Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Pa, pa, Jan?a!!! :harhar: Sku?ali te bomo ?imprej pozabiti! :P:o

 

:hohoho: Men je blo hecno kako so se potem izgovarjali. Da so ljudje zaslepljeni, da je ?koda ker bo sedaj Slovenija nazadovala v nek drug temnej?i ?as ko se bomo ?e bolj delili (WTF? :blink:), da je SDS zmagal na ve?ino okro?jih in, da bi morali tudi to upo?tevati (ja pa kaj ?e, va?na je kon?na ?tevilka ne pa dejstvo, da je pa? Ljubljan?anov najve?) in podobno. ?udno da jim ne klikne, da je razlog popolnoma preprost, da smo se jih naveli?ali, njih in njihovh kiksov. Aja mimogrede v na?em koncu se bil v komisiji in je bilo od 176 glasov kar 50 za NSi, za SD pa le 32. :blink: Je pa res, da je iz na?ega konca kandidat NSi. :whatever:

 

Kahli Ehjavec je presenetil, spet bo pomembno vlogo in bo brez njega bolj ?voh koalicija, ?e ne bo pa grozil z odstopom iz nje. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da smo zadaj zaklju?ili z zmerjanji vseh, ki niso z velikim vodjo Janco, da so komunisti pa ne vem kaj ?e pa da je konec iskanja vseh vrst zunanjih in notranjih sovra?nikov, avtokratskega brezkompromisnega vladanja napolnjenega z la?mi tipa Grims & Co. Kon?no smo se znebili Rupla pa Bajuka pa ?e kak?nega arogantne?a.

 

Zadnje 4 leta sem imel ob?utek, kot da smo ?iveli spet v 70 in za?etku 80' let. Podtikanja, aretacije brez utemeljenih razlogov, iskanje notranjega in zunanjega sovra?nika (starej?i se boste spomnili kako je to zgledalo na sejah ZKJ), laganje da ?ivimo najbolje od kar je Slo samostojna zraven se je pa kradlo in sklepalo raznorazne podkupnine in nepotisti?na nastavljanja.

 

In glavni zagovor vseh teh je bil, da so to po?eli tudi oblastniki pred letom 2004. Aha torej ?e sosed krade pomeni, da smem tudi jaz, al kaj? Najbolj zanimivo pri vsem tem pa je bilo, da so vsi poudarjali kak?no zlo je bil enopartijski sistem in vse kar se je takrat dogajalo (vklju?no z malikovanjem Tita) a so to?no to po?eli sami le da je bil tokrat ?a??enec JJ - no ja sej kaj pa bi lahko pri?akovali od enega najbolj ortodoksnik partiJJcev, ki so ga cel vrgli iz ZKS, ker je bil ?e za njih preve? skrajen. :blink:

 

 

Pa dovolj besede o pora?encih... ?estitam zmagovalcem in upam, da bodo res ?li po poti, ki so jo za?rtali, ker ?e ne, bom do njih ravno tako kriti?en kot sem bil do zdaj?nje vlade. Pahor bo na preizkusu in ?e bo znal pravilno krmariti v dobrobit nas vseh po lahko v vladi ?e kak?en mandat ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ?isto strinjam s povedanim. Tudi meni je v?e?, da smo se znebili nekaterih obrazov, ki sem jih tudi sam te?ko prena?al. Najprej "mojega ?efa" Bajuka, pa Rupla, pa zelo v?e? mi je, da v parlamentu ne bom ve? gledal ?kolj?a, Guli?a, Podobnika in podobnih...

