Skoči na vsebino

Imam nekaj vpra?anj za mazdo 6.


smash

Priporočeno sporočilo

Kupil sem mazdo 6 sw diesel 136km. (letnik 2004 Nov.)

 

Zanima me naslednje...

 

1.) kako resetirati ra?unalnik, ki ka?e, koliko kilometrov lahko ?e naredim z gorivom v tanku..ostale mi je uspelo resetirati z dr?anjem gumba SET, te vrednosti pa ne morem

 

2.) vgrajen imam alarm GT...notri na armaturi sta 2 senzorja, ki pa ne vem kako delujeta....alarm vem da deluje, ker se je ze nekajkrat pri?gal. Ne vem pa zakaj. Probal sem vklopiti alarm, skakti okoli avta, ga zamajati, bil v njem z vklopljenim alarmom, pa ni?. Vklopil se je samo, ko sem vtaknil klju? in obrnil. Skratka ne vem ali mi ne delujeta senzorja ali je kaj drugega. Ve kdo?

 

3.) imam 16 colske gume...je res, da jih polnim na 2.2 tako sprednje kot zadnje?

 

4.) lu?ka za gorivo se pri?ge zelo zgodaj...Po?akal sem do zadnje ?rtice, ve? si pa nisem upal..?el na pumpo in natankal 58L...nekje sem prebral da jih gre notri 64. Kak?ne imate kaj izku?nje s tem? Gledal sem ra?unalnik, pa je tam pisalo, da jih lahko naredim ?e 150km, kar se mi ni zdelo ok.

 

5.) Zanima me, kje v ljubljani se spla?a napraviti veliki servis (neuradni), ki me nebi drago stal

 

Hvala za odgovore

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej dobrodo?el. :bravo:

 

1.)mislim,da te opcije ni.Vsaj jaz je ne poznam.

 

2.)najbr? ima? ta senzorja za gibanje.To preizkusi? tako,da ko so otroci v avtu,zaklene? le-tega z daljincem.

In v roku 2 sekund se ti bo spro?il alarm.Vsaj pri meni je tako. ;)

 

3.)tudi jaz imam 16" feltne in jih polnem 2,6 spredaj in zadaj.Tako mi je nekako najbolj?e(Pirelli 6000).

 

4.)glede ra?unalnika je bilo napisanega ?e veliko in je treba samo poiskat.Na kratko-ugotovljeno je bilo,da la?e in ne se preve? zanesti na njega,ker bo? druga?e slej ko prej pristal v klubu ""ostal sem na cesti.""

 

5)tega ne bi vedel,ker nisem iz LJ...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1.Ra?unalnik restira? tko da tipko inf dr?i? nekaj sekund.

2.to najbr? ima? senzore gibanja kot je napisal alex

3.gume lahko pumpa? od 2.1-2.8 to ti bo povedal labi

4.nezana?aj se preve? na rezervo nekateri so ?e ostali brez

5.avto servisiram na cosmosu so ?t.1

lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne na gumah pi?e edino koliko so lahko maksimalno napolnjene v PSI. Se pravi ?ez to ne sme? je pa ta meja spet odvisna od tipa gum in je nekje med 3,5 do 4,5 bara.

 

Gumo preizku?a? kako se obna?a pri razli?nih polnjenjih. V glavnem tam kjer se ti zdi, da je najbolj?i ob?utek in pravilna obraba tolk pusti? gume napolnjene. En tak lep primer je GY F1, ki so se obna?ale najbolje pri 3,0 bara.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ka pa je narobe z vami ?

 

 

saj pa 2.3 bencinc ma 123kW :) mogo?e se je za en kW zatipkal...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ka pa je narobe z vami ?

saj pa 2.3 bencinc ma 123kW :) mogo?e se je za en kW zatipkal...

 

Hehe... najbolj se je pa smejal Suicidal, ker ima to?no tak motor le da je njegov avto karavan. :hohoho::hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1) ta ?tevec se sam nastavi ko tanka? (po nekaj kilometrih vo?nje)

 

4) meni je ra?unalnik kazal ?e kar nekaj 10 km, pa mi je 15m pred bencinsko ?rpalko zmanjkalo dizla. Na koncu sem ga moral porinit ene 2 metra do to?ilnega mesta. Notri je ?lo manj kot 60 litrov... zdaj pa zra?unaj. Osebno grem po tem ko se pri?ge lu?ka tankat po nekje 60-70 kilometrih, pa natankam okoli 55 litrov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1) ta ?tevec se sam nastavi ko tanka? (po nekaj kilometrih vo?nje)

 

4) meni je ra?unalnik kazal ?e kar nekaj 10 km, pa mi je 15m pred bencinsko ?rpalko zmanjkalo dizla. Na koncu sem ga moral porinit ene 2 metra do to?ilnega mesta. Notri je ?lo manj kot 60 litrov... zdaj pa zra?unaj. Osebno grem po tem ko se pri?ge lu?ka tankat po nekje 60-70 kilometrih, pa natankam okoli 55 litrov.

 

Zakaj pa mora? naredit ?e 60-70 km,?e gre? lahko takoj na ?rpalko? :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1) ta ?tevec se sam nastavi ko tanka? (po nekaj kilometrih vo?nje)

 

4) meni je ra?unalnik kazal ?e kar nekaj 10 km, pa mi je 15m pred bencinsko ?rpalko zmanjkalo dizla. Na koncu sem ga moral porinit ene 2 metra do to?ilnega mesta. Notri je ?lo manj kot 60 litrov... zdaj pa zra?unaj. Osebno grem po tem ko se pri?ge lu?ka tankat po nekje 60-70 kilometrih, pa natankam okoli 55 litrov.

 

Ko imas goriva za manj kot 50 km, BC ne kaze vec... ampak so samo se crtice... :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Od kje ti ta podatek? Sem 100% da pri letniku 2003 definitivno ni tako.

 

Cez dva meseca bo 5 let, odkar vozim tako mazdo :) ... je letnik 2003 in pri moji je tako...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pr letniku 2003 do tega podatka sploh ne pride?, ker ti prej nafte zmanjka :bravo:

 

 

Se nikoli probal... oz. mi se nikoli ni zmanjkalo... pa sem ze veckrat imel manj kot za 50 km :) ... tako da je kazalo le crtice...

 

Ponavadi se rumena lucka prizge, ko racunalnik kaze se za 150 km... redko kaj manj... in potem komot naredim se 100 km... vecinoma tankam takrat, ko racunalnik kaze pod 100 km range-a ... in notri potem gre tam med 53 in 58 litri...redkokdaj sem tankal vec... pa ponavadi vedno tankam do takrat, ko se samodejno ustavi... potem pa se zaokrozim znesek :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ponavadi vedno tankam do takrat, ko se samodejno ustavi...

Meni se je samodejno ustavil avto ko je kazalo, da ima ?upe ?e za 200 km ?zmeden? .

 

Druga?e pa tudi sam v?asih opazujem tisti dve ?rtici, ki pa se pri?geta zelo razli?no in niti ne, ko je ?e za 50km. O BC in o lu?kah, ki se pri?igajo pa spet uga?ajo, je bilo tu ?e nekaj debate, jaz se ?e najbolj zanesem na cagar. Tako pri letniku 2002 ;)

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

letnik 2007: prika?e kilometre tudi pod 50km...preisku?eno, ker se pri moji M6 pametna rumena lu?ka pri?ge ko comp pravi da je le ?e za 35 km....pol gre pa not ene 55l.

Failing to plan is planning to fail!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.