Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Bi pa zvi?anje DDV-ja prineslo ?e dodatno "stiskanje" evr?kov in posledi?no bi ?e manj denarja kro?ilo.

Je pa? preve? folka na minimalcih in ni kupne mo?i.Kaj ?mo. ;)

 

Kaj te osebno bolj prestra?i - pa res povej mi po?teno - a to, da ti zmanj?ajo pla?o za 10% in da bo ?lo ?e navzdol, ti zmanj?ajo ali ukinejo dodatke, te stra?ijo, da bo? ostal brez slu?be, dobi? manj?e socialne transfere ipd ali to, da se televizor podra?i iz 300? na 305?, da bo Clio namesto 10.000? zdaj 10.166??

 

A res misli?, da ?e bo pralni stroj namesto 500? bil zdaj 508?, da ga ljudje ne bodo kupili, ker je pa zdej grozno predrag (8? razlike). Kaj pa ?lovek, ki je imel prej 700? pla?e pa so mu jo zdaj zni?ali za 10% na 630? pa zraven pobrali ?e kak dodatek, pa da ?ivi v stalnem strahu, da bo zgubil ?e pla?e ali pa celo da bo bil odpu??en? Ker od teh dveh primerov ne bo kupil pralnega stroja? Kaj misli??

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj te osebno bolj prestra?i - pa res povej mi po?teno - a to, da ti zmanj?ajo pla?o za 10% in da bo ?lo ?e navzdol, ti zmanj?ajo ali ukinejo dodatke, te stra?ijo, da bo? ostal brez slu?be, dobi? manj?e socialne transfere ipd ali to, da se televizor podra?i iz 300? na 305?, da bo Clio namesto 10.000? zdaj 10.166??

 

A res misli?, da ?e bo pralni stroj namesto 500? bil zdaj 508?, da ga ljudje ne bodo kupili, ker je pa zdej grozno predrag (8? razlike). Kaj pa ?lovek, ki je imel prej 700? pla?e pa so mu jo zdaj zni?ali za 10% na 630? pa zraven pobrali ?e kak dodatek, pa da ?ivi v stalnem strahu, da bo zgubil ?e pla?e ali pa celo da bo bil odpu??en? Ker od teh dveh primerov ne bo kupil pralnega stroja? Kaj misli??

 

Kaj te naj prestra?i ?e v tej na?i de?elici?

Sej ?e bi se toliko podra?alo, kot si ti tako na prste izra?unal niti ne bi bilo slabo.Samo kot jaz poznam na?e "paciente", bi vsak v dolgi verigi verigi pristavil svoj piskr?ek in verjemi, da bi kon?na cena izgledala malo druga?e kot tej tvoji izra?uni.

Je veliko drugih dr?av ?e kalkuliralo z tem DDV-em in so se gladko premislili.In to dr?ave ohoho bolj?e stoje?e kot mi.To bi bila definitivno najslab?a od mo?nih odlo?itev.

Sicer pa si sam poglej, kje smo z DDV-jem.In kje imamo mi super zni?ani DDV za nakup otro?kih potreb??in

in oblek? :aaaaa:

 

?e?ka CZ - 14 20 -

Danska DK - - 25 -

Nem?ija DE - 7 19 -

Estonija EE - 9 20 -

Gr?ija EL - 6,5 / 13 23 -

?panija ES 4 8 18 -

Francija FR 2,1 5,5 / 7

19,6 -

Irska IE 4,8 9 / 13,5 23 13,5

Italija IT 4 10 21 -

Ciper CY - 5 / 8 15 -

Latvija LV - 10 21 -

Litva LT - 5 / 9 21 -

Luksemburg LU 3 6 / 12 15 12

Mad?arska HU - 5 / 18 27 -

Malta MT - 5 18 -

Nizozemska NL - 6 19 -

Avstrija AT - 10 20 12

Poljska PL 3 7 22 -

Portugalska PT - 5 / 12 20 12

Romunija RO - 9 19 -

Slovenija SI - 8,5 20 -

Slova?ka SK - 6 / 10 19 -

Finska FI - 8 / 12 22 -

?vedska SE - 6 / 12 25 -

Zdru?eno kraljestvo UK - 5 17,5 -

 

Vir: Spletne strani Evropske komisije

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej ?e bi se toliko podra?alo, kot si ti tako na prste izra?unal niti ne bi bilo slabo.Samo kot jaz poznam na?e "paciente", bi vsak v dolgi verigi verigi pristavil svoj piskr?ek in verjemi, da bi kon?na cena izgledala malo druga?e kot tej tvoji izra?uni.

