Skoči na vsebino

Olje,..smtn,...


Priporočeno sporočilo

pri men je poleti mal vecja poraba olja (ker mam tenko olje not, Castrol SLX), in sicer med servisoma (20.000km) dolijem manj kot 1 liter...ko je hladneje pa nic ni treba dolivat

 

se pravi poraba olja je zanemarljiva

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm,.. mene so ?ist presral da mi ga ?re nenormalno velik :ne vem:

 

pr 35.000 mi ga je od servisa spil neki ?ez pol litra

 

zdj pr 56.000km pa liter (od servisa,..je biu pa delan pri neki ?ez 40.000,..ene 500 ?ez,..ker je bla ?akalna vrsta ubita?na <_<

 

:ne vem:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 10.000km sem moral notri zlit 1 liter od takrat naprej je pa OK saj prej pride menjava olja (na vsakih 20.000km) kot pa je treba dotakat.

 

Je pa ve? dejavnikov, ki povzro?ajo pove?ano porabo pa niso nujno vezani na "slabosti" motorja. Poraba se pove?a, ?e precej tera? v vi?jih obratih in ?e je precej mestne vo?nje. Mestna vo?nja sama po sebi sicer ni problem, samo za isto prevo?eno pot v mestu naredi motor veliko ve? delovnih ur (in tudi obratov motorja) kot pa motor v avtu, ki ima ve?ino relacijsko vo?njo.

 

Je pa tako, da liter porabe na 10.000km ni ni? zaskrbljujo?ega in marsikateri alfist bi bil s tako porabo nadvse zadovoljen ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjeli ali ne, meni ni? olja ne papca....

 

?e 7 dni v tednu skupaj naredi 20 kilometrov, pri tem pa strogo pazi da se ne zavrti do 3000 rpm, ga nobenemu ne. :D

 

Men pa ga do 0,5 litra na 15 kkm, tako da mi ga niti ni treba dolivat in imam 250 kkm, in z veseljem gre 7000+rpm (ve?krat na dan). :blink:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni ga popije nekje 2-3 dcl na 20.000 km, pa imam notri olje MOBIL 5W50. Tak da je ?ist vredi poraba, pa ga ne glede da je dizl kar ve?krat stisnem do rde?ega polja-da malo ventile s?istim <_<:D

NI NAM LAHKO!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to leto pa delam zelo mal kilomterov :bravo: bravo jaz

v 5 mesecih samo cca 10.000km...

 

ma? kk?n skrivn recept kako ti je ratal? men se je zadne cajte spet poslab?al kr se nabijanja km ti?e :(

 

pomoje sm jih zdle u enmu tednu nardila ve? k 1000 ?zmeden?

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma? kk?n skrivn recept kako ti je ratal? men se je zadne cajte spet poslab?al kr se nabijanja km ti?e :(

 

pomoje sm jih zdle u enmu tednu nardila ve? k 1000 ?zmeden?

 

ja najdi fanta in naj te on pelje okol (ali pa izkoriscas njegov avto) :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.