Skoči na vsebino

DPF


cimbalca

Priporočeno sporočilo

Prosil bi za prevod tegale prispevka. Imam Mazdo 6 140D in ne vem od ?esa so odvisni o?i??evalni ciklusi DPF filtra.

 

 

 

Diesel particulate filter System ? Euro Stage IV Compliance

 

These engine technologies are combined with a new catalyzed diesel particulate filter system that reduces PM emissions to almost zero and ensures Euro Stage IV compliance and lower operating costs in most countries. The system captures PM in a silicon carbide ceramic filter with a honeycomb structure consisting of square channels, arranged in staggered formation and closed off at alternative ends. PM contained in the exhaust gas accumulates at the porous dividing walls, while gases pass through the filter.

 

To prevent the filter from becoming blocked with PM, it must be “regenerated�? at certain intervals. With the aid of a pressure-difference sensor located at the bulkhead of the engine compartment which measures the pressure difference in the exhaust gas flow upstream and downstream from the diesel particulate filter, three exhaust gas temperature sensors and an O2 sensor, the powertrain control module (PCM) monitors the PM amount in the filter. When filter capacity is reached, the PCM in conjunction with the common-rail injection system initiates burn-off of the accumulated particulates in the filter by injecting small amounts of fuel during the exhaust cycle and raising exhaust gas temperatures for a short period. Further measures to increase the exhaust gas temperature include closing the EGR valve and the intake shutter valve.

 

The new Mazda5 diesel uses a catalyzed diesel particulate filter with channels in the filter coated with platinum. This coating lowers the light-off temperature of the collected PM and allows filter regeneration at a lower exhaust gas temperature of 350 to 500 C° (depending on engine operating conditions). By using a catalytic diesel particulate filter, Mazda5 does not need a special fuel additive to reduce the light-off temperature, as some cars do, making the filter system maintenance-free.

 

To achieve the exhaust gas temperature required to burn off PM during the regeneration process, the amount of fuel injection is increased. However, the regeneration process of the diesel particulate filter represents a marginal part of total engine operating time, so its impact upon overall fuel consumption is minimal. Mazda5’s diesel derivatives with diesel particulate filter system meet strict Euro Stage IV emission standards while using only 6.3 litres of fuel per 100 km (combined) and producing 173 g/km of CO2.

 

Mazda5’s diesel particulate filter system is able to regenerate itself under normal driving conditions that combine a mixture of urban and extraurban driving. However, in highly unusual conditions (like continuous days of ultra-low speed driving) a diesel particulate filter indicator light on the dashboard will indicate that regeneration is required. The car should then be driven at a normal speed for 10 to 15 minutes (at an engine speed of 2000 rpm or higher and a vehicle speed of 40 km/h or more) to regenerate the filter.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 191
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Kako te?ko je uporabit GOOGLE TRANSLATOR, vzame ti max 2 minuti, ?e si ?ist lev. <_<

Sier prevod ni top of the top, je pa nekje tam tam. <_<

 

 

 

Dizelskega filtra za delce System - Euro Stage IV Skladnost

 

Te tehnologije motorjev skupaj z novo kataliziran dizelskega filtra za delce sistem, ki zmanj?uje emisije trdnih snovi na skoraj ni?, in zagotavlja Euro Stage IV skladnosti ter ni?jimi obratovalnimi stro?ki v ve?ini dr?av. Sistem zajema PM v silicijevega karbida kerami?ni filter z satja strukturo, sestavljeno iz kvadratni kanali, urejen razporediti nastajanje in zaprt na alternativne kon?a. PM v izpu?nih plinih se nabira na poroznih deljenjem stene, medtem ko plinov skozi filter.