 

OK, sam to je pa zdej tisti famozni trg, za katerega vsi zagotavljajo, da se mora samoregulirat. Se pravi, ?e bi nekdo neopravi?eno dvignil ceno izdelka (pri dvigu DDV za 2 % to?ki se bi smelo v najslab?em primeru blago podra?iti za 1,66%) bi ga moral kaznovati trg - zato smo pa tudi toliko konkurence spustili noter. Zdej pa ?e to ne deluje pomeni, da ne deluje prosti trg in konkurenca.

 

 

Kaj pa je druga?e tvoj predlog, da bi pove?ali inkome oziroma zmanj?ali outkom? Zategovanje pasu in var?evanje smo glih kar videli, da bo povzro?ilo kolaps - BDP je strmoglavil kot ?e nikoli v zgodovini in to le v pol leta od kar so "pametnjakovi?i" zapregli v ta voz.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Priznam ekonomist nisem ampak opa?am pa nekaj. Vsi pravijo "kupujte doma?e" ne pa od kakega Lidla, Hoferja itd... Meni je to ?isto razumljivo. Vendar pomoje nekateri niso pomislil, da v teh ?asih govoritu nekomu na minimalcu ali socialni pomo?i, da naj kupuje v Mercatorju ali Tu?u namesto cenej?emu Lidlu je podobno uni izjavi, da ?e ljudje nimajo kruha naj jedo potico.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK, sam to je pa zdej tisti famozni trg, za katerega vsi zagotavljajo, da se mora samoregulirat. Se pravi, ?e bi nekdo neopravi?eno dvignil ceno izdelka (pri dvigu DDV za 2 % to?ki se bi smelo v najslab?em primeru blago podra?iti za 1,66%) bi ga moral kaznovati trg - zato smo pa tudi toliko konkurence spustili noter. Zdej pa ?e to ne deluje pomeni, da ne deluje prosti trg in konkurenca.

Kaj pa je druga?e tvoj predlog, da bi pove?ali inkome oziroma zmanj?ali outkom? Zategovanje pasu in var?evanje smo glih kar videli, da bo povzro?ilo kolaps - BDP je strmoglavil kot ?e nikoli v zgodovini in to le v pol leta od kar so "pametnjakovi?i" zapregli v ta voz.

 

Kak?na konkurenca neki.A ni jasno, da je ?e vedno dogovorna ekonomija med trgovci?En teden ima eden nekaj v akciji, drugi teden drugi isto stvar za isto ceno in tretji teden tretji isto stvar za isto ceno.

Pazijo pa, da se jim akcije ne pokrivajo kar se prej dogovorijo z istimi dobavitelji.Tukaj govorim o "velikih treh".Ker itak razni Lidli in Hoferji niso neka resna konkurenca velikim in poberejo bolj drobtine in niso regulatorji trga ampak kve?jemu i??ejo "nelojalne" kupce, ki begajo in i??ejo samo akcije in poceni izdelke ponavadi neznanih ( neslovenskih) proizvajalcev.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tukaj govorim o "velikih treh".Ker itak razni Lidli in Hoferji niso neka resna konkurenca velikim in poberejo bolj drobtine in niso regulatorji trga ampak kve?jemu i??ejo "nelojalne" kupce

tukaj si pa v temo brcnil.

iz prve roke vem da ima v na?em kraju vedno najve?ji dnevni izkupi?ek Lidl in to kljub temu da je ?ez cesto merkatorjev hipermarket, ter inter?par v bli?ini (vse v krogu 500m).

?e bo ?lo tako naprej bodo tujci v roku 10 let izrinili "na?e" trgovce ;) (kar je tudi njihov plan)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tukaj si pa v temo brcnil.

iz prve roke vem da ima v na?em kraju vedno najve?ji dnevni izkupi?ek Lidl in to kljub temu da je ?ez cesto merkatorjev hipermarket, ter inter?par v bli?ini (vse v krogu 500m).

