Skoči na vsebino

Tribute ne mrdne niti mal ne


Priporočeno sporočilo

Sem pa mel sre?o, ker ma kombi mo?en aku, da je lahko sprejel brez posledic tolko amperov elektrike.

 

Po moje amperov ni sprejemal pa? pa jih je oddajal :lol: . Zabijanje cagarjev na merilnikih je znak, da je aku slab. Vsaj pri ?estki je tako.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje amperov ni sprejemal pa? pa jih je oddajal :lol: . Zabijanje cagarjev na merilnikih je znak, da je aku slab. Vsaj pri ?estki je tako.

 

Ko je traktor ?tartal, je za?el elektriko oddajat. Kombi je bil takrat star pol leta, zabijanje cagarjev pa je bilo zaradi tega, ker je elektri?na napetost izredno padla, pol ko pa je traktor v?gal, pa je napetost spet izredno narastla in je zmedlo ra?unalnik. Vezano pa sem imel seveda narobe vse na akumolator- plus na plus in minus na minus. ?e bi vzel maso od drugje, do te prenapetosti nebi pri?lo.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem omenil nevarnost, sem imel v mislih sodelavca, ki je na tipotu skuril ra?unalnik, ko je pomagal akumulatorsko omaganemu roverju 416.

Eksplozije so redkost, vendar niso izklju?ene. Se spomnite pokalnega plina iz osnono?olske kemije?

Vodik + zrak (pomemben je O2) je v dolo?enem razmerju eksploziven, zato so iskre v bli?ini akumlatorja neza?elene.

Akumulatorji brez vzdr?evanja niso nepredu?ni in niso izjema glede varnosti.

Pri odklopu pomo?nega vozila po uspe?nem zagonu pa strokovnjaki priporo?ajo pred tem vklop velikega porabnika, da ne bi kaj skurili zaradi tokovnih ?okov.

 

Tovrstne nesre?e so zelo redke, vendar ni narobe, ?e smo pri teh opravilih nekoliko bolj oprezni zaradi prisotnosti kisline.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aku lahko spravi? v prafaktorje tudi druga?e. V ?asu osamosvojitvene vojne je na dvori??u mojega strica mo?no po?ilo. Doma?i so pritekli ven pogledat, ?e se pred njihovimi vrati odvija vojna, pa ni bilo ni? od tega. Le stric je ?raufal svojega starega golfa in po pomoti odlo?il klju? na akumulator. Zanimivo, da o?i ni imel po?kodovanih, le pordelo ko?o po eni strani obraza :huh: .

 

Pa ?e ena, ko ni ni? po?ilo. Pospravljali smo prireditveni prostor po tekmi v lednem plezanju in metali vso mogo?o kramo na traktorsko prikolico. Na prakti?no polni prikolici je ?epel tavelik traktorski akumulator, na njem na eni klemi 2kg precej znucana plinska jeklenka za kampiranje, za tadrugo jeklenko je bil prostor le ?e zraven na drugi klemi akuja. Tik preden smo na aku polo?ili tadrugo jeklenko - smo jo imeli ?e na robu prikolice - so nam "proradili klikerji" in ni bilo ognjemeta :vesel: .

 

Tole je bilo mal ?e pomnite tovari?i sramezljiv . Danes se eksplozije dogajajo kak?nim doma?im mojstrom ali modelarjem z li-ion celicami. Le te nikakor ne prenesejo, ?e pred polnenjem na polnilcu nastavi? napa?no ?tevilo celic, ki jih polni?. :o

 

Lp M

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ni ni?... predstavli si da bi ?el avto na servis, kjer bi najdel ?e ene 5 zadev, ki so jih "morali" zamenjat pa ?e servisne ure po draguljarski tarifi bi ti ra?unali.

 

Si upam trdit, da bi bila cifra tam nekje bliz 150?. :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.