Skoči na vsebino

parkirni senzorji


lesko

Priporočeno sporočilo

Jest se nisem videl sestico druge generacije brez senzorjev. Doma imamo 08 letnik z normalno opremo pa ima senzorje :)

 

Test TE+ opreme:

 

https://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi/mazda6-sport-combi-cd163-te-plus/#

 

Ne vem, je so dobili to brez senzorjev, ampak o?itno so obstajale...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam TE plus, imam ksenonke, Bose, in nobenih senzorjev. :)

 

Druga?e, sem govoril z enim majstrom in je rekel, da se naj izogibam Flush senzorjev, torej teh brez izbokline. Ti so namre? mi?ljeni bolj ali manj za tovarni?ko vgradnjo. Finta bi naj bila v tem, da je potrebno zvrtati luknjo pri ?emer lak rahlo po?koduje?, in se v tem primeru vidi. 

V primeru druge variante (Plug-in) pa senzor malenkost gleda preko zunanje strani branika in tako prekrije luknjo in mini napake-posledice vrtanja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pob, ?akam na monta?o, ker je bil moj mehanik odsoten. ?al mi jih bo vgradil ?ele konec maja. Sporo?im takoj, ko sprobam.

Ima pa kolega identi?ne senzorje na citroenu in delajo v nulo, sem zadnji? probal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se komu dogaja, da mu senzorji piskajo, pa ni ni? zadaj?? Se mi zadnje ?ase kar pogosto to dogaja, pa sem najprej mislil,da mogo?e zato, k mam tok umazan avto sramezljiv  Pa tud po pranju ni ni? druga?e. Ma kdo kak predlog, kaj naj ?e naredim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se komu dogaja, da mu senzorji piskajo, pa ni ni? zadaj?? Se mi zadnje ?ase kar pogosto to dogaja, pa sem najprej mislil,da mogo?e zato, k mam tok umazan avto sramezljiv  Pa tud po pranju ni ni? druga?e. Ma kdo kak predlog, kaj naj ?e naredim?

To te nekdo preganja, mora biti nek duh. A si v prej?njem ?ivljenju koga povozil? :lol:

 

Od avtov ki jih trenutno vozim, meni so ?e najbolj?i senzorji pri moje najdra?je renoldu, takoj zatem pri slu?beni Ri?oti LC, potem pri ?kodilaku za moj okus prekmalu za?no piskat, dodatni senzorji na bokih za brezvezno avtomatsko parkiranje so pa sploh mote?i. In najslab?i so mi senzorji na slu?beni hondi. Tisti ?e od novega piskajo kot se jim zazdi tudi ko ni ni? zadaj.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo,senzorji so kon?no zmontirani. Parkrat sem preiskusil, in za enkrat delajo super!

Ve? informacij pa v kratkem, ko uspem zadevo bolj podrobno stestirat.

 

Mimogrede, senzorje sem zelo te?ko dobil po ceni 80 ?, vsi monterji ho?ejo imeti za Metasystem (125 ? +), na avtocaravaning pa jih ni ve? mogo?e dobiti. Kupil sem jih na http://www.vsepovrsti.com, po?tnina je bila brezpla?na.

 

EDIT:

 

Torej senzorji preverjeni. Lepo za?nejo po?asi piskat na cca 1 m in piskajo neprekinjeno pri 20 cm. 

Edina zadeva na katero me je sam monter opozoril je ta, da branik ni popolnoma raven v predelu kjer sta stranska senzorja. Posledi?no ta dva senzorja pozicionirana nekoliko (nekaj stopinj) navzgor in mi najverjetneje ne bosta ?pobirala? nizkih predmetov. Sicer se dobijo ene podlo?ke,blende, a niso prilo?ene kompletu. Ob priliki ?e stestiram zaznavanje nizkih predmetov.

Mehanik je skril beeper v C stebri?ek, tako da ni viden, glasnost se mi zdi idealna (nastavitev na maximum).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam bi mel nekaj takega. Koliko te je stala celotna investicija skupaj z delom?

 

Pa ?e mi lahk pove? to?no katere senzorje iz te strani si vzel?

 

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam to?no te: http://www.vsepovrsti.com/avtooprema/avtoelektrika/pripomocki-za-parkiranje/parkirni-senzorji-easy-park-meta-system-881

 

Mojemu mehaniku (Maribor), sem za gradnjo + barvanje pla?al 80 ?. Toraj vse skupaj me je stalo malo ve? kot 160 ?.

 

Klical sem tudi drugje (LJ z okolico), vendar so vsepovsod hoteli za omenjene senzorje z vgradnjo vred (brez barvanja) med 220 in 250 eur. Verjamem, da je ?e kak poceni a ga nisem na?el.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.