Skoči na vsebino

Rezervno kolo..


jernic

Priporočeno sporočilo

Ob vsem tem bi bile primerne run flat gume....?udno da proizvajalec ne pomisli na tako kombinacijo - ali pa?? Verjetno gume niso Run FLat a?

 

Run Flat gume so precej drazje od navadnih... mogoce je to razlog, zakaj niso ze serijsko na avtomobilu... Je pa vse pripravljeno za uproabo takih gum, kjer priporocajo senzorje za nadzor tlaka, ker drugace niti ne ves, da ti je guma spustila... :D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 60
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Run Flat gume so precej drazje od navadnih... mogoce je to razlog, zakaj niso ze serijsko na avtomobilu... Je pa vse pripravljeno za uproabo takih gum, kjer priporocajo senzorje za nadzor tlaka, ker drugace niti ne ves, da ti je guma spustila... :D

 

?e pa voznik ne za?uti, da mu je guma spustla (tud ?e je run flat) mora bit pa oreng les brez filinga ?zmeden?

 

No ja za ameri?ke soccer mams pa ?ist verjamem :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pa voznik ne za?uti, da mu je guma spustla (tud ?e je run flat) mora bit pa oreng les brez filinga ?zmeden?

 

No ja za ameri?ke soccer mams pa ?ist verjamem :hohoho:

 

Jaz se sicer se nisem vozil z avtom, ki bi imel Run Flat gume gor... je pa kolega rekel, da dejansko ce se peljes naravnost in ne manevriras nic sem in tja... da se nic ne cuti, ko je guma prazna... Pri zavijanju pa se... ampak se to, ce si pozoren na to... Sploh ce so nizkoprofilne ...

 

Pise pa ponavadi, da je priporocljivo imeti seznorje za nadzor tlaka, ce imas take gume na avtu ...

 

 

KLIK

 

Objavljena slika

 

 

 

http://www.nokianrunflat.com/

Objavljena slika

 

 

...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej obstaja tud drugi na?in ,z notranjim obro?em..pol ima? lahko kakr?nolkoli gumo

to bi bilo ?e narbol? imet pomojem

 

Je runflat opcija ,vsekakor..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Run Flat gume so precej drazje od navadnih... mogoce je to razlog, zakaj niso ze serijsko na avtomobilu... Je pa vse pripravljeno za uproabo takih gum, kjer priporocajo senzorje za nadzor tlaka, ker drugace niti ne ves, da ti je guma spustila... :D

 

Mel in res so zakon, pri 0.3 bara je zgledala povsem polna, samo na volanu se je nekaj ?udno odzival avto, druga?e pa tuma? denarja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

se opravi?ujem ?e je nekdo ?e vpra?al, ali povedal - nisem namre?e prebral vse poste :

 

ali je sploh dovoljeno voziti avto brez rezervne gume?

ali bolj?e: ali kdo ve kak?ni so predpisi glede rezervne gume, ali jo mora? imeti v avtu, ali pa se samo priporo?a?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za tehni?no brezhibno vozilo mora? imeti rezervno gumo ali pa komplet za popravilo pnevmatik... ?eprav za precej Mazda?ev je dost tud MES kartica ampak pravila so pravila :jezicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolo ima? zamenjano z rezervnim v 5ih minutah, v kolik?nem ?asu te obi??e MES angel je pa verjetno odvisno od kraja, dr?ave, ?asa...

 

Moram re?i, da mi je kar prav da imam rezervo, pa ?etudi samo "od ?ajtrge".

 

Kolikor sem sli?al, o tem ali bo avto opremljeno s pravim rezervnim ali tistim od ?ajtrge ali samo s sprejem odlo?a uvoznik.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za tehni?no brezhibno vozilo mora? imeti rezervno gumo ali pa komplet za popravilo pnevmatik... ?eprav za precej Mazda?ev je dost tud MES kartica ampak pravila so pravila :jezicek:

 

torej rezervna guma ni obvezna? ali je ta komplet za popravilo kak?en specialen, honologiran, ali kaj ?e... ali pa navaden kpl...?

sem sli?al da obstajajo nekakak?ni hitri kompleti ki v gumo vpihnejo nekak?no peno ki gumo popravi takoj in jo tudi napiha (nisem siguren kako to to?no deluje, moram se pozanimati...).

