Skoči na vsebino

gume 2007


LabiGT

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 320
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Michelinke ?e leta vle?ejo za sabo en problem in sicer, ko so nove so odli?ne potem pa rapidno padajo zmogljivosti.

 

Problem vseh testov je namre? ravno ta, da preverjajo zgolj nove gume z ni? prevo?enimi kilometri. ?eprav te?ko izvedljiv ampak zelo zanimiv bi bil test istih pnevmatik, ko bi bile stare dve leti in z 20.000 prevo?enih kilometrov.

 

In to?no to zanima nas uporabnike, ki pa se zaenkrat lahko zanesemo le na svoje ob?utke pri uporabi dolo?ene gume oziroma izku?nje uporabnikov, ki se na podro?je dobro spoznajo (Labi :D)in nimajo za sabo ekonomskih ambicij.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem imel michelin alpin a2 preden sem mel dunlopke...

prva sezona: odlicne na suhem, zelo tihe, na mokrem cudno piskalo, lega zelo ok, po snegu ok

druga sezona: kot je boss ze povedal, ratale so "trde" cez noc in so ble slabe predvsem pri zaviranju...

 

dunlop, za moj avto, mojo dimnezijo (195/65 15 91T), in moj stil so zelo dobre...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi sem jih imel(na drugem avtu).Meni niso bile nevem kako v?e?.

Te dunlop-ke pa so res zakon(vsaj zame).Lani,oziroma letos pozimi sem rinu po enemu snegu :aaaaa: primorc na sneeegu,in nikjer me ni pustu. :bravo:

Tudi so ?e kar tihe pri velikih hitrostih in tudi na suhi cesti so dobre...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v "krneki" sem se ?e pohvalil, zdajle bomo pa vidli... na raketo pridejo pozimi 15" klobase od Dunlopa :)

 

po testih sode? dale? najbolj?a guma... bomo videli, kaj bo ?as prinesel...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa ti ne sledis kaj ti pisemo al kaj? :angry:

ne michelina, ker je dober samo za eno sezono...

boljsa izbira je dunlop, good year, conti

 

hmm... ka pa vem... vidva sta pisala za A2, zdajle so pa A3... ali ?

saj ?e ni prepozno... lahko si premislim :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej je vseen...michelin (vse kar sem jih mel do zdaj, tako letne kot zimske) imajo lastnost, da ko so nove so res dobre...ampak, jih potem das dol in jih mas nekje v garazi in potem naslednjo sezono kar naenkrat ni to tista guma, ki si jo kupil...

dvomim, da je to z A3 kaj drugace...

glede na to, da imava isti avto in isto dimenzijo bi ti kar "vsilil" dunlop wintersport 3d...sem testiral v najhusjih pogojih in se je peljalo (in predvsem zaviralo) z zelo dobrim obcutkom...pa se to: to leto bojo gor ze tretjo sezono (je pa res, da sem jih mel lani cca. mesec)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej je vseen...michelin (vse kar sem jih mel do zdaj, tako letne kot zimske) imajo lastnost, da ko so nove so res dobre...ampak, jih potem das dol in jih mas nekje v garazi in potem naslednjo sezono kar naenkrat ni to tista guma, ki si jo kupil...

dvomim, da je to z A3 kaj drugace...

glede na to, da imava isti avto in isto dimenzijo bi ti kar "vsilil" dunlop wintersport 3d...sem testiral v najhusjih pogojih in se je peljalo (in predvsem zaviralo) z zelo dobrim obcutkom...pa se to: to leto bojo gor ze tretjo sezono (je pa res, da sem jih mel lani cca. mesec)

 

 

ej... dal se bom napeljat... ravno sem poopravil naro?ilo :)

 

nabavil torej Dunlop 3D :)

 

Objavljena slika

 

pravkar potrdil naro?ilo :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res so dobre,poslu?aj primorca,ki nima pojma o vo?nji po snegu... :hohoho:

Lani sem ?el z njimi na roglo po sve?e zapadlem snegu,ko so memvelni pa razni mer?oti parkirali ob strani... :bravo:

 

Pa tudi po mokrem so res izvrstne...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a verige mas?

ker ce bo letosnja zima podobna lanski, potem sploh ne bomo rabili zimskih gum...

 

nimam verig, pa tudi nabavil jih ne bom... zakonsko bom zimake gor vrgu, pa potem, tudi ?e me prime na kak izlet pelat, me ne bo strah... :)

 

pa letne gume so pod 8°C v qrcu

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj ti bo rekel da spet nisi te teme prebiral :D

 

why ?

 

sem mel letne gume enkrat za za?etek zime... ob?utek grozen :( predvsem zjutraj ko je blo ?e hladno...

 

saj domov iz slu?be je blo ?e kar, ker je avto cel dan stal na soncu

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj ti bo rekel da spet nisi te teme prebiral :D

 

jaooo nisi prebral kaj pisemo... :D

 

letne gume pod 8stopinj primejo velik boljse kot zimske...seveda, ce ni snega...

 

bom tko napisal:

 

ZIMSKE GUME SO DOBRE SAMO KADAR JE SNEG NA CESTI!

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaooo nisi prebral kaj pisemo... :D

 

vem vem, ve?ina teh gum je zimska ali pa M+S, ampak tole o temperaturi je pa malo za uho... :)

 

?e posebej ?e so temperature pod 8°C

 

sem na 2 avtih probal letne pozimi... ene so ble 5 mescev stare... ni to to...

