Skoči na vsebino

Pohvalite se,...


Allyssa

Priporočeno sporočilo

Za ve? kot leto bosta zado??ali in h?erki je modra v?e?, ker ima njen rojstni datum in razred v ?oli :)

post-185-0-37558700-1512228281_thumb.jpg

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ve? kot leto bosta zado??ali in h?erki je modra v?e?, ker ima njen rojstni datum in razred v ?oli :)

Priden, da si ?e nabavil novo vinjeto.

Je pa res lep?e barve kot lanska.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smucanje s tamalo super uspelo. :)

 

 

 

Alex, sicer jo minimalno uporabljam, ampak je pa toook lepe barve, da je bil nakup pod muss :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vceraj prvi? v ?ivljenju preizkusil kako je to v hladnih dneh ko ti zamrzne ?ipa imeti gretje prve ?ipe in gretje sede?ev. ?e to ni luksuz pol ne vem kaj je... Zadovoljen....

Vceraj prvi? v ?ivljenju preizkusil kako je to v hladnih dneh ko ti zamrzne ?ipa imeti gretje prve ?ipe in gretje sede?ev. ?e to ni luksuz pol ne vem kaj je... Zadovoljen....

 

?e si bo? dosti grel z sede?em bos dobil hemeroide.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, ampak mobitel CAT-25 je pa najbolj?i mobitel, kar jih je!

 

Danes nekaj delam v gara?i. Zazvoni mobitel, se oglasim, zmenim, v tem pa priletijo otroci v gara?o in se za?nejo nekaj kepat okoli odprtih vrat avta. Na hitro mobitel odlo?im na streho na?ega "minibusa" in naredim hajko ter destruktor?ke nalovim iz gara?e. In nadaljujem s svojim delom. V tem pride ?ena in se z minibusom odpelje z "minibusom". Takoj mi "kresne", da je mobitel na strehi. Te?em v hi?o, vzamem mobitel na?e none in jo pokli?em. ?ena pa ni dobro razumela, kje to?no je mobitel, obrne avto in pride domov. Mobitela seveda ni ve? na strehi. Se torej usedem zraven in se z njo odpeljem ter gledam, ?e ga kje najdem. In ga res. Na pol potopljen v lu?i od snega. Stopim iz avta, ga poberem in vidim, da je na njemu odtis pnevmatik.

 

Najprej je padel v lu?o, nato ga je ?ena, ko se je vra?ala domov, ?e povozila.

 

Doma sem ga ?e malo opral, obrisal in zadevi se ?isto ni? ne pozna. In deluje tudi normalno. Ma niti ekran?ek ni po?en. Ma kaj po?en, niti popraskan.

 

Temu se re?e robusten mobitel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CAT so fajn za take zadeve... smo imeli pred casom na testu B30...

 

Tole smo delali z njim:

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oddala naro?ilo Bo?i?ku :) (v?eraj rezervirala ku?ka)

 

 

A ?e enega?  :bravo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oddala naro?ilo Bo?i?ku :) (v?eraj rezervirala ku?ka)

Fajn! A 'ku?ka' pomeni spet 4-5kg? :)

 

madona na? ma 30kg pri 6 mesecih in pol

post-2637-0-84725600-1512631326_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam pa soseda, da je malo takih!

 

Pride danes zve?er sosed k meni in re?e, da bi se rad z menoj nekaj pogovoril. Sedemo za mizo in on za?ne, da vidi, da imam pet otrok, da sta pri hi?i dva avtomobila, da redno prihaja ?e sestra s svojim avtom,... In mi predlaga, ?e me zanima, da bi mejo med menoj in sosedom spremenili. Za 760? mi je pripravljen prodati 760 kvadratnih metrov zemlji??a, ki le?i tik za mojo hi?o - da si bomo lahko uredili kak?na igrala za otroke in pa parkiri??e, ko bodo vsi otroci v voznem stanju...

 

Smo bili kar hitro zmenjeni. Zdaj me pa zanima, koliko ?asa bo trajalo, da se zadeva tudi uradno re?i...

Slivka ?ivjo,

tudi jaz se nekaj pogovarjam s sosedom, da bi mi prodal en majhen ko??ek zemlje, na katero mejim. Zanima me kak?en je postopek? Podpi?eva neko pogodbo, ki jo napi?em, jo greva k notarju overovit in hkrati poskrbi za vpis v zemlji?ko knjigo? Ali greva samo k notarju in se vse uredi kar tam?

Kako si ti postopal pri stvari?