 

Je pa ?e nekaj res. Pahor bo moral kon?no preiti z besed k dejanjem. In prav to me zanima kako mu bo ?lo... Mo?akar ima sicer dolgo politi?no kilometrino, izku?enj operativnega vodenja pa bore malo in glede na to katera imena ima ob sebi se bojim, da nima najbolj?ega kadra. Pustimo se presenetiti. Tudi Ku?an je rekel "zakaj mu ne date prilo?nosti...?" No sedaj jo ima. <_<

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj,kar me je pri SDS motilo je ta njihov fundametalizem, nezmotljivost in mesijanstvo pri vodenju ljudstva do "svetilnika". Na tej poti je bilo vse dovoljeno od la?i, podtikanj do dolo?anja kdo je na? in kdo je sovra?nik. Pri etiketiranju ni bilo potrebnih nobenih dokazov, dovolj je bilo, da je veliki vodja , ali kak upognjeni satelit izrekel "resnico". Pri patriji pa so na ves glas vpili, kje so dokazi, kje so dokazi.... torej dvoli?nost brez primere. Njihov veliki ?ef je bi obto?en prejemanja "otro?kega" dodatka in zato je bilo potrebno zlorabiti dr?avo in njen parlament za branjenje "lika i dela" velikega J. Pri tem pa so zarote, notranji in zunaji sovra?niki postale temelj obrambe o?itnega poskusa korupcije. Ne govorim, da je veliki J res JJ, vendar je po utemeljenem sumu in preiskavi na Finskem pri nas vladal neki preve? sumljiv mir v druga?e zelo aktivnih organih pregona.

Upam, da bo teh cirkusov in sme?enje dr?ave sedaj konec, ?eprav se lahko po ekipi v parlamentu temu ne bo mogo?e povsem izogniti.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to kar pravi? Sirius je motilo tudi mene vendar najhuje od vsega je bilo to, da so te gledali v o?i in lagali ter me imeli za norca ali pa vsaj za jamskega ?loveka, ki sem prespal zadnja ?tiri leta. Pa kdaj si bodo dali dopovedati, da nekateri pa? nimamo spomina zlate ribice in da med in mleko zadnjih par mesecev pa? le nista dovolj za spremembo mnenja.

 

?al pa je tako, da tak na?in vodenja politike v?ge pri veliko ljudeh in na tak na?in je JJ poskusil opraviti tudi z leto?njimi volitvami tako kot je s tistimi pred ?tirimi leti. In s pomo?jo trobil v obliki brezpla?nikov bi mu to skoraj uspelo.

 

Razo?aran sem nad upokojenci, katere Erjavec ve?ino ?asa sploh povohal ni nakar se pa zadnje pol leta spomni, da bi bilo dobro malce pritisniti tudi v tej smeri. "Zrihtal" jim je milo??ino v obliki draginjskega dodatka, nekaj flancal o 1000 ? penzije in kar naenkrat je podvojil podporo. Ja zgleda, da populizem in demenca gresta dobro skupaj z roko v roki.

 

?koda mi je edino Lipe, ki je imela verjetno najbolj socialen program ampak je bila ?rtev tega dejstva, da so se ljudje bali, da bo glas za njih izgubljen glas in da je bolje, da svoj glas dajo eni od ostalih treh levih strank.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni je ful ?al Lipe :( . Sa?ko me je v zadnjem ?asu res presenetil ko je razglabljal o ekonomiji. Nisem vedel, da fant toliko obvlada, Barbara ?.T. mi je bila pa od nekdaj v?e? kot poslanka. Mnogo bolje bi bilo, da bi se Lipa in SNS zamenjala <_<

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pahor& Co. so hoteli pozicijo, in zdaj jo imajo. Zdaj bo potrebno namesto son?enja zob dejansko kaj narediti. Se pustim presenetit.

 

Pri?akujem pa seveda inflacijo v promilih, najmanj 1x vi?je pla?e, pove?anje penzij.... vse kar je bilo do sedaj tako kritizirano.

 

Samo operativno vodenje me pa ne skrbi - imata "fasadi stranke" Pahor in Katarinca za sabo izku?ene stare prekaljene ma?ke, Ku?an, Jankovi?, Potr?, Rop,...