 

pa ?e to: ?e sem prav razumel, rez. guma ni nujno da je ista kot navadna, lahko je tudi o?ja?

 

 

vpra?am zaradi LPG-a vgradil sem ga namre? pred kratkim in zdaj gumo imam v prtla?niku in prav bi mi pri?lo da jo se znebim, ali pa zmanj?am ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

torej rezervna guma ni obvezna? ali je ta komplet za popravilo kak?en specialen, honologiran, ali kaj ?e... ali pa navaden kpl...?

sem sli?al da obstajajo nekakak?ni hitri kompleti ki v gumo vpihnejo nekak?no peno ki gumo popravi takoj in jo tudi napiha (nisem siguren kako to to?no deluje, moram se pozanimati...).

 

pa ?e to: ?e sem prav razumel, rez. guma ni nujno da je ista kot navadna, lahko je tudi o?ja?

vpra?am zaradi LPG-a vgradil sem ga namre? pred kratkim in zdaj gumo imam v prtla?niku in prav bi mi pri?lo da jo se znebim, ali pa zmanj?am ;)

 

Js upam da spackam eno primerno ohi?je za rezervno(?ajtrga) kolo, vanj bom pa dal ?e wofer in bom imel vse kot mora biti, Pa isto zaradi LPG.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js upam da spackam eno primerno ohi?je za rezervno(?ajtrga) kolo, vanj bom pa dal ?e wofer in bom imel vse kot mora biti, Pa isto zaradi LPG.

 

kak?no je to ?ajtrga kolo?

ali je to o?je kolo istega premera?

koliko o?je in kje si ga najdu?

 

 

ampak vseeno ga ima? v prtla?niku? in ti zavzema prostor?

meni vedno manjka prostora ;) in zaradi tega i??em kako alternativno re?itev (mogo?e je stre?ni nosilec s prtlja?nikom prava)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kak?no je to ?ajtrga kolo?

ali je to o?je kolo istega premera?

koliko o?je in kje si ga najdu?

ampak vseeno ga ima? v prtla?niku? in ti zavzema prostor?

meni vedno manjka prostora ;) in zaradi tega i??em kako alternativno re?itev (mogo?e je stre?ni nosilec s prtlja?nikom prava)

 

Novej?e mazdine gajbe majo tistega ki ima "polno" jekleno feltno gor pa eno ozko in malo manj?o gumo kot je original, ziher si ?e videl kak avto ki ima gor eno rumeno feltno na njej pa nalepko "MAX 80 km/h", to je to.

Montira? jo lahko samo zadaj, se pravi ?e ti spusti sprednja mora? najprej zamenjat zadnjo z rezervno potem pa ?e zadnjo s sprednjo, dela fuka in pol, samo ne gre druga?e. :ne vem:Objavljena slika

 

KLIK

 

Objavljena slika

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm, super.

hvala

 

zgornja slika je tvoj avto predvidevam? ne vidi se najbolj?e - ali je to ozka rezervna guma na LPG rezervoarju (od zgoraj pokrov)?

meni se zdi da pri meni ni toliko prostora med LPG rezervoarjem in pokrovom tudi ?e je r. guma zelo ozka, ampak vseeno v prtlja?niku zavzame manj prostora.

 

ali mogo?e ve? kje se ta ozka guma da nabaviti?

 

meni se zdi da je prava re?itev ta ozka guma + komplet za hitro popravilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm, super.

hvala

 

zgornja slika je tvoj avto predvidevam? ne vidi se najbolj?e - ali je to ozka rezervna guma na LPG rezervoarju (od zgoraj pokrov)?

meni se zdi da pri meni ni toliko prostora med LPG rezervoarjem in pokrovom tudi ?e je r. guma zelo ozka, ampak vseeno v prtlja?niku zavzame manj prostora.

