Skoči na vsebino

gume 2007


LabiGT

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 320
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

letne rabis zdaj? al to govoris za marec 2008?

ce sele 2008 potem je se zgodaj

drugace pa: hmmm tezka...

ce rabis hardcore gumo potem vzami RE050A,

se splaca pogledat se za pirelli p zero nero in mogoce se conti sportcontact3...

jaz bom naslednje leto najbrz dal pirelli

 

Ja kar za naslednjo leto za to leto je ?e malo prepozno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo bom zamoril tole temo ampak ravno zaradi takih ?lankov se tako "borim" da bi ljudje odprli o?i in za?eli misliti s svojo glavo in ne z interesi gumi lobijev.

 

?lanek je objavljen v Dnevnikovi prilogi Denar&svet nepremi?nin. "Zanimive" trditve sem osvetlil z rde?o.

 

post-133-1193571547_thumb.jpg

 

post-133-1193571594_thumb.jpg

 

post-133-1193571647_thumb.jpg

 

Ne samo, da naj bi to bil resen ?lanek in ne pla?an oglas lahko takoj vidimo kam pes taco moli. Na treh straneh so kar 4 vulkanizerske reklame in tudi mnenje "strokovnjaka" je mnenje prodajalca gum, ki mu je samo v interesu kako prodati ?im ve? gum.

 

Zanimivo kako si lahko brez sramu privo??ijo take la?i, ki lahko nekoga (ki jim verjame) stanejo tudi glave. Vulkanizer Stipi? v svoji reklami "obljublja" kar 6 metrov kraj?o!! zavorno pot na mokrem v ?lanku pa so to cifro dignili kar na 10 metrov kraj?o!!! zavorno pot ?zmeden?

 

V ?lanku se nato spravijo na vse tiste, ki razmi?ljajo s svojo glavo in ne po navodilih kvazi strokovnjakov. Skoraj jih demonizirajo v "nevarne pametnjakovi?e", "samomorilce", "oviralce prometa" in arogantno o?vrknejo ?e pisce zagona, ?e?, da so imeli prevelik socialni ?ut in dovolili uporabo ustreznih letnih pnevmatik. Ja sej res dejmo ljudem spult ?e zadnje evre in jih porinit bogatim vulkanizerjem v njihove ?epe, ker pol bo pa res socialnemu ?utu zado??eno - za vulkanizerje in gumarje ziher :angry:

 

Kot zanimivost pa ?e to: v ?lanku omenjajo voznike z letnimi kot potencialne oviralce prometa, a ko pa se je par dni nazaj v de?ju na AC v ograjo zaletela gospa srednjih let brez pravega vzroka in povzro?ila ?akalno dobo na AC dalj?o od ene ure pa ni ni? ?udnega, da je nataknila par dni pred nesre?o zimske gume?!?!? Po njenih izjavah je hotela samo zamenjati vozni pas.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak so pa res vztrajni...po mojem ?e sami sebi verjamejo take gluposti. :D

Ja tako je to;ponavljaj nekomu stvar ful ?asa in ljudje jo bodo vzeli za resnico...Kaj ?mo? :ne vem:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, samo zaradi take "resnice" ljudje tudi umirajo :( - ?eprav uradno so sami krivi, ker niso imeli prilagojene hitrosti. Vsi si umijejo roke, reve? je pa ostal mrtev pa ?e o?igosan je kot divjak. :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, samo zaradi take "resnice" ljudje tudi umirajo :( - ?eprav uradno so sami krivi, ker niso imeli prilagojene hitrosti. Vsi si umijejo roke, reve? je pa ostal mrtev pa ?e o?igosan je kot divjak. :(

 

 

nekateri ste malo preve? obsedeni s tem, da so to neki posebni lobiji... ravnotak so naftni lobiji... saj so,

 

ampak enkrat sem gledal primerjalni test zimskih in letnih gum po motorvision, pa se je nova zimska bistveno bolje odrezala kot nova letna... in to od istega proizvajalca

 

sam tistega ve? nikjer ne najdem...

