Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

No glede na to, da ?e tako potro?en elektri?ni avto zdr?i 100km, mislim, da bi zadostoval za ve?ino ljudi, za do slu?be. Konkretno, vsi v okolici ve?jih mest bi lahko imeli pri hi?i en avto na ?trom. Govorimo za dru?ine, ko nekdo hodi z elektri?nim v slu?bo, drug avto pa je klasi?en bencinar/dizel karavan, za tiste enkrat na leto na morje, oziroma pa? dalj?e poti. Samo cene jim morajo ?e malo zni?ati. Je pa res, da vpra?anje kako bo potem s ceno elektrike, mogo?e nam bojo namontirali poseben ?tevec za filanje avta (ne bi me presenetilo pa?).

Vsaj TE? bi mogo?e po?asi delal s plusom.  :vskalo:

 

 

Zoe ima deklariranih preko 200 km z enim polnjenjem. Pri meni cez vikend ni nikoli kazal vec kot 140 km dosega... tudi ko je bil cisto poln ... Pa kamorkoli gres da je vec kot 30 km v eno smer... ze isces, kje se bos lahko prikljucil :) ... 

 

Ce bi tile malcki bili s takimi baterijami, da ima vsaj ene 300 km realnega dosega, da ni potrebno ravno stalno iskati vticnice, bi bilo ze za razmislit ... Poleg tega stane najem baterije recimo pri Zoe okoli 70? mesecno ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj je smog, ki je ?e naprej vse ve?ja te?ava

 

Pariz se ?e leta s smogom bori. Nox je pika na i Verjamem da bodo po?asi vsi ?li v to smer, nenazadnje je treba tudi elektro industrijo vzbuditi....

 

Smog ne nastaja zaradi dizlov z DPF-ji, ampak zaradi pametnjakovi?ev, ki se poserjejo na predpise, okolico in soljudi, ter DPF-je veselo odstranjujejo.

NOx omenja zadnji odstavek, vse skupaj pa ni ni? drugega kot poceni nabiranje politi?nih to?k.

 

A ti bi ?e malo elektro industrijo vzbujal? Vsa tak?na in druga?na politi?na "vzbujanja" se kon?ajo v krepkem minusu v ?epih davkopla?evalcev. V Sloveniji smo bili hudo "trajnostni" in smo malo "vzbujali" fotovoltaiko. No to "vzbujanje" in "trajnost" bo slovenske porabnike do konca leta 2030 stala ve? kot TE?6

 

Za doseg, ki ga danes zmorejo elektri?ni avtomobili vozniki kupujejo bencince - in ti so ?istej?i od naj?istej?ega "elektri?arja".

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smog ne nastaja zaradi dizlov z DPF-ji, ampak zaradi pametnjakovi?ev, ki se poserjejo na predpise, okolico in soljudi, ter DPF-je veselo odstranjujejo.

NOx omenja zadnji odstavek, vse skupaj pa ni ni? drugega kot poceni nabiranje politi?nih to?k.

 

A ti bi ?e malo elektro industrijo vzbujal? Vsa tak?na in druga?na politi?na "vzbujanja" se kon?ajo v krepkem minusu v ?epih davkopla?evalcev. V Sloveniji smo bili hudo "trajnostni" in smo malo "vzbujali" fotovoltaiko. No to "vzbujanje" in "trajnost" bo slovenske porabnike do konca leta 2030 stala ve? kot TE?6

 

Za doseg, ki ga danes zmorejo elektri?ni avtomobili vozniki kupujejo bencince - in ti so ?istej?i od naj?istej?ega "elektri?arja".

forget it, ne ?teka?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zoe ima deklariranih preko 200 km z enim polnjenjem. Pri meni cez vikend ni nikoli kazal vec kot 140 km dosega... tudi ko je bil cisto poln ... Pa kamorkoli gres da je vec kot 30 km v eno smer... ze isces, kje se bos lahko prikljucil :) ... 

Hmm, ampak 140km je v mojem (in tvojem?) primeru ?e do Ljubljane (kaj vem, BTC, slu?ba kje v centru, Rudnik...) in nazaj? 