 

ali mogo?e ve? kje se ta ozka guma da nabaviti?

 

meni se zdi da je prava re?itev ta ozka guma + komplet za hitro popravilo.

 

Zamenjaj o?ala, moja gajba NI tolk rjava in vidi se rezervno kolo, to je amo za orientacijo kako zgleda.

Mojster ali rabi? gumo ali pa komplet za popravilo, samo ker zgleda da nisi nek ultra tehni?en tip ti ti ta kit odsvetujem, i??i rezervno kolo, je manj dela. Lahko se motim in se ti hkrati opravi?ujem ?e sem te u?alil.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zamenjaj o?ala, moja gajba NI tolk rjava in vidi se rezervno kolo, to je amo za orientacijo kako zgleda.

Mojster ali rabi? gumo ali pa komplet za popravilo, samo ker zgleda da nisi nek ultra tehni?en tip ti ti ta kit odsvetujem, i??i rezervno kolo, je manj dela. Lahko se motim in se ti hkrati opravi?ujem ?e sem te u?alil.

 

oprosit ce sem jaz tebe uzalil. nisem imel namen. ocitno nisem videl dobro.

ni mi jasno zakaj imas ozko rezervno gumo v prostoru kje lahko das navadno? zaradi tega sem napa?no videl.

aja, mogo?e zaradi subwooferja.

 

ma rabim re?itev. ne rez gumo, ali pa kpl za popravilo. navadno rez gumo ze imam pravzaprav.

 

ultra tehni?en tip nisem. le zmerno ;) ampak komplet za popravilo verjetno ni toliko komplicirana zadeva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

oprosit ce sem jaz tebe uzalil. nisem imel namen. ocitno nisem videl dobro.

ni mi jasno zakaj imas ozko rezervno gumo v prostoru kje lahko das navadno? zaradi tega sem napa?no videl.

aja, mogo?e zaradi subwooferja.

 

ma rabim re?itev. ne rez gumo, ali pa kpl za popravilo. navadno rez gumo ze imam pravzaprav.

 

ultra tehni?en tip nisem. le zmerno ;) ampak komplet za popravilo verjetno ni toliko komplicirana zadeva.

 

Ma tist kit je fajn, samo pa ni tolk simpl, kolo mora? prav tako dol od?raufat. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz jo imam v kleti, plin pa v avtu.... :bravo:

 

kaj pa predpisi?

ali jih pozna?? najbrz si se pozanimal ?e nimas gumo v avtu?

jaz tudi imam plin, zaradi tega vse to spra?ujem.

 

ne skrbi te mo?nost gumidefekta? ima? ta omenjeni komplet?

 

jaz naslednji teen planiram dalj?o pot. rabim prostor, ampak ne bi se rad ustavil zaradi gumidefekta v sred no?i brez rezervne gume.

 

 

Ma tist kit je fajn, samo pa ni tolk simpl, kolo mora? prav tako dol od?raufat. dry.gif

 

 

ma ok. itak ?e se kaj zgodi mora? dti dol gumo in gor razervno - ?e jo ima?

 

 

 

 

kje se sploh da nabaviti ta omenjeni magic komplet? ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj pa predpisi?

ali jih pozna?? najbrz si se pozanimal ?e nimas gumo v avtu?

jaz tudi imam plin, zaradi tega vse to spra?ujem.

 

ne skrbi te mo?nost gumidefekta? ima? ta omenjeni komplet?

 

jaz naslednji teen planiram dalj?o pot. rabim prostor, ampak ne bi se rad ustavil zaradi gumidefekta v sred no?i brez rezervne gume.

ma ok. itak ?e se kaj zgodi mora? dti dol gumo in gor razervno - ?e jo ima?

kje se sploh da nabaviti ta omenjeni magic komplet? ;)

 

Naj mi policaj doka?e da kr?im predpise ?e pokli?em MES - a koga ogro?am, jaz sam sebi kompliciram ?ivljenje.

