Skoči na vsebino

Gume 2008


LabiGT

Priporočeno sporočilo

pocutim se kot v flimih (ko en zacne s protestom in potem postopoma se zdruzijo se drugi)

lahko vstvarimo "gibanje proti zimskih gum v nezasnezenih poteh"

ali na kratko 7stopinj je laz

 

saj, kdo pa ima v Evropi tako tog zakon o obvezni uporabi zimske opreme od datuma do datuma? Slovenija, ?vedska, Finska, Latvija, Litva, Estonija. Hmmm le kaj je v tej sliki narobe? Slovenija je mediteranska de?ela, ostale pa so sever Evrope s precej huj?imi zimami kot pri nas.

 

Kakor vem ima v Evropi podobno kot v Sloveniji ?e Slova?ka, kjer pa zadostujejo zimske gume le na pogonskih kolesih.

 

Nemci pa mislim, da imajo obvezno uporabo zimske opreme le ?e so zimske razmere (sneg, led, ipd) in ?e takrat naredi? zastoj ali pa bohnedej nesre?o z neustrezno opremo si kaznovan tudi zaradi tega. Labi, ?e sem karkoli napisal narobe me popravi.

 

Avstrija, ?vica, Italija, Francija (alpske dr?ave) pa imajo tako strogo zakonodajo le na raznoraznih gorskih prelazih.

 

Veliko bolj?i predlog bi bil, da naj se dvigne zakonsko dolo?eni minimum za profil na pnevmatikah iz 3 na 4 mm pozimi in bi tako marsikoga prisilili, da pred zimo menja pnevmatike (letne). Tako bi skoraj prepre?ili vo?njo s skoraj izrabljenimi pnevmatikami tudi poleti saj tisti, ki bi zgural zimo s 4mm v 95% tudi do naslednje zime ne bi padel sprofilom do zdaj?njega minimuma 1,6mm.

 

Ker bi imeli v ve?ini uporabniki samo eno vrsto gum bi le te veliko hitreje izrabili in se tudi ne bi dogajalo, da imajo ljudje name??ene 6 ali 7 let stare gume z 2 mm profila in trde kot kamen.

 

Kako pa to danes zgleda pri nas: Povpre?no naj bi prevozili 24.000km. 2/3 na letnih gumah (8 mesecev) in 1/3 na zimskih se pravi, da bo letne zamenjal po cca treh letih (cca 48.000 prevo?enih) in zimske po ?tirih s 32.000 prevo?enimi.

 

To je sicer ?e OK ampak kaj pa vsi tisti, ki delajo polovico od teh kilometrov? Se pravi letne menjajo po ?estih letih !! zimske pa po osmih !!!!!! - a je to varno?

 

?e bi imeli samo ene vrste gum bi le te morali zato zamenjat v ?tirih letih ali pa ?e prej zaradi globine profila in bi to bilo mnogo mnogo bolj varno kot je zdaj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 500
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

 

 

Ker bi imeli v ve?ini uporabniki samo eno vrsto gum bi le te veliko hitreje izrabili in se tudi ne bi dogajalo, da imajo ljudje name??ene 6 ali 7 let stare gume z 2 mm profila in trde kot kamen.

 

 

 

In potem pade malo de?ja in adijo sucker. :(

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako

 

 

Eni pa mormo na sezono menjat ker enostavno ni ve? profila gor :blink: jebemomast, drag ?port je to. Druga?e pa tut jaz nimam ni? proti letnim gumam za zimo, sem pa opazil, da original, ki so ble gor er300, me je po nekaterih delih gladkega asfalta kar zana?alo. Pa ?e sem slu?ajno ?e dobil 4 original mazda alu felne z vijaki, ventil?ki in pokrov?ki za 200?, sem pa ?e tistih 200 reskiral pa gume gor dal. ni pa mi ?al ker sem redn obiskovalec pohorskega pobo?ja :D

 

 

p.s.: Boss, lepo te?e debata na avtomobilizmu. Klasi?no offtopic pa 100 trmastih lJudi. Ne lo?ijo med dobro, novo letno/zimsko gumo, in okroglim kosom 10 let starega kav?uka.