 

Da bi prepre?ili Filter postal blokirana s PM, je treba regenerirati v dolo?enih ?asovnih presledkih. S pomo?jo tlaka-razlika senzor nahaja v pregrado iz motorja, ki meri tlak razlika v pretok izpu?nih plinov v zgornjem in spodnjem toku od dizelskega filtra za delce, tri temperatura izpu?nih plinov senzorji in O2 senzor, za nadzor pogonskih modul (PCM) spremlja PM znesek v filtru. Ko filter zmogljivosti dose?en, PCM v povezavi s COMON-RAIL injiciranje sistem spro?i "se?ig" nakopi?enih delcev na filtru z vbrizgavanjem majhne koli?ine goriva v izpu?nih cikla ter dvig temperature izpu?nih plinov za kraj?e obdobje. Nadaljnji ukrepi, da se pove?a temperatura izpu?nih plinov vklju?ujejo zaklju?nem EGR ventil in sesalni ventil zaklopa.

 

Nova Mazda5 dizelskega uporablja kataliziran dizelskega filtra za delce z kanalov v filter prevle?eni s platino. Ta premaz zni?uje svetlobno-off temperature zbranih trdnih delcev in omogo?a regeneracijo filtra na ni?ji temperatura izpu?nih plinov 350 do 500 ° C (odvisno od pogojev delovanja motorja). Z uporabo katalitskega dizelskim filtrom za delce, Mazda5 ne potrebujejo posebnih dodatkov goriva zmanj?ati temperature, kot so se nekateri avtomobili storili, da je filter za vzdr?evanje sistema brezpla?en.

 

Za doseganje temperature izpu?nih plinov zahtevajo, da zgorijo saje v postopku regeneracije se koli?ina vbrizganega goriva pove?a. Vendar pa postopek regeneracije z dizelskim filtrom za delce predstavlja manj?i del celotnega delovanja motorja ?asu, tako da njen vpliv na celotno porabo goriva je minimalen. Mazda5 dizel z dizelskim filtrom za trde delce, izpolnjuje stroge Euro Stage IV emisijski standardi, medtem ko uporabljate le 6,3 litrov goriva na 100 km (kombinirana) in proizvaja 173 g / km emisij CO2.

 

Mazda5 z dizelskim filtrom za delce sistem je sposoben obnoviti samo v normalnih voznih pogojih, ki zdru?ujejo me?anice urbanih in extraurban vo?njo. Vendar pa je v zelo nenavaden pogojev (kot stalna po?asna vo?nja) dizelskega filtra za delce indikator lu?i na armaturni plo??i bosta pokazala, da regeneracija ni potrebna. Avto je nato treba voziti na normalni hitrosti za 10 do 15 minut (pri dolo?enem ?tevilu vrtljajev motorja 2000 vrt / min ali ve? in je hitrost vozila 40 km / h ali ve?) za regeneracijo filtra.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Madona, saj bomo ?e doktoriral iz tega DPF <_<

Glede na to, da ima? 140 KM dizel, sklepam, da ima? novi model, pri katerem menda ni te?av s pove?evanjem nivoja olja. Mi ?e ni uspelo izvedet, ali je to rezultat novega SW ali pa ima ?e kaj druga?e narejeno. Ne vem... Kot sem ?e ve?krat rekel, jaz ne bom "diral lava dok spava". Se pa da marsikaj prispevat, da ni te?av (ne vozi se vsak dan n-krat na kratke razdalje, ne vozi po avtocesti v ?esti prestavi pri 1500 obratih itd.) Predvsem pa u?ivaj v vo?nji in se ne obremenjuj s tem. ?e bo stvar za?ela srat, lahko zaradi mene vse skupaj zamenjajo ali odstranijo, ampak avto bo tolko ?asa tam, da ne bo ve? problemov <_<

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na kratko: Diesel Performance Failure

 

mal sale mora bit... :D

 

Z nivojem olja res nimam problemov, me pa jezi da mi vsake 200 -300 KM za 15min trnutna poraba naraste na 11,5, - 16l/KM., neglede na to ali se vozim po mestu pri 2200 obratih v 3. prestavi ali na avtocesti pri 3500obr v 4 prestavi. Povpre?ne porabe pod 7,6 litra pa ne morem spraviti. Sem jo meril na 5000KM pa je bila 7,5 in potem spet DPF in med zgorevanjem povpre?na poraba narasla na 7,6l.