 

sicer pa vsak ima volan v svojih rokah kadar vozi !

 

dandanes se itak vsi na neprilagojeno hitrost zgovarjajo... cest pa noben niti pribli?no ne porihta... zakaj se na?i pametni ministri pa ostali kre*eni ne vozijo malo po drugih delih Slovenije kjer ni avtocestnega obro?a !

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, samo zaradi take "resnice" ljudje tudi umirajo :( - ?eprav uradno so sami krivi, ker niso imeli prilagojene hitrosti. Vsi si umijejo roke, reve? je pa ostal mrtev pa ?e o?igosan je kot divjak. :(

 

Ma itak,ko mi omenjajo to preveliko hitrost,mi je slabo.To?no tako kot pravi?-ljudje preve? zaupajo na slepo

kaj neki "stru?koti"skracajo skupaj in pol je kriv voznik in neprilagojena hitrost,pa muziko je na glas poslu?al...

Gume?-ne saj je imel vendar zimske gume gor pri 15 °C,kaj govorite...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaalman si pa vztrajen :)

glej se enkrat: letna guma je boljsa v vseh pogojih RAZEN, ko je sneg...

ko je sneg je zimska guma in pika.

svicarji pa nemci niso bolj glupi kot v sloveniji, da imajo zakon, ki doloca, da se nataknejo zimske gume takrat, ko so razmere za njih...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo nekaj mi povej Kaalman - kako povpre?no izobra?en voznik reagira, ko prebere tak ?lanek oziroma mno?ico podobnih? Verjetno tako, da natakne zimske gume, zatuli juhu, zdaj bomo pa spet lahko hitro vozil saj imam nataknjene gume, ki za 6-10 metrov skraj?ujejo zavorno pot - to mora biti res saj sem v ?asopisu prebral.

 

90% voznikov in voznic sploh ne vejo kako avto deluje in kaj se z njim dogaja in iluzorno je pri?akovati, da poznajo vse skrivnosti avta in kako se obna?a v razli?nih pogojih. In takim bi morali "mediji" pomagati tako pri izbolj?evanju njihove vo?nje in opozarjanju na morebitne pasti ne pa ravno kontro. To je glih tako, kot ?e bi vsi mediji reklamirali progi/virus kako je dober in kako pohitri in zavaruje ra?unalnik. 80-90% uporabnikov si ga bo namestilo brez premi?ljanja.

 

Sploh ni fora in namen, da bi naredil antikampanijo zimskim gumam samo ?elim, da bi ljudje spoznali tudi temnej?o plat tega in da bi temu prilagodili vo?njo. Gre tako za njihovo varnost kot tudi za mojo, da mi ne bo kak kreten, prepri?an o superiornosti zimskih gum, zdrsnil iz ovinka in priletel direktno vame.

 

 

Aja, tisti ?lanek bi pa tudi rad videl - ?e so pa testirali na zasne?enih cestah potem je pa logi?no, da zimska premo?no zmaga saj je to tud njen edini adut zakaj jo natikamo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda kdo ve ?e je dostava nakupa preko strani mimovrste.com brezpla?na? Imajo namre? zimske gume goodyear UG7+ za mojo dimenzijo par evrov ceneje kor preko gume direkt. Sem hotel Dunlopke winter sport 3D pa jih ni za to dimenzijo 185/65/14 :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha, ?eprav nas prepri?ujejo z vsemi oro?ji, da ni.

 

A morda ve kak?na je razlika med Dunlop Wintersport M3 in 3D? Kolikor sem se jaz pozanimal je 3M starej?i model, 3D pa novej?i.

 

 

Za svojo dimenzijo gum 225/45/R18, ki jih imam homologirane, sem na?el samo 3M

 

http://b2c.span.si/?p=b&s=g&v=POTN...amp;z=&vz=1

 

Medtem, ko imajo 3D za dimenzijo 225/40/R18, samo te dimenzije nimam homologirane

 

http://b2c.span.si/?p=a&i=200000413616...p;ord=&orv=

 

A naj kupim kar pnevmatike z manj?o vi?ino, kljub temu da niso homologirane. Ali naj pokli?em ?pana in vpra?am ?e ima 3M leto?nje gume (pomoje ma to ?e od prej?njega leta zalogo)?