 

 

lp, Ale?.

 

p.s.2:

zanimiva tema tut na tem forumu kok vidim :D

 

6 Uporabnik(ov) bere to temo (0 Gostov in 0 anonimnih uporabnikov)

6 Uporabnikov: grasales, dulem, Boss, Mrau?k M?k, lonck, KAALman

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sej zraven pa eni ?e nalite gume hvalijo, da so ?ist v redu - mislim, pol se pa spra?ujemo zakaj je tolk karambolov in tolk mrtvih - groza.

 

 

?e malo da doka?ejo da so raznorazne kormoran gume tako dobre, da vsak ki ima Audija a8 ali Bmw-ja 5ko (ki se seveda za oba razume, da ne segata mazdi do b stebri?ka), bo samo ?e za temi nalitimi/obnovljenimi gumami gledal.

 

A8 4.0TDI Quattro, 18", kormoran superduperwinter 235/45/18.

 

?aljivci.

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sej zraven pa eni ?e nalite gume hvalijo, da so ?ist v redu - mislim, pol se pa spra?ujemo zakaj je tolk karambolov in tolk mrtvih - groza.

 

To je pa to k folk samo gleda kako bo ?im ceneje skos pr?u, kaj se bo pa na cest zgodil ko bo zabremzu, ga pa itak ne briga :) lako?emo...

 

Sem pa kar nekaj ?asa delal v gumarskem poslu (sprejemanje naro?il ipd..), pa lahko re?em samo to da je ve? kot 50% folka "usekanega" na kormoranke in ostala okrogla ?rna jajca...pa ne da bi zdej grajal kormoranke, jih ?e nisem imel na avtu, samo se mi zdi da guma, ki jo skoraj da ne dobi? zraven ob nakupu treh kil pra?ka kej dost zanesljiva :blink:

"It is not necessary to change. Survival is not mandatory."
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kormoran tudi imajo svojo prednost: so kar dobre za po blatu pa travi (brez heca)

tko da uni poljaki lahko orajo polja tud z avti pol :)

 

 

Morda bo? sedaj rekel, da se ?alim, vendar imam avto na kormorankah, ki je za blato in travo pa ti povem da se ne obnese. Tretutno sicer na enem vlkem klocnu... Eh pa sej ne verjamete. Grem zdaj malo na vas pogledat da poslikam :P

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je tak?no, da ?e nima? denarja za dobre gume pomeni, da ima? avto, ki je predrag na tvoje finan?ne zmo?nosti.

 

?e sem koga u?alil s tem, mi je prav ?al ampak ?e vedno stojim za to trditvijo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je tak?no, da ?e nima? denarja za dobre gume pomeni, da ima? avto, ki je predrag na tvoje finan?ne zmo?nosti.

 

?e sem koga u?alil s tem, mi je prav ?al ampak ?e vedno stojim za to trditvijo.

 

Pa ?isto prav ima?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa malo ?ivcirajo tisti,ki se vozijo tudi poleti z zimskimi in to po mo?nosti z zlizanimi.

Enkrat sem naredil en test,?e se spomnite in je bilo takih voznikov skoraj polovica.Pol pa pride malo mokro,vozijo kot bi imeli najbolj?e letne gume in je ka?in.

Ravno sedaj ob tem de?ju se je ravno pred na?o pisarno tako zapocalo enih pet avtov.No in je bilo zanimivo videti,da so ?tirje od teh imeli zimske gume (na ?alost je bila med njimi tudi ena Mazda 6,ki je bila skraj?ana malo spedaj in ?e ve? zadaj.)

 

Ni re?eno,da so bile krive zimske gume,samo so bile udele?ene same nove makine,ki imajo garant ABS. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pravite na to:

Bolje dobra letna guma z ornk profila in ketne v gepeku ali ?ang?lang zimska guma oz. zimske gume ni?jega razreda??

Moje mnenje je bol? da je letna kot se zagre in pa? v ekstremnih sne?nih padavinah ne gre? na cesto in ?ez zimo bolj previdno vozi?, kot pa kar ene zimske gume in misli? da si car.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pravite na to:

Bolje dobra letna guma z ornk profila in ketne v gepeku ali ?ang?lang zimska guma oz. zimske gume ni?jega razreda??