 

Ne razumem kako lahko neka EKO zadeva pove?a izmet toplogrednih plinov. Najbolj?e je pa to, da se na servisu vsi delajo nevedne ali pa? so neumni:"Pove?ana poraba??? meni se zgorevanje spro?i na vsake par tiso? KM 1x".

 

Tako da pri mazdi o kak?nih var?nih strojih lahko le govorijo. Je pa verjetno moj stil vo?nje tudi kar zahteven saj tudi v Laguni 120 KM nisem moge povpr. porabe zbiti pod 7,8l.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri meni nivo olja v 19.000 km ni ?el kaj veliko preko F, mi je pa zanimivo, Cimbalca, da spravi? 200-300 km med dvema kurjenjema saj. Meni se je to celo zimo dogajalo nekje na 180 km, sedaj, ko je malo bolj toplo pa se je interval podalj?al na cca. 210 km.

 

In na Mazdinem servisu se ?udijo, kako lahko zaznam pove?ano porabo, ?e je pa ni?! java script:emoticon(':ne%20vem:',%20'smid_25')

 

O, ja, je, saj ?e mi na nekem odseku avto pri enakomerni vo?nji pije 7 l/100km, medtem ko mi sicer vedno 3,5 l/100km, je to to. In to?no vidim, kdaj pri?ne delovati, ravno tako kot vidim, ko neha po cca. 15-20 km. ?e se med delovanjem DPF filtra ustavim, sledi ponovi vajo: ponovno celotna razdalja, nikjer ni rezultatov predhodnega "razsajevanja". Naj gre Mazda s svojo Euro IV skladnostjo nekam...

 

Sicer pa - jutri grem na servis (20.000km), menda bodo ventile nastavili in bi naj to pomagalo. Bomo videli... java script:emoticon(':angry2:',%20'smid_7')

6178_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ku*ac moj bo pomagalo.... Popolnoma enako je vse skp. ?e za DPF ti bodo update naredil, pa bo ?rl ?e kak deci ve?.....

 

Je*e? vse avte k majo DPF, pa naj bo Toyota FauVe, Beemwe al pa Merc. Povsod je isti f*k

 

:angry:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Hoj fantje,

Eno pitanje v zvezi z Dpf. Danes mi je za?ela goret lu?ka dpf. Bil sem ravno na AC,zato sm se vozil v 4 in 5. Po ene slabih 10 minutah je lu?ka ugasnla. To pomen da se je filtr s?istil ane. A ?e se enkrat za?ne takole pri?igat to pomen da bo kmal trebj na servis al kako?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej v navodila kaj pi?e o tem. Mislim, da je tako, ?e gori, se mora? voziti malo naokoli nad 2.000 obrati pa se zadeva spuca. ?e pa utripa pol pa takoj na servis, ker je baje panika, da zajebe? filter, ki stane... ma bol? da ne ve? ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej v navodila kaj pi?e o tem. Mislim, da je tako, ?e gori, se mora? voziti malo naokoli nad 2.000 obrati pa se zadeva spuca. ?e pa utripa pol pa takoj na servis, ker je baje panika, da zajebe? filter, ki stane... ma bol? da ne ve? ;)

 

To mi je znano ja. Me pa zanima, pri mojem na?inu vo?nje kolikokrat se bo lu?ka pri?gala. ?e prav razumem, se preden se pri?ge lu?ka, filter ho?e o?istit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To mi je znano ja. Me pa zanima, pri mojem na?inu vo?nje kolikokrat se bo lu?ka pri?gala. ?e prav razumem, se preden se pri?ge lu?ka, filter ho?e o?istit.

 

 

Narobe razume?. ?al ni tako. Ko se lu?ka pri?ge je ?e pizdarija. Navadno se pri?ge ?e se nivo olja dvigne do oznake X na merilni palici, ki je cca 5 cm nad max nivojem. Bodi previden pri preverjanju nivoja, saj celo merilna palica ka?e narobe (ko jo potegne? ven, je cela mastna ker se ob nekaj podrsa in jo namasti. Prav ka?e le na eni strani. to me zelo jezi, ampak kaj ?mo)

 

Torej ?e se DPF lu?ka pri?ge, so mi na servisu rekli, da se je treba vozit 15 min nad 2000 vrtljaji... ne vem kolk je res na tem.