?e bo ?lo tako naprej bodo tujci v roku 10 let izrinili "na?e" trgovce ;) (kar je tudi njihov plan)

 

In to je to?no to kar sem jaz napisal. Najcenej?a opcija pa?.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sarkazem on

 

V dnevih pred prihodom Iphonea5 me dobite pred poslopji Simobila, prosiom za kak obisk, topel ?aj ali sendvi?, ker je kriza...

 

Sarkazem off

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ?e kdo od vladajo?e klike ni poskrbel za udobne slu?bice svojem nara??aju - zdaj je ?e ?as, ker kmalu bo prepozno saj so cepci z var?evanjem na pamet povzro?ili

 

http://www.24ur.com/umar-napoveduje-skrcen...a-odstotka.html

 

Ampak, da ti rata tole v pol leta takole zaviti nizbrdo mora? biti pa res expert prve klase. Naprej z Majerjem v bankrot, ki ga tako ?eljeno napoveduje in pri?akuje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tukaj si pa v temo brcnil.

iz prve roke vem da ima v na?em kraju vedno najve?ji dnevni izkupi?ek Lidl in to kljub temu da je ?ez cesto merkatorjev hipermarket, ter inter?par v bli?ini (vse v krogu 500m).

?e bo ?lo tako naprej bodo tujci v roku 10 let izrinili "na?e" trgovce ;) (kar je tudi njihov plan)

 

Mogo?e v kak?nem majhnem mestu.V Kp pobirajo drobtine (ve?inoma majhni nakupi v ko?aricah).

To se lepo vidi po skoraj praznih parkiri??ih pri diskontnih prodajalnah. ;)

 

a ?e kdo od vladajo?e klike ni poskrbel za udobne slu?bice svojem nara??aju - zdaj je ?e ?as, ker kmalu bo prepozno saj so cepci z var?evanjem na pamet povzro?ili

 

http://www.24ur.com/umar-napoveduje-skrcen...a-odstotka.html

 

Ampak, da ti rata tole v pol leta takole zaviti nizbrdo mora? biti pa res expert prve klase. Naprej z Majerjem v bankrot, ki ga tako ?eljeno napoveduje in pri?akuje.

 

Dobro no, ne pretiravaj. :D To se sedaj ka?e samo slaba politika "va?ih" v preteklosti, ko je moralo kao ostati vse v na?ih Slo.(tajkunskih) rokah.Tujega no?emo so govorili sedaj pa svojega nimamo. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobro no, ne pretiravaj. :D To se sedaj ka?e samo slaba politika "va?ih" v preteklosti, ko je moralo kao ostati vse v na?ih Slo.(tajkunskih) rokah.Tujega no?emo so govorili sedaj pa svojega nimamo. ;)

 

ufff, ?e dobro... sem se ?e ustra?il, da so bla kriva neka pravlji?na bitja - sej ve? razni pal?ki in lete?i sloni

 

aja sej res... kdaj je najve? tajkunov ratal in kdo je takrat gledal stran ali pa celo pomagal pri tajkunizaciji? Pa tolk ma? proti rde?i barvi pa navija? ravno za enga najhuj?ih rde?karjev (samo fasado ima pobarvano na ?rno) - tega ne bom nikoli razumel :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje si Boss, ponavadi rad pokomentira? aktualne dogodke dneva... :hudicek:

 

Matr si hitr, sej ?e dnevnika dobr ni blo konec pa me ?e izziva? :hohoho:

 

Evo... bom na hitro.

 

Kr prav, da so ?li v akcijo in nja prekontrolirajo delovanje Jankovi?a. Zdej ima vsaj prilo?nost, da doka?a, ali je govoril resnico, ker prej tudi tega ni mogel saj so ga ?e marsikje po?iljali na Dob ?e predno je bil sploh ne?esa obto?en.

 

?e pa se izka?e, da je lagal in je kriv pa nimam nobenih zadr?kov, da ga preselijo tja kamor sodijo kriminalci.

 

Tukaj je ta razlika, majerjevi verniki boste do zadnjega branili svojega idola ne glede ali se bo dokazalo, da je kriv, tisti, katerim je pa bolj bli?je levi na?in razmi?ljanja pa nimamo svojih idolov in ?e gre?ijo jim ne bomo stopili v bran in ??itili njihov lik in delo za vsako ceno... comprende :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Matr si hitr, sej ?e dnevnika dobr ni blo konec pa me ?e izziva? :hohoho:

 

Evo... bom na hitro.