Moje mnenje je bol? da je letna kot se zagre in pa? v ekstremnih sne?nih padavinah ne gre? na cesto in ?ez zimo bolj previdno vozi?, kot pa kar ene zimske gume in misli? da si car.

 

 

Tole bom jaz zdaj drugo leto prakticiral :bravo: samo letos so malo bolj?e gume :D

 

 

Treba je samo biti previden potem ko so ketne gor, ker rit rada mal zaple?e B)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole bom jaz zdaj drugo leto prakticiral :bravo: samo letos so malo bolj?e gume :D

Treba je samo biti previden potem ko so ketne gor, ker rit rada mal zaple?e B)

 

..a to zaple?e ritka po snegu tko kot ritka kak?ne dobre mi?ke na r&b-ju :bravo::hohoho:

 

Druga?e pa glede mojih gum je situacija tak?na:

Na gume-direkt je cena ?e 71,60 EUR/kom, zgleda res kot ena borza gum, vsak dan dra?je.

 

Sicer sem jih pa naro?il preko mimovrste.com, kjer so mi ?e odogovorilo da danes dobijo cca. 300komadov GY UG7+ in sicer Made in Germany, DOT XX08, sem izrecno napisal da ?elim samo Nem?ke. Res so mi hitro odgovorili in naro?ilo potrdili. Cena na komad pa je 57,40 EUR tko da :rispekt: Upam da bo vse kot smo se zmenili, to bom pa 100% videl ko bom zadevo dobil v roke.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a mas ti kaksne nemske gene mogoce :) ?

 

-morajo biti nemske

-morajo biti xx08

-morajo biti pocen

-upam, da bo vse kot smo se zmenili

-bomo vidli, ko bom dobil

(vse lasntosti tipicnega nemca si opisal)

 

jawohl :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a mas ti kaksne nemske gene mogoce :) ?

 

-morajo biti nemske

-morajo biti xx08

-morajo biti pocen

-upam, da bo vse kot smo se zmenili

-bomo vidli, ko bom dobil

(vse lasntosti tipicnega nemca si opisal)

 

jawohl :D

 

 

hehe...mora biti kvaliteti?e. Pa recesija pa to, je treba hvatat krivine pa brskat :hohoho: Zakaj bi dajal ve? denarja za slab?e zadeve, ?e da? lahko manj denarja za bolj?e zadeve, sam mal pobrskat je treba.

Jah, tko je treba tud pr ?enskah, ne mor? pobrat kar vse kar gre mimo tebe in kar se ponuja :ne vem: :hohoho: ,?eprav moji ju?ni kolegi pravjo: Od biraća nema jebaća :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a mas ti kaksne nemske gene mogoce :) ?

 

-morajo biti nemske

-morajo biti xx08

-morajo biti pocen

-upam, da bo vse kot smo se zmenili

-bomo vidli, ko bom dobil

(vse lasntosti tipicnega nemca si opisal)

 

jawohl :D

 

Ja,ampak mislim,da smo jim vse bolj podobni-nema vi?e-lako ?emo i nema problema,sve je dobro. :P:D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja,ampak mislim,da smo jim vse bolj podobni-nema vi?e-lako ?emo i nema problema,sve je dobro. :P:D

 

nikol jim ne bomo podobni, slovenija je vseen balkan...(kar je zame v bistvu boljs, razen nekaterih stvari)

 

Labi ve? kaj pravijo: Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni... ;)

 

sej vem ampak sem se hecal, ker tud tle v pisarni sem opazil, ce moramo kupit tud najbolj enostavno stvar (npr. kaksen kabel al to) se dela cela stala...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi mene ste prepri?ali - danes sem ?el iskat komplet GY UG7+ (ja, so Made in Germany :D ) s plati??i vred, montiral jih pa ?e nisem... bom poro?al, kako se obnesejo (?e bo zima sploh kaj pokazala zobe).

Zaradi var?evanja z elektroni smo odstranili preostali del va?ega podpisa.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.