Skoči na vsebino

moja mazda


Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 115
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

dons je pa ze skorej sestavljena samo se se spredej odbijac in lampe pol pa kar se tice lepotnih popravil konec

tud spredno sjabo sva s fotrm montirala (oba sva to pocela prvic), se nikol u zivlenu nism biv tolk zaskrblen ce bo neki uspel in na koncu je. Prov skala se mi je odvalila od srca ko je bla notr CELA. Tko da cilj da jo do konca tedna ustimam je skoz bl dosegljiv.

 

Neki me se zanima:

1.: Glede na to da ima ze 323k km ali bi biv potebn generalni servis. S tem mislm olje, filtri, jermeni, vodila za jermen, napenjalci, vse duhtunge, batni obrocki, oljcni lezaji, olje v menjalniku...

 

2.:Kolk soka da originaln altenator? Kolk A je najmocnejsi altenator ki se dobi za to masino? (mislm met kr konkretn ozvocenje not, po vsej verjetnosti tud laptopa, ksno led osvetljavo...)

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Pomoje bi bilo priporo?ljivo narediti servis

 

2. Mislim da se dobi tudi 80A altenatorje, vem da je imel en znanec ene mo?ne altenatorje, samo so mu vse pokradli. Poglej koliko A ima tvoj, je na njemu plo??ica.

 

Xedos ma 90 amperskega.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

no sm pa spet po dovgmu casu spet neki naredu na moji mazdi

 

ze odkar jo mam sem imel namen zamenjat diske in ploscice. pa sm kr prelagal. potem pa zadnjic ko sem sel iz avstrije (cez ljubelj) (pa ne ravno turisticno) je ko sem bremzal nekaj zaruzilo zadaj levo in sem takoj vedu kaj je. naslednji dan se odpravim po nakupih, nabavm sprednje diske (80?) in vse ploscice (50?) (zadnje diske sem imel namen ta tedn menjat pa je prsu en nenapodan strosek z alfo). predem domov in se takoj lotim menjave. najprej dam sprednje desno kolo dol in najdem horror

post-1266-1212660972_thumb.jpg

 

zamenjam in sem vesel do sprednjega desnega kolesa kjer najdem samo pol mansete(menjana pred dvema mesecoma). zamenjam in se malo slabse volje lotim zadnjih zavor, kjer so bile zadnje ?eljusti zarustane. na desni sem eno vodilo odlomu (takoj sm sel do kolega da mi je druzga naredu) zamenjam tiste stvari ki morajo bit podmazane sem podmazal in sesavil skupaj.

 

konec koncev ni bil slab dan

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zamenjam in sem vesel do sprednjega desnega kolesa kjer najdem samo pol mansete(menjana pred dvema mesecoma). zamenjam...

 

Ne mi o tem. <_< Zamenja? man?ete, ker je bila poknjena, ?ez ?as se izka?e, da prepozno, da? obnoviti zglob nakar ti na obnovljenem zglobu nekako po?i nova man?eta (mehanik zavra?a, da mu je kaj padlo na tla, mogo?e sem imel res nesre?o, da sem naletel na kak?no vejo, kdo bi vedel?!?) in zglob spet za?ne ropotati.

Danes sem storil to, kar bi moral ?e takoj, kupiti novo zglob, ki je relativno poceni, 85?.

Skratka fantje pazite na man?ete ker vas lahko na koncu ko?tajo 8x ali ve?.

 

Sicer pa ko se ti zgodi kaj takega kot se je tebi, dojame?, da je bil ?as za menjavo bremz ?e zdavnaj. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no danes pa nadaljujem zgodbo o zglobu

sem vceraj biv zmenjen z eno bejbo da greva v avstrijo mal v shoping. in zutrej ko sem sem sel ponjo je na cajte volan zatresu. mal sm se ustrasu kaj je ampak zlo hitr nehal. poberem njo, greva v avstrijo, se dobim ihartmazda, pol greva mal v shoping, nakar se odpeljeva domov in na poti domov se volan zacne se bolj trest avto gre na levi strani kar gor in dol. jest se kar posteno ustrasm in ustavm na prvem parkingu. poklicem fotra da ne pride z orodjem in dvigalko da bi pogledala kaj je. pride fotr se usede v avto ga przge pa zacne dirkat tam po parkingu, pa z rocno obracat.... jest se raj obrnem in ne gledam. stopi vn iz avta in rece: tamav kaj me jebes. avto je vredu! dons zutri pa do mehanika pa mu povem zgodbo pa pravi homokinetcni je zanic.

 

zdej pa jest vas sprasujem kje se to da dobit po normalnih cenah?

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no danes pa nadaljujem zgodbo o zglobu

sem vceraj biv zmenjen z eno bejbo da greva v avstrijo mal v shoping. in zutrej ko sem sem sel ponjo je na cajte volan zatresu. mal sm se ustrasu kaj je ampak zlo hitr nehal. poberem njo, greva v avstrijo, se dobim ihartmazda, pol greva mal v shoping, nakar se odpeljeva domov in na poti domov se volan zacne se bolj trest avto gre na levi strani kar gor in dol. jest se kar posteno ustrasm in ustavm na prvem parkingu. poklicem fotra da ne pride z orodjem in dvigalko da bi pogledala kaj je. pride fotr se usede v avto ga przge pa zacne dirkat tam po parkingu, pa z rocno obracat.... jest se raj obrnem in ne gledam. stopi vn iz avta in rece: tamav kaj me jebes. avto je vredu! dons zutri pa do mehanika pa mu povem zgodbo pa pravi homokinetcni je zanic.

 

zdej pa jest vas sprasujem kje se to da dobit po normalnih cenah?

 

Ti, ampak fotr je pa faca... :D:bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

N pa ?e jaz, da povem mojo zgodbo. Zglob, ki sem ga dobil ni pasal. Sedaj imam pa naro?enega novega, ki pride v pribli?no enem tednu tako. Upam, da se bom vsaj naslednji vikend spet vozil z NXom. :(

Naro?il sem ga pa pri fermiju v Radomljah pri Dom?alah, kar je pa predvidevam tebi malo dale?. Ta napa?en me je ko?tal 85? tale, ki ga dobim je pa menda celo nekaj ?ez 70? tako, da bom imel ?e nekaj dobropisa. :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Man?ete "crknejo" samo zarad tega ker niso prave, ok je veliki premer in ali premer sta ok, noben pa ne gleda na dol?ino ki je ?e najbolj pomembna in lepo natla?ijo gor man?eto ki je prekratka in si re?ejo saj je iz gume se bo ?e stegnila in seveda tudi se, ko pa to nekaj ?asa "miga", pa enostavno po?i, tako da modeli dalj?e man?ete gor dajat pa bo mir.

 

Pa tako za zraven, ?enske majo tudi raje dalj?e in ker je mazda ?enska ji kratki ne ustrezajo zato po?i.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zanima me ce se dobijo stresni nosilci za moj avion?

 

Trgovina Peter ?port v BS3 za be?igradom v Ljubljani - ima rabljene Thule stre?ne nosilce.

 

Klik

 

Dosti ugodno, za Xedosa sem vse skupaj dobil za 80 ?.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.