prevec

poglej, ce se da dobit 3D v dimenziji 215/45 18, tle bi blo manj razlike...

drugace pa mocno dvomim, da bi ti policaji tezili zaradi tega (se niti ne vid)...ce pa hoce, seveda, lahko tezi

 

Aha, sem ugotovil, da je prevelika razlika. 3D sploh ni v tej dimenziji - sem poklical k ?panu, M3 pa imajo nove tako da sem kar te vzel v moji dimenziji. V bistvu je res najbolje imeti vse po homologaciji, ker kak?en palicaj je lahko prekleto pasji, pa tudi ?e bi mel manj?o vi?ino pnevmatike, bi bil ?e bli?e tlem, kar pozimi ni ravno fajn saj ne bi rad opravljal delo plu?ne slu?be :hohoho: .

 

Hvala Labi.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

<_< evo spet debata kjer bi se lahko razpravljalo v nedogled,jaz imam ze zimske na mojem avto in gre enkrat lepse kot z letnimi,saj je blo zaj cel teden pri nas zjutraj in vecer ko sem se vozil delat pod 4 stopinje in me je rukalo in zanasalo ko sem bolj hitro vozil,z zimskimi pa gre ko po tirnicah zaj ko grem iz nocne,jaz se 1000% strinjam s tem da pod 7 stopinj je ze dobro met zimske gume,vsak ve za sebe in vsak avto in gume se drugac obnasajo :bravo:

 

Glej, te ne mislim prepri?evat v nasprotno, ker neko? so mene ?e imeli prepri?anega (sloven?tina.press :D), da je zimska guma pozimi super najnaj. Ampak pojavljalo se mi je ?edalje ve? "?udnih" dogodkov. Od tega, da sem 2x v mokrem na gladkem asfaltu pri nizki hitrosti ?e grizel bankino do tega, da sem se na gladkem vla?nem prehodu za pe?ce zadrsal iz neprednostne direktno v sredo kri?i??a (sre?a ni bilo nobenega na prednostni).

 

In to se mi je vedno dogajalo malo potem, ko sem zamenjal gume za zimske in to na delih ceste, kjer z letnimi nikoli nisem imel te?av. Ampak ker sem skeptik po naravi me ni zanimalo kaj mi vse nalo?ijo v medijih in sem zadevo sprobal sam in to s svojim avtom in gumami. Opisal pa sem testiranje tudi na tem forumu cca 2 leti nazaj.

 

?e sama konstrukcija gume (lamele in bolj grob profil) M+S nikakor ne "premaga" letne gume tudi pri temperaturah -10 stopinj se pa ta razlika ?e bolj ob?utno zve?a v kolikor raste temperatura. Pred leti sem to sam testiral ?e s Clarusom na katerem sem imel najprej letne gume in nato menjava ter ?ez cca 1 uro in pol ?e z M+S. Temperatura je bila -3 do -2 stopinji celzija in suha cesta. Poskusil sem na treh razli?nih ovinkih zaradi razlike v asfaltu (eden je bil zelo drse? (dovoz iz AC na c. na Brdo v Lj) in po ob?utku je bila letna precej bolj odzivna kot M+S, ki je zelo hitro za?ela drseti.

 

Ampak, ker sem vedel, da ob?utek je samo ob?utek sem ?el ?e testirat zaviranje (konec Brn?i?eve v Lj) s 100km/h (po ?tevcu). Za orientacijo sem izbral en znak in vsaki? pri njem za?el zavirat. To sem izvedel 5x z letnimi in nato po menjavi ?e 5x z M+S. Razlike med posameznimi zaviranji z letnimi so bile manj kot dva metra. Iz tega sem nato izra?unal povpre?je in isto izvedel ?e z M+S. Tudi tam je bila razlika med posameznimi zaviranji manj kot dva metra. Samo ?ok pa je bil, da je bila povpre?na zaviralna pot z M+S dalj?a za ve? kot 6 (?est) metrov od povpre?ja M+S. Na koncu sem si zra?unal, da to pomeni v trenutku ko z letnimi ?e stojim se z zimskimi vozim ?e s hitrostjo 30 (trideset) km/h. To pa je ?e zaskrbljujo?a razlika.

 

Letne Gume so bile GoodYear Eagle Ventura 195/65 14 cca 15.000 prevo?enih

M+S gume pa Dunlop Wintersport M2 195/65 14 kupljene eno sezono prej in prevo?enih zgolj 2.000 do 3.000 km.

 

Aja, lotil sem se pa tega testa zato, ker so v avto revijah vedno objavljali zavorno pot in tip gum in razlika med dol?ino zaviranja je bila vedno v prid letnim gumam tudi pri ni?jih temperaturah. Isto?asno pa nobena avto revija ni objavila primerjave med letnimi in M+S gumami ampak vedno samo primerjava samo med letnimi in nato ?ez pol leta samo med zimskimi. ?e se malo igram amerikanca in me paranoja vle?e k zarotam bi lahko reku, da je za tak?na NEtestiranja kriv predvsem gumarski lobi saj mu je v interesu, da se tak?na testiranja ne opravijo oni pa veselo reklamirajo zimske gume, da so oh in sploh.