 

Druga?e pa je tako ko sem gledal sedaj mal?ke je kit za polnjenje pnevmatik ALI zasilna rezervna guma OPCIJA za dopla?ilo...

Torej - kaj ?e je ne vzame?, kaj bo rekel spet palicaj?

 

?E pride do defekta se bom ?e zna?el na na?in da gumo od?ravfam in dostavim do vulkanizerja :)

 

Pa ?e eno podvpra?anje - ki grem staviti da ?e ni uzakonjeno.

Ali kr?i? zakon ?e ima? run flat gume in brez kita ali rezerve???

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naj mi policaj doka?e da kr?im predpise ?e pokli?em MES - a koga ogro?am, jaz sam sebi kompliciram ?ivljenje.

 

Druga?e pa je tako ko sem gledal sedaj mal?ke je kit za polnjenje pnevmatik ALI zasilna rezervna guma OPCIJA za dopla?ilo...

Torej - kaj ?e je ne vzame?, kaj bo rekel spet palicaj?

 

?E pride do defekta se bom ?e zna?el na na?in da gumo od?ravfam in dostavim do vulkanizerja :)

 

Pa ?e eno podvpra?anje - ki grem staviti da ?e ni uzakonjeno.

Ali kr?i? zakon ?e ima? run flat gume in brez kita ali rezerve???

 

hm, ja, zdi se logi?no.

potem bom verjetno tudi jaz mojo rezervno pustil v kleti.

samo zdi se mi pametno vsaj nabaviti ta komplet za hitro popravilo...

 

 

...

 

na?el sem ga ;)

 

http://www.amzs.si/default.asp?novica=1090&podrocje=307

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm, ja, zdi se logi?no.

potem bom verjetno tudi jaz mojo rezervno pustil v kleti.

samo zdi se mi pametno vsaj nabaviti ta komplet za hitro popravilo...

...

 

na?el sem ga ;)

 

http://www.amzs.si/default.asp?novica=1090&podrocje=307

 

Poprej povprasaj ce je ta kit tak, da moras potem zamenjati celo gumo. Kajti prvi so bili taki, kasnejsi pa so bili posodobljeni in so res samo zaflikal gumo.

 

A ve kdo kaj ve? o tem - ali KIT uni?i gumo, ali pa je ?e vozna po popravilu vulkanizerja???????

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poprej povprasaj ce je ta kit tak, da moras potem zamenjati celo gumo. Kajti prvi so bili taki, kasnejsi pa so bili posodobljeni in so res samo zaflikal gumo.

 

A ve kdo kaj ve? o tem - ali KIT uni?i gumo, ali pa je ?e vozna po popravilu vulkanizerja???????

 

Kolikor so mi rekli, je pri sestkinem kitu taka tekocina, da je potem guma se vedno uproabna... Je pa to odvisno samo od tega, kaksna tekocina je zraven... Tastare so bile pomoje take, da je bilo prakticno nemogoce spucat notranjsot plasca :) ...

 

Nisem pa se sprobal... sploh ne pomnim, kdaj sem nazadnje imel gumidefekt... Enkrat se z Jugotom (ene 20 let nazaj :D ) ... pa enkrat sem s Kio Sephio prehitro zapeljal na en robnik (parking v eni ulici zadaj za Cankarjevim domom je tak, da je pol avta na plocniku, pol pa na cesti)... a je tega tudi ze pomoje vec kot 10 let nazaj...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

mogo?e bo tole koga zanimalo ...

 

 

Danes sem bil na homologaciji avtoplina na LPP-ju.

 

Ko je kon?al, fant ki je pregledoval avto mi je povedal da moram imeti rezervno gumo v avtu, "ker so taki predpisi".

Vpra?al sem ga, kaj ?e imam kit za hitro popravilo gum?

Odgovoril je: "?e je tovarni?ko predvidena rezervna guma potem jo moram imeti, tudi ?e imam kit za popravilo. ?e pa je proizvajalec predvidel kit potem rezervna guma ni obvezna"

 

 

Predpis je o?itno butast... :angry2: ampak kaj ?e?... :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.