 

Ja, da la?ejo z dometom pa verjamem. Saj pri bencinarjih/dizlih tudi. Sme?no, ?e za?eli niso resno prodajati elektri?ne avte, pa ?e nakladajo. ?eprav o tem smo ?e debatirali, normni krog za testiranje porabe je itak ?isto nerealen.  :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, ampak 140km je v mojem (in tvojem?) primeru ?e do Ljubljane (kaj vem, BTC, slu?ba kje v centru, Rudnik...) in nazaj?

 

Ja, da la?ejo z dometom pa verjamem. Saj pri bencinarjih/dizlih tudi. Sme?no, ?e za?eli niso resno prodajati elektri?ne avte, pa ?e nakladajo. ?eprav o tem smo ?e debatirali, normni krog za testiranje porabe je itak ?isto nerealen. :vskalo:

Probaj na obvoznici iti 120 pa potem oceni range .....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probaj na obvoznici iti 120 pa potem oceni range .....

Saj jaz sem toliko vozil... Zato pa je bil range tako majhen... Ce bi vozil po obvoznici 80 km/h, bi dobil mogoce za 20, 30 km vec...

Hmm, ampak 140km je v mojem (in tvojem?) primeru ?e do Ljubljane (kaj vem, BTC, slu?ba kje v centru, Rudnik...) in nazaj? 

Ja, da la?ejo z dometom pa verjamem. Saj pri bencinarjih/dizlih tudi. Sme?no, ?e za?eli niso resno prodajati elektri?ne avte, pa ?e nakladajo. ?eprav o tem smo ?e debatirali, normni krog za testiranje porabe je itak ?isto nerealen.  :vskalo:

Jaz ce grem v Ljubljano in nazaj je pol baterije prazne... In tako je treba stalno i eti v glavi, da ga bos priklopil... Ni tako kot pri "navadnih" avtih ko gres tankat enkrat ne teden ali enkrat na 14 dni ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na japonskem so ?e ve? let, v Tokiu-center, prepovedali smrduhe dizla?ke. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e mogo?e.

 

Zdaj pa poi??i te koordinate:

 

35?23'39.8"N 138?43'59.3"E

 

Sem prepri?an, da na elektriko pa bolj malokrat pridejo tja, pa ?eprav je samo 130 km od Tokya... :hudicek:

 

 

Najblizja javna polnilna postaja, ki jo najde Google, je 33 km stran :)  :harhar:  :jezicek:  ...  >> http://openchargemap.org/app/?view=locationdetails-page

 

Map-20160504-114418.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko. Ampak mene v teh hribih elektrika ne prepri?a. Mogo?e, ?e bi kdo bil dovolj prepri?an v to pa da mi posodi elektromobil za en teden, mogo?e mesec, da sam preizkusim. Druga?e pa ostajam na preverjenih turbo-dizlih.

 

Za po mestih in mestnih sredi??ih je pa nekaj elektri?nega gotovo res dobra izbira, to se pa strinjam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je....upam da to ni znamenje, jutri zacenjam mototrip pa je na Ljubelju resevalna vaja....obvoz preko Karavank.

 

Ja fajn 12? obvoz pa se avstrijska vinjeta??? A pa nintako da tudi Karavanke zapirajo zaradi nekih del???

 

Podkoren itak...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za motor je Jezersko...

?elezni?ka je zahodno od Beljaka :). Jezersko je za na sever in vzhod.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem res ne razumem zakaj razmi?lja? o Ljubelju - ti podalj?a pot za pol ure glede na predor Karavanke (?e je odprt).

?ez Korensko sedlo se pot podalj?a za 15 minut. Cesta je lepa, sem ravno v?eraj preveril ;)

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem res ne razumem zakaj razmi?lja? o Ljubelju - ti podalj?a pot za pol ure glede na predor Karavanke (?e je odprt).

?ez Korensko sedlo se pot podalj?a za 15 minut. Cesta je lepa, sem ravno v?eraj preveril ;)

Ker je vlak ob 23:00 :) :) ampak ne bo panike (mislil sem na siht v celovec)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tuhinjska dolina  - leglo ekstremizma. Zmaj, a brada ?e raste?

Kurc kej, nisem jaz za te ?tose, smatram se za neke sorte Rimokatolika, ampak v smislu da grem parkrat na leto v cerku, to pa je to.  :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.