 

Ljudje pa nasedajo full time in marsikdo je prepri?an, da je M+S bolj?a celo poleti samo, da ima edino slabost, ker se zelo obrablja. Nakar ugotovijo, da delajo letno 10.000 km in, da se jim ne spla?a imeti dveh kompletov gum in vzamejo M+S, ker so predpisane za zimo med tem ko letne niso predpisane za poleti?!?!? Pol se pa spra?ujejo kako je mogo?e, da so v Istri zleteli s ceste pri 30km/h pri sploh ne ostrem ovinku v suhem vremenu. :whatever:

 

Testi v revijah so se od takrat kon?no le pojavili in samo potrjujejo moje teste tako, da tukaj ni dvoma. Dopu??am mo?nost, da pa so nekatere letne low budget gume (?e posebej originalno name??ene na avtih (na obeh mojih zadnjih avtih (Mazda, KIA) so bile tak?ne; tudi mercedes ima zelo slabe originalne) prej zani? in podpovpre?ne, ?e pa kupuje? gume v premijum klasi (tukaj ni var?evanja) pa to kar pravijo neodvisni testi tudi dr?i.

 

V glavnem, da zaklju?im - nisem proti M+S gumam samo jezi me to, da jih tako kujejo v nebo, da so nekateri celo prepri?ani, da so tako dobre, da jih lahko uporabljajo celo leto.

 

Pol pa ljudje letijo s cest, v medijih jim pravijo divjaki, dr?ava pa pravi da je treba dvignit kazni, da zajezimo tak?no brezglavo divjanje.

 

Pa je krivo res brezglavo divjanje? ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

<_< to tak vem da so orginalne tak,tak,zato pa drugo leto ene 16 gor in prave gume :jupiii:

 

no pa sva na?la skupni jezik ;) - pr biv?em korejcu so originalne plastike tud naredle manj kot 10.000km pa letele dol... sem dal eagle venturo gor pa sem mislil, da sem poleg gum kupil ?e popolnoma drug in bolj?i avto sramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom probal najti test gum (ce se spomnem je bila dimenzija 225/45 17) kjer so testirali Bridgestone Potenza RE050 OE za Mercedes kot tudi aftermarket Potenza RE050A...

Prve so bile porazne!

RE050A pa dosegle najboljse ocene...

 

Iz lastnih izkusenj: originalne Bridgestone B390 (take k fura allyssa trenutno :P ) so ble veliko slabse na suhem kot Michelin Alpin A2...

 

sam kaj, ko mi sam boss verjame :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bom probal najti test gum (ce se spomnem je bila dimenzija 225/45 17) kjer so testirali Bridgestone Potenza RE050 OE za Mercedes kot tudi aftermarket Potenza RE050A...

Prve so bile porazne!

RE050A pa dosegle najboljse ocene...

 

Iz lastnih izkusenj: originalne Bridgestone B390 (take k fura allyssa trenutno :P ) so ble veliko slabse na suhem kot Michelin Alpin A2...

 

sam kaj, ko mi sam boss verjame :D

 

A,ne Tudi jaz ti verjamem...skoraj vse... :P:bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo a ne, kako zastopniki dajo avte na teste in skoraj ?isto vsi so ubuti v aftermarket gume. 1x so se pri Riotu zajebali in niso zamenjali gum pa so jih poklicali iz Avtomagazina, da se avto "?udno" obna?a. Pa so jim zamenjali gume in je bila ?isto neka druga zgodba.

 

?lovek se vpra?a, kako dale? gre tako var?evanje???

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgleda Grega, da noben ne kupuje gum preko interneta. Tud sam se ne odlo?am za to mo?nost, ker moje mi?ljenje je tako, da najraje kupim gume pri vulkanizerju, ki jih nato tudi zmontira in scentrira. To pa zato, da ?e gre kaj narobe ni potem zgovarjanja na gume oziroma, ?e je treba gume vra?at, da ne dobi? izgovora, da je napaka nastala pri monta?i na feltno.

 

Poznam primer, ko se je mo?akar jebal mesec dni na tak na?in, ker nih?e ni priznal krivde. Ker se je mo?akar hotel voziti je pa? kupil ?e eno gumo in zdaj ne ve a se mu spla?a sploh to?art za tistih 80?.

 

OK, mogo?e je to ekstremen primer, samo zakaj bi ?lovek reskiral, ?e obstajajo vulkanizerji, ki imajo realne cene in ne v nebo napihnjenih. ;)

 

 

 

Me pa nekaj drugega zanima, ?e slu?ajno kdo ve? Zakaj so gume M+S istega modela dimenzije 205/55/16 dra?je za 40-50? pri gumi od dimenije 195/65/15. Pri letnih v primerjavi teh dveh dimenzij je razlika "samo" cca 15?.