 

Hvala ?e vnaprej za kak?en pameten nasvet.

4801_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda kdo ve ?e je dostava nakupa preko strani mimovrste.com brezpla?na? Imajo namre? zimske gume goodyear UG7+ za mojo dimenzijo par evrov ceneje kor preko gume direkt. Sem hotel Dunlopke winter sport 3D pa jih ni za to dimenzijo 185/65/14 :(

 

Kokr sm jst razumeu je dostava 3?.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A morda ve kak?na je razlika med Dunlop Wintersport M3 in 3D? Kolikor sem se jaz pozanimal je 3M starej?i model, 3D pa novej?i.

Za svojo dimenzijo gum 225/45/R18, ki jih imam homologirane, sem na?el samo 3M

 

http://b2c.span.si/?p=b&s=g&v=POTN...amp;z=&vz=1

 

Medtem, ko imajo 3D za dimenzijo 225/40/R18, samo te dimenzije nimam homologirane

 

http://b2c.span.si/?p=a&i=200000413616...p;ord=&orv=

 

A naj kupim kar pnevmatike z manj?o vi?ino, kljub temu da niso homologirane. Ali naj pokli?em ?pana in vpra?am ?e ima 3M leto?nje gume (pomoje ma to ?e od prej?njega leta zalogo)?

 

Hvala ?e vnaprej za kak?en pameten nasvet.

 

M3 je starejsa, ampak vseeno zelo dobra,

3D je novejsa

razlika med 225/45 18 in 225/40 18 je 3.4%, torej prevec

poglej, ce se da dobit 3D v dimenziji 215/45 18, tle bi blo manj razlike...

drugace pa mocno dvomim, da bi ti policaji tezili zaradi tega (se niti ne vid)...ce pa hoce, seveda, lahko tezi

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A oni ne vejo da obstajajo tud ?udni avti, npr. hyundai, ki pri svoji te?i 1185 kg ?e vedno uporabljajo 14 col gume :D

Sj ubistvu niti ni tok te?k, ?e tko pogledam :aaaaa:

A pol useen priporo?a? M3 al kero drugo?

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jo imajo, cena na mimovrste 56?

Mislm da je to zelo ugodno. Pol bom pa kr te uzeuva :D

 

Labi kaj pa je razlika med GY UG7 in pa 7+? Predvidevam da je 7+ novej?a in malo bolj?a. Mam prou?

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evole NISDE - Visoko zmogljiva zimska pnevmatika (oznaka + ozna?uje novo zmes s katere je oblikovana), ki jo odlikujejo nove tehnologije za varnej?i oprijem v sne?ni brozgi, na snegu in na ledu. Ultra Grip 7+ je voljo za ve?ino dru?inskih in visoko zmogljivih vozil. "Nova pnevmatika Ultra Grip 7 je Goodyearova najbolj?a zimska pnevmatika doslej, ne samo za sneg in led, temve? tudi za sne?no brozgo in mokro cesti??e," je izjavil Paul H.A.M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha, ?eprav nas prepri?ujejo z vsemi oro?ji, da ni.

 

<_< evo spet debata kjer bi se lahko razpravljalo v nedogled,jaz imam ze zimske na mojem avto in gre enkrat lepse kot z letnimi,saj je blo zaj cel teden pri nas zjutraj in vecer ko sem se vozil delat pod 4 stopinje in me je rukalo in zanasalo ko sem bolj hitro vozil,z zimskimi pa gre ko po tirnicah zaj ko grem iz nocne,jaz se 1000% strinjam s tem da pod 7 stopinj je ze dobro met zimske gume,vsak ve za sebe in vsak avto in gume se drugac obnasajo :bravo:

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.