 

Preberi si malo temo vse o DPF, k ije tukaj pod tehniko, se mi zdi.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, v?eraj sem potem vozil tako pa se je ugasnila. Sem bil pa 1 teden nazaj na servisu, kjer smo menjali olje, notri je sedaj tudi nova 'palca' za olje..Ne verjamem, da bi v 1 tednu nivo olja zrasel skoraj do X ... Bom preveril.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Narobe razume?. ?al ni tako. Ko se lu?ka pri?ge je ?e pizdarija. Navadno se pri?ge ?e se nivo olja dvigne do oznake X na merilni palici, ki je cca 5 cm nad max nivojem. Bodi previden pri preverjanju nivoja, saj celo merilna palica ka?e narobe (ko jo potegne? ven, je cela mastna ker se ob nekaj podrsa in jo namasti. Prav ka?e le na eni strani. to me zelo jezi, ampak kaj ?mo)

 

Torej ?e se DPF lu?ka pri?ge, so mi na servisu rekli, da se je treba vozit 15 min nad 2000 vrtljaji... ne vem kolk je res na tem.

 

Preberi si malo temo vse o DPF, k ije tukaj pod tehniko, se mi zdi.

 

Ko pride? pred dom,se ti pri?ge ta lu?ka,obrne? avto in gre? do Venezie na kapu?in.In pol se vrne?,ko se ugasne.In tako o?isti? saje...in ?e par litr?kov nafte se re?i? iz rezervoarja,da ni avto tako te?ek... :aaaaa::dudek:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bodi previden pri preverjanju nivoja, saj celo merilna palica ka?e narobe (ko jo potegne? ven, je cela mastna ker se ob nekaj podrsa in jo namasti. Prav ka?e le na eni strani. to me zelo jezi, ampak kaj ?mo)

 

Ampak res. To tud mene spravi ob ?ivce :angry: . V?asih jo moram desetkrat ven in not dat, da pribli?no ugotovim nivo.

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Morda ne pa?e ravno v tolo temo, ampak vseeno. Kot biv?i lastnik Fiata nisem na oh in sploh Mazdi pri?akoval, da mi bo:

 

- delal DPF probleme,

- da merilna palica za nivo olja ne ka?e dobro ?eprav je pomembna, (Fiat je imel digitalni kazalec za nivo)

- da imam kup luknjic v prednji ?ipi od kamen?kov (ne od kamnov) in to v 18 000 prevo?enih km (Pri Fiatu po 130 000 km ni?)

- da je pleh ?ist adijo in mehak in se prav vse pozna (spet - Fiat ima kar trd pleh)

- Da mi pesek vidno na?enja pragove spredaj in odbija? zadaj (ok, to je Fiatu tud) (nikol ne vozim po makadamu)

- zihr bi se ?e kaj na?lo.....

 

Ne vem od kod ves sloves in fama (ter cena) okol te Mazde, medtem ko sem moral Fiata skoraj podariti....

 

Kr neki. Res. Nism zadovoljn. Res ne.

 

Pa ne rabim zdej brihtne bu?e d si nej nazaj Fiata kupm, samo primerjam kao premium znamko, z zani?evano znamko.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje je tako, da se FIATA pa? dr?i tak sloves kot se ga. Verjetno v preteklosti res niso bili bohve kaj avtomobili, ampak zadnjih nekaj modelov je po mojem mnenju kar zadovoljivih. Je pa tudi res, da si takega slovesa (negativnega) ne more? znebiti kar ?ez no?. Tak sloves mislim, da se ga bo dr?al vedno.

 

Na drugi strani pa mazda, ki naj bi pred leti izdelovala avtomobile z nizko stopnjo pokvarljivosti, posledi?no je dobila dober sloves, dobro ime, v zadnjem ?asu so se pa verjetno malo po?lampali. Ampak sloves ostane.