 

Iz parlamenta bi moral poleg Nsi leteti tudi SLS. Smo tako ali tako edina dr?ava na svetu, ki ima stranko upokojencev....v kateri kandidirajo za poslanke ?e ne 30 letnice :hohoho:

 

O sami kadrovski sestavi Zaresa sploh nebi, ker nekatere izmed njihovih kandidatov za poslance osebno

poznam. Sami prilo?nostni povzpetniki, ki veliko govorijo, malo povejo ?e manj pa naredijo <_<

 

Glede Lipovcev - stranka je bila ustanovljena le za podtikanja in umazane posle levice, brez nekega pravega programa. Niso niti ra?unali, da bodo pri?li v parlament - pa saj so si za opravljanje predvolilnega posla prav gotovo od levice dobili zagarantirane stol?ke v kak?nih vladnih slu?bah.

 

Toliko podtikanj (Patrija, ponarejeni dokumenti Pe?eta) brez dejanske osnove, kot jih je moral te volitve po?reti Jan?a, ?e ni bilo.

 

?e malo spremljanja medijev po volitvah bo hitro pokazalo - iz pljuvanja po koaliciji, kot se je to dogajalo v tem mandatu, se bo spremenilo v hvalospeve koaliciji in pljuvanje opozicije. In medije ima oseba J pod oblastjo... :hohoho:

 

Sicer pa - se Slovenija priklju?uje dr?avam, kot sta ZDA in Italija. V prvi na oblasti Bush z republikanci, v drugi Berlusconi. Pri nas pa Ku?an, Jankovi? & Co.

 

In ljudje, ki so med obdobjem privatizacije s klientelizmom, nepotizmom, javnimi naro?ili, mened?erskimi prevzemi, notranjimi informacijami o prodaji podjetij, itd. pri?li od prodajlcev ro? do ogromnega DRU?BENEGA premo?enja (sedaj je seveda njihovo), sedaj prodajajo bu?e o sociali.... pravo posmehovanje v glavo ljudem, ki ne vidijo dlje od svojega nosu... :hohoho:

 

Pod ?rto - Slovenski turbokapitalisti (kapital&mediji) so si pa? kupili volitve. Narod pa? ne vidi, da se je v tem mandatu nafta podra?ila za 4x, da je po svetu vladala borzna kriza, delnice so padale - za inflacijo in podra?itve pri nas je pa? ponarodel razlog - "Jan?a je kriv". Zelo znana oseba je ?e pred leti ugotovila - das folk ist dumm.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa je ?al predvsem tega,da bom moral sedaj 4 leta gledat uno antipati?no Kresalovo in

Goluba.Proti Pahorju pa niman ni?,anzi mi je ?e kar simpati?en-kot kak?en ?olar?ek se mi zdi.

Bomo videli,kaj bo,ker prej v 14 ali koliko letih njihove vladavine je bila tudi ?iva katastrofa,samo ljudje so ?e malo pozabili(kdo je bil nastavljen za direktorje,Falcon in podobna sranja).

Ne pri?akovat ?ude?ev,ker se moramo zavedat,da je povsod recesija in inflacija in pa zapiranje tovarn. ;)

 

Po moje bo sedaj naslednji scenarij:najprej ene pol leta kreganje,kdo bo minister in iz katere stranke.

Potem pridejo na vrsto ?istke v podjetjih in nastavitev" starih " preverjenih kadrov iz vrst troj?ka.

In potem eno leto lovljenja ter pred volitvami na juri? z obljubami.

Itak v 4 letih se ne da narediti mnogo.Jaz sr?no upam,da jim bo uspelo,samo ima na ?alost Pahor ni sam...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex: ?al je o slaba lastnost ?isto vsake vlade pa naj bo desna al pa leva, zgornja al pa spodnja, da nastavljajo svoje ljudi. Pomembno je edino to, da ?e se menjajo ti ljudje, da se nastavljajo tak?ni, ki so sposobni oziroma bolj sposobni od prej?nji - ?al pa vedno ni tako in tukaj kaj dosti pomo?i ?al ni. :(

 

Glede Falcona pa samo to - tudi Janca si ga je za?elu, ko je pri?el na oblast, ko so ga pa spomnili kolk je bil proti, ko ga je LDS naro?il, se je pa hitro premislil. :hohoho::hohoho:

 

 

Ja pa utopi?no pri?akovat, da se bodo pla?e in pokojnine bistveno dvignile saj kaj takega ne more obljubiti nih?e... debil je pa tisti, ki je v to prepri?an oz. bo zahteval od katerekoli oblasti, ki bi pri?la na oblast. Populisti?na zjava JJ, da bi do leta 2015 izena?il pla?e s povpre?nimi evropskimi je pa tud cvetka brez primere - ja bi ?e bi Evropa svoje zni?ala, vse ostalo je utopija.