 

Kr prav, da so ?li v akcijo in nja prekontrolirajo delovanje Jankovi?a. Zdej ima vsaj prilo?nost, da doka?a, ali je govoril resnico, ker prej tudi tega ni mogel saj so ga ?e marsikje po?iljali na Dob ?e predno je bil sploh ne?esa obto?en.

 

?e pa se izka?e, da je lagal in je kriv pa nimam nobenih zadr?kov, da ga preselijo tja kamor sodijo kriminalci.

 

Tukaj je ta razlika, majerjevi verniki boste do zadnjega branili svojega idola ne glede ali se bo dokazalo, da je kriv, tisti, katerim je pa bolj bli?je levi na?in razmi?ljanja pa nimamo svojih idolov in ?e gre?ijo jim ne bomo stopili v bran in ??itili njihov lik in delo za vsako ceno... comprende :jezicek:

 

Najbolj mi gredo na smeh njegovi privr?enci, ki bi dali roko v ogenj, da je nedol?en in ga podpirajo.

Kako more? za bilo koga kaj takega izustiti? ?e je res nedol?en ok, ?e pa ne, pol pa kaj?

Najmanj kar je je to, da bi lahko rekli, da bodo po?akali do konca preizkave in se bodo potem izrekli.

Pa da niso to tudi verniki? :aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj mi gredo na smeh njegovi privr?enci, ki bi dali roko v ogenj, da je nedol?en in ga podpirajo.

Kako more? za bilo koga kaj takega izustiti? ?e je res nedol?en ok, ?e pa ne, pol pa kaj?

Najmanj kar je je to, da bi lahko rekli, da bodo po?akali do konca preizkave in se bodo potem izrekli.

Pa da niso to tudi verniki? :aaaaa:

 

popolnoma se strinjam - 100% :bravo:

 

Ma za nobenga ne more?, dat roko v ogenj - ?e sem ?ist po?ten lahko dam roko v ogenj samo sam zase pa za nikogar drugega :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je folk plehek in prtegnjen, da za klin?ev I-phone 5 ?aka tudi po 12 ur v koloni, pa jebomast to mora? bit mal (verjetno orng) ?avhnen. :cheers:

 

Po drugi strani pa ?e je nekomu do popolne sre?e manjkal le ?e ta Mobi?uk, pa tud okej a ne. :jezicek::hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je folk plehek in prtegnjen, da za klin?ev I-phone 5 ?aka tudi po 12 ur v koloni, pa jebomast to mora? bit mal (verjetno orng) ?avhnen. :cheers:

 

Po drugi strani pa ?e je nekomu do popolne sre?e manjkal le ?e ta Mobi?uk, pa tud okej a ne. :jezicek::hohoho:

 

He,he, tudi tej so neke vrste verniki.Zdej, ali so prtegnjeni ali ne je ?isto relativno vpra?anje.

Recimo v ameriki se prodajjo i-5 za neverjetnih 1050 dolarjev (resda z 64 Gb memorije).

Tako ponudbo sem dobil tudi sam. :aaaaa::wacko:

Pa glih meni jo po?ljejo, ki ne dam na telefone po?enega gro?a. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je folk plehek in prtegnjen, da za klin?ev I-phone 5 ?aka tudi po 12 ur v koloni, pa jebomast to mora? bit mal (verjetno orng) ?avhnen. :cheers:

 

 

ne vem a so ?auhnjeni ali pa so le neverjetno dojemljivi na tale psiholo?ki crap, ki ga applovci znajo sproducirat na predstavitvah.

 

incredible, amazing, awesome mix

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj je folk plehek in prtegnjen, da za klin?ev I-phone 5 ?aka tudi po 12 ur v koloni, pa jebomast to mora? bit mal (verjetno orng) ?avhnen. :cheers:

 

Po drugi strani pa ?e je nekomu do popolne sre?e manjkal le ?e ta Mobi?uk, pa tud okej a ne. :jezicek::hohoho:

 

Najbolj? je to, da jih je samo 20 dejansko dobil iphona, vsi ostali so pa vedrili za brezveze. Res mi ni jasno, a so to sami delomrzne?i, al so dejansko dopust za danes vzeli.

 

Najbolj mi je v spominu ostal komentar i-frika iz 24ur, nekaj v stilu "dans je tko, ?e ma? si cool, ?e nima? nisi" :hohoho:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.