 

Je pa res, da si bo Mazda verjetno (pri ljudeh) prej pokvarila dobro ime, kot pa ga bo FIAT popravil. Predsodki pa?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je ?al ?e 100krat obglodana, zdej ?e gnila, kost. Stvar je v tem da se pojavljajo problemi pri celotni avtomobilski industriji. Verjemi da avte ne delajo ve? kot so jih neko? delali.... navsezadnje morejo slu?it na servisih, od same prodaje je bore malo denarja.... <_<

 

?al si pristal v za?aran krog.... in verjemi da redkokateri nov avto ki bi ga zdej kupil bi imel podobne te?ave.... ?al!

 

Ampak va?no da veselje ostaja.... :bravo:

 

 

Mirne ?ivce...

 

daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mikimiska, ce so to tvoji problemi pol bodi vesel, ker to ni nc :)

pa mazda ni nobena premium znamka

 

Se strinjam 100%. :bravo:

Merilna palica je res en drek, ampak ni vredno besed - se jo navadi? not in ven dajat <_< .

DPF - stokrat pre?ve?eno; pri novih ni ve? te?av, pri precej?njem ?tevilu starih pa menda nov SW tud kar pomaga.

Kamen?ki - kupi si kak?ne zavesice. Stanejo 40 EUR in so neopazne. Jih imam in ni ene praske na vratih.

?ipe - mojim se ni? ne pozna pri 14.000 prevo?enih km, pa se vozim marsikje.

Pleh - ne mi ve? s temi forami o mehkem plehu. To smo govoril pred 20 leti.

Fiat - smo imeli enega pri hi?i (Tipo 1.6 i.e.), pa je bilo z njim narobe vse kaj drugega kot merilna palica in kamen?ki. Merilna palica je dobro kazala, ampak je bila skoz zunaj, ker smo olje dolivali tedensko. Da ostalih stvari sploh ne omenjam. Se strinjam, novi so verjetno bolj?i, ampak v primerjavi z ostalimi ?e vedno na dnu, kar se ti?e kvalitete.

Pa ?e nekaj je treba vedet. Zelo bi bli presene?eni, kolko sestavnih delov je ?e enakih pri zelo razli?nih znamkah. Torej Nemec ni ve? le Nemec in Japonec ni ve? le Japonec. Dale? od tega.

Pa ne pozabte na ceno pri Mazdi. Zanjo si pri drugih znamkah (sploh premium - kva sovra?im ta izraz...) nos obri?ete oziroma izbitrate avte enega razreda ni?je :angry: .

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam tko za info: mercedes c200 cdi stane cca. 32000eur

mazda 6 (primerljiva) pa okoli 26000eur...

tko, da mazda mal pretirava s cenami

 

Kaj bo? pa za Accorda pa Avensisa rekel? To je ?ele pretiravanje s ceno. C200 cdi + vsa oprema, ki je v Mazdi je precej dra?ji od 32.000?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma pretiravajo vsi s cenami...

spet bom zacel kupit rabljene, ker jim cez 2 leti pada cena za 50%

 

He,he,pol bo? pa imel ?aklja v ma?ku...ups-ma?ka v ?aklju kot vsi mi secondhanda?i. :P:aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz osebno sem se odlo?il da, vsaj zaenkrat, novega avta ne bom ve? kupoval. Glede na to da avto zamenjam na 3-4 leta imam ve?jo ra?unico ?e vzamem recimo leto ali dve rabljenega...

 

Kar je fajn je to, da lahko dobi? tudi na rabljen avto garancijo. Recimo na alfi sem dobil 1 letno garancijo na neomejeno ?tevilo km... kar je za 2 leti star avto kar ok.....

 

Ampak to je odlo?itev vsakega posameznika.

 

Moj model alfe bi me iz salona pri?el 37k?..... za 2 leti rabljeno sem dal dobro polovico te cene..... :danzoman:

 

 

LP D

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.