 

Ostati je treba na realnih tleh pri tem, da se mora pla?a vi?ati hitreje od inflacije in ne tako kot zadnja 4 leta, ko nam je glede na inflacijo padala. Da, ve?ina smo imeli realno leta 2004 vi?je pla?e kot jih imamo danes. Samo to je bilo za velikega vodjo postranskega pomena, va?no da se je trkal po prsih z visoko gospodarsko rastjo, s tisto, katero ve?ina ni opazila oziroma ni imela ni? od tega. So jo pa ob?utili vsi tisi, ki so bili blizu politi?nega vrha in uprave ter managerji so si razdaljevali miljonske vsote na ra?un delavcev.

 

Nadzorni sveti so si pove?ali sejnine tudi za 10x in ves ta denar gre samo ozkemu krogu elite ?isto na vrhu, da ne govorim, da so dav?no razbremenili samo tiste z najvi?jimi prihodki, ostali pa smo na istem oziroma pri dohodnini na slab?em, ker so ukinili tudi nekatere olaj?ave (da tudi tiste za re?evanje stanovanjskih problemov).

 

?e je to bil socialni na?rt desnih strank naj me koklja brcne sicer pa kako naj zaupamo stranki, ki je neko? bila na levici nakar je skoraj ?ez no? odpotovala na desno stran in pri tem samo malce spremenila ime (social demokratska stranka je ratala slovenska demokratska stranka - bolje bi bilo, da bi bili slovenska republikanska stranka saj bi tako vsak vedel kam spadajo). Tak?en na?in je skrajno neresen in meji na nateg svoje volilne baze.

 

 

?akam pa nekaj drugega - na enega pripadnika JJ-evcev, ki bo vsaj enkrat poskusil pogledati pri svojih in najti tudi kak?no napako v trenutni vladi ampak ?al ostajam le pri ?akanju - ko pa berem theBillov post pa mislim, da se kaj takega sploh ne bo nikoli zgodilo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,je ?e rezultat nove vlade tu:namre? kar ob?utno cenej?a nafta in benz. :hudicek::bravo:

 

Sicer pa,Boss,se v vsem strinjam z teboj.Na ?alost sva ?la skozi vse "sisteme" in stranke in enopartijske sisteme in vemo,da so povsod koristoljubci,ki skrbijo predvsem zase in bli?nje.

Glede pla? je pa tako,da dokler ne bodo zamenjali vodilnih sindikalistov tipo Semoli? & co. in pripeljali sve?e udarne sile,ne bo ni?.Sindikati so na ?alost pri nas samo za cirkuse in ni? konkretnega.

 

?ivi bili pa vidjeli,ne? ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no, moja napoved za Slovenijo v naslednjih 4 letih je, da bo dr?ava pa? 4 leta ?ivotarila brez bistvenih in konkretnih sprememb na bolj?e, nekateri bojo spet polnili svoje ?epe, ostali pa bomo ostali dolgih nosov, kot ?e do sedaj :)

 

ljudstvo iz nove vlade ne bo potegnilo bistvene koristi... ideja o bolj?em ?ivljenju se nam je oddaljila za 4 leta, potem bomo pa videli naprej

 

p/s: pa kdor me pozna, ve da nisem morbidna osebnost, ampak precej pre?eren fant, ki z optimizmom zre v prihodnost ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, kje pa sem kaj komentiral in hvalil delo sedanje vlade? Tudi sam sem pred 4imi leti pri?akoval bolj?e vodenje, ampak izgleda, da rek, da korita ostajajo ista, le koritniki se menjajo, ?e kako dr?i.