Hvala pa LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka ?ivjo,

tudi jaz se nekaj pogovarjam s sosedom, da bi mi prodal en majhen ko??ek zemlje, na katero mejim. Zanima me kak?en je postopek? Podpi?eva neko pogodbo, ki jo napi?em, jo greva k notarju overovit in hkrati poskrbi za vpis v zemlji?ko knjigo? Ali greva samo k notarju in se vse uredi kar tam?

Kako si ti postopal pri stvari?

Hvala pa LP

?e je ta kos manj?i od celote, je treba najprej pla?at geodeta in razparcelirat, potem pa tako kot za nepremi?nino, pogodba, lastnik mora s pogodbo na durs pla?at DDV, potem pa lahko ti naprej.

 

seveda mora biti brez hipotek!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je ta kos manj?i od celote, je treba najprej pla?at geodeta in razparcelirat, potem pa tako kot za nepremi?nino, pogodba, lastnik mora s pogodbo na durs pla?at DDV, potem pa lahko ti naprej.

 

seveda mora biti brez hipotek!

To je manj?a parcela 35 m2, ki ni kmetijska. Sosed je ?e zelo v letih, tako da bi vse uredil jaz, kar se pa? da, on bi ?el z mano edino do notarja. Zadevo na DURSu uredi novi lastnik, najbr?...

 

?e velja ta postopek?

1. Potrebna dokumentacija

-Izpisek iz zemlji?ke knjige

-Potrdilo o namembnosti parcel

-Fotokopije osebnih izkaznic

-Fotokopija poro?nega lista

-EM?O in dav?ne ?t.

2. Priprava pogodbe

-pri notarju ali odvetniku

-pla?a se po tarifi glede

na vred. prenosa nepr.

-?e pripravlja pogodbo

odvetnik je potrebno

iti ?e k notarju za 

notarski zapis 3. DURS in upravna enota

Dva izvoda pogodbe predlo?ite DURSu za odmero davka (po skraj?anem postopku traja to par dni oz. pri darilni in izro?. pogodbi takoj). ?e je predmet prepisa kmetij. zemlj. ali gozd je potrebno ?e soglasje na UE - oddelek za kmetijstvo. Pri prodaji pa ?e objava na oglasni deski na UE. ? 4.Predlog za vpis v ZK

Lahko ga podate sami 

ali notar oz. odvetnik. ? 5.Plomba in odpravek

Sodi??e takoj po prejemu vpi?e plombo in kasneje pripravi odpravek - potrebno je ?e pla?ilo sodne takse, ki je odvisna od vred. neprem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poskusi ?e eno drugo pot. Glede na to, da gre za manj?i kos, se lepo zmeni s sosedom, potem pa pokli?ita geodeta in mu razlo?ita, da je "meja zamaknjena". Nato bo geodet zmeril tako, kot sta vidva zakoli?ila, vidva pa bosta geodetu podpisala, da je res tako in da se oba s tem strinjata. Geodet potem spremembo vnese v zemlji?ko knjigo in stvar je kon?ana.

 

Geodeta tako ali tako mora? pla?ati.

Izogne? se pa notarju, DDVju, DURSu, FURSu KURCu,...

 

Rezultat na koncu je pa enak...

 

V?asih gre skozi, v?asih pa tudi ne in mora? po dalj?i poti...

 

In tega ti nisem jaz povedal, tako da ne vem, kje si to zvedel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Geodet se za?ne z okoli 350? (elaborat), potem je pa vsak mejnik, ki ga zapi?i, ?e 25?.

 

No, ti, ki ima? denarja za odmetavanje, lahko ?e vedno najde? tudi dra?jega...

No kar naroci ga....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem poskusil, pa imamo manj?i problem?ek. 30 cm. In baje bo ta problem?ek ?ez vikend ?e narastel...

 

 

 

 

Vremenska napoved

Petek, 8.12.2017 ob 14h

NAPOVED ZA SLOVENIJO

 

Popoldne bo prete?no obla?no, padavine se bodo do ve?era raz?irile na vso Slovenijo. Ponekod v neprevetrenih ni?inah severne Slovenije bo mo?na poledica. Meja sne?enja bo ve?inoma med 1000 in 1200 m nadmorske vi?ine, zve?er se bo pri?ela spu??ati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fajn! A 'ku?ka' pomeni spet 4-5kg? :)

 

madona na? ma 30kg pri 6 mesecih in pol

Tokrat bo kar ku?a - ?kotski ov?ar. Je bila ve?na ?elja imet ?e ve?jega psa. Sedaj, ko smo v hi?i je izvedljiva. Edino prtlja?nik majhen ratuje (danes kupila ?e en boks)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.