 

Razlika 200-250? za komplet pomeni, da lahko za ta denar kupi? ?e komplet kovinskih felten pa ostane ?e za kosilo al pa da? ?e ene 100? zraven pa ima? ?e alu feltne. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem,moj kolega vedno kupuje gune na internetu(en ponudnik iz SLO) in ?e nikoli ni imel problemov.

Je pa dobil 215/45/17 za 115 EUR,Bridgestone potenza RE 50-A,kar se mi zdi zelo ugodno.

Tudi letnica gum je bila leto?nja-v bistvu so bile gume stare le kake tri mesece.Pla?al je po povzetju,tako,da si gume lahko ogleda? in jih zavrne?,?e kaj ni,kot bi moralo bit.Je pa res,da je vedno kaj lahko narobe...

...kot pri gumah,ki jih kupi? kjerkoli.Jaz BDW,nikoli ne kupujem gum pri vulkanizerjih(?eprav imam kolega,ki ima vulk.delavnico). ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss izku?nje imam z gume direkt, kupil ?e 3x in do sedaj je bilo vse ok pa ?e ceneje so, ter mo?nost nakupa s kredino kartico, npr. ?e pri na?emu ponudniku ne kupi? z gotovino ti od?tejejo 5% popust <_< . OK, dobi? jih tudi pri nas po ugodni ceni npr. v Bre?icah, samo potem je tukaj ?e bencin in cestnina. Glede monta?e je tako, da mi nekdo za zelo zelo malo denarja namontira in nacentrira. Res pa je da ?e je kaj narobe se je treba malo bolj zezati z reklamacijami ipd.

Tole z dimenzijami in cenami pa tudi meni ni jasno in mi ni v?e?, npr. zimske 195/65/15 pridejo enako koz 185/65/14...samo tako pa? je :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud jaz naro?am pri gume direkt za cel vozni park pri hi?i,pa ni nobenih te?av,dobi? to?no to kar kupi?, lahko tudi pregleda? teste oz. izku?nje navadnih smrtnikov za dolo?en model gume itd. :P Trenutno mam gor Nankang ns-1 ki je morem re?t dosti boj?a kot Bridgeston-ka iz Poljske ali ?panije ki so nekaj podobno plasti?nega,kot je njihov izdelek za Mercedes (MO serija); se pravi, da znajo nardit tud super zani? gumo-le kak?ne nabavljajo na?i vulkanizerji, da je profit ?im ve?ji? :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss izku?nje imam z gume direkt, kupil ?e 3x in do sedaj je bilo vse ok pa ?e ceneje so, ter mo?nost nakupa s kredino kartico, npr. ?e pri na?emu ponudniku ne kupi? z gotovino ti od?tejejo 5% popust <_< . OK, dobi? jih tudi pri nas po ugodni ceni npr. v Bre?icah, samo potem je tukaj ?e bencin in cestnina. Glede monta?e je tako, da mi nekdo za zelo zelo malo denarja namontira in nacentrira. Res pa je da ?e je kaj narobe se je treba malo bolj zezati z reklamacijami ipd.

Tole z dimenzijami in cenami pa tudi meni ni jasno in mi ni v?e?, npr. zimske 195/65/15 pridejo enako koz 185/65/14...samo tako pa? je :ne vem:

 

Glede da nimam nobenga prijatelja med vulkanizerji me pride monta?a brez centriranja cca 20?, za ta denar pa pridem tudi iz Lj v Bre?ice in nazaj skupaj s cestninami. :ne vem:

 

Ma sej nimam ni? proti internetnemu nakupovanju, samo gume se mi zdijo nekako delikatna zadeva, da bi jo kupoval takole na slepo. :ne vem: hehe, sem pa? preve? old school sramezljivsramezljiv

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede da nimam nobenga prijatelja med vulkanizerji me pride monta?a brez centriranja cca 20?, za ta denar pa pridem tudi iz Lj v Bre?ice in nazaj skupaj s cestninami. :ne vem:

 

Ma sej nimam ni? proti internetnemu nakupovanju, samo gume se mi zdijo nekako delikatna zadeva, da bi jo kupoval takole na slepo. :ne vem: hehe, sem pa? preve? old school sramezljivsramezljiv

 

He,he,sej tudi jaz nisem ?e ?tiri leta nazaj sploh imel ra?unalnika(old,old school :D ).pa se zdej kar znajdem

in zaupam tem novodobnim internetnim nakupom...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He,he,sej tudi jaz nisem ?e ?tiri leta nazaj sploh imel ra?unalnika(old,old school :D ).pa se zdej kar znajdem

in zaupam tem novodobnim internetnim nakupom...

 

Da ne bo nesporazumov, kupujem preko interneta samo ne kupujem stvari, katere ?elim pred nakupom videti na lastne o?i ali pa zaradi takih in podobnih razlogov, ki sem jih navedel pri nakupu gum. :hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.