 

se bom pa po njivah vozil :P

 

sem prebral, pa se z vsem ne strinjam :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tko je pri meni:

letne bridgestone potenza re050a rabijo kar dosti casa, da dosezejo "delovne" temperature, pozimi se to podaljsuje...

zimske dunlopke so "ready to go" bolj ali manj takoj...

sam potem po nekaj deset kilometrov (vsaj jaz) cutim mocno razliko v prid letnih, tudi ce je npr. -8stopinj, seveda suho...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaalman, klele se bom moral kr z Labijem strinjat, ker tudi sam zagovarjam prednost letnih gum na suhem in to ne glede na temperaturo. Mislim, da sem ?e mali milijonkrat omenil v ?em je "problem" zimskih gum M+S pa bom ?e 1x. M+S so gume, ki kot ti ime pove, namenjene vo?nji po sne?eni ali blatni podlagi in tudi njihova zgradba z lamelami je temu prilagojena.

 

Pri vo?nji se namre? lamele rahlo upognejo in naredijo "oster" rob, ki odli?no grabi na podlagi, kjer se ta rob lamele lahko zare?e v samo podlago - torej na snegu, brozgi in blatu. Kar je odli?no v teh razmerah ?el ni dobro v razmerah, kjer je podlaga dobra in to sta suh oziroma ?e posebej moker asfalt.

 

Zakaj? Ravno zaradi lamel, ki ponovno nastavljajo svoj rob ampak na asfaltni podlagi to zmanj?uje oprijem saj se s tem zmanj?uje povr?ina ploskve, ki se dotika asfalta. Dodaten minus dodajo ?e ?iroki kanali v samem profilu saj ?e dodatno zmanj?ajo povr?ino naleganja na asfalt. Lep primer te trditve so gume dirkalnih avtomobilov, ki so ve? ali manj vse slick (?e le pravila dirkanja to dovoljujejo) in se natikajo gume s profilom le ob mokrem cesti??u.

 

Tudi trditve, da so letne gume pozimi trde, dr?ijo le delno. Da so, ampak samo prvih nekaj kilometrov potem pa se ogrejejo in dr?ijo bolje od vsake M+S. Nasprotno trdijo samo gumarsko/vulkanizerski lobiji pa kak?en ?lender s prijatelji, ki nikoli v ?ivljenju niso naredili enega testa ampak ponavljajo kot papagaji za tistimi, ki jim je v interesu prodati ?imve? gum. In profit ima tukaj prednost pred varnostjo in ?love?ka ?ivljenja se pa? manj vredna od zaslu?kov gumarjev.

 

Da ne bo narobe razumljeno... nisem apriori proti M+S gumam (tudi sam jih nataknem, ko so razmere "zrele" in ne 15.11, ko nam zakon to pav?alno naro?i) samo rad bi kon?no ?elel, da ljudem uradno povedo, da so M+S koristne gume vendar, je potrebno z njimi paziti in zmanj?ati hitrost vo?nje od 15-20%, ?e ho?emo enako varno voziti kot z letnimi. ?al pa se dogaja ravno nasprotno in raznorazne izjave kot si jih recimo privo??ijo v nekem zelo znanem provladnem ?asopisu so tak?ne, da mi gredo lasje pokonci - recimo: najslab?a letna guma je pozimi bolj?a od najbolj?e letne ?zmeden??zmeden? in takih cvetk je vse polno.

 

?e mi ?e vedno ne verjame? vzemi kak?no avtorevijo (recimo avtomagazin) in preglej teste raznoraznih avtomobilov. Testni avti jim pridejo obuti eni v letne drugi v zimske in testirajo jih pa? pri temperaturah kot so takrat v teku testa in glej ga zlomka. V povpre?ju imajo avtomobili z letnimi gumami za celih 6metrov in ve? kraj?o zavorno pot od 100km/h do 0. Zakaj? (beri tretji odstavek).

 

Pri avtomagazinu so enkrat tudi naredili ustrezno primerjavo z enakim avtom in kompletom savinih letnih gum in zimskih. Vemo, da so savine zimske na primerjalnih testih zelo dobre letne pa v primerjavi z ostalimi ne preve? se je vseeno izkazalo, da tudi pri temperaturah globoko pod ni?lo (?e se ne motim je bilo -7°C) so letne pometle z zimskimi tako v vodljivosti, zaviranju in pospe?evanju. Pogorele so samo na sne?ni podlagi, kar je razumljivo ;)

 

OK, dovolj sem nalo?il, priporo?am pa da ve? zaupajte sebi in dejansko svojim preizkusom in ne verjet vsega kar pi?ejo in govorijo. Za konec pa samo ?e to - varna guma je tista katero pozna? in ve? kako se obna?a saj lahko temu primerno prilagodi? vo?njo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No zdaj mate od Sefa bolj dolgo varianto tega, kar vam pozkusam povedat...

aja se to: recimo v svici ali nemciji nimajo zakona, da moras met zimskih gum od 15.11 do 15.3, ampak odvisno od vremena...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No zdaj mate od Sefa bolj dolgo varianto tega, kar vam pozkusam povedat...

aja se to: recimo v svici ali nemciji nimajo zakona, da moras met zimskih gum od 15.11 do 15.3, ampak odvisno od vremena...

 

Zanimivo a ne, ?e posebej ?vica, ki ja popolna Alpska de?ela (mi se samo pretvarjamo, da smo slpska de?ela ;) ) in kjer sneg ?e zdale? ni tako redek kot pri nas pa tudi temperature so precej ni?je. Hmmm, hmmm ... :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

;)

 

 

dosegel sem svoje, pred sezono smo se razpisali o gumah... tako je treba :)

 

ampak jaz bom vseeno dal svoje zimske gor na avto ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.