 

V tujini je normalna praksa, da ko se vlada zamenja, dajo avtomatsko odpoved tudi vsi, ki so bili nastavljeni s strani pretekle vlade (kdor pa? ne, se ga zamenja) - in to ni nobena slaba lastnost. Na ta na?in ne prihaja do nepotrebnih trenj med ministri in ljudmi na ni?jih in?tancah. Pri nas bi se pa vsi nastavljeni iz prej?njih vlad ?e kar pri koritu dr?ali (seveda, v prej?njem re?imu rajnke Jugoslavije pa? ni bilo te prakse) - in tako zaganjajo cel vik in krik, ko se jih zamenjuje. ?e ima vlada nek program zastavljen, potrebuje na polo?ajih tudi ljudi, ki bodo ta program speljali, ne pa da ga zavirajo ali celo sabotirajo. ?e enkrat - v pravih demokracijah popolnoma normalna praksa, pri nas pa? ne.

 

Ne pravim, da je Jan?a idealna izbira, je pa kljub avtoritativnem vodenju gotovo manj slaba kot levi blok z vsemi njihovimi botri, ?ez no? vzniklimi turbokapitalisti in tistimi, ki bodo po volitvah za svojo pomo? pristavili svoje lon?ke.

 

Slabost Jan?eve vlade? Odstavljeni minister Drobni? recimo.

 

Sicer pa - me zelo veseli, da bo (kakor vse ka?e) Pahor premier. Se bo vsaj izkazalo, kako nesposoben je opraviti eno konkretno delo (enako velja za lutko Kresalovo). Govoriti, se nasmihati in podajati neke diplomatske izjave da se le ne bi kak?nemu potencialnemu volilcu zameril je nekaj povsem drugega, kot pa voditi vlado.

 

Tudi njegove puhlice o neki socialni dr?avi in enakosti - tega ni ve?, to je bilo leta 45. Danes vsak dela, je zase odgovoren, smo v tr?nem gospodarstvu, ki tudi pribli?no ni tako mo?no (kot je npr. ?vedsko, ki ima socialo super porihtano.), da bi lahko vzdr?evalo socialo kot jo on obljublja.

 

EDIT: da ti prideta v parlament klovna tipa Franci Kek in stand-up komedijant Damjan Perne... to je ?e tragikomi?no :hohoho:

 

Pa ?e ne dober komentar iz 24 ur.com:

Upam, da bodo 2012 volitve. Nazadnje, ko je bila SD glavna, volitev ni bilo kar 45 let.

:hohoho::hohoho::hohoho:

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater ste padli v to politiko. :D

 

ma nismo... ampak, ko ti vsi mediji okroginokrog tupijo politiko, potem pa? malo navle?e? :) ?ez teden dni bo vse bolj?e, in bomo spet kaj drugega komentirali ;)

 

?edalje bolj razmi?ljam, da bom tudi jaz kje v kaki stranki sral, potem pa kandidiral ?ez 4 leta...

 

ra?unam na va?o podporo mazda?i ! :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nije lo?e-ima? moj glas.Itak je vseeno,kdo je tam.Raje,da je en na?. :D

 

jaz bi ukinil davke na Mazde, pa uvedel 50% cenej?e servise za zveste Mazda?e, pa brezpla?ne vinjete, ker se Mazde bolj malo kvarijo na avtocestah ... :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, kje pa sem kaj komentiral in hvalil delo sedanje vlade? Tudi sam sem pred 4imi leti pri?akoval bolj?e vodenje, ampak izgleda, da rek, da korita ostajajo ista, le koritniki se menjajo, ?e kako dr?i.

 

 

Koritniki si mislil svinje ? :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?e en posnetek, kak?nega bodo?ega premierja bomo dobili.... ja cela dvorana se mu je re?ala.... :hohoho::hohoho::hohoho:

 

Ja in kaj pol ?e jih ne zna na pamet (mater saj ni leksikon, pa ne da bi ga zagovarjal) - so pa Finance na?tele vseh 24 prevzemov, ?ist tko v tvojo vednost. :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.